כללי אשכול בקשות לשיפורים באינדיזיין

תג בפ

משתמש צעיר
עימוד ספרים
והנני מצטרף גם כן בכותרת הנשלפות אוטומאטי לפי איזה סגנון, ויש שם שיפט אנטר מופיע בכותרת בלי ספעיס

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
בקיצור:
ג"א מצטרף לכל הנ"ל...:)

Harbs

משתמש רשום
עכשיו קראתי כל האשכול. אני רואה שיש כמה דברים להבהיר.

א. יש תופס לבקושת באתר של Adobe. הם נותנים עדיפות לפי הכמות של בקשות. אז כדאי לבקש שם.
http://www.adobe.com/cfusion/mmform/index.cfm?name=wishform

ב. הפלאג אינים שלי עונה על חלק חשוב מהבקשות

ג. חלק מהבקשות כבר קיימות ו/או יש דרך פשוט כבר להגיע לתוצאה הרצויה. אני אשתדל לפרט: (אני לא יודע בדיוק איך לצטט מכמה הודאות...

· ANCHORED OBJECT, שיהיה גם אפשרות של מתחת לטקסט.

אני לא מבין הצורך לזה. באיזה אופן inline, above line, וanchored לא עונה על הצרכים שלך?

· TEXT WARP, בבקשה. הגיע הזמן. (למשל לעגל טקסט ולא על נתיב...)

האופציה הזו נקרא Illustrator! ;)

· בחפש (אולי יש את זה) אפשרות של אי חיפוש משהו - NOT - [!]

אפשר בעמצאות GREP

· בחירת כל האובייקטים על לחיצה מסויימת על הLAYER בכל הדפים, ולא רק בדף (SPREAD) זו.
· הדבק במיקום PASTE IN PLACE, באותו מקום בעמוד. אבל על עמוד בנפרד, בלי קשר לSPREAD.

בקשות יפות, אבל שניהם מתנגדים להנחות בסיסיות של התוכנה. אני לא נותן סיכויים גדולים אפילו בCS10! ;)

· CROSS REFERENCE. גם הגיע הזמן.

יש סקריפטים לעשות את זה (אני מכיר שנים). יש גם פלאג אין מאוד יפה מdtp tools לא בדקתי עם זה עובד בME.

· אם אפשר, שני סוגי גדלים של עמוד בקובץ אחד.

יש גם פלאג אין לזה מdtp tools, אבל למיטב זכרוני לא תומך בME.

· מחיקת תאים בטבלאות

מה חסר בזה?

· בתוכן עניינים, אפשרות לבטל את הצגת מספר הדף בכמה סגנונות (בחלק כן ובחלק לא)

אפשר!

· שינוי תמונה לCMYK/RBG/GRAYSCALE בתוך אינדיזיין

http://www.rorohiko.com/color2gray.html

· אפשרות לערוך קבצי אילוסטרייטר שייבאתי בPLACE (ולא ע"י העתק הדבק. או דבר גם עם קבצי EPS, אם אפשר...)

edit original...

· אפשרויות הגדרה של NEXT STYLE. למשל כל פסקה שלישי לשנות לנקסט סטייל אחר.

יש. (אולי לא הבנתי הבקשה...)

· בסגנון פסקה , רווחים, יש אפשרות לעשות רווח לפני ורווח אחרי אבל צריך גם רווח בראש עמוד.

אני ראוה שעוד לא נתנו הפיתרון הפשוט לזה. מבחינת עיצוב/עימוד, זה לא נכון לעשות רווח לפני בתחילת שורה. (ובגלל זה התוכנה לא מכניס אותו). רווח לפני / אחרי מתיחס לרווחים בין פסקאות. כדי לקבל רווח לפני אפילו בתחילת עמוד, הצורה הנכון הוא להגדיל הלדינג (leading) לפסקה (או לאות הראשון ע"י סגנונות מכוננות). כדי שזה שיעבוד נכון חייבים להגדיר הfirst baseline offset של תיבת הטקסט לleading.

מקווה שזה עוזר.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
קודם כל תודה לך!
תן לי רק לברר כמה דברים.

ב. הפלאג אינים שלי עונה על חלק חשוב מהבקשות
אנחנו מחכים למבצע פרוג!

אני לא מבין הצורך לזה. באיזה אופן inline, above line, וanchored לא עונה על הצרכים שלך?
אני לא מצליח לעשות שהאובייקט יהיה מתחת הטקסט. אמור להיות כזה אפשרות?
האופציה הזו נקרא Illustrator!
אבל מקומו גם באינדיזיין.
בחפש (אולי יש את זה) אפשרות של אי חיפוש משהו - NOT - [!]
אפשר בעמצאות GREP
איך? אני שואל איך. (אם אתה מתכוון לזה ":" זה לא עובד)
CROSS REFERENCE. גם הגיע הזמן.

יש סקריפטים לעשות את זה (אני מכיר שנים). יש גם פלאג אין מאוד יפה מdtp tools לא בדקתי עם זה עובד בME.
נכון, יש לי איזה סקריפט שעושה את זה, (לא מהחברה ההוא) וזה מסורבל מאוד (דרך הייפרלינקס)

אפשרות לערוך קבצי אילוסטרייטר שייבאתי בPLACE (ולא ע"י העתק הדבק. או דבר גם עם קבצי EPS, אם אפשר...)
edit original...
בלי שיפתח לי את אילוסטרייטר... שיהיה אפשרות לעשות לו EMBED ולעבוד על זה.

אפשרויות הגדרה של NEXT STYLE. למשל כל פסקה שלישי לשנות לנקסט סטייל אחר.
יש. (אולי לא הבנתי הבקשה...)
איך?

פיל לבן

משתמש רשום
ואם אפשר שיוסיפו גם actions לאינדי.
במקום שאני אצטרך כל פעם למשל לערוך מגוון רחב של חיפושים ומחיקה של רווחים כפולים, אנטרים מיותרים, טאבים ושלל תוספות שמגיעים יחד עם הקבצים, הייתי שמח אם היה אופציה להקליט אקשן ולהריץ את זה כל פעם וזהו.

(או שיש ואני בכלל לא יודע על זה?)

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
פיל לבן, אתה כנראה מתכוון למשהו כמו הקלטת מאקרו בוורד.
ג"א מצטרף

חיפושים שאתה עושה דרך פקודת חיפוש אפשר לשמור שם

Harbs

משתמש רשום
נכתב ע"י ונתנו10;80221:
קודם כל תודה לך!
תן לי רק לברר כמה דברים.

אנחנו מחכים למבצע פרוג!
בהמשך... ;)
נכתב ע"י ונתנו10;80221:
אני לא מצליח לעשות שהאובייקט יהיה מתחת הטקסט. אמור להיות כזה אפשרות?

אפשר גם בinline וגם בanchored. בinline פשוט תגרור אותו כלפי מטה עד שאי אפשר לגרור יותר. הצד עליון שלו יהיה שוה לbaseline. בanchored, אפשר לעגן אותו ביחס לנקודת טקסט ולגרור לכל מקום בדף -- גם למטה וגם למעלה, או כל מקום אחר.
נכתב ע"י ונתנו10;80221:
איך? אני שואל איך. (אם אתה מתכוון לזה ":" זה לא עובד)
המחרוזת הזה יחפס כל מילה שיש לה א,ת ואין לו ה אחריו (לדוגמא...)
את(?!ה)
נכתב ע"י ונתנו10;80221:
נכון, יש לי איזה סקריפט שעושה את זה, (לא מהחברה ההוא) וזה מסורבל מאוד (דרך הייפרלינקס)
נכון הסקריפטים משתמשים בhyperlinks. אבל זה לא כזה נורא.

הפלאג אין הזה הוא באמת סוף הדרך. אולי Adobe יקנה אותו לCS4... ;)

נכתב ע"י ונתנו10;80221:
לא מבין השאלה. פשוט מגדירים next style ועושים קליק ימיני על הסגנון "Apply with Next style" (או ביבוא)
אם אתה מתכוון לאיך לעשות כל פסקה שלישי סגנון אחר, אז ככה:
צריך 3 סגנונות. 1 לפסקה הראשון. 2 לפסקה השני שמבוסס על 1 וכמאט זהה לגמרי. ו3 לפסקה השלישי. הnext style של 1 יהיה 2. הnext style של 2 יהיה 3 והnext של 3 יהיה 1.
מקווה שמובן... :)

Harbs

משתמש רשום
נכתב ע"י פיל לבן;80227:
ואם אפשר שיוסיפו גם actions לאינדי.
במקום שאני אצטרך כל פעם למשל לערוך מגוון רחב של חיפושים ומחיקה של רווחים כפולים, אנטרים מיותרים, טאבים ושלל תוספות שמגיעים יחד עם הקבצים, הייתי שמח אם היה אופציה להקליט אקשן ולהריץ את זה כל פעם וזהו.

(או שיש ואני בכלל לא יודע על זה?)

כדאי ללמוד איך משתמשים בסקריפט: TextCleanup/FindChangeByList
שם אפשר להגדיר כל מיני חיפושים והחלפות שיורצו כולם ביחד...

התמיכה של סקריפטים באינדיזיין נותן אפשריות מעל ומעבר מה שאפשר לעשות ע"י actions. בעצם illustrator ופוטושוף הם תוכנות הרבה יותר פשוטות מבחינת הפעולות שלהם (אני לא מדבר על הכמות של פעולות שאפשר לעשות...). דבר הזה יותר נותן אפשרות להקלטת actions. הדברים שהיה יכול להקליט באינדיזיין ע"י actions הוא באמת מוגבל מאד! בכל זאת נקווה שהם יוסיפו את זה!

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
לא מסתדר עם האנקר ולא עם האינליין. תמיד הטקסט אצלי מעל האובייקט :(
תודה על הNOT. כמה חדשים שאני מחפש את זה.
מובן מאוד, הרעיון האחרון בומבסטי (הפשטות של הגאונות שלו...)

Harbs

משתמש רשום
נכתב ע"י ונתנו10;80381:
לא מסתדר עם האנקר ולא עם האינליין. תמיד הטקסט אצלי מעל האובייקט :(
רק עכשיו הבנתי המבוקש. אתה רוצה שהטקסט יהיה בשכבה מעל האובייקט. נוכן?
אם ככה יש באמת הבדל בין inline/above line ובין anchored. Anchored הוא תמיד מעל הטקסט. לא משנה איפה. בinline/above line הכל תלוי: טקסט שלפני מקומו של האובייקט הוא תמיד מתחת. טקסט שאחרי מקומו הוא תמיד מעליו. כדי שהטסט יופיע עליו, אתה חייב להוריד מקומו של הinline. Above line יש עליו יותר שליטה מבחינת גובהו...
נכתב ע"י ונתנו10;80381:
תודה על הNOT. כמה חדשים שאני מחפש את זה.
מה שכתבתי הוא negative lookahead.

יתכן שרצית negated class (את[^ה]). ההבדל העיקרי ביניהם הוא שnegative lookahead ימצא רק ה"את" אבל negated class ימצא גם האות שאינו "ה" (כמו אתי וכד') יש גם lookbehind...

אם אתה עובד בטקסטים הרבה, מאוד מומלץ ללמוד GREP. האתר הזה הוא מצוין: http://www.regular-expressions.info/tutorial.html
יש גם ספר נחמד מאד מPeter Kahrel על GREP ספציפי לאינדיזיין:
http://www.oreilly.com/catalog/9780596517069/
(יש לו גם ספר למתחילים בסקריפטים -- גם כן מומלץ מאד.)

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Harbs;80376:
כדאי ללמוד איך משתמשים בסקריפט: TextCleanup/FindChangeByList
שם אפשר להגדיר כל מיני חיפושים והחלפות שיורצו כולם ביחד...

יש את הסקריפט הנ"ל שמתאים לCS3?

Harbs

משתמש רשום
הוא מותקן ביחד עם התוכנה. הגירסא לCS3 נקרא FindChangeByList.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה