דרוש מידע אני צריך להתייצב מחר בלשכת גיוס...

מצב
הנושא נעול.

לארג'

משתמש מקצוען
על פי הנתונים הרשמיים ניתן לומר כי בממוצע: כרבע עד שליש מתקציבי הישיבות המרכזיות מבוסס על תשלומים מהמדינה.
לדוגמה:
- תקציב ישיבת מיר עומד על קרוב למאתיים מיליון ש"ח בשנה, כאשר המימון מהמדינה עומד על כעשרים אחוז מכלל התקציב, למעלה מחמישים מיליון ש"ח בשנה.
- לעומתה, ישיבת פוניבז' שתקציבה "רק" כשישים מיליון ש"ח בשנה, תלויה ב-40% מתקציבה במדינה, דהיינו כעשרים מיליון ש"ח בשנה.
- בישיבת חברון תמיכת המדינה עומדת על רבע מהתקציב, כשמונה מיליון ש"ח.
- ישיבות עטרת שלמה כרבע מהתקציב, כעשרים וחמישה מיליון ש"ח
- ישיבת אורחות תורה כשלושים אחוז מהתקציב, ששה עשר מיליון ש"ח.
- בישיבת בעלזא בירושלים מגיעה התמיכה מהמדינה לשיעור של למעלה מחמישים אחוז, כעשרה מיליון ש"ח.
- ישיבת חידושי הרי"ם - גור בתל אביב, גם כן למעלה כחמישים אחוז מתקציבה מבוסס על תשלומי המדינה כאחד עשרה מיליון ש"ח.
- מוסדות ויז'ניץ כרבע מתקציב העמותה מגיע מקופת המדינה כעשרים מיליון ש"ח.
- בישיבת מאור התורה השליש מתקציב הישיבה מגיע מקופת המדינה, כחמישה מיליון ש"ח.
- בישיבת פורת יוסף מגיעה תמיכת המדינה לשבעה עשר אחוזים כשני מיליון ש"ח בשנה.
- בישיבת יקירי ירושלים, למעלה מחמישים אחוז מתקציבה מגיע מקופת המדינה, כשלושה עשר מיליון ש"ח בשנה.

מישהו יכול להסביר לי איך זה שפוניבז' גור בעלזא ויקירי ירושלים הגיעו ל40 -50 % זה לא יחסי לכל בחור?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מטבע הדברים ויכוח של עשרות שנים לא יעשו קמפיין הסברה בכל שנה
לצערנו צריך לתדלק את ההסברה כל הזמן
מול השנאה שמוזרמת להם כל דקה בתקשורת צריך לעשות הסברה נגדית
שום חילוני לא ילמד בישיבה בשביל 400-800 שקל בחודש,הכל זה נטו בטענת שוויון בנטל כביכול
זה אנחנו יודעים
הם בטוחים שכל בחור מקבל ים של כסף תמורת הלימוד שלו

נערך לאחרונה ב:

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מישהו יכול להסביר לי איך זה שפוניבז' גור בעלזא ויקירי ירושלים הגיעו ל40 -50 % זה לא יחסי לכל בחור?
יש עוד אופציות לקבל תקציב מוגדל פר- ראש, כגון רישום ברווחה וכדו'

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
שום חילוני לא ילמד בישיבה בשביל 400-800 שקל בחודש,הכל זה נטו בטענת שוויון בנטל כביכול
ולכן גם אם לא תקבל שקל מהמדינה,ימררו לך את החיים בכל דרך כגון קנסות לחרדים שמשתמטים וכו' כמו שכבר שמעתי מבכיר לשעבר בצה"ל שהציע את זה בראיון ברדיו..
עד שישללו מהם את זכות ההצבעה בבחירות... אולי גם לשם יגיעו....

יוסלה טראמפ

משתמש חדש
אם הם יחליטו לתרום ולהחזיק את הישיבות בארץ - אז וודאי שכן
מתגלגל שם המווון כסף וסכומים מטורפים
אבל צריך רצון בשביל להחזיק את כל הישיבות פה זה בהחלט סכומים רציניים.
להגיד ש"לא מסוגל לגרד את קצה הסכום" זה רחוק מאוד מהמציאות
הבעיה היא שכשאתה סומך רק על תורמים אין לדך ביסוס תקציבי בכלל יום אחד זה נפטר ויום אחד יש איזה סכסוך קהילתי...כשיש לך תקציב מגוף ממומסד בכל מצב יישאר לך אויר לנשימה וכנראה לכן גדו''י מורים בכל מצב לנסות למצוא איזה פתרון או שפן מחוץ לקופסא ולדעתי זה יימצא בסוף............

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
על פי הנתונים הרשמיים ניתן לומר כי בממוצע: כרבע עד שליש מתקציבי הישיבות המרכזיות מבוסס על תשלומים מהמדינה.
לדוגמה:
- תקציב ישיבת מיר עומד על קרוב למאתיים מיליון ש"ח בשנה, כאשר המימון מהמדינה עומד על כעשרים אחוז מכלל התקציב, למעלה מחמישים מיליון ש"ח בשנה.
- לעומתה, ישיבת פוניבז' שתקציבה "רק" כשישים מיליון ש"ח בשנה, תלויה ב-40% מתקציבה במדינה, דהיינו כעשרים מיליון ש"ח בשנה.
- בישיבת חברון תמיכת המדינה עומדת על רבע מהתקציב, כשמונה מיליון ש"ח.
- ישיבות עטרת שלמה כרבע מהתקציב, כעשרים וחמישה מיליון ש"ח
- ישיבת אורחות תורה כשלושים אחוז מהתקציב, ששה עשר מיליון ש"ח.
- בישיבת בעלזא בירושלים מגיעה התמיכה מהמדינה לשיעור של למעלה מחמישים אחוז, כעשרה מיליון ש"ח.
- ישיבת חידושי הרי"ם - גור בתל אביב, גם כן למעלה כחמישים אחוז מתקציבה מבוסס על תשלומי המדינה כאחד עשרה מיליון ש"ח.
- מוסדות ויז'ניץ כרבע מתקציב העמותה מגיע מקופת המדינה כעשרים מיליון ש"ח.
- בישיבת מאור התורה השליש מתקציב הישיבה מגיע מקופת המדינה, כחמישה מיליון ש"ח.
- בישיבת פורת יוסף מגיעה תמיכת המדינה לשבעה עשר אחוזים כשני מיליון ש"ח בשנה.
- בישיבת יקירי ירושלים, למעלה מחמישים אחוז מתקציבה מגיע מקופת המדינה, כשלושה עשר מיליון ש"ח בשנה.

האחוזים לא תואמים את הסכומים שמופיעים בכתבה.
כנראה עשה את זה אדם שלא למד ליבה.

אם לחשב.
מחשבים בחור בחור, כמה המדינה נותנת [400 ש"ח] כמה ההורים [מעל 1000] וכמה מתרומות.
רחוק רחוק מהכתבות המסיתות.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני צריך לעשות דיחוי, ואין לי שום טופס למהלך, האם יש מה לעשות ? או שכבר מידי מאוחר ?

בוסו

משתמש מקצוען
נראה לי שאחרי שהתקציב לשנה זו עבר ובתוכה תקציב הישיבות
זה אומר שכל מי שכן יקבל יקבל יותר
כך שישיבה שיש לה גם פטורים וגם לא, זה ישפיע פחות
לא??

הצרצר

משתמש רשום
נראה לי שאחרי שהתקציב לשנה זו עבר ובתוכה תקציב הישיבות
זה אומר שכל מי שכן יקבל יקבל יותר
כך שישיבה שיש לה גם פטורים וגם לא, זה ישפיע פחות
לא??
ברור שככה צריך להיות.

הרי תקציב הכוללים והישיבות קשיח ומחולק פר תלמיד אז ככל שיש יותר תלמידים ככה כל אחד מקבל פחות

אז לכאורה צריך להיות גם הפוך:ככל שיש פחות תלמידים מתוקצבים הקצבה הכוללת תגדל לכל תלמיד שכן מתוקצב

יהודי חושב

משתמש צעיר
זאת לא הבעיה שלנו
בנקודה הזה אני חולק עליך,
אנחנו בספינה אחת אם הם עושים חור בספינה כולנו טובעים.

אנחנו התרגלנו בעשורים האחרונים לחשוב כאילו אנחנו לא קשורים למצב החילונים, אבל לא, אנחנו עם אחד, עם כל הכאב למצב הרוחני של חלק ניכר מעם היהודי, ואם אתה חושב שבגלל שהם חילונים לא מתחשבים בהם לדעתי אתה טועה,
אם תסתכל על ההיסטוריה של העם היהודי, היו תקופות שרובם היו עובדי ע"ז ובכל זאת היו במצב טוב, כדורו של אחאב. ומצד שני בבית שני היה הרבה לימוד תורה ומצוות, וכשהיה שנאת חינם זה גרם לנו החורבן.
וכן לגבי הלימוד תורה בבית ראשון כשהיו עובדי ע"ז, ושאר עבירות חמורות ועדיין ויתר להם הקב"ה, וכשעזבו את התורה, וכביאור חזל שזילזלו בלומדי התורה זה גרם לחורבן בית ראשון.

אני לא נכנס מה צריך להיות הפתרון, כמובן שאנחנו יכולים להסתדר בלעדיהם, אבל אנחנו צריכים להסתכל על מצב כלל ישראל, ולא רק על מצבנו הפרטי, ואם החרש תחרישי... רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר...
אני לא רואה פתרון חוץ מ"לך כנוס את כל היהודים".

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ישיבות קטנות אינם בגזירה
מה קורה עם כוללים שלאברכים יש פטור? [כמדומני מי שעברו את 35 קבלו פטור מתישהוא]

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה