מדריך אשכול כשרות בהשקעות בשוק ההון

טוב מאוד

משתמש מקצוען
מניות חו"ל
בחוברת ש'תשואה כהלכה' הוציאו ובספר 'תקנת הריבית' ('גלאט הון') אין איזכור למניות חו"ל.
באתר 'מכון כת"ר', כתוב להתיר מניות חו"ל. https://www.keter.org.il/
שם כותב הרב שלמה אישון לגבי מניות בחו"ל:
"מותר השקעה במניות בחו"ל. משום שניתן ללכת אחר הרוב שאינן יהודים. אם ידוע לך שמדובר בחברה של יהודים, יש לוודא שאינה מחללת שבת. אך אם אינך יודע - ניתן לצאת מתוך הנחה שהרוב גויים - כנ"ל." סוף ציטוט.
במקום אחר הוא כותב כך להיתר. ומוסיף, יש לזכור לכלול את המניות במכירת חמץ, משום שיתכן שמדובר בחברות המחזיקות בחמץ בפסח.
.
האם סנפ ונסאדק לסוגיהם שקונים בברוקר אמריקאי גם אין בעיה של ריבית?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני מחפשת בכשרות גלאט הון
קרן סל של מדדי השווקים במזרח (סין,יפן)
יש?
תודה מראש!

חניוק

משתמש פעיל

חניוק

משתמש פעיל
1713734135389.png

מתוך מדריך הכשרות של בד"ץ העדה החרדית!

חניוק

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• מדריך הכשרות תשפ''ד.pdf
    1.2 MB · צפיות: 23

יענקל קנעקר

משתמש רשום
בלת''ק האם מה שאין להכשר מסוים הכשר על מוצר מסוים ולהכשר אחר יש הכשר האם זה מחייב שהם חולקים הילכתית או שיש מושג שטכנית הם עוד לא שמו הכשר למשל באינפיניטי חסכון לכל ילד הלכה שלתשואה כהלכה היה כמה שנים הכשר ואחרי כמה שנים הצטרפו גלאט הון [זה נפק''מ לי]
או יותר ברור יש מצב שלדברים מסוימים יהיה הכשר בעתיד [הנראה לעין מעוד כשרויות]

קול מבשר השקעות R הון בתודה מראש​

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בלת''ק האם מה שאין להכשר מסוים הכשר על מוצר מסוים ולהכשר אחר יש הכשר האם זה מחייב שהם חולקים הילכתית
יש מחלוקות הלכתיות בין ההכשרים אבל זה לא מחייב שבגלל שיש הכשר אחד אז הכשר אחר לא היה מסכים לתת גם כשרות.

fix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קראתי את הספר השקעות לעצלנים, וזה דרבן אותי להשקיע במדדים לטווח ארוך דרך תיק מסחר עצמאי, כדי לחסוך עמלות.
אני רוצה להצמד לקרן מחקה s&p 500, עם כשרות, שאוכל לקנות דרך אקסלנס. איזו קרן מחקה קיימת מומלצת עם כשרות? לא הצלחתי למצוא.
ואם יש רשימה מפורטת של קרנות כשרות שניתן לקנות בצורה עצמאית, בכלל אשמח.
@מקצועי בלבד @השקעות R הון תודה רבה.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
קראתי את הספר השקעות לעצלנים, וזה דרבן אותי להשקיע במדדים לטווח ארוך דרך תיק מסחר עצמאי, כדי לחסוך עמלות.
אני רוצה להצמד לקרן מחקה s&p 500, עם כשרות, שאוכל לקנות דרך אקסלנס. איזו קרן מחקה קיימת מומלצת עם כשרות? לא הצלחתי למצוא.
ואם יש רשימה מפורטת של קרנות כשרות שניתן לקנות בצורה עצמאית, בכלל אשמח.
@מקצועי בלבד @השקעות R הון תודה רבה.
כמדומה שהרבנים מתירים את הקרן של אינווסקו.
כמו"כ יש ל @השקעות R הון טבלה מפורטת של הקרנות הישראליות הכשרות.

משושי

משתמש פעיל
בלת''ק האם מה שאין להכשר מסוים הכשר על מוצר מסוים ולהכשר אחר יש הכשר האם זה מחייב שהם חולקים הילכתית או שיש מושג שטכנית הם עוד לא שמו הכשר למשל באינפיניטי חסכון לכל ילד הלכה שלתשואה כהלכה היה כמה שנים הכשר ואחרי כמה שנים הצטרפו גלאט הון [זה נפק''מ לי]
יש מחלוקות הלכתיות בין ההכשרים אבל זה לא מחייב שבגלל שיש הכשר אחד אז הכשר אחר לא היה מסכים לתת גם כשרות.

בגלאט הון כל מה שאין עליו הכשר זה בגלל שהם חושבים שזה לא כשר מהותית או טכנית, (ובשוק ההון מה שלא הכשרת הוא בהכרח אסור כי שוק ההון בנוי על ריבית).

ובנוגע לחיסכון לכל ילד אינפניטי אני שהם עבדו כמה חודשים להכשיר את זה כמו שהם חושבים שאמור להיות, ולכן המשפט גלאט הון הצטרפו לא כל כך מדוייק כי הם הכשירו שם הכל כמעט מחדש
(וממה שידוע לי הם עובדים עכשיו להכשיר את כל אינפניטי לא רק חיסכון לכל ילד, לא יודע אם באמת יצליחו, ושוב כרגע מבחינת גלאט הון זה לא כשר)

סלום

משתמש פעיל
כמדומה שהרבנים מתירים את הקרן של אינווסקו.
כמו"כ יש ל @השקעות R הון טבלה מפורטת של הקרנות הישראליות הכשרות.
גלאט הון מתירים רק קרנות ישראליות
תשואה כהלכה מתירים את אינווסקו
בד"ץ גם את בלאקרוק
אין אחריות תבדוק מול ההכשר

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה