מעניין אסון מירון תשפא - הקלטות חדשות ממשטרת ישראל

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני מקווה שזה לפי כללי הפרום, לא ראיתי האם מותר לעלות נושא יישן........
שמעתי אתמול שמשטרת ישראל שחרר הקלטות ממכשירי הקשר + וידאו ממצלמות גוף של השוטרים מאסון מירון תשפ"א
יש למישהו לעלות לכאן?
תודה.

נערך לאחרונה ב:

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

"תפסיקו את המוזיקה": הקלטות הקשר של מירון נחשפות

"אני כרגע מכריז על אר"ן מלא": בהקלטות נשמעת שיחה בן מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא לקציניו הבכירים בה מעבירים תמונת מצב ראשונה עד ההבנה לבסוף של ממדי האסון

משה שטיינמץ חשף היום (שני) בחדשות הערב, כאן 11, את הקלטות הקשר המשטרתי והשיחות שלא נשמעו מעולם מאסון מירון. בהקלטות נשמעת שיחה בן מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא לקציניו הבכירים בה מעבירים תמונת מצב ראשונה עד ההבנה לבסוף של ממדי האסון.

לביא: "מה שאני מבין - קריסה עם מספר נפגעים. אני כרגע מכריז על אר"ן"
גליל 1 - צפון 1: "יש לנו פינוי קהל מבקש שתבוא תוריד את הקהל…יש לנו קושי לפנות נפגעים"
לביא: "אני מבקש שוב לעלות בכריזה בהר לכל הקהל. יש אירוע עם נפגעים רבים. לפנות את הצירים לכיוון הכניסה למטה…מסוק לאוויר, להכין את כל בתי החולים בסביבה לקבלת מספר דו ספרתי של פצועים ונפגעים"
> חפ"ק: "יש לנו דיווח ממד"א על 15 הרוגים
> לביא: "עזוב את המספרים"
כחצי שעה לתחילת האסון, מפקד המחוז כבר מבין היטב את ממדי הטרגדיה
> עמק 1 - צפון 3: "מה אנחנו יודעים לגבי פצועים שם בהדלקה של תולדות אהרן?
> "מדווחים לנו על 20 אנשים שנפצעו, מחוסרי הכרה, מנסים להגיע אליהם"
> "איפה זה בדיוק?"
> "אני רוצה דיווח של עמק 1 - מה קורה כרגע בתולדות אברהם?"
> "מעלים מולך המפקד"
> "מה שאני מבין - קריסה עם מספר נפגעים"
> "אני כרגע מכריז על אר"ן מלא. בשלב הזה מרחב עמקים תופס אחריות על הזירה, על האירוע, כוח מתנ"א לא מכניס קהל פנימה אלא החוצה"
> "האירוע שם ממשיך לעניות דעתי"
אף אחד מהקצינים הבכירים עוד לא ממש מבין מה קורה. ואז ניצב לביא מקבל את ההחלטה הראשונה - לסיים את ההילולה.
> צפון 1: "להפסיק את האירוע?"
> מפקד המחוז: "חיובי, להפסיק את האירוע"

> גליל 1 - צפון 1: "יש לנו פינוי קהל מבקש שתבוא תוריד את הקהל כרגע יש לנו קושי לפנות נפגעים"
> עמק 1: "תפעילו נוסחי כריזה לפינוי ההר גם ביידיש עכשיו"
הקלטות הקשר המשטרתי מגלות כי גם כרבע שעה לאחר האסון, צמרת המשטרה לא מבינה את תמונת המצב, ואפילו לא היכן בדיוק האירוע מתרחש.
> "ויקטור איפה אתם בדיוק?"
> "אני לא עם אחד, מחפש את אחד, אני לכיוון המקום של האירוע"

> "האם האירוע בתולדות אהרן?"
> "האירוע בתולדות אהרן"
> "האירוע במרפסת הכהנים, אזור תולדות אברהם"
> "האירוע בגשר דב"
> "איפה האירוע?"
חולפות עוד כמה דקות ומפקד המחוז, כך נשמע בקולו השבור, מתחיל להפנים את ממדי האסון.
> "אני מבקש שוב לעלות בכריזה בהר לכל הקהל. יש אירוע עם נפגעים רבים. לפנות את הצירים לכיוון הכניסה למטה"
> לביא: "מבקש מסוק לאוויר, להכין את כל בתי החולים בסביבה לקבלת מספר דו ספרתי של פצועים ונפגעים. מבקש צירי פינוי, לאפשר פינוי"
> "חיובי, הציר נקי גזגזנו אותם"
חצי שעה לתחילת האסון. מפקד המחוז בזירה. החפ"ק עולה מולו עם הנתונים ממד"א
> חפ"ק: "דיווח של מד"א על 15 ק (הרוגים), 30 פצועים ועשרות קל"
> לביא: "אני בזירה - המצב הרבה יותר גרוע. עזוב כרגע את המספרים, זה לא משנה, כרגע המאמץ המרכזי לחלץ כמה שיותר מהר לבתי חולים
> חפ"ק: "יש אוטובוסים פנויים להובלת פצועים אם יש צורך"
> חפ"ק: "לידיעה, עד רגע זה חמישה אמבולנסים יצאו מאצלי"
> חפ"ק: "בקשה לאמבולנסים לנסוע בצורה טיפה יותר בטיחותית כי יש המון הולכי רגל בדרך החוצה"
עשר דקות לאחר מכן, לביא מבקש תמונת מצב נוספת לגבי מספר הנפגעים.
> לביא: "ראשית, מבקש ממד"א תמונת פינויים שלהם. רוצה תמונת מצב לגבי פינוי נפגעים"
> "כרגע מד"א הוציאו שני פינויים לזיו, איחוד הצלה ארבעה"
> לביא: "אני מודע לכך שפינו עשרות פצועים. מקבל דיווח שרק שישה פונו. למה הפער הזה?"
> חפ"ק ללביא: "עשרה פינויים, עד כה שניים קשה"
> לביא: "אנחנו כרגע מרכזים בזירה את כל אלו שנהרגו. עד כאן"
> "אצלי אין יותר פצועים, יש לי מעל 15 אמבולנסים"
> לביא: "לא הגיוני. נראה לי שעושים החייאות בכל מיני מקומות, בכל מקרה תמשיך בפינוי"
> לביא: אנחנו מרכזים את כל ההרוגים בזירה. להקפיץ כבר קצין אח"מ עם כל הצוותים לחבור לזק"א ולטפל בעניין

> לביא: "שימשיכו לדחוק בהם להתפנות. הם נעצרו"
> "הצירים לכיוון המושב חסומים מרוב אנשים צריך להתחיל לפנות מלמטה"
> "כרגע מרכז הכוח שלי למעלה לפנות את בורמה 'אין לי עוד כוחות'"
> "ירידה מסיבית מההר, תוך כדי תנועה יפנו ימינה, שמאלה"
> "לא מצליחים לפנות קהל"

> "כרגע לא מפנה הרוגים. הרוגים נשארים בזירה. לא להכניס יותר אמבולנסים"
> "כרגע אין נפגעים בזירה"
> "יש לך עוד נפגעים פצועים שצריך לפנות?"
> "כרגע שלילי. אנחנו עושים סריקה"

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

"תפסיקו את המוזיקה": הקלטות הקשר של מירון נחשפות

"אני כרגע מכריז על אר"ן מלא": בהקלטות נשמעת שיחה בן מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא לקציניו הבכירים בה מעבירים תמונת מצב ראשונה עד ההבנה לבסוף של ממדי האסון

משה שטיינמץ חשף היום (שני) בחדשות הערב, כאן 11, את הקלטות הקשר המשטרתי והשיחות שלא נשמעו מעולם מאסון מירון. בהקלטות נשמעת שיחה בן מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא לקציניו הבכירים בה מעבירים תמונת מצב ראשונה עד ההבנה לבסוף של ממדי האסון.

לביא: "מה שאני מבין - קריסה עם מספר נפגעים. אני כרגע מכריז על אר"ן"
גליל 1 - צפון 1: "יש לנו פינוי קהל מבקש שתבוא תוריד את הקהל…יש לנו קושי לפנות נפגעים"
לביא: "אני מבקש שוב לעלות בכריזה בהר לכל הקהל. יש אירוע עם נפגעים רבים. לפנות את הצירים לכיוון הכניסה למטה…מסוק לאוויר, להכין את כל בתי החולים בסביבה לקבלת מספר דו ספרתי של פצועים ונפגעים"
> חפ"ק: "יש לנו דיווח ממד"א על 15 הרוגים
> לביא: "עזוב את המספרים"
כחצי שעה לתחילת האסון, מפקד המחוז כבר מבין היטב את ממדי הטרגדיה
> עמק 1 - צפון 3: "מה אנחנו יודעים לגבי פצועים שם בהדלקה של תולדות אהרן?
> "מדווחים לנו על 20 אנשים שנפצעו, מחוסרי הכרה, מנסים להגיע אליהם"
> "איפה זה בדיוק?"
> "אני רוצה דיווח של עמק 1 - מה קורה כרגע בתולדות אברהם?"
> "מעלים מולך המפקד"
> "מה שאני מבין - קריסה עם מספר נפגעים"
> "אני כרגע מכריז על אר"ן מלא. בשלב הזה מרחב עמקים תופס אחריות על הזירה, על האירוע, כוח מתנ"א לא מכניס קהל פנימה אלא החוצה"
> "האירוע שם ממשיך לעניות דעתי"
אף אחד מהקצינים הבכירים עוד לא ממש מבין מה קורה. ואז ניצב לביא מקבל את ההחלטה הראשונה - לסיים את ההילולה.
> צפון 1: "להפסיק את האירוע?"
> מפקד המחוז: "חיובי, להפסיק את האירוע"

> גליל 1 - צפון 1: "יש לנו פינוי קהל מבקש שתבוא תוריד את הקהל כרגע יש לנו קושי לפנות נפגעים"
> עמק 1: "תפעילו נוסחי כריזה לפינוי ההר גם ביידיש עכשיו"
הקלטות הקשר המשטרתי מגלות כי גם כרבע שעה לאחר האסון, צמרת המשטרה לא מבינה את תמונת המצב, ואפילו לא היכן בדיוק האירוע מתרחש.
> "ויקטור איפה אתם בדיוק?"
> "אני לא עם אחד, מחפש את אחד, אני לכיוון המקום של האירוע"

> "האם האירוע בתולדות אהרן?"
> "האירוע בתולדות אהרן"
> "האירוע במרפסת הכהנים, אזור תולדות אברהם"
> "האירוע בגשר דב"
> "איפה האירוע?"
חולפות עוד כמה דקות ומפקד המחוז, כך נשמע בקולו השבור, מתחיל להפנים את ממדי האסון.
> "אני מבקש שוב לעלות בכריזה בהר לכל הקהל. יש אירוע עם נפגעים רבים. לפנות את הצירים לכיוון הכניסה למטה"
> לביא: "מבקש מסוק לאוויר, להכין את כל בתי החולים בסביבה לקבלת מספר דו ספרתי של פצועים ונפגעים. מבקש צירי פינוי, לאפשר פינוי"
> "חיובי, הציר נקי גזגזנו אותם"
חצי שעה לתחילת האסון. מפקד המחוז בזירה. החפ"ק עולה מולו עם הנתונים ממד"א
> חפ"ק: "דיווח של מד"א על 15 ק (הרוגים), 30 פצועים ועשרות קל"
> לביא: "אני בזירה - המצב הרבה יותר גרוע. עזוב כרגע את המספרים, זה לא משנה, כרגע המאמץ המרכזי לחלץ כמה שיותר מהר לבתי חולים
> חפ"ק: "יש אוטובוסים פנויים להובלת פצועים אם יש צורך"
> חפ"ק: "לידיעה, עד רגע זה חמישה אמבולנסים יצאו מאצלי"
> חפ"ק: "בקשה לאמבולנסים לנסוע בצורה טיפה יותר בטיחותית כי יש המון הולכי רגל בדרך החוצה"
עשר דקות לאחר מכן, לביא מבקש תמונת מצב נוספת לגבי מספר הנפגעים.
> לביא: "ראשית, מבקש ממד"א תמונת פינויים שלהם. רוצה תמונת מצב לגבי פינוי נפגעים"
> "כרגע מד"א הוציאו שני פינויים לזיו, איחוד הצלה ארבעה"
> לביא: "אני מודע לכך שפינו עשרות פצועים. מקבל דיווח שרק שישה פונו. למה הפער הזה?"
> חפ"ק ללביא: "עשרה פינויים, עד כה שניים קשה"
> לביא: "אנחנו כרגע מרכזים בזירה את כל אלו שנהרגו. עד כאן"
> "אצלי אין יותר פצועים, יש לי מעל 15 אמבולנסים"
> לביא: "לא הגיוני. נראה לי שעושים החייאות בכל מיני מקומות, בכל מקרה תמשיך בפינוי"
> לביא: אנחנו מרכזים את כל ההרוגים בזירה. להקפיץ כבר קצין אח"מ עם כל הצוותים לחבור לזק"א ולטפל בעניין

> לביא: "שימשיכו לדחוק בהם להתפנות. הם נעצרו"
> "הצירים לכיוון המושב חסומים מרוב אנשים צריך להתחיל לפנות מלמטה"
> "כרגע מרכז הכוח שלי למעלה לפנות את בורמה 'אין לי עוד כוחות'"
> "ירידה מסיבית מההר, תוך כדי תנועה יפנו ימינה, שמאלה"
> "לא מצליחים לפנות קהל"

> "כרגע לא מפנה הרוגים. הרוגים נשארים בזירה. לא להכניס יותר אמבולנסים"
> "כרגע אין נפגעים בזירה"
> "יש לך עוד נפגעים פצועים שצריך לפנות?"
> "כרגע שלילי. אנחנו עושים סריקה"
זה רק חלק
יש המשך
אין לי אותו כרגע

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
ההקלטות מלפני האסון נחשפות:
מתוך JDN

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ההקלטות מלפני האסון נחשפות:
מתוך JDN

מפחיד!

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

התיעוד חשף: כך עזב כוח משטרתי את זירת אסון מירון ללא הוראה לשוב • צפו​

תיעוד חדש שנחשף במהדורת הערב של כאן 11, מראה כיצד כוח של ארבעה שוטרים עזב את זירת אסון מירון – כשעה לפני שהקורבנות החלו להימחץ למוות • אחד השוטרים נשמע מעיד בהקלטה: "המפקד לא הגדיר לנו זמן מתי לחזור"

צפו: מחדשות הערב כאן 11

שנה וחצי לאסון מירון: הערב (רביעי) נחשף ב'כאן 11' תיעוד מצמרר ממצלמות האבטחה שהיו על גשר דב ביישוב מירון, בו נמחצו למוות 45 איש בהילולת הרשב"י בל"ג בעומר. בתיעוד מתברר כי כוח של ארבעה שוטרים שהה בדיוק בזירת האסון, ועזב את המקום קצת יותר משעה לפני שהכול התחיל. הסיבה? יצאו להפסקה. הבעיה היא שהשוטרים יצאו להפסקה "ללא הגבלת זמן".

התיעוד הוא מעשרים דקות לפני האסון, אז נראים השוטרים שהוצבו במקום עוזבים וממשיכים הלאה. בהקלטה שנחשפה מעדותו של השוטר צליל חנוני, שהיה אחד מארבעת השוטרים בכוח, הוא נשמע אומר על האסון כי "אני עמדתי, יש את המסדרון הצר איפה שהם נפלו, איפה שהמדרגות – אז יש כמה מדרגות כאלה למטה. אני הייתי בדיוק מעל המדרגות".

כאשר נשאל מדוע המפקד שלהם התיר לצאת להפסקה, השיב חנוני: "אני לא זוכר שהוא (המפקד) הגדיר לנו זמן. כאילו, הוא אמר תבואו כמה דקות להתרעננות, וירדנו למטה, לחפ"ק". המפקד שהתיר לכוח לעזוב את המקום, שוטרים שהיו יכולים אולי להפחית את כמות ההרוגים, הוא פקד אסף שייך, קצין מתחנת נוף הגליל שהיה אחראי על הגזרה ושחרר את הכוח כולו בלי גיבוי או מחליפים.

שייך זומן כבר לוועדת החקירה הממלכתית שהוקמה, ובהמשך קיבל מכתב אזהרה על כך שלא דאג שהשוטרים יחזרו למקומם. "זה היה בין הגורמים המשמעותיים להיעדר שליטה במעבר", כתבה הוועדה. לסיום נשמע השוטר חנוני בהקלטה אומר כי ייתכן ובמידה והיו מקבלים הוראה מהמפקד לשוב למקום, הכול היה נראה אחרת: "יכול להיות שזה היה עוזר".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה