תעופה ****אשכול טיסות זולות!!!****

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
שאלה למבינים בהשכרת רכב במזרח אירופה,
אני רוצה לקחת רכב בדברצן - הונגריה ולהחזיר בקאריובה - רומניה.
אפשר?
אני לא מצאתי באתרים.
תאריכים 22-25/7

משה ביק

משתמש מקצוען
שאלה למבינים בהשכרת רכב במזרח אירופה,
אני רוצה לקחת רכב בדברצן - הונגריה ולהחזיר בקאריובה - רומניה.
אפשר?
אני לא מצאתי באתרים.
תאריכים 22-25/7
כנראה שמהונגריה א"א להחזיר במדינות אחרות. בדקתי גם.
אני רק מקווה שלא סגרת טיסות על בסיס זה

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
כנראה שמהונגריה א"א להחזיר במדינות אחרות. בדקתי גם.
אני רק מקווה שלא סגרת טיסות על בסיס זה
בסוף נסע לאורדאה - רומניה ברכבת מדברצן, ושם נשכור רכב לשהות שלנו ברומניה, ונחזיר בקאריובה, אמנם יש איזה עמלה מזעזעת של לקיחה במקום אחד והחזרה במקום אחר בסך כולל של 430 ש"ח (אם לא, היינו משלמים 150 ש"ח...)
אבל זה עוד נסבל. יחסית לעלות הטיסות הלוך ושוב לזוג ב- 630 ש"ח :):):)

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
שבוע טוב,
אשמח אם מי שנסע פעם עם וויז איר בחבילה הבסיסית ביותר של כבודה בגודל 40x30x20 ס"מ יוכל בבקשה להעלות תמונה של התיק איתו הוא עלה למטוס.

וכן כל מידע מנסיון אישי על מדיניות הכבודה של וויז איר או שאר חברות הלואו קוסט יועילו לכל באי האשכול.
ותודה לידידינו כמר @שלמה וייס אשר העלה ומעלה את המודעות על נפילה בפח עם כל מיני מבצעים של חברות התעופה, אך מאחורי המחירים הזולים מסתתרים אותיות קטנות שלא תמיד מובנות, ובשדה התעופה מופתע הלקוח התמים לשלם עוד כהנה וכהנה דולרים ולפעמים יותר מכפול על כל הכרטיס רק בשביל להוסיף עוד תיק גב צנוע.

הבו מנסיונכם, כמה שיותר פירוט רבותי יהיה יותר טוב ומועיל.

חיוש חיותה

משתמש פעיל
שבוע טוב,
אשמח אם מי שנסע פעם עם וויז איר בחבילה הבסיסית ביותר של כבודה בגודל 40x30x20 ס"מ יוכל בבקשה להעלות תמונה של התיק איתו הוא עלה למטוס.

וכן כל מידע מנסיון אישי על מדיניות הכבודה של וויז איר או שאר חברות הלואו קוסט יועילו לכל באי האשכול.
ותודה לידידינו כמר @שלמה וייס אשר העלה ומעלה את המודעות על נפילה בפח עם כל מיני מבצעים של חברות התעופה, אך מאחורי המחירים הזולים מסתתרים אותיות קטנות שלא תמיד מובנות, ובשדה התעופה מופתע הלקוח התמים לשלם עוד כהנה וכהנה דולרים ולפעמים יותר מכפול על כל הכרטיס רק בשביל להוסיף עוד תיק גב צנוע.

הבו מנסיונכם, כמה שיותר פירוט רבותי יהיה יותר טוב ומועיל.
וויז אייר מאד קפדניים בענין הכבודה. בודקים היטב הכל. יש להם מתקן מיוחד שצריך להכניס לשם את המזוודה ואם היא לא בגודל המתאים צריך לשלם עמלה. כדאי לבדוק הכל מראש ולבוא מסודרים.

DasiB

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מנסיון אני יכול לומר
שזה תלוי במזל, לפעמים הצוות מאד נחמד מסביר פנים ומעלים עין מכל החריגות
לא דורש להעביר במתקן ולא כלום
ולפעמים נופלים על צוות קשוח מאד שדורש להכניס את המזוודה למתקן ועל כל חריגה הכי קטנה יחייבו אותך בקנסות
לאחרונה שמעתי שהם מאד מקפידים
בכ"א אם רוכשים כרטיס בסיסי עדיף לא להתעקב כלל בדלפק הציק אין (אין גם בשביל מה) בכניסה בטרמינל, רק להמשיך הלאה לבידוק הבטחוני בכך הורדנו ב50 אחוז את הסיכון ונשאר רק לקוות שהצוות בשער המטוס יהיה נחמד ומעלים עין...
טיסה נעימה
מצורף תמונה ששלחו לי בwizz

קבצים מצורפים

• לכידה.JPG
    לכידה.JPG
    KB 14.8 · צפיות: 86

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
בכ"א אם רוכשים כרטיס בסיסי עדיף לא להתעקב כלל בדלפק הציק אין (אין גם בשביל מה) בכניסה בטרמינל, רק להמשיך הלאה לבידוק הבטחוני בכך הורדנו ב50 אחוז את הסיכון ונשאר רק לקוות שהצוות בשער המטוס יהיה נחמד ומעלים עין...
שני שאלות א"כ:
1. למה אני לא צריך שידפיסו לי את הכרטיסים בצ'ק אין?
2. למה הבידוק הביטחוני קשור לוויז איר, זה לא שייך לביטחון שדה? למה שיבדקו אותי שם?

ot!

משתמש מקצוען
שני שאלות א"כ:
2. למה הבידוק הביטחוני קשור לוויז איר, זה לא שייך לביטחון שדה? למה שיבדקו אותי שם?[/QUOT
הכונה היא שתדפיס בבית ואז המפגש שלך עם נציגי החברה הוא רק בשער העליה למטוס

האלמוני

משתמש מקצוען
שני שאלות א"כ:
2. למה הבידוק הביטחוני קשור לוויז איר, זה לא שייך לביטחון שדה? למה שיבדקו אותי שם?

אתה לא יודע שבטיסות אלו צריכים להדפיס את זה לבד? אז איך אתה מציע כאן טיסות זולות לאנשים בלי מינימום ידע?

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אתה לא יודע שבטיסות אלו צריכים להדפיס את זה לבד? אז איך אתה מציע כאן טיסות זולות לאנשים בלי מינימום ידע?
א. לא הביישן למד.
ב. זו הפעם הראשונה שלי בוויז איר, בדרך כלל אני מעלה מזוודה בצ'ק אין שם מדפיסים לי את הכרטיסים אפ' שאני מגיע עם כרטיסים מודפסים.

נערך לאחרונה ב:

DasiB

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שני שאלות א"כ:

1. אתה אמור לבוא עם הכרטיס מודפס לשדה ולכן אין צורך כלל להתעקב בדלפק החברה, התעקבות שם היא רק מתכון לבעיות בנושא גודל מזוודה. חשוב מאד אם לא תבוא עם כרטיס מודפס תצטרך לשלם 30 יורו

2.הבידוק הבטחוני אינו קשור לחברות התעופה אלא לרשויות השדה בלבד. מה שהתכוונתי הוא שתמשיך מיד לבידוק בלי להתעקב בדלפק החברה.

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
שני שאלות א"כ:
לא הביישן למד
זה מה שאני מזהיר פה כל הזמן...
מי שלא יודע, יכול ליפול בענק!!!
ול @רבנים תעשה בדיוק לפי תנאי הכרטיס שרכשת!
אל תתחכם בכלל.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
1. אתה אמור לבוא עם הכרטיס מודפס לשדה ולכן אין צורך כלל להתעקב בדלפק החברה התעקבות שם היא רק מתכון לבעיות בנושא גודל מזוודה. חשוב מאד אם לא תבוא עם כרטיס מודפס תצטרך לשלם 30 יורו
למי שיש טלפון טיפש עם אפליקציות, אפשר להראות את הכרטיס מהאפליקציה

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
רעיון לגיחה לרומניה עם וויז איר ב: 210 ש"ח הלוך חזור!!!
בשבוע הבא, ללא מזוודות
תאריכים: 16/7-19/7

הלוך
יעד: תל אביב > רומניה טימישוארה
תאריך: יום ג' 6:10 בבוקר 16/7
מחיר: 119 ש"ח
https://wizzair.com/he-il#/booking/select-flight/TLV/TSR/2019-07-16/null/1/0/0/0/null

upload_2019-7-7_1-15-26.png

חזור
יעד: קראיובה רומניה > תל אביב
תאריך: יום ו' 6:10 בבוקר 19/7
מחיר: 88 ש"ח
https://wizzair.com/he-il#/booking/select-flight/CRA/TLV/2019-07-19/null/1/0/0/0/null

upload_2019-7-7_1-23-3.png

הולי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
טעיתי לא 19 ש"ח אלא 19 זלוטי שזה יוצא בערך 18.5 שח:D:D
המים שרכשתי בטיסה עלו לי יותר ;)
תתפלא יש דברים מוזרים כאלו, והמחיר הזה לא היה רק בטיסה אחת אלא בשתי טיסות לשני יעדים שונים אחד מהם היה לתל אביב, ולא לאדם אחד אלא גם ל5 חברים ולא סתם תאריך אלא בחזרה מליזענסק ביאצ"ט.
כמה זמן לפני זה הזמנת כרטיס?

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
בוקר טוב,
אני רוצה להתמקד בכלי חזק מאד שמשמש אותי הרבה בחיפוש טיסות זולות, אז זהו שלא רק בסקייסקאנר אפשר למצוא זול, יש גם כלי נוסף שאני משתמש בו כ'מראה מקומות'. אני מדבר על אתר קיווי.
לצורך ההדגמה הבאה, אקדים, אנו רגילים אמנם לחפש במנועי החיפוש טיסה הלוך-חזור מאותו מקום, כלומר תל אביב > ברלין, ברלין > תל אביב. אך ישנה אפשרות להוזיל משמעותית את מחירי הטיסות אם אנו מעט גמישים למשל בטיסה חזור, ואם בגרמניה עסקינן, אז חזרה ממינכן או מכל יעד אחר שנמצא באזור.
איך זה קורה?
מה שאצלנו נקרא טיסה הלוך-חזור לחברות הטיסה ולמנועי החיפוש זה נקרא שני טיסות נפרדות לחלוטין, הם מואילים בטובם לחבר לך את שני הטיסות ולמכור לך אותם כחבילה אחת כי אנשים רוצים שקט, לאנשים אין זמן וכוח לחפש עצמאית טיסה חזור, ולשלם אולי על כבודה פעם נוספת, בקיצער... זה יותר אטרקטיבי למכירה. תציין מקום המראה > יעד נחיתה, תאריכים, כבודה, ותקבל מחיר אחד על כל זה.
אבל מה שהם לא מספרים לך, זה דבר אחד גדול, שאם למשל טיסה הלוך ושוב לברלין עולה 1200 ש"ח, אז אין פירוש הדבר שטיסה הלוך עלתה: 600 ש"ח וכך טיסה חזור. לא! יכול להיות שטיסה הלוך עלתה 350, וטיסה חזור 850, למה? ככה! זה תלוי בהרבה פרמטרים שלא כל אחד יודע.
אז יבוא השואל וישאל, נו... בשביל זה יש את סקיי סקאנר - מנוע חיפוש הכי זול והכי נוח, לא?
התשובה היא, נכון, סקיי סקאנר הינו מנוע הזול ביותר שלא לוקח עמלה, והוא נותן את המחירים ללא תיווכים ברוב הפעמים.
אבל... אם אני רוצה יותר זול, אפשר? מסתבר שכן!
כי כשפותחים את המכסה של העוגה מגלים שהעוגה לא חתוכה בצורה פורפורציונאלית, 70%/30%, ופה נמצא הקצ'.
אז איפה שמנוע החיפוש מצא טיסה חזור של חברה אחרת במחיר זול יותר, אז הרווחנו, ומה אם לא?
רוצים דוגמא לאי צדק שכזה, הנה:
חיפשנו טיסה לבין הזמנים יום אחרי תשעה באב 12/8 ומצאנו:
תל אביב > וארנה (בולגריה)
וארנה (בולגריה) > תל אביב
תאריכים: 12/8-16/8
וקיבלנו את המחיר הבא:

upload_2019-7-8_10-6-31.png

אבל כשבודדנו את הטיסה של וויז איר בלבד, מצאנו את הדבר הבא:

תל אביב > בולגריה (וארנה)
עלות: 266 ש"ח ליחיד לצד אחד

upload_2019-7-8_10-3-50.png

הזוי, לא?
הפתרון: אנו נחפש יעד אחר לחזור ממנו לארץ, גם אם כל הנסיעה תאלץ להסתדר לפי זה.
תאוריה: אנו ננחת בוארנה נטייל בבולגריה, ונחזור ממקום אחר, למשל סופיה או נעבור את הגבול לרומניה ונחזור מקריאובה.
וכאן אנו נעזרים באתר קיווי, שם יש אופציה להוסיף למקום המוצא והיעד כמה מדינות / ערים, למשל:
upload_2019-7-8_10-36-22.png

שם מצאנו שמסופיה הכי זול לחזור, ואז אני חוזר לסקאי סקאנר, והנה קיבלנו את הטיסה הבאה:
עלות: 419 ש"ח
(שימו לב להבדלים במחיר כמעט 80 ש"ח בין קיווי לסקאיסקאנר!!!)

upload_2019-7-8_10-34-18.png

אולם כאמור את זה מצאתי רק בזכות קיווי, למרות שבסקאיי סקאנר אפשר לחפש ידנית לפי מדינה
מדינה, אבל בקיווי זה הרבה יותר נוח ומזמין.

הערה חשובה: כשמשכירים רכב ממקום אחד ומחזירים במקום אחר יש הרבה פעמים עמלה, תמיד כדאי לבדוק את הרווח מול הפסד.
תן לחכם ויחכם עוד.

קבצים מצורפים

• upload_2019-7-8_9-54-44.png
    upload_2019-7-8_9-54-44.png
    KB 13.9 · צפיות: 29
  • upload_2019-7-8_10-29-59.png
    upload_2019-7-8_10-29-59.png
    KB 32.1 · צפיות: 27

וילך איש

משתמש מקצוען
בוקר טוב,
אני רוצה להתמקד בכלי חזק מאד שמשמש אותי הרבה בחיפוש טיסות זולות, אז זהו שלא רק בסקייסקאנר אפשר למצוא זול, יש גם כלי נוסף שאני משתמש בו כ'מראה מקומות'. אני מדבר על אתר קיווי.
לצורך ההדגמה הבאה, אקדים, אנו רגילים אמנם לחפש במנועי החיפוש טיסה הלוך-חזור מאותו מקום, כלומר תל אביב > ברלין, ברלין > תל אביב. אך ישנה אפשרות להוזיל משמעותית את מחירי הטיסות אם אנו מעט גמישים למשל בטיסה חזור, ואם בגרמניה עסקינן, אז חזרה ממינכן או מכל יעד אחר שנמצא באזור.
איך זה קורה?
מה שאצלנו נקרא טיסה הלוך-חזור לחברות הטיסה ולמנועי החיפוש זה נקרא שני טיסות נפרדות לחלוטין, הם מואילים בטובם לחבר לך את שני הטיסות ולמכור לך אותם כחבילה אחת כי אנשים רוצים שקט, לאנשים אין זמן וכוח לחפש עצמאית טיסה חזור, ולשלם אולי על כבודה פעם נוספת, בקיצער... זה יותר אטרקטיבי למכירה. תציין מקום המראה > יעד נחיתה, תאריכים, כבודה, ותקבל מחיר אחד על כל זה.
אבל מה שהם לא מספרים לך, זה דבר אחד גדול, שאם למשל טיסה הלוך ושוב לברלין עולה 1200 ש"ח, אז אין פירוש הדבר שטיסה הלוך עלתה: 600 ש"ח וכך טיסה חזור. לא! יכול להיות שטיסה הלוך עלתה 350, וטיסה חזור 850, למה? ככה! זה תלוי בהרבה פרמטרים שלא כל אחד יודע.
אז יבוא השואל וישאל, נו... בשביל זה יש את סקיי סקאנר - מנוע חיפוש הכי זול והכי נוח, לא?
התשובה היא, נכון, סקיי סקאנר הינו מנוע הזול ביותר שלא לוקח עמלה, והוא נותן את המחירים ללא תיווכים ברוב הפעמים.
כי כשפותחים את המכסה של העוגה מגלים שהעוגה לא חתוכה בצורה פורפורציונאלית, 70%/30%, ופה נמצא הקצ'.
אז איפה שמנוע החיפוש מצא טיסה חזור של חברה אחרת במחיר זול יותר, אז הרווחנו, ומה אם לא?
וקיבלנו את המחיר הבא:

צפה בקובץ המצורף 505032

צפה בקובץ המצורף 505031

הזוי, לא?
תאוריה: אנו ננחת בוארנה נטייל בבולגריה, ונחזור ממקום אחר, למשל סופיה או נעבור את הגבול לרומניה ונחזור מקריאובה.
וכאן אנו נעזרים באתר קיווי, שם יש אופציה להוסיף למקום המוצא והיעד כמה מדינות / ערים, למשל:
צפה בקובץ המצורף 505071

שם מצאנו שמסופיה הכי זול לחזור, ואז אני חוזר לסקאי סקאנר, והנה קיבלנו את הטיסה הבאה:

צפה בקובץ המצורף 505064

אולם כאמור את זה מצאתי רק בזכות קיווי, למרות שבסקאיי סקאנר אפשר לחפש ידנית לפי מדינה

הערה חשובה: כשמשכירים רכב ממקום אחד ומחזירים במקום אחר יש הרבה פעמים עמלה, תמיד כדאי לבדוק את הרווח מול הפסד.
תן לחכם ויחכם עוד.
גם אני משתמש המון בקיווי בגלל האפשרויות חיפוש הנהדרות שיש להם.

וילך איש

משתמש מקצוען
שאלה למומחי התעופה שבינינו:
יש כרטיס לציריך עם סוויס שאני רוצה לסגור בשביל מישהו, וסקיי-סקנר שולח אותי לסגור כרטיס באתר בשם GOTOGATE. באתר הזה רוצים תוספת מופרכת עבור מזוודה (1,000 ש"ח בערך:rolleyes:).
בדקתי בשאר מנועי החיפוש האחרים, והמחיר של הכרטיס כבר כולל בתוכו מזוודה 23 ק"ג.
מה אתם אומרים? לסגור כרטיס בלי לשלם על מזוודה ולבוא לנתב"ג ככה? או שתמיד מחירי הכבודה של אותה טיסה שונים בין הסוכנויות שונות?
אודה לכם על עצתכם.

שרהלה

משתמש מקצוען
בוקר טוב,
איך זה קורה?
וקיבלנו את המחיר הבא:

צפה בקובץ המצורף 505032

צפה בקובץ המצורף 505031

הזוי, לא?
צפה בקובץ המצורף 505071

צפה בקובץ המצורף 505064

תן לחכם ויחכם עוד.
איזה פירוט מדויק והסבר בהיר.
יישר כח על הטרחה.
זה יעזור ודאי להרבה אנשים.
כל הכבוד!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה