טיול ונופש אמסטרדם... הולנד מי מכיר מי יודע?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מי מכם כבר ביקר באמסטרדם או מחוץ לאמסטרדם?
טיפים ורעיונות לטיול בן יומיים וחצי יתקבלו בהערכה ובברכה
יש מלא דברים לעשות שם.
אני הייתי יותר משבוע ולא מיצינו..
יש שיט בתעלות, מוזיאון של הייניקן, מוזיאון מאדאם טוסו, יום שלם רק לטייל במרכז העיר ולהרגיש את האוירה, יש כפרים קרובים לאמסטרדם שנשמרו כמו פעם ואפשר לראות את טחנות הרוח וכפכפי העץ וכו', יש נדנדה גבוהה במרכז העיר שמשקיפה על הכל, ועוד ועוד.
שופינג- פחות מומלץ, אין שם מציאות טובות.

להיזהר מבחינת כשרות - לא הכל טוב גם אם יש תעודה. לברר אצל אנשים מקומיים שאתם סומכים עליהם.

רימוני צדק

משתמש חדש
עונת הפרחים, הכוונה בוודאי לגני קקנהוף, הגנים נסגרו ב 19 למאי. הם פתוחים כל שנה למשך כחודשיים.

secret

משתמש סופר מקצוען
הייתי לפני הרבה שנים, יש את המדורודם - 'מיני הולנד' מקום יפיפה אם כי לא מדובר באתרים מוכרים כמו בארץ.

רק לראות את הבניה האופיינית, תעלות המים, האופניים, טחנות הרוח והפרות החומות....
זה לבד מדהים ומשובב נפש :)

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
היינו לפני חצי שנה ל5 ימים
מקום מטורף, יפהיפה
הרבה מקומות כשרים לאוכל
אנחנו ישנו במלון באזור היהודי אז יש שם 2 מכולות לקנות מוצרים כשרים לחלוטין, יש מסעדת שף, פיצה ומאפייה, ובמרכז העיר יש עוד 2 מסעדות כשרות הכל ביררנו וחקרנו הרבה

לגבי מקומות לטייל
1. מרכז העיר יש המון קניות שם לעשות כמו פריימארק, C & M, ומלא חנויות + שייט בתעלות
2. לא לוותר על כפר הדייגים, חיטהורן ועל כפר זאנס סכאנס

זה מה שהייתי עושה ביומיים האלו

זושא כץ

משתמש מקצוען
2. לא לוותר על כפר הדייגים, חיטהורן ועל כפר זאנס סכאנס
היינו לאחרונה בכפר זאנס סכאנס מקום יפפה שווה להיות שם יום שלם
מצרף תמונות משם
20190516_163232.jpg
20190516_170023.jpg
20190516_160528.jpg

אם צריך הסבר איך מגיעים לשם ברכבת בשמחה
בפרטי

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
יש מלא דברים לעשות שם.
אני הייתי יותר משבוע ולא מיצינו..
יש שיט בתעלות, מוזיאון של הייניקן, מוזיאון מאדאם טוסו, יום שלם רק לטייל במרכז העיר ולהרגיש את האוירה, יש כפרים קרובים לאמסטרדם שנשמרו כמו פעם ואפשר לראות את טחנות הרוח וכפכפי העץ וכו', יש נדנדה גבוהה במרכז העיר שמשקיפה על הכל, ועוד ועוד.
שופינג- פחות מומלץ, אין שם מציאות טובות.

להיזהר מבחינת כשרות - לא הכל טוב גם אם יש תעודה. לברר אצל אנשים מקומיים שאתם סומכים עליהם.
הנדנדה מתאימה לכולם? מפחידה? שווה?

102

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לונה פארק מדליק
בשם אפטלינג
סגנון דיסני - מומלץ!

וילך איש

משתמש מקצוען
מי מכם כבר ביקר באמסטרדם או מחוץ לאמסטרדם?
טיפים ורעיונות לטיול בן יומיים וחצי יתקבלו בהערכה ובברכה
טיפ חשוב: מניסיון אישי, יומיים וחצי הם ממש מעט לסוג טיול כזה בארץ שהיא זרה לחלוטין לך. נניח שההמראה ביום ראשון בצהריים, חמש שעות טיסה בערך, נוחתים בערב כשכבר מתחיל להיות קצת חשוך, עד שמוציאים רכב כבר נהיה חשוך לגמרי, מגיעים למלון ב-9-10 בערב גמורים מעייפות, סיבוב קטן בעיר לאכול משהו נורמלי, והופ נשארו לנו יומיים בלבד.
ביומיים שנותרו לנו חלק ניכר מהזמן ישמש למצוא מסעדה כשרה פתוחה/חניה פנויה וכו' וכו', וכמובן שבסוף הטיול צריך להקדיש קצת זמן להתארגנות נאותה לטיסה, וכן להחזיר את הרכב נקי.
לדעתי, בלי תכנון קפדני ודייקני ממש ברמה של מפות ומרחקים וזמנים, רוב הזמן מתבזבז על למצוא את.../להגיע ל.../לאכול ב.../להספיק את.../לחנות ב...
קחו בחשבון שבטיול לחו"ל כל פרט הוא חשוב, וכל מי שהיה בחו"ל כמה פעמים יודע שאם פתאום הוויז עושה בעיות או שהייתה תקלה כלשהיא בסים הזמני, אז אין טעם לצאת מעבר לשיטוט קצרצר באזור המלון. ככה זה חו"ל. בארץ ניתן להסתמך על שילוט ועזרה של דוברי עברית כמונו, מה שאין בחו"ל.
ובמיוחד כשמדובר בטיול ספונטני לא מאורגן, קחו בחשבון שאתם תהיו בעצם המדריך של עצמכם. אז תדאגו שהמדריך יהיה מתוכנן ורציני עם זמנים ומרחקים. לא יהיה לכם על מי לכעוס...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה