בקשה אני צריכה 12 שישמרו שבת 10 דקות מוקדם

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
@עמודים, לפני שנתיים/שלוש היתה פה מישהיא שכתבה שב"ה היא קיבלה על עצמה והדליקה נרות בחצות!!!!
בצער רב כתבתי לה בפרטי שהיא צריכה להוסיף מידי שבת עוד נר, כיון שאינה הדליקה נרות שבת באותו שבוע.
היא היתה בהלם ולא הבינה איך זה נפל עליה, ולמה כולם כותבים להדליק מוקדם ואין מי שכותב שאסור מידי מוקדם.
אני לא מבינה למה כל הקמפיינים האלו לא מבקשים לקבל ע"ע הדליק שבת בזמן כניסת שבת ולא בשקיעה?! הרי זה מספיק זמן תוספת שבת ולכל הדעות מותר.
עצוב!!
ככל שידוע לי מדובר על קנס כשהייתה שכחה ולא בכל מקרה שלא הדליקה נרות

גיטי א.

משתמש מקצוען
@עמודים, לפני שנתיים/שלוש היתה פה מישהיא שכתבה שב"ה היא קיבלה על עצמה והדליקה נרות בחצות!!!!
בצער רב כתבתי לה בפרטי שהיא צריכה להוסיף מידי שבת עוד נר, כיון שאינה הדליקה נרות שבת באותו שבוע.
היא היתה בהלם ולא הבינה איך זה נפל עליה, ולמה כולם כותבים להדליק מוקדם ואין מי שכותב שאסור מידי מוקדם.
אני לא מבינה למה כל הקמפיינים האלו לא מבקשים לקבל ע"ע הדליק שבת בזמן כניסת שבת ולא בשקיעה?! הרי זה מספיק זמן תוספת שבת ולכל הדעות מותר.
עצוב!!
גם אני בדעה הזאת
אני חושבת שמהסיבה הזאת יותר נכון לעשות קמפיין על להוציא שבת יותר מאוחר
להנות עוד קצת מהשבת ולא לרוץ מיד עם צאת 3 כוכבים לבדוק חדשות...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עצוב!!
יש הבדל גדול בין 10 דקות לפני תוספת שבת לבין לקבל שבת בחצות של יום שישי

דפה

משתמש מקצוען
יש הבדל גדול בין 10 דקות לפני תוספת שבת לבין לקבל שבת בחצות של יום שישי
ברור. ועדיין יש דעות שאוסרות להדליק בשבתות קצרות 10 דקות לפני זמן הדלקת נרות.
זה ממש ממש לא פשוט.
מה הקטע להדליק לפני זמן הדלקת נרות???? ריבונו של עולם אני לא מצליחה להבין את זה?!
רוצים להדר ולהוסיף על שבת? בואו נראה אתכם במוצ"ש.
אנחנו אגב לא שומרים ר"ת וזה ממש ממש קשה לי, וזה מה שאני מקבלת על עצמי בכל פעם שאני רואה קמפיין של להדליק לפני הזמן.

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
ברור. ועדיין יש דעות שאוסרות להדליק בשבתות קצרות 10 דקות לפני זמן הדלקת נרות.
זה ממש ממש לא פשוט.
מה הקטע להדליק לפני זמן הדלקת נרות???? ריבונו של עולם אני לא מצליחה להבין את זה?!
רוצים להדר ולהוסיף על שבת? בואו נראה אתכם במוצ"ש.
אנחנו אגב לא שומרים ר"ת וזה ממש ממש קשה לי, וזה מה שאני מקבלת על עצמי בכל פעם שאני רואה קמפיין של להדליק לפני הזמן.
פלג המנחה בשבתות הכי קצרות הוא חצי שעה לפני הזמן הכי מוקדם להדלקת נרות, אפשר פשוט מאד שכל מי שרוצה להדליק יותר מוקדם שתבדוק בלוח מתי פלג המנחה ומאז אפשר להדליק לכתחילה

דפה

משתמש מקצוען
פלג המנחה בשבתות הכי קצרות הוא חצי שעה לפני הזמן הכי מוקדם להדלקת נרות, אפשר פשוט מאד שכל מי שרוצה להדליק יותר מוקדם שתבדוק בלוח מתי פלג המנחה ומאז אפשר להדליק לכתחילה
אבל לא כל הדעות סוברות שאפשר להדליק מהפלג, אלא, רק בשעת דחק.
אז למה שנקבל על עצמנו לזלזל במצווה החשובה הזו ונדליק שלא בהידור???

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
העניין הוא לא לעשות מלאכות מוקדם ככל האפשר.
מותר להדליק נרות מזמן מנחה קטנה, אבל אז חובה לקבל שבת.

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אבל לא כל הדעות סוברות שאפשר להדליק מהפלג, אלא, רק בשעת דחק.
אז למה שנקבל על עצמנו לזלזל במצווה החשובה הזו ונדליק שלא בהידור???
מפלג זה לכתחילה
יש כאלה שמנהגם אפילו להתפלל ערבית מפלג
אבל זה לא המקום לנהל ויכוח הלכתי
כל אחד שישאל את רבותיו

ישראלי בנשמה

משתמש פעיל
@דפה
יש הוראה של הרב זילברשטיין שליט"א להכניס את השבת 10 ד' יותר מוקדם
ובזמנו היה פעמים שהרב קנייבסקי זצ"ל אמר לעשות את זה
אני מאמין שהם יודעים את כל הפולמוסים האלה
והם אמרו שכך צריך לנהוג ואע"כ הרבה אנשים יקדימו את השבת...
ובכ"א
ג"א ומשפחתי בעז"ה נקבל את השבת מוקדם יותר
@ציפור כחולה
מה הסיבה של ה12 אנשים דווקא??

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
יוזמה מרגשת: ישנן נשים שלא יכולות להדליק נרות שבת, חטופות או נשים באזורים עם זמני התראה קצרים מאוד שלא יכולות להשאיר אש גלויה וחיילות באזורי לחימה וכו'.

מבקשים מנשים שמדליקות נרות לשבת להדליק זוג נרות נוסף ולהקדיש את הזוג הנוסף לזכות אישה שלא יכולה להדליק נרות. ובזמן הדלקת הנרות להתפלל לרפואת הפצועים, החזרת החטופים והצלחת חיילנו וכוחות הבטחון

a0583269805

משתמש חדש
עם ישראל היקרים! יצאנו במיזם ענק לקבל גם את השבת הקרובה פרשת נח 10 דק' קודם הזמן המופיע בלוח. להחזרת השבויים, לרפואת הפצועים, להצלחת כוחות הביטחון במלחמה בדרום ולהבדיל לעילוי נשמת הנרצחים הי"ד
להשתתפות לחצו על הקישור:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה