דיון אנחנו לא קופאים/ות !!!!!

מרחבית

משתמש מקצוען
שמעתי שדווקא אנשים שעובדים בפיתוח בינה מלאכותית ומבינים בתכנות הקשורה אליה - יש מהם שממש דואגים לעתיד. לא מתחיל ולא נגמר במאיירים או בהרבה מקצועות אחרים שכנראה יעברו שינויים. מדובר בשינוי הרבה יותר מהותי בחיים של כולנו ייתכן תוך שנים ספורות.
ישנם אנשי מדע שהמליצו לעשות פסק זמן בפיתוח הזה, ולראות מה לעשות ואיך לכוון את פיתוח הבינה מלאכותית בצורה מושכלת.
בינה מלאכותית איננה גוגל משוכלל. אלו יכולות אחרות. ודאי שהבינה המלאכותית נשענת על חומר קיים ומוזן, אך יש לה יכולת גוברת והולכת לעשות הרבה מעבר. על סמך הקיים, ליצור דברים 'עצמאיים' ברמות הולכות וגוברות. וככל שזה מתפתח במהירות, זה מאפשר לפתח עוד יותר במהירות, בעזרת היכולות החדשות שהתפתחו זה עתה.

יש השגחה פרטית בעולם. הקב"ה יצעיד את העולם לתכליתו כך או אחרת.

ישראל (שרוליק)

משתמש פעיל
שמעתי שדווקא אנשים שעובדים בפיתוח בינה מלאכותית ומבינים בתכנות הקשורה אליה - יש מהם שממש דואגים לעתיד. לא מתחיל ולא נגמר במאיירים או בהרבה מקצועות אחרים שכנראה יעברו שינויים. מדובר בשינוי הרבה יותר מהותי בחיים של כולנו ייתכן תוך שנים ספורות.
ישנם אנשי מדע שהמליצו לעשות פסק זמן בפיתוח הזה, ולראות מה לעשות ואיך לכוון את פיתוח הבינה מלאכותית בצורה מושכלת.
בינה מלאכותית איננה גוגל משוכלל. אלו יכולות אחרות. ודאי שהבינה המלאכותית נשענת על חומר קיים ומוזן, אך יש לה יכולת גוברת והולכת לעשות הרבה מעבר. על סמך הקיים, ליצור דברים 'עצמאיים' ברמות הולכות וגוברות. וככל שזה מתפתח במהירות, זה מאפשר לפתח עוד יותר במהירות, בעזרת היכולות החדשות שהתפתחו זה עתה.

יש השגחה פרטית בעולם. הקב"ה יצעיד את העולם לתכליתו כך או אחרת.
מרתק לראות אילו יכולות אדירות היו טמונות בריאה עוד מששת ימי בראשית, שרק היום נחשפות.

ועוד יותר מרתק לדמיין מה עוד צופן לנו העתיד, מבחינת היכולות שטרם התגלו...

מרחבית

משתמש מקצוען
מרתק לראות אילו יכולות אדירות היו טמונות בריאה עוד מששת ימי בראשית, שרק היום נחשפות.

ועוד יותר מרתק לדמיין מה עוד צופן לנו העתיד, מבחינת היכולות שטרם התגלו...
לכל יכולת יש שני צדדים. להשתמש בה לטובה, או חלילה לרעה.
התפקיד שלנו והתפילה שלנו שהכל ילך רק לכיוון הטוב.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
האיור לכשעצמו, אינו התוצר הסופי (לפחות ברוב המקרים). הוא רק חלק מתוך יצירה שלמה כג' ספר, משחק, פרסומת וכו', ומשום כך נדרשת הבינה האנושית כדי לדייק את האיור שיתאים למסר הכללי של היצירה, וכן כדי שהוא ושאר האיורים המשמשים לצדו ישאו יחד אופי שיטתי, אחיד ומתואם, ולא כזה המתפזר לשלל כיוונים חסרי משמעות מאחדת.

אם ישכילו המאיירים, יתנו דעתם לזהות את החולשות של הבינה המלאכותית (שאולי אל חלק מהן קלעתי בשורות הקודמות, וימים יגידו), כלומר את התכונות שלא ניתן למצוא בה אלא רק בבינה האנושית, ואת המענה לאותן חולשות ידגישו ביתר שאת מול הלקוחות דרך הפרסום ושאר ערוצי ההתקשרות מולם, ישירים ועקיפים.
כל מילה מליון דולר.
פשוט למסגר ולתלות בכל פורום איור אפשרי.
שכוייח על המילים הללו!

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
הדברים יפים. באמת. בלי ציניות הפעם. אבל צריך לזכור שישנם שני תחומים בציור.(יש יותר, אבל ארחיב על שניהם)
יש את הציורים של הקומיקס, של ספרים וכו שאת היכולת לעשות אותם יש או יהיה לבינה המלאכותית ליצור. אבל יש את האנשים הבודדים שמבקשים ציור מקורי ואומנותי מהלב ולא מושלם ומתועש, שאותם לא יוכלו הבינות מלאכותיות להחליף. אני מסכימה בענין הזה.
אבל מפילוח של שוק הציור אנחנו רואים שרוב העבודה ובמיוחד הקבועה והמבוססת נמצאת דווקא אצל התחום הראשון, הנמצא על קו הסכנה.
זה כמו שקרה כשהגיעה המצלמה. היא לא לקחה את הציור לחלוטין. אבל לא כל מי שרצה תמונה שלו הזמין צייר פרטי. בעניין הדיוקנאות בהחלט חל שינוי מהותי. כן! רובם נטשו את הציירים והחלו להצטלם. זו עובדה.
תתחילו ליצור משהו שימתג אותכם כמותג שלא יוכלו לוותר עליכם.
אולי מישהו נפגע מהנסיון הכנה שלי לעזור לאנשים מסויימים להתפכח מלהאמין בטוב בלי לנסות לראות איך תוכלו לא להמחק. ואני מצטערת על כך.
אופטימיות ואמונה באומנות של העולם זה טוב. אפילו מעולה. אבל אתם תשימו את העבודה שלכם על זה?
תבטיחו לעצמכם את הבלעדיות שלכם.
אל תקפצו עליי עם ציניות עכשיו. אני רוצה לעזור. אל תטעו טעויות שמנוסים ממכם טעו (וזה לא אני. אני רק קיבלתי חינוך טוב ומידע על עולם העסקים והאומנות. אני מכירה את הנפשות הפועלות היטב ויודעת לאן העולם הולך. אנשי עסקים מפעילים את עולם האומנות. והם רוצים רווחים. לא אמנות טהורה.)
זה מה שאני אומרת. תקחו מהטענות שלי מה שאתם חושבים ותעשו עם זה מה שאתם רוצים. התנצלותי הכנה ממי שפגעתי בו קודם לכן.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כשפיתחו את הסמארטפון עם מצלמה לכל אחד, חששו בהיגיון שהצלמים יוותרו ללא פרנסה.
הרי הכי הגיוני שעכשיו כשמצלמה היא לא דבר שיש רק לצלם, אלא לכל אחד בכיס, מי צריך צלם???
משום מה התחום רק צמח, הרף עלה, ויש עוד ועוד ועוד שעוסקים בצילום, ולמה?
כי הביקוש רק גדל.
אנשים לא מסתפקים בתמונה מהסמארטפון \ מצלמה ביתית אלא רוצים מקצועיות, מעבר לאיכות תמונה בלבד.

מסתבר שכך גם יהיה עם הבינה המלאכותית.
אנשים מטבעם ירצו לשלם על משהו עם טאצ' של אמן\צייר.
אלא שלא- כבר עכשיו לא עושים את זה ומאמינה שהרמה בהתאם.

כשאתה מבקש מוצר-ציור עם מסר, תוכן, רמה, סגנון, זה עבודה של צייר, לא של רובוט.

בהצלחה לכולם בעז''ה כמובן!!

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מסתבר שכך גם יהיה עם הבינה המלאכותית.
אנשים מטבעם ירצו לשלם על משהו עם טאצ' של אמן\צייר.
אלא שלא- כבר עכשיו לא עושים את זה ומאמינה שהרמה בהתאם.

כשאתה מבקש מוצר-ציור עם מסר, תוכן, רמה, סגנון, זה עבודה של צייר, לא של רובוט.
או שירצו ציור שנוצר ע"י רובוט מכוון בידי אומן.

בעולם שבו אפשר לאמן את הבינה המלאכותית על ציורים\תמונות בסגנון מסויים + להזיז באובייקטים,
כל עלון יהיה מעוטר בציורים ברמה גבוהה, אבל זה ידרוש אומנות ליצור אותם ולתת את הפיניש הסופי.

בדיוק היום נתקלתי בעבודה של מישהו שמנסה ליצור מודל "חסידי" בתמונות הראשונות השטריימל לא מוצלח אבל אחרי עוד אימונים הוא הוציא את השלישי עם שטריימל די מוצלח.
חדי העין יקלטו את הפיספוסים (כמו הטבעת ועוד) אבל עם עוד עבודה זה יכול להיות בציורים בסגנון ווקסברגר או לפרסומות של ביגוד חסידי (וככה אולי יגנוב קצת פרנסה מהצלמים למאיירים).

קבצים מצורפים

• 1683677376161.jpeg
    1683677376161.jpeg
    KB 84.1 · צפיות: 174
  • 1683677375987.jpeg
    1683677375987.jpeg
    KB 72 · צפיות: 167
  • 1683811345468.jpeg
    1683811345468.jpeg
    KB 6.4 · צפיות: 177
  • 1683878013755.png
    1683878013755.png
    KB 129.2 · צפיות: 172
נערך לאחרונה ב:

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
זה כמו שקרה כשהגיעה המצלמה. היא לא לקחה את הציור לחלוטין. אבל לא כל מי שרצה תמונה שלו הזמין צייר פרטי. בעניין הדיוקנאות בהחלט חל שינוי מהותי. כן! רובם נטשו את הציירים והחלו להצטלם. זו עובדה.
ולפני שהומצאה המצלמה כל בנאדם שני הזמין דיוקן שלו אצל צייר?

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ניסיתי לעזור..

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
איך מאמנים את הבינה המלאכותית על מאגר תמונות?
האם יש לי אפשרות לעשות את זה?
נראה לי שמישהו בעבר העלאה כאן מדריך.
כרגע אני מוצא רק את המאמר הזה שמסביר איך זה עובד באופן כללי (סתם ככה באתר הזה יש הרבה מידע בנושא)
**עריכת מנהל - היתה בעיה בתצוגה מקדימה של העמוד**

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
  • שכוייח!
Reactions: %;

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה