כללי אני לא צריך פסיכולוג... אם יש כאן גרפיקאים מנוסים..

שרוליק

משתמש צעיר
זהו. החלטתי להניח את הקלפים על השלחן, בלי להתבייש לשתף אתכם בלבטים, ואני חושב שמי אם לא חברי האתר ידעו לייעץ לי מקצועית מה עלי לעשות...

לפני שנתיים וחצי בערך עברתי ב********* קורס עיצוב גרפי, ומאז אני ניסיתי בכל צורה אפשרית להשתלב בתחום העיצוב הגרפי, אך ההצלחה לא האירה לי פנים לקוחות לא הגיעו כמעט, ואם כבר הגיעו הרי שאף שנתתי שירות מעולה לא ראיתי את ההתלהבות...

ואז אמרתי לעצמי.. שרוליק כנראה אתה יודע את התוכנות די בסדר אבל עיצוב זה לא התחום שלך.. אני לא יכול להצביע ולומר דברים רעים על התחום, או על המקום בו למדתי. אבל החלטתי להתקדם הלאה מתחום הגרפיקה לדפוס, ששם ברור לי כשמש שלא מקומי...

למה אני פונה לחברי הפורום, כי בס"ה מה שקידם אותי וכן נתן לי המון יידע מקצועי זה האשכולות כאן בפורום... ולמרות חוסר פעילותי בד"כ...

אומרים שמי שמסתכל על העתיד נקרא 'עתידן' ומי שמסתכל אחורה על העבר נקרא "עבריין".....

מה שהיה מת!
אני רוצה להתקדם, ואני צריך יעוץ מחברי הפורום לאן, בס"ה השקעתי שנה לימודים בתוכנות הגרפיקה, ואני יודע את התוכנות... חבל לי על זה, אני אוהב לעבוד על מחשב כביצועיסט, מצד שני עיצוב זה לא הצד החזק שלי...

ההתלבטות שלי:

1. בניית אתרים: תחום המתפתח מאד בציבור שלנו, מאז שיצאו נגד האינטרנט הלא מסונן, ניתנה לגיטמציה לאינטרנט מסונן לצרכי פרנסה.. זה ברור כשמש שהכיון הבא זה אינטרנט כשר בכל בית. מי יבנה את האתרים? אנחנו, לא? זה תחום שמאד מושך אותי, אני חושב גם שקוד זה תחום בשבילי. ליבי אומר לי שזה הדבר הבא. השאלה כמה מקבלים על אתר תדמית סטנדרטי.

2. תלת מימד: אז נכון שאני לא מעצב גדול, אבל אולי זה יעזור לי בשביל למדל דברים לאנימציה, האם צריך להיות מעצב בשביל זה?

שרוליק

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
:)"המכיר את מקומו" זה דבר גדול. טוב שאתה יודע להבחין מה בשבילך ומה לא.
בשביל תלת מיימד מומלץ מאד להיות עם ידע גם בעיצוב. בניית אתרים זה עניין של ידע תכני, וזה אכן תחום שכדאי לנסות אותו.
בהצלחה!

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
לא יודעת לגבי מידול ותלת מימד, אבל לגבי אתרים - גם צריכים להיות "מעצבים טובים", אלא אם כן אתה עובד במקביל למעצב על אתר..
חוץ מזה, אם למדת רק שנה גרפיקה, הכל הרבה יותר מובן, גרפיקה לא לומדים בשנה, נקודה. אולי רק לומדים קצת את התוכנות במחינה טכנית, לא מעבר..
וחוץ מזה שהעיקר בגרפיקה זה הניסיון..

לדעתי, אם אתה בכ"ז מעוניין להישאר בתחום, לך ללמוד ולהתמקצע עוד, יש הרבה תחומים בנושא. בהצלחה!

מוישי מאדיגרף

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עיצוב גרפי זה נהדר, בשביל להתמצא בתחום.
אבל אם אתה רוצה מקור לפרנסה מכובדת,
לך על בניית אתרים,
זה הדבר הבא!
מהיכרות קרובה של הקורס הספציפי ב"פרוג" אני יכול לומר לך, שמי שסיים את הקורס, שוחה בתחום כמו דג במים.
חכם עיניו בראשו, אתה צריך לקוח או שניים בחודש ואתה מסודר.
מה גם, שמדברים שם במושגי מחירים שלא חולמים עליהם במקומות אחרים, (בזמן לימודים כה קצר).
עלה והצלח!

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם אתה דוקא רוצה להישאר בתחום הגרפי,
יש לך אופציה לעבוד כשכיר במקום שבו מגדירים לך מה לעשות ואתה עושה, ז"א בלי מעוף ויצירתיות וכו', שצריך בשביל עיצוב,
יש כאלו מקומות, אולי שאר חברי הפורופ יתנו רעיונות.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ביחס לבניית אתרים, יש מעצבי ווב ויש מפתחי ווב (מתכנתים).

אם אתה מרגיש שאתה לא מספיק מוכשר כמעצב, ממילא אני מניח שגם לא תרצה להפוך למעצב אתרים.
מאידך, כמתכנת, עליך לרכוש סט שלם של כישורים שעדיין לא למדת. (גם בקורס בניית אתרים של פרוג לא מלמדים תכנות, למיטב ידיעתי)

להתפתח בתחום של קדם דפוס נשמע לי דווקא פתרון לא רע למי שנהנה מהעבודה בתחום, אבל הוא בעל גישה טכנית ולא אמנותית.

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
בשביל לבנות אתרים לא צריך לדעת עיצוב. נקודה!
אני מכירה הרבה בוני אתרים, את העיצוב הם משאירים לגרפיקאי/ת שיודע לעצב לאינטרנט
ואם כבר אל תלך לקורס אינטראקטיב ששם תקבל שוב הרבה ידע בעיצוב לאינטרנט, פלאש שאין לך מה לעשות עם זה ורקע בhtml שרק יתן לך לבנות אתרי תדמית
לדעתי אם אתה חושב שמתאים לך קודים וכאלה, תלך אך ורק ללימודי תיכנות ובנית אתרים,

מוישי מאדיגרף, אתה מכיר 'הרבה' שיש להם לקוח או שניים לחודש והם 'מסודרים?'
חבל לתת לאנשים לחיות באשליות...
אני בעד לימודים בפרוג, אם יש להם מסלול כזה של תכנות

נ.ב.
מאוד כואב לי שכל בעלי בתי הספר מכניסים את התלמידים לאשליות ומבטיחים הבטחות בלי כיסוי 'רק תגמרו את הקורס-יחטפו אתכם...' או 'זה מקצוע מאוד מבוקש, כל התלמידים שלנו כבר עובדים בזה' לצערי זה לא כך, צריך לתת לתלמיד להבין שבכל תחום חייבים להתמקצע, אז שנה ראשונה בדר"כ לא כ"כ הולך, ואין לקוחות ובד"כ העבודה היא בוסר,ויש גם לקוחות לא מרוצים, גם בבית ספר טוב, וכך עם הנסיון שרוכשים, אחרי שנתיים-שלוש יש מה לדבר, ותמיד יש את הסופרמן שמיד מוצא עבודה בתחום ומתחיל להרויח,
בקיצור אין הוקוס פוקוס

איש קטן

משתמש צעיר
שרוליק

קודם כל, חן חן על האומץ, אם נשים בצד את כל השאר, יש לך אנושיות שהיא דווקא מלהיבה ביותר, מה שדי חסר במחוזותינו.

שנית, אינני יודע באיזה אטמוספרה הינך חי, אך בעולם הרגיל, גרפיקאי מצליח עמל על משבצתו שנים רבות, עד שהוא יודע היכן הוא משובץ בייחודיותו. ואם נביט על ענין לקוחות שמתלהבים, זו כבר דרך ארוכה באמת. כך שלכאורה די מוקדם לקחת פרק זמן קצר כזה להסיק מסקנות שיפריכו שנה של עמל ולימוד, מפרך אני משער.

שלישית, לעצם ענין הלקוחות שהתלהבו, מי אומר שצריכים לעמוד בטופ הזה שהלקוחות יתלהבו ויצחצחו לך את הנעליים כחיילי הממלכה הבריטית, אל תנכס לעצמך את השחור/לבן, יש הרבה שטח אפור באמצע, אפשר להשתבץ בבתי דפוס בינוניים כגרפיקאי סביר שמשרת את הלקוחות הפשוטים שאינם צריכים שום התלהבות ושם דבר יוצא דופן. משום מה נדמה לי שהצימאון שלך לפידבק, גורם לך חשיבה לא רציונאלית לחלוטין, מאחר שלדעתך הינך לא מקבל אותו. גרפיקאים בכירים חיכו לזה 10 שנים, שנים של סטירות לחי וצחקוקים, לאן אתה רץ.

אם נמשיך מנקודה זו צעד קדימה, הרי אם תחכה לפידבק מיידי, וסיפוק מהרגע להרגע, גם אם תחליט בעצת החברים כאן ללמוד בניית אתרים או כל מה שלא יהיה, אני צופה דיון דומה עוד שנתיים, כי אין תחום שהסיפוק מיידי והתוצאות און-ליין, וגם אם נמצא את בר-המזל שמצליח לגרד מחמאות כבר בצעדיו הראשונים, ייתכן שבתחום המסויים הוא יצליח, אך יצטרך לעמול פסיכולוגית על דחיית סיפוקים בחיי היומ-יום. (חיפשת פסיכולוג, נו).

חוץ מזה, מגיע מכות למורים שלך, שנתנו לך את התחושה שנהפכים למעצב על תוך שנתיים, ובמקביל אם אתה לא הטוב ביותר אין לך מה לחפש בתחום.

בכל מקרה הצלחות ענקיות בכל אשר תפנה.

ami18

משתמש צעיר
D I G I T A L
שמע שרוליקל,
אתה מקסים,
אל תתיאש,

בכלל אם זה קשור לפרנסה, אז יש פה די הרבה חבר'ה שעובדים במשו אחד ואת התחום הנ"ל משאירים להשלמה או חצי משרה,

אני חושב שתלמד אם אתה מרגיש שאתה רוצה, אם זה בשביל להתקבל לעבודה, תעבוד בינתיים במשהו ותנסה להתקבל במה שלמדת,

אם אתה בכל אופן חושב שיש לך כשרון רצון ועונג מתחום אחר- תלמד אותו, ועד שתסיים לימודיך ותמצא מקום עם משרה מלאה, תעבוד בדברים אחרים-

זוהי דרך העולם - כך נראה לי

בהצלחה

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איש קטן צודק, אין מה לומר
העבודה הראשונה שעשיתי אי פעם הייתה מודעה לעסק של בעלי שיחי', והפידבק שקיבלתי היה חבר שאמר לו (כמובן בלי לדעת מי עיצב) -
למה שלא תלך לגרפיקאי שיעצב לך את המודעה?
אם הייתי לוקחת ללב.... לא הייתי כאן עכשיו....

אני רואה את העבודות הראשונות שלי ומתביישת לחשוב ששלחתי את זה ללקוחות...
אבל חייבים להתחיל מאיפהשהו, להשתפשף, וגם להתמקצע כל הזמן.
ולגבי עיצוב טוב -
קורס של שנה ב \\\\\\ (או בכל מקום אחר, אגב) לא נותן כלים מספיקים בעיצוב
אלא מלמד את התוכנות בעיקר, עם יסודות בסיסיים בעיצוב ולא יותר
מה שאומר שעליך מוטלת החובה המקצועית ללמוד לאט לאט מה זה עיצוב טוב ואיך יוצרים אותו

נכון שיש אנשים "שיש להם את זה" והם פשוט יודעים מבפנים ומרגישים אם הקומפוזיציה נכונה או לא, האם הפונט יושב טוב וכו' - לרוב האנשים אין את זה באופן אוטומטי, אלא נרכש (וכן, יש גם כאלה שממש אין להם את זה וגם אחרי לימוד מעמיק הם לא ממש מבינים למה זה לא טוב)

ודבר אחרון -
גם בתוך הגרפיקה יש כיוונים שונים
למשל - עימוד ספרים, או עיתונים, או ספרי קודש, עיצוב לוגו, עיצוב לפרסום (מודעות וכאלה), עיצוב פשוט יותר כמו בבתי דפוס וכד'
אולי תראה שאתה מתחבר לתחום מסויים ומשקיע בו

בקיצור... כל הכבוד על הכנות והאומץ
ובהצלחה!!!

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני לא מבין איך תוך שנה אתה מחליט שאתה לא טוב בגרפיקה, אולי בציבור שלנו אנשים חושבים שתוך שנה נהפכים למקצועונים, אבל אין זה כך, זה לוקח לפחות 3 שנים כדי להתמקצע ורק אז אתה יודע אם זה באמת הולך לך או לא, תוך שנה אתה לא אומר לדעת הרבה מידי ובטח לא להחליט על שינוי פאזה במקצוע.

שועייה שועייה...

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פופקו;472544:
אני לא מבין איך תוך שנה אתה מחליט שאתה לא טוב בגרפיקה, אולי בציבור שלנו אנשים חושבים שתוך שנה נהפכים למקצועונים, אבל אין זה כך, זה לוקח לפחות 3 שנים כדי להתמקצע ורק אז אתה יודע אם זה באמת הולך לך או לא, תוך שנה אתה לא אומר לדעת הרבה מידי ובטח לא להחליט על שינוי פאזה במקצוע.

שועייה שועייה...

כן ולא!
אם ממש אין גישה עיצובית אפשר אפי' בפחות משנה!
אבל אם מלכתחילה הלכת ללמוד גרפיקה כנראה שהיתה סיבה לחשוב שיש לך את זה,
וצריך לברר מה השתנה מאז.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני לא חושב שלמישהו שאין גישה עיצובית הוא הולך ללמוד... לדעתי זה נראה משהו כמו ציפיות שלא התגשמו בזמן שהם לא היו אמורות להתגשם...

נעמה כץ

משתמש רשום
שרוליק, נשמע מדברך שאתה קצת מאוכזב מעצמך, כי חשבת שיש לך כשרון ונוכחת לדעת שלא.....
אז יש לי חדשות בשבילך, יתכן מאוד שאתה דוקא כן כשרוני רק שאתה עדיין פרי בוסר.
צריך להבין שמי שמסיים קורס לגרפיקה ממוחשבת הוא לא גרפיקאי ולא מעצב גרפי הוא ביצועיסט נטו.נקודה. זה כל כך מרגיז לשמוע מכאלה שסיימו ללמוד שהם גרפיקאים כפי שהם מגדירים את עצמם.
בשביל להגיע למעמד גרפיקאי, מעצב, צריך נסיון מעבר להפעלה טכנית של התוכנות, וזה נרכש עם הזמן כמובן עם הנסיון. ובשביל נסיון צריך לעבוד קודם כל כשכיר ורק אחרי כמה שנים שאתה שולט בתוכנות נהדר ומרגיש ראש פנוי יותר לעיצוב ויצירה ואתה מרגיש שזה נשלף ממך בקלות, אז אתה יכול לנסות להיות עצמאי, ובע"ה גם להצליח ואפילו בגדול (כמובן אם יש טעם וכשרון בסיסי).
ואני אומרת את הדברים מתוך נסיון. זה לא נכון בעיני להיות עצמאי מיד עם תום הלימודים. אני עבדתי שנים כשכירה עד שהרגשתי שיש בי הרבה מעוף ויכולת יצירה עצמאית, ועם אמונה בעצמי ובקב"ה פתחתי עסק עצמאי ומצליח.

תאמין בעצמך, תעבוד ותלמד מסביבת עבודה תומכת, ואז בע"ה... תפרוץ בגדול.

בהצלחה רבה

imb

משתמש מקצוען
נעמה, זה ממש לא רק נסיון. זה לימוד בעיקר.
אם אתה חושב שאתה מתאים לעיצוב, ויש לך הכישרון, המעוף והקריאייטיבות, לך ללמוד קורס עיצוב. שוב, עיצוב ולא גרפיקה. יש תוכנות ויש כללי עיצוב בסיסיים שבלעדיהם אי אפשר להצליח, גם עם נסיון של שנים.
אבל, כאמור, קודם כל לבחון אם אתה מתאים לתחום הדורש מעוף או שיש לך יותר ראש מתמטי, ואז אני לא חושבת ששווה להשקיע בכלל.
וכאן אני פונה לכל תלמידות בתי הספר בכל מקום שהן.. אל תלמדו גרפיקה כי "זה הולך", או "כי זה מקצוע מכניס", תחשבו קודם טוב טוב אם זה מתאים לכם, אם יש לכם הכישורים הדרושים לתחום, ורק אז (גם לא בטוח.. השוק מ-ו-צ-ף..) לכו ללמוד.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

malkam

משתמש רשום
נכתב ע"י מירי10;472931:
נעמה, זה ממש לא רק נסיון. זה לימוד בעיקר.
אם אתה חושב שאתה מתאים לעיצוב, ויש לך הכישרון, המעוף והקריאייטיבות, לך ללמוד קורס עיצוב. שוב, עיצוב ולא גרפיקה. יש תוכנות ויש כללי עיצוב בסיסיים שבלעדיהם אי אפשר להצליח, גם עם נסיון של שנים.
.
אני קצת חולק על דברייך
אני ב"ה כבר בתחום הגרפיקה כחמש שנים
ואני עוד אף פעם בחיים לא למדתי בקורס או בבית ספר לא על התוכנות ולא על עיצוב הגרפיקה
אני למדתי בדרך פרטי הכל עם משחקים ושעות ע"ג שעות על התוכנות גרפיקה ואני ב"ה נמצא עמוק בתוך העסק הזה
אני מתמצא בכמה תוכנות גרפיקה כמו קורל, פוטו שופ, אינדיזיין
מה שאני רוצה להגיד בזה
שכמובן שלימודים יעזרו בהרבה כדי להתמקצע וכדו'
אבל זה לא העיקר, העיקר הוא לשבת ולעבוד ולנסות לעשות סתם פירסומות אפי' שלא נתנו לך לעשות או סתם קישקושים אחרים אפי' שאין להם שום משמעות
ורק בדרך של הנסיון אפשר להצליח להיות גרפיקאי מוכשר

naamaid

משתמש צעיר
למה שלא תגש לגרפולוג ע"מ לדעת בודאות מהו התחום שלך?

שרוליק

משתמש צעיר
תודה לכולם
בהחלט החלטתי להמשיך לתחום בניית אתרים.
אני יותר נמשך לשם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה