שיתוף - לביקורת גיוס חרדים? - הנה זה קורה!

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
חשיפה!
הצעדים הדרמטיים שצה"ל מוכן לעשות כדי שהחרדים יחתמו על חוק הגיוס.
מתוך טיוטה שהציג צה"ל לוועדה המיוחדת שהוקמה לטובת קידום חוק הגיוס החדש
נדגיש כי ההסכמות אינן סופיות ולכן יש להניח שצפויים לא מעט שינויים עד להחלטה הסופית.

כדי לאפשר את הקמת החטיבה החרדית יוקמו בצה"ל היחידות הבאות [רשימה חלקית] -

יחידת מבו"ע [משגיחים בשר ועוף] – תחת היחידה הזו ישרתו בכל גדוד צוותים שידאגו לחלוקת בשר ועוף בארוחות לפי ההכשרים המהודרים השונים לעשות כרצון איש ואיש.

יחידת תר"ט [המקבילה ההלכתית ל- 669] - תהיה אמונה על חילוצים מיוחדים ממצבי חירום הלכתיים, מציאת היתרים מוסמכים הוראות ופסקי הלכה מגדולי הרבנים בתיאום עם המק"ר הגדודי.

יחידת ליול"י – [לא יקום ולא יהיה] - תדאג לטהר את המרחב החטיבתי ממי שאינו אמור להיות שם...

יחידת צב"ה – [צבא השם] - תפעל לשכנע את המתגייסים להמשיך לאחר השירות ללימוד בישיבות ובכוללים.

כמו כן יופצו נהלים חדשים שישפיעו בין השאר על זמני הפעילויות והתפקוד השוטף
הנהלים שנחשפו לעת עתה הם:

'נוהל זק"ש' [זמן קריאת שמע] - בצה"ל כבר דואגים להרגיע שלמפקד בשטח תינתן הזכות לקבוע אם הזק"ש יהיה לפי מג"א או גר"א.
'נוהל פרוסטער' - באם ייתפס אחד המפקדים בקולא יתירה, יותר לחיילים לנהוג לפי ראות עיניהם, ובלבד שלא יהיה 'חשש יוהרא'.
'נוהל אישיות' - מלשבי"ם לא יוכלו לפנות בדיבור למגוייסים בפועל, הכבוד למבוגרים חייב להישמר גם בגילאים מוקדמים כנהוג בעולם הישיבות.
'נוהל שטייגען' – הצו שאוסר על מפקד בכל דרגה שהיא להפסיק חייל מתלמודו, הצו מוגבל ללימוד דף היומי ו/או ההספק הלימוד השבועי בעיון ו/או בבקיאות.
'נוהל צ'ולענט' – בליל שישי יחולק צ'ולענט, כמיטב המסורת.
'נוהל שישי' – ביום שישי לא יהיה מסדר בוקר, הצבא ימליץ על סדרי יום, אך לא יאכוף אותם.
'נוהל בין הזמנים' – השירות יהיה במקביל ללימוד בישיבות, מתוך הכרה בדרך של עולם הישיבות שזמן זה זמן, ובין הזמנים זה בין הזמנים ואין לשנות!

מתוך הבנה והכרה בציבור שלימוד התורה הוא בראש מעייניו, נאות הצבא להכניס לתכנית הפיקוד החטיבתית סדרי לימוד יומיים שיכללו -
שעתיים עיון בשעות הבוקר לא כולל שיעור יומי מהמג"ש שיימסר במשך 45 דקות
שעתיים בקיאות בשעות אחרי הצהריים
ולאור תנועת המוסר של ר' ישראל סלנטר יוקדשו עוד 30 דקות יומיות ובחודש אלול - 15 דקות נוספות, [בשונה מהשעות שניתנות להספקי הלימוד בעיון ובקיאות, במוסר לא תהיה אפשרות לצבור דקות מיום ליום].
לימוד הלכה הוא רשות ולצורך כך תינתן שעה במהלך כל היום ושלושים יום קודם החג תינתן מחצית שעה נוספת.

וועדת המינויים בצה"ל תאשר שורה של תפקידים חדשים בנושאי הלכה והמסתעף...
ולראשונה בחטיבה החרדית יתווסף למש"ק דת וחינוך גם 'מש"ק השקפה' שידאג לעתידם הרוחני של המתגייסים.

בין התפקידים החדשים אפשר למצוא למשל את אמו"ש –אחראי מידות ושיעורים, פב"ב - אחראי פתיחת בקבוקים בשבת, המק"ר - 'מתאם קשרי רבנים', וכמובן איך לא, את המק"ק [- משגיח קטן קטן] האהוב מהישיבה.

מתוך התחשבות עם המנטליות השונה של כל חלקי הציבור החרדי תחולק החטיבה החרדית לשלושה גדודים, הגדוד הספרדי [גע"מ], הגדוד החסידי [גכ"ח], והגדוד הליטאי [גד"ל].
בגדוד הליטאי יישמרו 30% מהמקומות לספרדים, תנאי הקבלה יהיה - הפעלת פרוטקציה כל שהיא אצל האנשים הרלוונטיים...
עם הרחבת החטיבה יתפצלו או יתווספו גדודים נוספים, לפי הצורך הפנימי של הגדודים...

בעניין המדים ישנה מחלוקת בין גורמי הצבא לחרדים, כאשר הצבא מתעקש על צבע זית ולא מוכן להתפשר על זית בצבע שחור...
גורמים המעורים בעניין מעריכים בזהירות שהצבא יתקפל גם בנושא זה לחרדים ויאפשר שינוי דרמטי במדי צה"ל בכל הנוגע לחטיבה החרדית, כשמסתמן שמדי א' יהיו שחור לבן ומדי ב' יהיו שחור לבן עם בטנה בצבע זית.

בתקווה שהדמיונות לא יהפכו למציאות...

נערך לאחרונה ב:

ג'ינג'ונת

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מתוך התחשבות עם המנטליות השונה של כל חלקי הציבור החרדי תחולק החטיבה החרדית לשלושה גדודים, הגדוד הספרדי [גע"מ], הגדוד החסידי [גכ"ח], והגדוד הליטאי [גד"ל].
חוששת שאני לא שנונה מספיק ע"מ לתפוס את ראשי התיבות...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
חוששת שאני לא שנונה מספיק ע"מ לתפוס את ראשי התיבות...
מה זה ע"מ?
הר"ת לא ממש מתחכמים בחלק הזה, גע"מ - גדוד עדות מזרח, גכ"ח - גדוד כלל חסידי גד"ל - גדוד ליטאי
ויש עוד הרבה להוסיף. גיוס חרדים זה מכרה ג'ובים רציני חחח
לא את הכל אפשר לחשוף בשלב זה.

נערך לאחרונה ב:

פניני ריין

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הוי, צבא חרדי יהיה חתיכת אקשן....

שתיים רעות עשה צה"ל:
א. צבא חילוני משעמם;
ב. הפסיד את האקשן והכיף שהיה יכול להיות אם הצבא היה חרדי...

נ.ב.
עדיין חודש אדר, "ונהפוך הוא"
מי מתנדב להעלות קטע הפוך, שבו במדינה חרדית בחור חילוני מנסה להסביר אילו תפקידים הזויים יהיו בצבא חילוני,
בתקווה שהדמיונות לא יהפכו למציאות...
אין לי רעיונות, אבל מי שמכיר את התפקידים בצה"ל בטח ידע לספר על שלל רעיונות דמיוניים...

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הוי, צבא חרדי יהיה חתיכת אקשן....

שתיים רעות עשה צה"ל:
א. צבא חילוני משעמם;
ב. הפסיד את האקשן והכיף שהיה יכול להיות אם הצבא היה חרדי...

נ.ב.
עדיין חודש אדר, "ונהפוך הוא"
מי מתנדב להעלות קטע הפוך, שבו במדינה חרדית בחור חילוני מנסה להסביר אילו תפקידים הזויים יהיו בצבא חילוני,

אין לי רעיונות, אבל מי שמכיר את התפקידים בצה"ל בטח ידע לספר על שלל רעיונות דמיוניים...
אני בלי נדר מחר, אני בול לדברים האלו. חכו חכו ליום שבו אזכה באתגר, אני יעלה לכם דברים מהסוג הזה, יש לי כמה רעיונות כאלו

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תיארת פה ישיבה קלאסית רק עם שמירת סדרים רצינית ובאווירה ציונית...
אני כבר לומד בישיבה הזאת נראה לי, הכל מוכר כל כך.
איזה יופי! עליתם על הנקודה! ;)
שירות משמעותי באווירה ישיבתית.
מי ביקש ממכם יותר מזה?

ועכשיו ברציניות
הצבא לא מתכוון להתפשר על שירות צבאי משמעותי לחרדים
ולכן בבין הסדרים כל הבחורים/חיילים יהיו על הכוונות...
ולא!
לא מדובר על 'כוונות בתפילה'...

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
זה באמת תופעה מטורפת. בן אדם לא פתח את הפה ואנשים מגיבים על מה שהוא כתב.
מעניין אותי באמת על מה לייקו לי ואפי' כעסו, ומה הבין גם כותב השורות בהודעה שלי.
אחרי זה אני אכתוב מה באמת היה...

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה באמת תופעה מטורפת. בן אדם לא פתח את הפה ואנשים מגיבים על מה שהוא כתב.
מעניין אותי באמת על מה לייקו לי ואפי' כעסו, ומה הבין גם כותב השורות בהודעה שלי.
אחרי זה אני אכתוב מה באמת היה...
ומה מקבל מי שכיוון לדעת גדולים?

ספריה בהכחדה12

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
נערך לאחרונה ב:

צופה מהצד

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אהבתי מאד את הקטע
חכם ושנון ומעורר מחשבה
לדעתי במקום שהחרדים יילחמו שהם לא רוצים להתגייס צריך לשנות את הקונספט
אנחנו רוצים להתגייס רק שהצבא יתאים לגמריי לאורח החיים שלנו
מה יכול להיות יותר טוב מישיבה בתקצוב צבאי עם אימוני נשק להיפראקטיביים
אנחנו נהפך ממואשמים בהשתמטות למאשימים ודורשים לאפשר לנו להיות חלק מהצבא כשהצבא והשמלאנים יחפשו כל דרך ותירוץ כדי למנוע מאיתנו להתגייס

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אני הבנתי שאתה מגיב על מה שכתב @כותב השורות ותגובתך היא "נקודה" כפי שמקובל לומר לאישור מוחלט של הדברים.
אז זהו שלא. בנקודה לא היתה שום כוונה חוץ מעניין של מחיקת ההודעה. ובגלל שיש רק אפשרות עריכה, וצריך לכתוב לפחות תו אחד, זה מה שהכנסתי.
התגובה היתה... אם מחקתי, כנראה שאין עניין.
טוב , בכל זאת, כתבתי שאין סיכוי למתווה אם הוא כולל איחוד של כל הליטאים לגדוד אחד, את כל החסידים לגדוד אחד ואת כל הספרדים לגדוד אחר. עוצו עצה ותופר. בנפשנו הדבר..

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה