דרוש מידע אשכול טיפים לחיי היום יום!!

#ליבא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מתוך אתר כושרות:

שום​

לשום שתי קליפות: קליפה חיצונית העוטפת את ראש השום כולו, וקליפה הדבוקה על כל שן שום בנפרד. בין שתי הקליפות מצויים חרקים רבים, שמחמת גודלם וצבעם קשים לזיהוי.
אין להכניס לתבשיל ראש שום שלם, מפני שהחרקים שבו יתפזרו בתבשיל.
לפני השימוש בשום יש לפרק את הראש לשינים בודדות, ולשטוף אותם היטב תחת זרם מים.
בבדיקה שערכנו התברר שלעיתים נותרים על קליפות שיני השום מעט חרקים גם לאחר שטיפה זו, מי שמבקש לדעת בבטחון שלא נותרו חרקים על שיני השום, עליו לקלף את שיני השום מקליפתם ולשוטפם בזרם מים.
בשום ישן ומצומק יש להסיר את החלקים המצומקים שבהם עלולים להסתתר חרקים.
שיני שום שנמכרים כשהם קלופים - עברו שטיפה יסודית והם נקיים מחרקים.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
מתוך אתר כושרות:

שום​

לשום שתי קליפות: קליפה חיצונית העוטפת את ראש השום כולו, וקליפה הדבוקה על כל שן שום בנפרד. בין שתי הקליפות מצויים חרקים רבים, שמחמת גודלם וצבעם קשים לזיהוי.
אין להכניס לתבשיל ראש שום שלם, מפני שהחרקים שבו יתפזרו בתבשיל.
לפני השימוש בשום יש לפרק את הראש לשינים בודדות, ולשטוף אותם היטב תחת זרם מים.
בבדיקה שערכנו התברר שלעיתים נותרים על קליפות שיני השום מעט חרקים גם לאחר שטיפה זו, מי שמבקש לדעת בבטחון שלא נותרו חרקים על שיני השום, עליו לקלף את שיני השום מקליפתם ולשוטפם בזרם מים.
בשום ישן ומצומק יש להסיר את החלקים המצומקים שבהם עלולים להסתתר חרקים.
שיני שום שנמכרים כשהם קלופים - עברו שטיפה יסודית והם נקיים מחרקים.
יישר כח!
ניחר גרוני כאן באשכול להתריע בנושא.
ולהתקל בבורות והכחשה חסרת טעם ומזלזלת

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כשטובלים כלים צריך להוריד את כל התויות והמדבקות וכו'
והרבה פעמים אחרי שמושכים את המדבקה נשאר שאריות קטנות של דבק ומנסים לגרד עם הציפורן ואז זה נמרח ומסתבך ואין k300 באיזור ועוד רגע נכנס החג...

העצה: להדביק על השאריות את המדבקה שהורדת הרגע
ברוב מוחלט של המקרים הדבק פשוט נדבק למדבקה, לפעמים צריך לחזור על הפעולה פעמיים שלש עד שכל השטח הדביק נעלם

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בתים שהזרם של המים חלש, וישנה הקפדה על נט"י לכל דבר שבקדושה (לדוגמא לברך על כוס מים אחרי שנגעו במקומות המכוסים של התינוק)
ובן אדם מוצא את עצמו מבלה איזה חצי שעה ביום במצטבר בהמתנה לספל שיתמלא
העצה: לנצל את זמן הנטילה והניגוב למילוי הנטלה עבור הפעם הבאה
בין אם באמצעות שתי נטלות ושימוש לסירוגין, ואפשר גם להשתמש בכלי פלסטיק פשוט של ליטר
פתרון זה יעיל בד"כ רק אם יש אפשרות סבירה למלא נטלה באופן פסיבי, בלי צורך להחזיק כל הזמן ביד. גם כשהכיור מלא...
שימו לב לאפשרות של הנחת הנטלה על השיש וסיבוב של זרוע הברז לכיוון הרלוונטי
כמו כן כשיש מחיצת שיש דקה בין הכיורים, אפשר לתלות עליה את הנטלה ולסובב את הברז כנ"ל.
קיצר, תנו לברז לעבוד בשבילכם.

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מי שנוהגים לא לקום מהמיטה בלי נט"י צמוד, וצריך לקום לתינוק כמה פעמים בלילה או שנרדמים לפעמים לכמה שעות ולא מספיקים למלא..
העצה: להחזיק בקביעות בקבוק או שניים של של 2 ליטר ליד המיטה ופשוט למלא לפי הצורך

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
מי שנוהגים לא לקום מהמיטה בלי נט"י צמוד, וצריך לקום לתינוק כמה פעמים בלילה או שנרדמים לפעמים לכמה שעות ולא מספיקים למלא..
העצה: להחזיק בקביעות בקבוק או שניים של של 2 ליטר ליד המיטה ופשוט למלא לפי הצורך
אגב, מה שידוע לי שחובת נטילת ידיים היא רק כשקמים ו'מתחילים את היום' ולא אם קמים רגע לתינוק או לשירותים.

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם את זה כבר ניסינו
כמה שתגזרי הכי מדויק שיש בזהירות ובלי לקרוע את החולצה
ישארו קצוות של הפתקית וזה עוד יותר דוקר...
אני השתמשתי בקוצץ ציפרניים של ציפורן חודרנית מהסוג שנראה כמו צבת. נכנסים ממש לחריץ של התפר וקוצצים שם. השאריות שנשארות אח''כ נשרו לי לבד
(אצלי זו היתה גופיה, והתוית היתה תפורה רק מלמעלה בתוך הצווארון)

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כשטובלים כלים צריך להוריד את כל התויות והמדבקות וכו'
והרבה פעמים אחרי שמושכים את המדבקה נשאר שאריות קטנות של דבק ומנסים לגרד עם הציפורן ואז זה נמרח ומסתבך ואין k300 באיזור ועוד רגע נכנס החג...

העצה: להדביק על השאריות את המדבקה שהורדת הרגע
ברוב מוחלט של המקרים הדבק פשוט נדבק למדבקה, לפעמים צריך לחזור על הפעולה פעמיים שלש עד שכל השטח הדביק נעלם
עיצה נוספת שעובדת ברוב המקרים: להעביר אש על המדבקה/שאריותיה והמדבקה יורדת בשניה

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
כשפותחים חבילת טיטולים תפתחו מהצד התחתון שלה ותמצאו עת כל הטיטולים מסודרים כמן ספרים במדף, נשלפים אחד אחד.
אני חוצה את החבילה לשתיים - יש הרי שתי 'ערימות' ועם מעט לחץ זה מתחלק, ככה יש לך את הטיטולים מסודרים כמו חיילים וללא צורך לתפוס את כל הארון על החבילה, אני משאיר חצי בארון איחסון...

צביקה לינצר

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אני חוצה את החבילה לשתיים - יש הרי שתי 'ערימות' ועם מעט לחץ זה מתחלק, ככה יש לך את הטיטולים מסודרים כמו חיילים וללא צורך לתפוס את כל הארון על החבילה, אני משאיר חצי בארון איחסון...
אני שם חצי בחדר שינה וחצי בחדר ילדים
ככה תמיד יש לי טיטול ים זמינים כשאני צריך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה