דרוש מידע אשכול דמי הניהול בקרנות פנסיה השתלמות וגמל

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בקשר לפיזור שוב,אם מדובר על הפקדה חודשית של 500ש'ח,אז כן יהיה עיניין לפתוח 2 קופות ב2 חברות שונות?
ואיזה סוג של מסלול נחשב לסיכון נמוך?
התקשרתי לאנפיניטי ואמרו לי שהמסלול הכשר שלהם הוא מנייתי ובגלל העזרה של כולם פה אמרתי לא כי זה נחשב סיכון גבוהה
תודה רבה על העזרה

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
התקשרתי לאנפיניטי ואמרו לי שהמסלול הכשר שלהם הוא מנייתי ובגלל העזרה של כולם פה אמרתי לא כי זה נחשב סיכון גבוהה
זה לא מה שהתכוונו להגיד לך.
אשתמש באנלוגיה לכביש, אם מישהו אומר לך שלנסוע בלי רשיון מאילת לראש פינה זה מסוכן, זה לא סיבה להתחיל ללכת ברגל. זה סיבה לעשות רשיון, דהיינו ללמוד קצת על הנושא.
כמובן שאם זה לא מתאים לך ללמוד אז בוודאי שמסוכן להשקיע במניות.
בקשר לפיזור שוב,אם מדובר על הפקדה חודשית של 500ש'ח,אז כן יהיה עיניין לפתוח 2 קופות ב2 חברות שונות?
אם אתה מחזיק תפוזים שירקיבו בשבוע הבא, יש ענין של פיזור אם תחזיק אותם בשני סלים?
פיזור פירושו שאתה מחזיק מוצרים שונים, אפשר להחזיק את אותו המוצר בשתי קופות שונות, ולהיפך, שני מוצרים בקופה אחת.
שורה תחתונה, בעיני, בסכום כזה אין שום ענין לפתוח שתי קופות בשתי חברות.
אומר את דעתי בלבד, והיא כמובן לא ייעוץ בשום מובן שהוא

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה לא מה שהתכוונו להגיד לך.
אשתמש באנלוגיה לכביש, אם מישהו אומר לך שלנסוע בלי רשיון מאילת לראש פינה זה מסוכן, זה לא סיבה להתחיל ללכת ברגל. זה סיבה לעשות רשיון, דהיינו ללמוד קצת על הנושא.
כמובן שאם זה לא מתאים לך ללמוד אז בוודאי שמסוכן להשקיע במניות.
תודה על התשובה! עכשיו עברתי על המאמרים של מקצועי ובאמת ששם יש הסבר נפלא ומקוצר לחוויה הזו
כמובן אני לוקח אחריות על מה שאני עושה ולא אתבע פה אף אחד ח'ו וכו'....
ראיתי בבנק שלי בלאומי את האופציה של לקנות אג'ח ומניות,אבל רק ראיתי אופציה לקנות מניות של חברות ספציפיות מתוך אינדקסים השונים (הנסדק וה SֶP500)
ובמאמר ההמלצה היתה על קניה של כל החברות מתוכה ביחד ולא חברה ספציפי....זה גם ניתן לעשות לבד? או הכוונה היתה שמתוך הSֶP500 קונים מגוון גדול של מניות מחברות שונות ולא רק של אחת?
ושוב,אני מודע שאתם לא לוקחים אחריות על שום דבר ואף אחד פה יש לו רישיון.אני רוצה להכנס לנושא טוב טוב

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש הרבה מאוד נירות מחקים את מדד S&P, במאמר שלי על חיתון ילדים הפניתי לאחד מהם, תוכל להסתכל שם או לחפש באינטרנט. (שים לב לענין הכשרות לברר עם רב שאתה שואל אותו, יש כשרויות שונות על נירות שונים)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש הרבה מאוד נירות מחקים את מדד S&P, במאמר שלי על חיתון ילדים הפניתי לאחד מהם, תוכל להסתכל שם או לחפש באינטרנט. (שים לב לענין הכשרות לברר עם רב שאתה שואל אותו, יש כשרויות שונות על נירות שונים)
תודה רבה.נהנתי מאוד מהמאמר.הקישור לנייר ערך שעוקב אחרי ה Sֶ&P לא עובד..איך אני מחפש נייר ערך כזה?
סתם ככה,אחד יכול לקנות את זה באתר של הבנק האישי וזה אמור לרדת מהעובר ושב? נגיד קניתי נייר מסויים ב50ש'ח אז מיד כשקונים רואים איך הוא יורד מהחשבון

עוד דבר,רק עכשיו דיברתי עם מגדל,במסלול קופת גמל להשקעה הלכה הם מחלקים את המסלול מנייות,אג'ח ממשלתיים ומזומנים,והאחוזים של ההרכב משתנה והבנתי שלמשל בפראר היה 70% במניות,ולטענתו מדובר על מסלול לא כ'כ פסיבי אמנם לא מדי אקטיבי.מה שכן שמתוך כל החברות שביררתי הדמי ניהול שלהם היה ההכי נמוך 0.55% מהצבירה
זה מתאים להשקעה לטווח ארוך?
גם אינפיניטי אמרו לי שמהסלול הלכה שלהם הוא מנייתי
איפה יש מסלול הלכה יותר פסיבי?

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה רבה.נהנתי מאוד מהמאמר.הקישור לנייר ערך שעוקב אחרי ה Sֶ&P לא עובד..איך אני מחפש נייר ערך כזה?
סתם ככה,אחד יכול לקנות את זה באתר של הבנק האישי וזה אמור לרדת מהעובר ושב? נגיד קניתי נייר מסויים ב50ש'ח אז מיד כשקונים רואים איך הוא יורד מהחשבון

עוד דבר,רק עכשיו דיברתי עם מגדל,במסלול קופת גמל להשקעה הלכה הם מחלקים את המסלול מנייות,אג'ח ממשלתיים ומזומנים,והאחוזים של ההרכב משתנה והבנתי שלמשל בפראר היה 70% במניות,ולטענתו מדובר על מסלול לא כ'כ פסיבי אמנם לא מדי אקטיבי.מה שכן שמתוך כל החברות שביררתי הדמי ניהול שלהם היה ההכי נמוך 0.55% מהצבירה
זה מתאים להשקעה לטווח ארוך?
גם אינפיניטי אמרו לי שמהסלול הלכה שלהם הוא מנייתי
איפה יש מסלול הלכה יותר פסיבי?
יש פה שני נושאים
1. האם מסלול מנייתי או סולידי.
2. האם מסלול אקטיבי או פאסיבי.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זהו,שהוא אמר לי שמוצר אחד מהמסלול הוא ניירות ערך סחירים,שאני מבין שזה מנייתי וגם אקטיבי....לא ככה?
לאו בדווקא, השאלה היא מה הם מבקשים להשיג, לחקות את המדד (פאסיבי), או להגיע לתשואה עודפת (אקטיבי)
טוב שאמרת (הכנסתי שם את הקישור של הבורסה אחרי שאלטשולר הפסיק לשווק אותם), אתקן בהמשך
תחפש בגוגל: בלאקרוק נייר מחקה s&p

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זהו,שהוא אמר לי שמוצר אחד מהמסלול הוא ניירות ערך סחירים,שאני מבין שזה מנייתי וגם אקטיבי....לא ככה?
בכל המסלולים יש ניירות ערך סחירים וחלקם פאסיביים.
אינפיניטי הלכה למשל זה מנייתי פאסיבי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עד כמה שהבנתי מהם בטלפון הם קונים ומוכרים על בסיס יומיומי, אני לא יודע מה נקרא פאסיבי שאני שם להרבה שנים או שהם משקיעים בדבר אחד ולא מוכרים
הם גם קונים את זה להרבה שנים.
מה שהם קונים ומוכרים כל יום, זה לפי הכסף שמתווסף או יוצא מהקרן, שהרי כל הזמן אנשים מכניסים לקרן כסף, וצריך לקנות בכסף הזה ניירות שיחקו את המדד, וכן להיפך כשאנשים מושכים כסף אז הם צריכים למכור בהתאם.
השקעה פאסיבית זה שגם אתה וגם הם לא משנים את ההשקעה במשך השנים.

קול תורה

משתמש פעיל
הם גם קונים את זה להרבה שנים.
מה שהם קונים ומוכרים כל יום, זה לפי הכסף שמתווסף או יוצא מהקרן, שהרי כל הזמן אנשים מכניסים לקרן כסף, וצריך לקנות בכסף הזה ניירות שיחקו את המדד, וכן להיפך כשאנשים מושכים כסף אז הם צריכים למכור בהתאם.
השקעה פאסיבית זה שגם אתה וגם הם לא משנים את ההשקעה במשך השנים.
אני שאלתי האם יש סיכון להכניס עכשיו כסף (זה היה לפני הפלישה של רוסיה לאוקריינה) וכן שאולי שווה לחכות ולהכניס כשהמניות ירדו ואז כשהם יעלו חזרה אני הרוויח יותר
הם ענו: שזה לא יעזור לי להשקיע אחרי זה כי הם קונים ומוכרים על בסיס יומיומי

אני לא הבנתי בדיוק למה הם התכוונו, אשמח להסבר אם משהו הבין

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני שאלתי האם יש סיכון להכניס עכשיו כסף (זה היה לפני הפלישה של רוסיה לאוקריינה) וכן שאולי שווה לחכות ולהכניס כשהמניות ירדו ואז כשהם יעלו חזרה אני הרוויח יותר
הם ענו: שזה לא יעזור לי להשקיע אחרי זה כי הם קונים ומוכרים על בסיס יומיומי

אני לא הבנתי בדיוק למה הם התכוונו, אשמח להסבר אם משהו הבין
זה לא נכון!!
מי שענה לך את התשובה פשוט לא בקי בעניין.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה לא נכון? אם אפשר פירוט
הכסף בעיקרון מושקע כל הזמן במדד, וכשאתה מכניס כסף בתאריך מסוים, אז אתה מרוויח/מפסיד בהתאם ליום שבו הכנסת את הכסף, וזה לא קשור למתי בפועל הם יקנו בכסף שלך עוד ניירות שמחקים את המדד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הסוכנת עצמה של אינפיניטי אמרה לי שהמסלול הכשר שלהם הוא נחשב סיכון גבוהה
שוב, זה שני דברים שונים.
מסלול מנייתי מוגדר כמסלול בסיכון גבוה, והוא אכן מסלול בסיכון גבוה למי שלא מבין מה הוא עושה.
זה שזה מסלול פאסיבי זה עוד נושא, וזה לא סותר את זה שהוא מנייתי ובהכרח הוא גם בסיכון גבוה.
עכשיו למרות שאני לא יועצת ולא ממליצה ואין לי רישיון ייעוץ, בכ"א אני ממליצה לכם לקרוא את המאמרים שלי בנושא השקעות בשוק ההון לאט לאט עד שתבינו אותם היטב.
ואם קראתם תקראו שוב.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שוב, זה שני דברים שונים.
מסלול מנייתי מוגדר כמסלול בסיכון גבוה, והוא אכן מסלול בסיכון גבוה למי שלא מבין מה הוא עושה.
זה שזה מסלול פאסיבי זה עוד נושא, וזה לא סותר את זה שהוא מנייתי ובהכרח הוא גם בסיכון גבוה.
עכשיו למרות שאני לא יועצת ולא ממליצה ואין לי רישיון ייעוץ, בכ"א אני ממליצה לכם לקרוא את המאמרים שלי בנושא השקעות בשוק ההון לאט לאט עד שתבינו אותם היטב.
ואם קראתם תקראו שוב.
נקרא שוב ונראה אם אני מתקדם חח
תודה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה