דרוש מידע אשכול הלייזר הגדול \(@^0^@)/ הכניסה לבעלי משקפיים בלבד!

ש+

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רק עכשיו ראיתי את האשכול הזה ובתור מונתחת אינטרלאסיק כבר תקופה ארוכה
החלטתי להגיב....
המחיר- אם יש לכם ביטוח בריאות יורד ב50%
העונה המומלצת לביצוע הניתוח- חורף
כמות הרופאים בחדר- לא יותר מ4
לסיכום-
מומלץ בחום
ממש לא מפחיד (ואני פחדנית number 1)
החלמה קלה מאדדדדדד (באמת 3 שעות)
איפור- הודיעו לי מראש שאסור להתאפר שבועיים ולכן דחיתי את הניתוח לתקופה נטולת שמחות
חיסרון קל- מי שרגיל ללכת לשחיה שבועית אז אסור ללכת לבריכה בשבועיים הראשונים

avi media

משתמש מקצוען
תלוי איזה חברה
באיזה חברה יש עדין בטוח בריאות הכולל ניתוחי לייזר?
כפי הידוע לי זה מוגדר כניתוח קוסמטי ולא רפואי ולכן אינו מבוטח כלל אלא בביטוח המשלים של קופות החולים ולא בחברות הביטוח שעושים ביטוחי בריאות.
בנוסף בשאלון ברישום לביטוח בודקים מה המספר משקפיים ומעל מספר 8.00 לא מבטחים כלל גם לא לניתוחי עיניים שהם לא קוסמטיים וכ"ש שלא ניתוחי לייזר.

D

Deleted member 64624

אורח

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אני הייתי בעלת מספר -2 במשקפיים ועשיתי באסותא PRK (שזו שיטת השיוף), ויש אצלם את הסוג השני שנקרא z-lasik שזו השיטה, אני מניחה, הדומה לאינטראלסיק של לווינגר.
השיטה של הPRK היא שיטה של שיוף הקרנית ע"י הלייזר ללא מגע אדם. התהליך לא כאב בכלל, אבל שלושת הימים הבאים מרגישים כאב ותחושה מציקה בעין.

שיטת הניתוח של הz-lasik היא חיתוך חלון בקרנית ע"י לייזר, הרמת החלק החתוך ואז תיקון הראיה בעין. לאחר ההליך סוגרים כביכול את המכסה שהרימו ובזה מסתיים הטיפול. הטיפול הזה פחות מומלץ (ויותר יקר) כי התהליך שלו דורש יותר התערבות בעין, ואם יש פגיעה בעין ח"ו, במשך החיים, צריך לעוף למיון. זה כביכול "מִכְסֶה" לעין שהחזירו למקום.. אמנם המכסה הזה מתאחה אבל הוא כמו "פלסטר", מה שבניתוח PRK העין עצמה מחלימה (לכן גם ויתרתי על השיטה הזו, ולשמחתי האופציה הראשונה גם היתה יותר זולה :)).
לאחר בדיקת ההתאמה אומרים לך איזה שיטה מתאימה לך, לי התאימו 2 השיטות אז יכולתי לבחור.

ממש ממליצה על הסרת משקפיים, מי שיש לו את האפשרות שירוץ לעשות, בסוף הכל עובר וזה שווה את מחיר הפחד (גם אני נורא הייתי לחוצה מהכאב אבל הייתי מוכנה לסבול!), מה גם שזה לא כאבי תופת ברמות שאי אפשר לסבול, נותנים במקום משככי כאבים / לוקחים משככים חזקים.
היום ב"ה 3 חודשים אח"כ ורואה 6:6

כתבתי באשכול הזה תגובות שיכולות להועיל.
אני בכללית פלטינום כך שיצא לי הכי זול.

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור!

סליחה על ההקפצה......
מאד רוצה ללכת על לייזר,
מגיגול קצר נוכחתי לראות שיש גם תביעות ממנותחים שהתעוורו,
לא כתוצאה מהניתוח עצמו
אלא מתופעת לוואי שלה, שעלולה לקרות: דימומים ברשתית.
והבנתי שזה יכול לקרות תמיד, לאו דווקא מיד לאחר הניתוח (כל החיים לחיות בפחד?!?)
השאלה שלי היא רק: איזה סוג ניתוח עלול לגרום לדימום ברשתית,
רק הסוג המסובך יותר, או גם השיוף? (PRK ?)

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
סליחה על ההקפצה......
מאד רוצה ללכת על לייזר,
מגיגול קצר נוכחתי לראות שיש גם תביעות ממנותחים שהתעוורו,
לא כתוצאה מהניתוח עצמו
אלא מתופעת לוואי שלה, שעלולה לקרות: דימומים ברשתית.
והבנתי שזה יכול לקרות תמיד, לאו דווקא מיד לאחר הניתוח (כל החיים לחיות בפחד?!?)
השאלה שלי היא רק: איזה סוג ניתוח עלול לגרום לדימום ברשתית,
רק הסוג המסובך יותר, או גם השיוף? (PRK ?)
אני לא יודעת לענות לך.. זה רק רופא.
הניתוח לא יכול לגרום לעיוורון, אבל באחוזים קטנים מאד יכולה לגרום לתופעות לוואי.
עצתי, אל תברחי בגלל הפחד, לכי לעשות רק בדיקת התאמה ותשטחי את כל השאלות לפני הרופא, זה לא עולה כסף, מוריד את החששות ותקבלי ידע יותר מקיף. ואז תחליטי מה את עושה.
אחד הניתוחים עם סיכויי כישלון מזעריים.

נערך לאחרונה ב:

studio ch

משתמש פעיל
צילום מקצועי
תשמעי הכתיבה שלך שוה..... מיליונים!
(הייתי צריכה לצאת מהבית ולא יכולתי לגמור לקרוא באמצע!!!!) קראתי עד הסוףףף!!
מסקרנת, תיאור מהמם!!

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שאלה נוספת -
שמעתי שהניתוח טוב ל-10 שנים,
לאחר מכן המספר עולה.
יש כאן כאלו שכבר חגגו עשור לליזר?
אשמח לחוות דעתכם!
נראה לי חבל ההשקעה - אם מדובר רק ב-10 שנים.

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא יודעת אם זה נכון או לא. (נראה יותר שלא)
מבחינתי שווה לעשר שנים
אבל בכל מקרה יש להם אחריות

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
שאלה נוספת -
שמעתי שהניתוח טוב ל-10 שנים,
לאחר מכן המספר עולה.
יש כאן כאלו שכבר חגגו עשור לליזר?
אשמח לחוות דעתכם!
נראה לי חבל ההשקעה - אם מדובר רק ב-10 שנים.
חבר של בעלי עבר לפני 15 שנה את הניתוח, היה לו מס' גבוה (נראה לי מעל -10)
אחרי הניתוח הוא הסתובב ללא משקפיים
היום, 15 שנה אחרי הוא עם מינוס שלוש בכל עין ועם יובש נוראי בעיניים.

Tzzpora

משתמש פעיל
חבר של בעלי עבר לפני 15 שנה את הניתוח, היה לו מס' גבוה (נראה לי מעל -10)
אחרי הניתוח הוא הסתובב ללא משקפיים
היום, 15 שנה אחרי הוא עם מינוס שלוש בכל עין ועם יובש נוראי בעיניים.
יפה, גם אבא שלי עבר את הניתוח כשהשיטה היתה בחיתוליה והיה רק לאסיק. היה לו כמעט 10 במשקפיים והוא סבל כל הזמן מיובש בעיניים בעקבות הניתוח עד שעלתה לו המידה. (אולי הוא החבר של בעלך?:rolleyes:, לא בטוחה אם זה היה לפני 15 שנה או קצת יותר)
היום יש לו בסביבות 2, 3. בטוחה שזה היה לו שווה, אין השוואה בין מידה 10 למידה 3.
אני גם עברתי לא מזמן את הניתוח בשיטת prk יש לי מעט יובש, ממש בקטנה, פשוט שמה טיפות מידי פעם. חברה שלי שממש סבלה מיובש בעיניים עשתה גם היא את הניתוח ועכשיו היא סבבה לגמרי.
זה גם תלוי בסוג העין.
כדאי פשוט להגיע לבדיקת התאמה ואז לדעת במה זה עלול להיות כרוך.... זה פשוט אינדיבדואלי.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
יפה, גם אבא שלי עבר את הניתוח כשהשיטה היתה בחיתוליה והיה רק לאסיק. היה לו כמעט 10 במשקפיים והוא סבל כל הזמן מיובש בעיניים בעקבות הניתוח עד שעלתה לו המידה. (אולי הוא החבר של בעלך?:rolleyes:, לא בטוחה אם זה היה לפני 15 שנה או קצת יותר)
היום יש לו בסביבות 2, 3. בטוחה שזה היה לו שווה, אין השוואה בין מידה 10 למידה 3.
אני גם עברתי לא מזמן את הניתוח בשיטת prk יש לי מעט יובש, ממש בקטנה, פשוט שמה טיפות מידי פעם. חברה שלי שממש סבלה מיובש בעיניים עשתה גם היא את הניתוח ועכשיו היא סבבה לגמרי.
זה גם תלוי בסוג העין.
כדאי פשוט להגיע לבדיקת התאמה ואז לדעת במה זה עלול להיות כרוך.... זה פשוט אינדיבדואלי.
אני מאמינה שעדיף מס' 3 ממס' 10
אין לי נסיון בעניין ב''ה
אבל כמו שאז לפני שנים לא ידעו מה ההשלכות בעתיד גם כן כיום כשהשיטה החדשה די בחיתולים
עדיין לא יודעים איך העין תגיב בעוד עשר שנים.
זו דעתי.

avi media

משתמש מקצוען
לא יודעת אם זה נכון או לא. (נראה יותר שלא)
מבחינתי שווה לעשר שנים
אבל בכל מקרה יש להם אחריות
המשמעות של האחריות זה רק ניתוח נוסף
ז"א לדקק עוד את הקרנית, ולא תמיד אפשר או מומלץ בפרט אם המספר ממשיך לעלות לאט לאט

avi media

משתמש מקצוען
יש גם תופעה שבגיל מסוים 40+ או יותר הקרנית נחלשת והראיה יורדת וצריך משקפיים עם + ז"א משקפי קריאה.
ועל זה יש טענה נפוצה שא"א לדעת כמה היא נכונה (וכמובן שמנתחי הלייזר שוללים את זה) שאחרי ניתוח לייזר זה קורה בגיל מוקדם יותר ממה שאדם זה היה אמור לקבל אם בכלל, יתכן שזה בגלל שהקרנית דקה יותר היא נחלשת מהר יותר.
במצב כזה שאדם עבר ניתוח לייזר וחזר לו חלק מהמספר מינוס, ואח"כ גם נהיה לו מספר + אז הוא יצטרך משקפיים מולטי פוקל בשביל שיוכל גם לקרוא וגם לראות מרחוק וזה לא זול בכלל.

באתי לחלום

משתמש מקצוען
אז אני עושה לייזר
השאלה באיזו קופה הכי משתלם?
ביררתי באסותא
מאוחדת: 6800
מכבי שלי: 5800
כללית פלטינום: 4500

מה אתם ממליצים?

באתי לחלום

משתמש מקצוען
אני הייתי בעלת מספר -2 במשקפיים ועשיתי באסותא PRK (שזו שיטת השיוף), ויש אצלם את הסוג השני שנקרא z-lasik שזו השיטה, אני מניחה, הדומה לאינטראלסיק של לווינגר.
השיטה של הPRK היא שיטה של שיוף הקרנית ע"י הלייזר ללא מגע אדם. התהליך לא כאב בכלל, אבל שלושת הימים הבאים מרגישים כאב ותחושה מציקה בעין.

שיטת הניתוח של הz-lasik היא חיתוך חלון בקרנית ע"י לייזר, הרמת החלק החתוך ואז תיקון הראיה בעין. לאחר ההליך סוגרים כביכול את המכסה שהרימו ובזה מסתיים הטיפול. הטיפול הזה פחות מומלץ (ויותר יקר) כי התהליך שלו דורש יותר התערבות בעין, ואם יש פגיעה בעין ח"ו, במשך החיים, צריך לעוף למיון. זה כביכול "מִכְסֶה" לעין שהחזירו למקום.. אמנם המכסה הזה מתאחה אבל הוא כמו "פלסטר", מה שבניתוח PRK העין עצמה מחלימה (לכן גם ויתרתי על השיטה הזו, ולשמחתי האופציה הראשונה גם היתה יותר זולה :)).
לאחר בדיקת ההתאמה אומרים לך איזה שיטה מתאימה לך, לי התאימו 2 השיטות אז יכולתי לבחור.

ממש ממליצה על הסרת משקפיים, מי שיש לו את האפשרות שירוץ לעשות, בסוף הכל עובר וזה שווה את מחיר הפחד (גם אני נורא הייתי לחוצה מהכאב אבל הייתי מוכנה לסבול!), מה גם שזה לא כאבי תופת ברמות שאי אפשר לסבול, נותנים במקום משככי כאבים / לוקחים משככים חזקים.
היום ב"ה 3 חודשים אח"כ ורואה 6:6

כתבתי באשכול הזה תגובות שיכולות להועיל.
אני בכללית פלטינום כך שיצא לי הכי זול.

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור!
איך עושים את המעבר הזה
והאם שווה לי לעבור לכללית פלטינום?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה