התייעצות אשכול לבני-ברקים בלבד. אין כניסה לזרים

מצב
הנושא נעול.

מירי עוס

משתמש מקצוען
לא גרתי שם מעולם אבל הייתי הרבה יותר מפעם פעמיים.
מכירה יותר מאדם אחד שגר ומודה שזה לא אותו דבר בכלל.(יש הרבה שאפילו גאים בכך בני ברק- אבל לא אותה בני ברק ...)
ברור שבקרית הרצוג יש מרקם שונה ומה שמוגדר פחות "בני ברקי",
אבל ביחס למה שדיברת שהוא על פריצות ברחובות, מצטערת אבל יש שם פחות ממרכז העיר חד משמעית.

hellen

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אם אפשר לתמצת מעט את הנאמר כאן לכל אורך האשכולות, מהנקודת מבט שלי, זה כך:

מעלות:
חינוך הילדים.
רמה גבוהה של התושבים.
טעם זקנים באווירה צעירה.
קירבה למשפחה.
נגישות.
אין חפירות (כמה שזה נשמע אירוני, אבל זו המציאות).

חסרונות:
אין קהילתיות.
אין גינות ומרחבים.
רעש ובלאגן.
קירבה למשפחה (יש בזה נקודות שליליות, כנאמר לעיל).
דירות צפופות (בדרך כלל, ובהשוואה לדירות במקומות אחרים באותו מחיר).

שכחתי משהו?
הגדרתי נכון?
חינוך ילדים?
אני היום כבר לא חושבת כך..
אבל מה?
אין על הנגישות של בני ברק
אין על הרעש והבלאגן של בני ברק
יש גינות ומרחבים בבני ברק אם יודעים למצוא אותם(כמו שהילדים תמיד מוצאים)
והדבר שאני הכי מסכימה ואני יודעת שהרוב לא חושבים כך כי הם עצמם סובלים מזה,
החפרנות לא מיוצרת בבני ברק,אנשים יודעים טוב טוב לתת מרחב לשני,
נכון יש קטלוגים וסטיגמות לצערי הרב,אבל ממש לא חפרנות,
חפרנים יש בכל מקום... בירושלים ביתר אלעד וכו' שנתקלתי שם במקרי חפירות ארכיאולוגיות ברמה מזעזעת עד לחדירת הפרטיות הכי פרטית של הבן אדם,והייתי בהלם שאותם חפרנים מעיזים להצהיר שהבני ברקים חפרנים!!!

hellen

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
ברור שבקרית הרצוג יש מרקם שונה ומה שמוגדר פחות "בני ברקי",
אבל ביחס למה שדיברת שהוא על פריצות ברחובות, מצטערת אבל יש שם פחות ממרכז העיר חד משמעית.
אני לא חושבת ששם או שם יש פחות או יותר פריצות,
מהכירות נרחבת עם שני חלקי העיר הנ"ל,
אני פשוט חושבת שאמנם קרית הרצוג ופרדס כץ נקראים כביכול בני ברק, אבל הסגנון שם הוא ממש לא בני ברקיייייי!!
זה פשוט סגנון שונה!! וכמו שאי אפשר להשוות בין בני ברק לירושלים וכו' אי אפשר להשוות בין קריית הרצוג לבני ברק,

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
פריפריה זה לא רק מרחק מהמרכז, ויוכיחו זאת כל אירועי התרבות שממומנים ע"י המשרד לפיתוח הפריפריה:)
אופסה, לפי זה גם בני ברק פריפריה.
1604322719383.png

מבט נוסף

משתמש פעיל
צילום מקצועי
כאשה שנשואה לבני ברקי מקורי
שמתגעגע נואשות לעיר הולדתו
עדיין אני לא מבינה מה תופס אותו במקום הזה
אבל לצטט אני יכולה לנסות....
דבר ראשון - חפרנות/קהילתיות - בעלי אומר שהוא לא הכיר את התופעה עד שיצא ללמוד מחוץ לעיר, והוא לא מצליח להתרגל לרעיון שאנשים מעורים בחיים של אחרים... (למד בירושלים, וגרנו בירושלים שנה וחצי)
דבר שני - כווולם... - הצורך לעשות מה שכולם עושים קיים גם בבני ברק, אך מקוטלג כמגרעה אנושית, ולא כערך מקודש......
דבר שלישי - רמה אישית גבוהה יותר - בעיקר תוצאה של הענין הקודם
ענין אחרון - שקיעות בלימוד - לא מבינה בזה אבל בעלי אומר שאין בכלל אפשרות להשוות בין אברך בני ברקי ממוצע לכל השאר, נושא של מקובלות חברתית ומחויבות.

ועדיין כנראה כבר לא נגור בבני ברק בגלגול הנוכחי - לשמחתי הרבה...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון - חפרנות/קהילתיות - בעלי אומר שהוא לא הכיר את התופעה עד שיצא ללמוד מחוץ לעיר, והוא לא מצליח להתרגל לרעיון שאנשים מעורים בחיים של אחרים... (למד בירושלים, וגרנו בירושלים שנה וחצי)
דבר שני - כווולם... - הצורך לעשות מה שכולם עושים קיים גם בבני ברק, אך מקוטלג כמגרעה אנושית, ולא כערך מקודש......
ענין אחרון - שקיעות בלימוד - לא מבינה בזה אבל בעלי אומר שאין בכלל אפשרות להשוות בין אברך בני ברקי ממוצע לכל השאר, נושא של מקובלות חברתית ומחויבות.

נו נו.

שלס

משתמש מקצוען
מבני ברק תצא הוראה לכל הגולה כולה! מכאן תצא תורה!

כאן מרכז החיים התורני מפכה בעוז! כאן זה המקור! מכאן הנביעה,,,,!
"שְׁנֵים עָשָׂר עֲבָדֶיךָ אַחִים אֲנַחְנוּ בְּנֵי אִישׁ אֶחָד"
יש עוד שבטים רבים בעם ישראל, כל אחד עם מוריו ורבותיו, וכל אחד ממקומו מוציא את תורתו לכל הגולה כולה.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

יש גם סגנון כזה של אנשים.
הדיבור, אכן נשמע בני ברקי בהחלט.
הדברים האלו נשארים גם שנים אחרי שעברו למקום אחר...

במאמר המוסגר, יתכן וכל הזכרונות נערות הללו שיש לבעלך, ינדפו ממנו, מיד כשיגיע לשם חזרה, ויתבונן על הדברים במבט בוגר יותר.

והי, לא התכוונתי אישית, רק השתמשתי בתגובה שלך כדי להגיב את דעתי על כמה וכמה.

בעיני, המבט הזה שאומר רק אצלינו לומדים יותר טוב וכו', שייך לימי הבחרות, או לאלו שנשארו שם גם כשנישאו.

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
@מירי עוס הציעה לבדוק מה נמצא במרכז ובכל זאת מוגדר פריפריה.
אז לכן הזכרתי שגם בני ברק וירושלים, בדיוק כמו מודיעין עילית ואלעד, נמצאות במרכז ונקראות פריפריה. באותו סל.
אכן, זה פריפריה חברתית. כי מבחינה גאוגרפית זה לגמרי מרכז.

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אחרי הכל,
''חן המקום על יושביו''
בכל מקום אפשר להנות! (בין אם זה בני ברק, ק''ס, עפולה או כל מקום אחר)
והתגובות פה באשכול יוכיחו זאת...

Yerushalmit

משתמש מקצוען
מה שחוזר פה שוב ושוב - וגם שמעתי כשהייתי למשל עם בני ברקיות למשל בקייטנת אימהות

זה מין צורך כזה להתהדר בזה שהם גרים בבני ברק

אני גרה בירושלים - וכל מה שהזכירו פה כמעלותיה של בני ברק - קיים גם בירושלים ואולי יותר מזה (ואין מה להתווכח על היפי של ירושלים לעומת...)

למה לי לא קשה לקבל שגם בבני ברק יש ______________ - השלם וגם בירושלים ועוד מקומות

מה דחוף כ"כ להרבה בני ברקים - וגם חוזר על עצמו פה - שרק אצלם יש???

בסה"כ בני ברק היא מאוד קטנה יחסית לירושלים - ואני משערת שמספר הישיבות/רבנים/אברכים בירושלים הוא הרבה יותר גדול!!!!

אפשר לחשבו יש קדושה רק בבני ברק!!!! (למרות שירושלים עיר הקודש ויש רחוב ירושלים בבני ברק ואין רחוב בני ברק בירושלים....)

מעניין מהיכן "צמח" הבלעדיות שהיא בעצם צמצום על מעלותיה של העיר????

מירי עוס

משתמש מקצוען
את התחרותיות והחיים של אחד בתוך השני וההשוואות הבלתי פוסקות היה לי בפרויקט. חתך הגילאים באיזור היה די חופף, ותנאי החיים היו נתונים כל הזמן להשוואה ולתחרות ולנסיונות להדמות זה לזה. אני רואה כך גם אצל קרובותי שגרות בפרוייקטים.

ולעומת זאת:

דווקא בבני ברק אנו גרים בבניין כל כך הטרוגני ומגוון - שלל חסידויות, ליטאים מסגנונות שונים, ספרדים וכו', כולם בבניין אחד, כמעט כל משפחה משכבת גיל שונה. גם האזור כזה. אין ריכוז של גיל ספציפי, ומשכך כמעט אין אצלנו תחרות והשוואות.

כל מילה!

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא בגן וורשא,,, אלא קצת יותר לכיוון רחוב ראב"ד בואכה ישיבת פונביז' וביתו של הרב אדלשטיין,,,,,

ואם תמשיכו עוד קצת תגיעו לגבעת רוקח בואכה ישיבת סלבודקא וביתם של הרב דוב לנדו והרב משה הלל הירש.....

בעיני זה הר סיני של דורינו..... זכותך לחלוק על דעתי,,,

וזה בלי שדיברתי על רחוב רשב"ם ועל בית מרן שה"ת הרב קנייבסקי שכל עיני ישראל תלויות בו.....

נ,ב לליצנות אני לא הולך להגיב,,,, אני מחפש תגובות עניניות בלבד!
התכוונת לבני ברק??
אמת לאמיתה.

אגודה אחת

משתמש פעיל
כבני ברקי מילדות עד לחתונתי.
אני חושב כי בני ברק תלוי מאד לאיזה קהילה אתה שייך, חסיד או ליטאי או ספרדי.
תלוי גם באיזה אזור אתה גר, ומי הם שכניך בבניינים הצמודים.
"חן המקום על יושביו" נאמר לכל אחד בכל מקום. אין הכללה גורפת יש רק ענין של טעם וריח וחינוך שקבלת וספגת.
נקודה למחשבה.
לכל אלו שמתגעגעים ומרגישים הפסד שאינם גרים בבני ברק,
תחשבו טוב, אולי יותר טוב, לבוא בבין הזמנים לשבוע שבועיים לבוא לבקר את ההורים ולעשות ברית אצל מרן הגר"ח, לבוא לשמחת בית השואבה בוויזניץ, ולשיט בגני יהושע, בדיוק כמו שהבני ברקים מגיעים לכותל המערבי ולדוד המלך, גן הוורדים, ושמחת בית השואבה בתולדות אהרן וקרלין. וכולם נשארים עם טעם טוב טעם של עוד.
להיפך הקצת אבל קולע עדיף מהרבה וצולע.

נ. ב. לאלו שחושבים אחרת מהנ"ל, לפחות תסכימו לדברי לאלו שמכורח הנסיבות אינם גרים בבני ברק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה