מידע שימושי ארכה להגשת בקשות למענקים

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

הודעה על ארכה להגשת תביעות לפיצויים בעקבות מלחמת חרבות ברזל​

• תאריך פרסום 18.03.2024

לאור התמשכות המצב הביטחוני בו שרויה המדינה עקב מלחמת "חרבות ברזל", ועל מנת להקל על ציבור לקוחות רשות המסים, החליט מנהל רשות המסים, שי אהרונוביץ', על מתן אורכה להגשת תביעות לפיצוי בהתאם לחוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה - חרבות ברזל), התשפ"ד- 2023 (להלן: החוק), ובהתאם לתקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (חרבות ברזל) (הוראת שעה), תשפ"ד-2023(להלן: התקנות).​

להלן לוח המועדים להגשת תביעות במסלולים השונים לתקופת זכאות אוקטובר, נובמבר ודצמבר 2023:

מסלולתקופת זכאותסמכות חוקיתתאריך פתיחת הגשת תביעהתאריך אחרון להגשת תביעהתאריך אורכה ראשונהתאריך אורכה שניה
הוצאות מזכותאוקטובר 2023לחוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה - חרבות ברזל), התשפ"ד - 202319.11.202319.2.202419.3.202419.5.2024
מחזורים, שכר, חקלאותאוקטובר 2023תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (חרבות ברזל) (הוראת שעה) תיקון מס' 2), התשפ"ד- 202419.12.202319.3.202419.4.202419.6.2024
הוצאות מזכותנובמבר דצמבר 2023לחוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה- חרבות ברזל), התשפ"ד- 202315.1.202415.4.202415.6.2024
הוצאות מזכות (עוסק המדווח בשוטף פלוס וקבלן מבצע, שמדווח למע"מ בדיווח חד חודשי)נובמבר דצמבר 2023לחוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה- חרבות ברזל), התשפ"ד- 202315.2.202415.5.202415.7.2024
מחזורים, שכר, חקלאותנובמבר דצמבר 2023תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים)( נזק מלחמה ונזק עקיף) (חרבות ברזל) (הוראת שעה) (תיקון מס' 2), התשפ"ד- 2024.15.2.202415.5.202415.7.2024
מחזורים, שכר, חקלאות (עוסק המדווח בשוטף פלוס וקבלן מבצע, שמדווח למע"מ בדיווח חד חודשי)נובמבר דצמבר 2023תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (חרבות ברזל) (הוראת שעה) (תיקון מס' 2), התשפ"ד- 2024.15.2.202415.5.202415.7.2024

להלן לוח המועדים להגשת תביעות בגין נזק ישיר ונזק עקיף בהתאם לתקנות העיקריות (מסלול אדום):

סוג התביעהמועדים להגשה לפי החוקמועדי הגשה מאושרים למלחמת חרבות ברזל – ישובים מפונים
נזק ישירהודעה על נזק – 14 יום מקרות הנזק
הגשת תביעה – 3 חודשים מקרות הנזק
נזק שאירע באזורים מפונים –
הודעה על נזק – 14 יום מחזרה לישוב המפונה.
הגשת תביעה - עד 3 חודשים מיום חזרה לישוב המפנה .
מסלול אדום3 חודשים מקרות הנזקעד 3 חודשים מסיום המלחמה

דף זה עודכן לאחרונה בתאריך 18.03.2024

אפרתחי

משתמש רשום
מישו יודע לגביי עוסקת פטורה שפתחה עסק ב9/2023....
מישו יודע מה בנוגע לעסקים חדשים?
המענקים עד מחר ארכה ראשונה!!!
חישוב לפחות עפ"י 25% ירידה במחזור בין החודשים בדיווח חד חודשי...
הלא כן?!

CDR

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
אני באמצע להגיש עבור עו"פ שנפתח ב 09/23, בהתחלה לא היתה אפשרות בכלל להגיש, לאחר דין ודברים ארוך איתם הם פתחו את האפשרות להגיש וכרגע זה בטיפול...

אפרתחי

משתמש רשום
אני באמצע להגיש עבור עו"פ שנפתח ב 09/23, בהתחלה לא היתה אפשרות בכלל להגיש, לאחר דין ודברים ארוך איתם הם פתחו את האפשרות להגיש וכרגע זה בטיפול..
למי פנית? כי אני רוצה בשביל לקוחה שלי..
אפשר עזרה בעניין?

CDR

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
הגשתי בקשה לפתיחת מסלול,
לאחר המתנה וכמה טלפונים (לקרן הפיצויים), קיבלתי מייל שנפתחה האפשרות, תכל'ס עדיין לא היה אפשר, כתבתי להם המון פניות באזור האישי, וכן התקשרתי עד שפתחו לי את האפשרות

אפרתחי

משתמש רשום
מה העלית במכתב לבקשה לפתיחת מסלול? יש לך דוגמא?
ומה כתבת באיזור האישי? כי לקוחה שלי באמת היתה לה ירידה יותר מ25%.....
פלייזזז את עזרתך כמובן - כדי לעשות הכל בשביל הלקוחה שלי שתהיה זכאית...

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מתי נפתח התיק ? בספטמבר ? או לאחר מכן רטרואקטיבי ?

אפרתחי

משתמש רשום
ב1/9/2023 פתחתי לה את התיק....
אבל באמת היו לה ירידה בהכנסות - המלחמה פגעה בכולם ללא יוצא דופן...
אזעקות וטילים היו בכל רחבי הארץ - רק מזכירה...

CDR

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
בבקשה לפתיחת מסלול כתבתי שהעסק נפתח ב09 ולפי החוק עסק שנפתח בתשיעי זכאי לפיצויים, ואני מבקשת שיפתחו לי את האופציה להגיש, וגם באזור האישי זה בערך מה שכתבתי, רק שטרטרתי אותם שכבר יפתחו לי. זה לוקח הרבה זמן...

CDR

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
מתי נפתח התיק ? בספטמבר ? או לאחר מכן רטרואקטיבי ?
רטרואקטיבי, והם דיברו איתי על זה שזה רטרו, אבל אמרתי להם שבחוק אין החרגה של רטרו, ובפועל העסק נפתח בתשיעי ואני זכאית, ולכן פתחו לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה