דרוש מידע אשכול הלייזר הגדול \(@^0^@)/ הכניסה לבעלי משקפיים בלבד!

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני עשיתי ניתוח PRK אצל ד''ר יוסף דוייב במכון עיניים, לפני כחודשיים וחצי, ב''ה אני רואה היום 6/6...
עברתי מלאומית לכללית ע''מ לקבל את המחיר הזול שלהם (4500) מה שהיה אז המחיר הכי זול לניתוח הזה.... (כיום למיטב ידיעתי לאומית גם הורידו למחיר הזה עקב עזיבה המונית של מבוטחים).
לגבי הבדיקה.... ככלל הבדיקה היא אותו דבר בכל המקומות, ההבדל הוא רק בהתייחסות לבדיקה,
ההסבר הוא די פשוט:
ניתוח הלייזר מבוצע ע''י שיוף בעובי הקרנית וקיעורו, (לא משנה אם זה מתחת לשכבה החיצונית או מעליה) אי לכך ככל שהמספר יותר גבוה יש צורך לשייף יותר בעובי מה שאינו מאפשר לאנשים בעלי מספר גבוה לבצע ניתוח באם הקרנית שלהם לא מספיק עבה... (כנ''ל במספרים יותר נמוכים אם יש לך קרנית דקה ממש)
מכון עיניים ע''פ רוב מאוד מקפיד על מרחב בטוח של עובי קרנית, באסותא לדוגמה יותר מקלים בכך (כלומר מוכנים לקחת סיכון גדול יותר), אני מאמין שגם באסותא מחוייבים לביטחון מלא של המטופל ובוודאי מחויבים לתקן, אך זהו המציאות...
לסיכום, לפעמים יתכן ובמכון עיניים לא יתנו לך לבצע ניתוח ובאסותא דווקא כן....
אני הורדתי מספר גבוה במיוחד (11 בשני העיניים) ולכן לא לקחתי סיכון והלכתי ללוינגר שלמרבה הפלא ולמרות החוות דעת של המזכירה בטלפון אישר לי את זה....
אם תהיו מעוניינים אוכל לפרט יותר על מהלך הניתוח והנלווה אליו...

נערך לאחרונה ב:

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
בגדול מהלך הניתוח הוא קצר ביותר...
הגעתי למרפאה עם מלווה (א''א לתפקד אח''כ בלי מלווה), אחר סידורי התשלום וכו' קיבלתי כדור הרגעה, והמתנתי בסבלנות (או שלא) לתורי...
בהגיע תורי נכנסתי לחדר ליד חדר הניתוח (יותר כמו מסדרון) משחו את פני בכמה משחות והדביקו כל מיני דברים (לא כואב) ולאחמ''כ הוכנסתי אחר כבוד לחדר הניתוח כשאיני רואה דבר מפאת החוסר במשקפיים...
לאחר ניסוי ותעיה קצרה הגעתי אל המיטה, נשכבתי עליה והנחו אותי להסתכל על הנקודה הירוקה...
לפתע............ (סתם זה לא מפחיד) הרחתי ריח של שער שרוף, והרופא אמר סיימנו עין אחת נעבור לשניה... (כל עין כשלושים שניות) שוב הרחתי ריח של שער שרוף, הפעם הבנתי גם שזה לא משהו שנשאר בתנור, והופ' הרופא מבקש לרדת מהמיטה ולחכות בחוץ להנחיות...קצת המתנה והרבה הוראות ומצאתי את עצמי מגשש באור (כפשוטו, כי הסנוור הוא בלתי רגיל) את דרכי החוצה...
מאותו רגע כל מה שפלט אור סביבי נכבה, החל מהפלאפון ועד לנורה של המזגן....
כמה ימים של סיוט, ונסיון בריחה מפני כמות האור שנמצא סביבנו, הטרדות כל שעה של מליון סוגי טיפות שצריכים להיכנס לעין פקוחה, שאינה יכולה להיות פקוחה אל מול האור שנצרך ע''מ שנדע היכן לטפטף את הטיפות לתוך העין... בקיצור סיבוך ענק (לפקוח עין באותם ימים הרגיש לי כאילו העירו אותי באמצע הלילה עם פרוז'קטור ענק מול עיני....
תארו לעצמכם את החוויה הזאת כל שעה עגולה ועוד כמה פעמים באמצע...
(יש טיפות שמרגיעות את הענין אבל ניתן להשתמש איתם רק פעמים בודדות (נדמה לי פעם ביום עד יומיים מהניתוח) וזה עוזר לכחצי שעה של קורת רוח וקצת אור לשאר בני הבית...)
אחרי כארבע ימים (זה שונה אצל כל אחד) באורח פלא נעלם כל הסיוט הזה ואתה חופשי לדרכך (כמובן בליווי צמוד של טיפות ומשקפי שמש...
כחמישה ימים אחרי הניתוח מוציאים את העדשות ששמו בעין כדי להגן עליה, זה לוקח פחות זמן משתספיקו להגיד - ''דוקטור זה כואב? ''.....
ואם עשיתם את כל התהליך הזה, מזל טוב מוניתם להיות שגרירים לכל המי ומי שמתעניינים בניתוח ובדרכי הפעולה שלו וכו' וכו' וכו'......

אציין כי את התיאור של הקושי הנלווה לימי ההתאוששות הוא רק בניתוח PRK ולא בניתוח לאסיק, אם כי כאמור לא כל אחד יכול לעשות ניתוח לאסיק וגם זה יותר יקר...
עוד אציין כי כל כוונתי בתיאור הכואב לעיל של ימי ההתאוששות אינה כדי להניא אתכם מלעשות את זה... תשכחו מהכל, זה שווה את זה בענק!!!!!!! מטרתי בתיאור הנ''ל היה כדי שלא תתפתו להיות חכמים ולא לקחת חופש בשבוע של הניתוח.... זה כמעט בלתי אפשרי לעבוד בשבוע הזה....

בהצלחה לכל מי שמתכנן לעבור את זה בקרוב, ותזכרו כשכואב שאוטוטו זה נעלם כלעומת שבא.....

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
האם העדשות עצמן לא הציקו במהלך כל השבוע שלאחר הניתוח? לא מרגישים אותן? הן לא מתיבשות?
אולי טיפה... לא משמעותי ....
אם כי יכול להיות שזה תלוי בכל אחד....

טל ומטר

משתמש פעיל
האם העדשות עצמן לא הציקו במהלך כל השבוע שלאחר הניתוח? לא מרגישים אותן? הן לא מתיבשות?
העדשות מציקות מאד, הן אמנם לא מתייבשות אבל מרגישים אותן. במיוחד שהעין דומעת כל הזמן, וכל רגע נראה שהן נופלות...

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עשיתי prk, ב"ה לא כואב בכלל, רק סינוור מאוד מאוד חזק וגם דמעות ללא הפסקה...
אבל אפשר לתפקד בימים שאחרי הניתוח? נגיד אם אני אעשה ביום רביעי בחמישי שישי אני אצליח להכין שבת? או שזה משבית טוטאלי?

רבקה כ.

משתמש פעיל
אני עשיתי את הניתוח ביום רביעי,
והצלחתי להכין שבת נחמדה בסיסית.
וביום שישי הצלחתי לצאת לרחוב, אבל רק עם משקפי שמש, ולא רואים טוב.

בפועל את עובדת כמעט בחשכה, ליל שבת הסלון היה חצי מאור,
ישבתי עם משקפי שמש, קניתי לכל הילדים משקפי שמש, וגם הם ישבו עם משקפיים, זה היה חוויה....:cool:
לא היו לי דמעות כמו שכתבו,
גם לשים את הטיפות לא היה נורא, פשוט הכרתי את המגע בעין מעדשות מגע, וזרמתי עם הטיפות. העול רק לזכור.
לא היה לי כאבים מה שהיה קשה, זה קושי עם האור יומיים שלוש, ולא ראים טוב כמו בערפל כמה ימים.

לאומת זאת בעלי שעשה ניתוח כמוני בדיוק אצל אותו רופא, היה לו יותר קשה, הוא תיאר הרגשה של חול בעיניים, וגם היה לו קשה לשים את הטיפות,

טל ומטר

משתמש פעיל
למי שמעוניין. אני מוסרת טיפות עיניים שמשתמשים בהם לאחר ניתוח PRK. בתוקף עד 2023 ו 2024
Vigamox ו Sterodex
באזור המרכז
זה טיפות שהרופא אמר לך לקחת? כי אני גם עשיתי PRK וקיבלתי טיפות אחרות. זה אנטיביוטיקה? סטורואידים? דמעות מלאכותיות?

שיר פורום

משתמש פעיל
זה טיפות שהרופא אמר לך לקחת? כי אני גם עשיתי PRK וקיבלתי טיפות אחרות. זה אנטיביוטיקה? סטורואידים? דמעות מלאכותיות?
ברור. זה מרשם מד״ר אבי סולומון - עין טל הדסה. זה אנטיביוטיקה וסטורואידים לשבוע הראשון אם אני לא טועה.
הם שינו מרשמים לאחרונה. וזה המעודכן

טל ומטר

משתמש פעיל
למי שמעוניין. אני מוסרת טיפות עיניים שמשתמשים בהם לאחר ניתוח PRK. בתוקף עד 2023 ו 2024
Vigamox ו Sterodex
באזור המרכז
@שיר פורום פתאום אני רואה שיש לטיפות שהביאו לי עוד שם, אז אני ממש אשמח לקבל את Vigamox
איך אפשר ליצור איתכם קשר?
תודה

דובדבן לבן

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
היי,
סליחה שאני מתערבת אבל @טל ומטר אני לא הייתי לוקחת טיפות שאני לא קיבלתי את המרשם הזה.
אני עשיתי לפ0ני 3 שבועות את הניתוח PRK ולא קיבלתי את הטיפות הנ"ל.
אז תבררי אצל הרופא עיינים זה לא משחק ילדים!

טל ומטר

משתמש פעיל
היי,
סליחה שאני מתערבת אבל @טל ומטר אני לא הייתי לוקחת טיפות שאני לא קיבלתי את המרשם הזה.
אני עשיתי לפ0ני 3 שבועות את הניתוח PRK ולא קיבלתי את הטיפות הנ"ל.
אז תבררי אצל הרופא עיינים זה לא משחק ילדים!
תודה על האכפתיות, אבל אלו אותן הטיפות בדיוק, יש להן פשוט שתי שמות ומכאן הבלבול.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי שאלה וסליחה אם ענו עליה במהלך האשכול ופספסתי
אחרי הניתוח - יכולתם מיד לעבוד במחשב?
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה