אשכול בנושא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות.

אבן שלמה

משתמש מקצוען
כמה דברים שלא הוזכרו (מרפרוף עדין):
1. אתר השוואת מחירים בסופר - נותן לכם אינדקציה כללית היכן כדאי ללכת לקניות, ולפני שיוצאים מציצים היכן יש מבצע.
זה הקישור https://chp.co.il/

2. יש כרטיסי אשראי שבהם ניתן לקנות תוי קניה ברמי לוי (גם ויקטורי וביתן -אבל הם גם כך יקרות) ב10 אחוז ויותר. (לפני חגים מגיע ל20 אחוז)
מקס יוניק (לסטודנטים גם לשעבר ---כל אישור פשוט מספיק אפשר גם ליצור לבד...),
ישארכרט משקראד (לתושבי קיבוצים ומושבים, -יש אופציה גם למי שלא ---באישי).
גודיז של לאומי (40 אחוז בויקטורי/שוק מהדרין --- לפעמים גם ברמי לוי).

3. אני מחזיק בהמוןןן כרטיסי אשראי, כולם בארנק סגור חוץ מאחד שמשתמשים בו (פרטים בשורה 4), וכמעט לכל דבר יש קופון שמוזיל בעשרות אחוזים --- (דוגמאות - ספארי ב25 שח, פוקס וכו - 25 אחוז, קסטרו 45 אחוז, מוצצים ב40, גוד-פארם לקנות שם מטרנה- 40 אחוז ועוד ועוד ועוד).
כמובן שזה מתאים לאנשים שיודעים שאשראי הוא כסף לכל דבר, ויודעים לא להתפזר לשימוש של יותר מכרטיס אחד.
טיפ לדמי כרטיס! --- תצהירו שאתם לא נוהגים לשלם על כרטיס אשראי ---- מעולם לא שילמתי ויש לי הרבה.... ואם בטעות פספסתי דרשתי החזר וקיבלתי.
בנוסף אפשר לבקש בחברה לחדש את ההנחה על דמי כל כרטיסים בתאריך אחיד כך שפעם בשנה צריך להתקשר ולהאריך.

4. כרטיסי אשראי שמחזירם לכם אחוזים על כל קניה, מקס/כאל שמקבלים כאוחז על כל קניה, במצטבר במשך כמה שנים קבילתי משם אלפי!!! שקלים. (למשל משתמשים ב5K מקבלים כמעט 50 בחודש, כפול שנה זה 600 שח!, וכל זה בלי לעשות כלום.

מתאים כמובן למי שמתאים....

אבן שלמה

משתמש מקצוען

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לכל אחד? בכל גיל?
אגב בוודאות אם אתה לקוח משתלם (הכוונה שאתה מכניס משכורת )

אם תאיים עליהם תקבל פטור מלא מעמלות

ניסתי על אישתי ואמרתי להם שיש לי אלטרנטיבה בחינם
ואני עדיין מעדיף אותם כי האתר שלהם מאוד נח
אך העמלות קשות ויקרות עבורי

ודי מהר חזרו אלי
וכמובן שעדיין צריך להתמקח איתם ולהיות קצת קשוח
אבל משיגים בסוף פטור מלא מעמלות גם של האשראי
וגם של של העו"ש

אבן שלמה

משתמש מקצוען
איזה כרטיס?
באמק"ס עסקים (שנתיים חינם)
משקארד (יש אופציה להצטרף, אם תרצו)
כורפוריט- בטרמינל X -זה לא קבוע נראה לי (כולל את פוקס)

לא מוגדרת

משתמש פעיל
קראתי את האשכול הארוך בחלקו ומאד נוגע אלי רציתי לשאול על שיטת המעטפות מישהו יכול לתמצת מאד את שכתוב מסובך וארוך לי מדי

הדקלים

משתמש פעיל
שמעתי פעם משפט חכם "מה שלא צריך עכשיו לא קונים"
ואני לא ממש מקפידה עליו וכל פעם מתחרטת מחדש למה לא הקשבתי שוב..

ראו ערך "מכירות" בגדים.. אפילו בגד יעלה 10 שקל מנסיון חצי מהבגדים בסוף לא נלבשים ויוצא שחולצת בסיס עלתה לי 20 ש"ח!

אבל אני כן בקטע של לחסוך פה ושם ולצערי אני חוגגת עם מינוסים מטורפים ברוך השם!! גם על זה צריך להודות שיש על מי להוציא את הכסף עם כל הכבוד ל17% ריבית במינוס ;)

קיבלתי קצת תובנות מהאשכול הזה יישר כח לכל המחכימים.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
חייב לומר עוד כמה כללים שגילתי שממש עוזרים

א.גישה תיאורטית שמוביל לגישה מעשית
של להתייחס לכסף שיוצא בחרדת קודש (כמובן בפן הרוחני כסף זה זמן וממילא בזבוז כסף שווה לבזבוז זמן
ולכן יש לזה גם משמעות רוחנית)
וכשיוצאים החוצה להתשדל לקחת כמה שפחות כסף איתי (יש חוק בטבע שכאשר אין איתך כסף אז אתה לא מוציא )

ב.להתמקח על המחירים מול כל מי שאפשר (היום הלכתי למוסך וגילתי שאפשר להתמקח
אבל האמת שאת זה ידעתי עוד קודם אבל מה שגילתי

אבל להתמקח זה לא רק על המחיר אלא גם על מה צריך לתקן
ועל תיקון כלשהו שאמר לי שצריך להזמין חלף מהחברה ואמור לעלות לי 1500 שקל בלי עבודה

אז אמרתי לו שאני רוצה חלף יד 2
והוא אמר לי שאין והוא בדק

אבל אחרי שהסברתי לו כמה פעמים שישתדל יותר וזה ממש חשוב לי(שימו לב שלא התווכחתי איתו
אלא רק ביקשתי ממנו בבקשה שישתדל יותר)
אז הוא נאות וככל הנראה יעלה לי 70 אחוז פחות

ורק רוצה לומר שהכלל הזה של להתמקח במחיר וכן הניסיון למצוא פיתרונות חלופיים הוא פשוט יכול לחסוך אלפי שקלים
כמעט מול כל נותן שירות(לדעתי למעט עו"ד שאותם אנחנו צריכים וכדאי דווקא לפרגן להם)
לכל השאר צריך לדעת בצורה יפה להוריד את המחירים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
שמעתי פעם משפט חכם "מה שלא צריך עכשיו לא קונים"
ואני לא ממש מקפידה עליו וכל פעם מתחרטת מחדש למה לא הקשבתי שוב..

ראו ערך "מכירות" בגדים.. אפילו בגד יעלה 10 שקל מנסיון חצי מהבגדים בסוף לא נלבשים ויוצא שחולצת בסיס עלתה לי 20 ש"ח!
ממש לא מסכימה.
הורדתי עכשיו את בגדי הקיץ שקניתי לילדים בסוף עונה שעברה.
אז ככה: לבן יש לי אינפלציה של חולצות ומכנסיים (בין היתר בגלל שקיבלתי בעבורו בגדים בערב פסח מחברה טובה), אבל במחיר שקניתי (10-20 ש"ח לחולצה/ מכנס. 30 ש"ח לבגד שלם) - יהיו גיסות שישמחו לקנות ממני.
לבת לא קניתי מספיק שמלות, ואני מצירה על כך. נאלצת לקנות במחיר מלא. לא חראם?
בין ההוצאות שהיו בפסח - סעיף הביגוד שלהם היה מסודר, בזכות שקניתי כשלא הייתי צריכה...

מלכה שיינברגר

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
ממש לא מסכימה.
הורדתי עכשיו את בגדי הקיץ שקניתי לילדים בסוף עונה שעברה.
אז ככה: לבן יש לי אינפלציה של חולצות ומכנסיים (בין היתר בגלל שקיבלתי בעבורו בגדים בערב פסח מחברה טובה), אבל במחיר שקניתי (10-20 ש"ח לחולצה/ מכנס. 30 ש"ח לבגד שלם) - יהיו גיסות שישמחו לקנות ממני.
לבת לא קניתי מספיק שמלות, ואני מצירה על כך. נאלצת לקנות במחיר מלא. לא חראם?
בין ההוצאות שהיו בפסח - סעיף הביגוד שלהם היה מסודר, בזכות שקניתי כשלא הייתי צריכה...
נעים לך למכור לגיסות???

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נעים לך למכור לגיסות???
ביגוד חדש?
בוודאי. הן מודות לי. בתחילת החורף גיסתי שאלה אותי אם יש לי למכור לה בגדים. היא מסתובבת בב"ב והמכנס הכי פשוט עולה לתינוק שלה 40 ש"ח. הבאתי לה 3-4 זוגות, כ"א ב 10-20 ש"ח (גם לשבת). היא היללה אותי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה