דרוש מידע אשכול עדכוני הספרים החדשים

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אז האשכול ננעל עוד לפני שעמד על רגליו, וצולל אט אט בתהום הנשיה של האשכולות הישנים.
למי שבכל זאת מתעניין, הנה הוא:

https://www.prog.co.il/threads/ביקורת-ספרים-לולא-האמנתי-ליבי-קליין.353151/#post-5437103
מסובך, כי גם פה זה איש את רעהו, אבל חייבת להגיב על ביקורת כזו מושקעת, שמגלה ומסתירה, אוהדת ונמנעת, דוחפת לקרוא את הספר ומזהירה מזה...
וכמובן, עם שנינות וחדות לשון אופיינים

יופי של ביקורת.
אז בעצם אין לנו זכות להמשיך לקרוא ולהגיב על ביקורות כאלה?

בת יהודה

משתמש פעיל
אז האשכול ננעל עוד לפני שעמד על רגליו, וצולל אט אט בתהום הנשיה של האשכולות הישנים.
למי שבכל זאת מתעניין, הנה הוא:

https://www.prog.co.il/threads/ביקורת-ספרים-לולא-האמנתי-ליבי-קליין.353151/#post-5437103
חבל. לא מבינה למה. כל זמן שאין לכן פורום נפרד, מה הבעיה שכולנו נזכה להא/עיר על הביקורת שלך?
סוף סוף גם לפשוטות העם יש במה...
וכן, מוכנה גם כאן לסתום, כי אולי אני עדיין לא סופרת, אבל נהנית מאד לקרוא את הגיגיך!

קול תודה

משתמש מקצוען
היות ונעלו את אשכול הביקורת הנפלאה של @רותי קפלר
מגיבה פה:

גילוי נאות: לא קראתי שום ספר של הסופרת ליבי קליין, למרות שאפשר להגדיר אותי בהחלט בתור חובבת קריאה מושבעת.

רק אני מכל הקהל המשכיל כאן, לא קוראת ספרי טרגדיות??
לא קוראת אותם! וגם לא הולכת לסרטים, אגב
א. יש מספיק בחיים האמיתיים. ספר בעיני נועד לשחרר, לשעה של חופש מהנה ומענגת, ואני לא מאלו שמתענגים לקרוא צרות בספר. אפשר לפתוח עיתון, זה מספיק בהחלט
ב. לא מתחברת לסוף הטוב והקיטשי של רוב הסיפורים הנ"ל. כי ספר אמור לשקף את המציאות, ולא כל חיי הגיבורים בסוף מסתדרים באופן פלאי ושובה לב

ולא, ספרים כמו המשך יבוא של דבורי רנד למשל, לא נקראים בעיני ספרי טרגדיות. כי הוא ספר אנושי, ואין בו רצף אסונות קורעי לב
וזו רק דוגמא, יש הרבה כאלו. (וצריך למצוא אותם, ושיהיו כתובים טוב, אבל זה כבר עוד עניין...)

סופרות יקרות, ואלו שבדרך: תהנו אותנו, תשחררו, תנו לנו לדמוע במידה, לצחוק הרבה, להתענג על שנינות לשון ועל גיבורים שיכולים להיות את ואני, ואל תגרמו לנו להצטער עד אימה ולא לישון בלילות, כמו שכתבו פעם על איזשהו ספר קריאה (לא זוכרת איזה ולא התנסיתי בכך)

ושוב: כל הנ"ל לא נכתב חלילה על סופרת או ספר ספציפי
רק חשתי צורך להציג גם את הצד הזה.

Esti B

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
היות ונעלו את אשכול הביקורת הנפלאה של @רותי קפלר
מגיבה פה:

גילוי נאות: לא קראתי שום ספר של הסופרת ליבי קליין, למרות שאפשר להגדיר אותי בהחלט בתור חובבת קריאה מושבעת.

רק אני מכל הקהל המשכיל כאן, לא קוראת ספרי טרגדיות??
לא קוראת אותם! וגם לא הולכת לסרטים, אגב
א. יש מספיק בחיים האמיתיים. ספר בעיני נועד לשחרר, לשעה של חופש מהנה ומענגת, ואני לא מאלו שמתענגים לקרוא צרות בספר. אפשר לפתוח עיתון, זה מספיק בהחלט
ב. לא מתחברת לסוף הטוב והקיטשי של רוב הסיפורים הנ"ל. כי ספר אמור לשקף את המציאות, ולא כל חיי הגיבורים בסוף מסתדרים באופן פלאי ושובה לב
את ממש לא היחידה, אני לא מסוגלת לקרוא את הספרים האלו, אני לא פוסלת אותם, כי לכל אחד יש סף רגש אחר. יש אנשים שמסוגלים לראות, לשמוע ולקרוא דברים מחרידים. אני לא (אפליו דילגתי על פרקים באדום לבן שהיו נראים לי עצובים מידי...).
אבל, גם מי שקוראת צריכה לדעת מתי לעשות זאת. מכירה מישהי שקנתה לכלתה היולדת את 'אל תסתר' כמתנה עוד בבית החולים. היא הסבירה לי שהיא כל כך נהנתה מהספר ולכן היא קנתה אותו לכלתה שתהנה גם היא.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אבל, גם מי שקוראת צריכה לדעת מתי לעשות זאת. מכירה מישהי שקנתה לכלתה היולדת את 'אל תסתר' כמתנה עוד בבית החולים. היא הסבירה לי שהיא כל כך נהנתה מהספר ולכן היא קנתה אותו לכלתה שתהנה גם היא.

אויש.
כש'אל תסתר' יצא, זה היה ממש לפני שנולד התינוק שלי. שמעתי שהוא ספר קשה, ולכן החלטתי לא לקרוא אותו בתקופה הזו.

(אמרתי 'החלטתי'. לא אמרתי מה היה בסוף :( )

אנונימית בפרוג

משתמש פעיל

סיפרה לי משהי שבתקופה אחרי הלידה היא היתה מאד עצובה, ולא הבינה למה היא כל כך בדיכאון
רק אח"כ נפל לה האסימון שהספר אל תסתר שהיא קראה עוד בבית החולים כנראה השפיע :)

Esti B

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
סיפרה לי משהי שבתקופה אחרי הלידה היא היתה מאד עצובה, ולא הבינה למה היא כל כך בדיכאון
רק אח"כ נפל לה האסימון שהספר אל תסתר שהיא קראה עוד בבית החולים כנראה השפיע
אולי זו הכלה של דודה שלי???

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא הבנתי למה אשכול הביקורת נעלם.
זה משבח את הספרות החרדית, זה עוזר להחליט איזה ספר לקנות, מסייע למתלבטות מה לקחת מהמדף בספריה..
מה איש את רעהו יותר מזה?
אני באמת שואלת, לא מתוך קנטרנות

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
לא יודעת אם הוזכר במהלך האשכול הארוך הזה -
קניתי לבן שלי את "אי החשפדים" של @אסתי הס , נראה מרתק. מחכה בקוצר רוח לפסח, מסקרן אותי מאד איך הוא יגיב לספר הזה. לדעתי הוא יאהב אותו מאד.
אסתי, אהבתי מאד את המכתב האישי בסוף הספר! לפי איך שאני מכירה את הבן שלי, מתאים לו להכין איזשהו ציור. היכוני! :)

https://www.prog.co.il/threads/סוף-סוף-זה-הגיע.297148/#post-326858

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
רק אח"כ נפל לה האסימון שהספר אל תסתר שהיא קראה עוד בבית החולים כנראה השפיע :)
ההורמונים שלה השפיעו
לא הספר הספציפי הזה:D
מדובר בספר דמיוני לחלוטין, אם זה היה ספר ביוגרפיה או ננו-ביוגרפיה על מישהו
אפשר להבין את הדכדוך.
אבל בהחלט לאחר לידה כשהמצב רגיש והיוריסטיקה לא במיטבה מומלץ מאנשים בעלי רגישות גבוהה להימנע כמה שיותר מדברים שעלולים להגביר את הדכדוך..

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא זוכרת מי היתה זו שריכזה בהודעה אחת את כל הספרים החדשים.
אשמח אם תוכלי לצרף הלאה את מה שהעלו.
זה יהיה ממש לתועלת הציבור.
תודות מראש!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
ההורמונים שלה השפיעו
לא הספר הספציפי הזה:D
מדובר בספר דמיוני לחלוטין, אם זה היה ספר ביוגרפיה או ננו-ביוגרפיה על מישהו
אפשר להבין את הדכדוך.
אבל בהחלט לאחר לידה כשהמצב רגיש והיוריסטיקה לא במיטבה מומלץ מאנשים בעלי רגישות גבוהה להימנע כמה שיותר מדברים שעלולים להגביר את הדכדוך..
ברור ברור הורמונים. בלעדיהם אין בכלל קיום:D
ההורמונים שלנו (ואגב גם לגברים יש הורמונים.) עולים ויורדים תלוי נסיבות.
ונסיבות רגשיות קשות כאלו לעיכול לא מיטיבות בכלל.
אני קוראת בתקופות כאלו רק ספרי ילדים מתוקים. כאלו עם הרבה הומור ואופטימיות.
תנסו. תראו כמה תצחקו וכמה שמחה ומצב רוח זה יכניס כנגד כל הורמון שיוצא:rolleyes:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא יודעת אם הוזכר במהלך האשכול הארוך הזה -
קניתי לבן שלי את "אי החשפדים" של @אסתי הס , נראה מרתק. מחכה בקוצר רוח לפסח, מסקרן אותי מאד איך הוא יגיב לספר הזה. לדעתי הוא יאהב אותו מאד.

ספר מקסים!
ילדים פשוט משתגעים על הספר הזה.
הבנות שלי הלחינו מנגינה לשיר שהחברה של החשפדה שרה שם.
לא גמרו לזמר 'צללים של אבטיח נמוגים באפלה, ואני יושבת לי בבטחה, ובחוסר אונים שואלת את עצמי, אללי... ומפסגת החדלון, נושקים לשמי השממון...'

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לפני תקופה היה סיפור בהמשכים בפנינים של בקהילה
על אישה עשירה שהתחתנה עם בעל מכולת (נדמה לי קראו לה ליה)
והיא נתנה סכום כסף גדול לבזבוז בו ביום למשפחה של בעלה עם תנאי
שאם יסימו את כל הסכום היא תכפיל את המתנה
לא זוכרת את שם הסיפור
אשמח אם תזכירו לי\ועוד יותר אם זה יצא או ייצא כספר

מיכל.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לפני תקופה היה סיפור בהמשכים בפנינים של בקהילה
על אישה עשירה שהתחתנה עם בעל מכולת (נדמה לי קראו לה ליה)
והיא נתנה סכום כסף גדול לבזבוז בו ביום למשפחה של בעלה עם תנאי
שאם יסימו את כל הסכום היא תכפיל את המתנה
לא זוכרת את שם הסיפור
אשמח אם תזכירו לי\ועוד יותר אם זה יצא או ייצא כספר

אני חושבת שקראו לו "מוכן ומזומן" (ולדעתי יעל רועי כתבה אותו..)

לא יצא עדין, לפי הידוע לי. באמת סיפור חמוד:)

גלגלים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
גם אני קיבלתי את הספר 'אל תסתר' במתנה בבית החלמה
למרות שידעתי שהוא קשה לקריאה, לא הצלחתי לעמוד בפני ריח הדפוס, וקראתי
היה לא קל, אבל מדהים, לא מתחרטת

לא אני

משתמש מקצוען
אני קראתי אותו לא בבית החלמה ולא לפני לידה, וכמות הדמעות שלי התחרו בבכי התכוף של כל הגיבורים גם יחד.
וכשהתהלכתי בבית וראיתי את כולם חיים ונושמים ונורמלים - הרגשתי מאושרת, וכל אותו שבוע פחד ורחב לבבי אולי אשתבש? אולי אחלה? אולי בעלי ימות?
וכשגמרתי את הספר בשונה מהרגלי בספרים אחרים טובים, גנזתי אותו לתשעה באב.
זה היה מוגזם. לגמרי.
ורק בגלל ש @ליבי_קליין כותבת יפה כל כך, לא התאפקתי וקניתי את "לולא האמנתי" למרות האזהרות של כל מי שפגש אותי בשבוע ה"אל תסתר".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה