אמהות תקשיבו!

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
היום ביתי סיפרה לי מקרה שקורה אצלה בכיתה (מדובר על כיתה סטנדרטית של בית יעקב)
כיתה ב'
יש לה ילדה מאוד כהה בכיתה והיא סיפרה לי היום שילדה אחת הלכה מאחוריה בהפסקה וקראה לה: איזה מכוערת (!!!)
היא סיפרה לי שיש ילדות שלא משחקות עם הילדה הזו בגלל שהיא 'שחורה' (!!!!)
אני כ"כ מזועזעת שאלתי את הבת שלי מה היא עשתה והיא אמרה לי שפעם אחת קבוצת ילדות דיברו לידה על הילדה הזו ואמרו שהיא כנ"ל וביתי אמרה להם לא נכון היא מתוקה אז הם אמרו לה 'שתקי'...
אני ראיתי את הילדה הזו כמה פעמים והיא ילדה מאוד חיננית לדעתי, לבושה מטופח, עם צמה מסודרת..

אנא מכם אמהות יקרות!!! תדאגו לבנות שלכם שהם לא יתנהגו כך, גם ילדים שהם יפים צריכים לדעת שהיופי הוא לא 'שלהם' והוא מתנה שהם קיבלו מבורא עולם והוא יכול לקחת להם אותו ברגע אחד, ואם יש ילד לא כ"כ יפה לידם זה לא אומר שמותר להם להתנשא עליו!!
ילדים זה עם אכזר אבל בשביל זה ה' נתן להם הורים, שידאגו לחנך אותם

אני לא כ"כ יודעת מה לעשות ואיך לפעול, אם אתקשר לאמא של הילדות המעליבות הם יכעסו על זה שאני מכניסה את האף, אם אתקשר לאמא עצמה, אשבור לה את הלב
אולי אתקשר למורה, השאלה מה היא יכולה לעשות..

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שהכי נכון וחכם לדבר עם המורה

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
לביתי היתה ילדה תמניה בגן והבנות קראו לה 'דוֹבה' מלשון דב.
הגננת קנתה את הספר על האפרוחים שחור ולבן שצבעו עצמם בצהוב... ונתנה להן להבין שלא משנה הצבע העיקר זה מה שבפנים.
הספר עבר כספר ספריה בכל הבתים. לקחתי אותו כרעיון. ומאז פעם בתקופה אני מספרת לביתי שוב את הסיפור.

כל אמא אחראית על חינוך ילדיה. וזה התפקיד שלנו.
המורה צריכה להתייחס לזה מאוד בחכמה וברגישות. אחרת זה הופך את המצב לגרוע יותר.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אל תגידי לאמא שלה בינתיים.
כן תגידי למורה ושתטפל בזה כמה שיותר מהר.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
ועכשיו תשמעו (תשמענה) מה אני שומעת את הפטפוטים שלהם בחדר
הגדולה מספרת לקטנה על החברה המסכנה ואומרת שכמעט כל הכיתה לא חברה שלה (??)
חוץ מ-3 ילדות.. (אני מקווה שזה לא נכון)
הקטנה עונה לה שהגננת שלהם אמרה:
מי שמעליבה חברה על זה שהיא לא יפה, זה כאילו שהיא מעליבה את ה', כי תחשבי למשל שאת מציירת ציור ואומרים לך שהוא לא יפה, ככה ה' הוא עשה את הילדה ואם אומרים שהיא לא יפה אז זה נקרא שמעליבים את ה'...
חיזקה גם אותי..
השנה יש לביתי גננת מיוחדת, ב"ה

אני בתור אמא לילדה מעליבה הייתי מעדיפה שיפנו אלי ולא יכפישו את שמה של ביתי בעיני המורה ולכן אני לא יודעת מה לעשות

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1779540:
אני בתור אמא לילדה מעליבה הייתי מעדיפה שיפנו אלי ולא יכפישו את שמה של ביתי בעיני המורה ולכן אני לא יודעת מה לעשות

יכפישו??
את לא צריכה לנקוב בשמות. רק שהמורה תטפל בזה כללית.
ואגב, פעם התקשרה אליי איזו אמא שהיא גם מורה בבית הספר וסיפרה שהיא צפתה בבת שלי ובחברותיה מעליבות חברה.
הודיתי לאמא הזו וכעסתי נורא על הבת שלי.
יום למרת הבת שלי הביאה לחברה ההיא ממתק, ואמרה לכל שאר חברותיה שזה לא יפה להעליב. והארוע לא חזר על עצמו ב"ה.
עד עכשיו אני מעריכה את האמא שהתקשרה אליי. זה לא קל ולא בטוח שהייתי עושה את זה גם.

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני חשבתי שרק אצל האשכנזים יש בעיות עם שחורות מידי.
עכשיו אני רואה שזה גם אצל בני עדות המזרח

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אני מעדות המזרח אבל בית הספר אשכנזי ויש בנות מכל החוגים וביתי לא אמרה לי את שמות המעליבות (אם אחליט להתקשר לאמהות אשאל אותה)

מלכי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הזכרת לי נשכחות שעד היום מפריע לי -

היתה לי ילדה בכיתתי - ביסודי - בכיתה ו', בפורים התחפשה הילדה לתימניה - כי אכן זה מה שהיא היתה היא הגיעה לביה"ס עם כל התלבושת המסורתית.
אבל מאז... בנות הכיתה לא עזבו אותה - כל הפסקה היו שרות לה שיר על התימנים מימות קום המדינה
- אדוני השופט ... אדוני השופט ... איפה סעדיה ? איפה זכריה? איפה תימנים בובלך קטנטנים.
והיא היתה פשוט בורחת ונראה לי גם בוכה.

עד היום כשאני נזכרת בזה כולי צמרמורת!!! איך בנות בכיתה ו' ואין להן שום בעיה לפגוע כך בבת.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
ילדים הם ילדים הם ילדים,
נראה לי כל אחת יכולה למלא כאן רשימה....

מה שלא סותר את חשיבות את הטיפול בעניין.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מלפפון;1779544:
יכפישו??
את לא צריכה לנקוב בשמות. רק שהמורה תטפל בזה כללית.
ואגב, פעם התקשרה אליי איזו אמא שהיא גם מורה בבית הספר וסיפרה שהיא צפתה בבת שלי ובחברותיה מעליבות חברה.
הודיתי לאמא הזו וכעסתי נורא על הבת שלי.
יום למרת הבת שלי הביאה לחברה ההיא ממתק, ואמרה לכל שאר חברותיה שזה לא יפה להעליב. והארוע לא חזר על עצמו ב"ה.
עד עכשיו אני מעריכה את האמא שהתקשרה אליי. זה לא קל ולא בטוח שהייתי עושה את זה גם.
יפה לך, אהבתי
את מחזקת לי את האפשרות להתקשר לכמה אמהות, למרות שארגיש עם עצמי מאוד רע אם אעשה את זה בסך הכל מה אני צריכה להתערב
לפנות למורה זה גם מלחיץ כי כמו שאמרו כאן לפעמים זה יוצר מצב גרוע יותר ובו הילדה נהפכת להיות מסכנה מושלמת, כזו שגם המורה באה להגנתה..

מה שהבנתי מסיפורי ביתי שזה התחיל בקטן מילדה או שתים ולאט לאט סחף חבורת ילדות שלמה, ברור שזה לא הגיוני שכך ילדות יתנהגו לחברתן לכיתה
אני מקוה שיהיה לי אומץ להתקשר, חשבתי אולי לכתוב מכתב לכמה אמהות ולמורה ולשים במעטפה סגורה ולתת לביתי שתתן להן, נראה לכן?

ה' יעזור, ילדים עושים שטויות בגיל קטן ואח"כ משלמים על זה ביוקר, זה משחק באש
ועוד על ילדונת עדינה בת 7 וחצי

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1779721:
יפה לך, אהבתי
את מחזקת לי את האפשרות להתקשר לכמה אמהות, למרות שארגיש עם עצמי מאוד רע אם אעשה את זה בסך הכל מה אני צריכה להתערב
לפנות למורה זה גם מלחיץ כי כמו שאמרו כאן לפעמים זה יוצר מצב גרוע יותר ובו הילדה נהפכת להיות מסכנה מושלמת, כזו שגם המורה באה להגנתה..

מה שהבנתי מסיפורי ביתי שזה התחיל בקטן מילדה או שתים ולאט לאט סחף חבורת ילדות שלמה, ברור שזה לא הגיוני שכך ילדות יתנהגו לחברתן לכיתה
אני מקוה שיהיה לי אומץ להתקשר, חשבתי אולי לכתוב מכתב לכמה אמהות ולמורה ולשים במעטפה סגורה ולתת לביתי שתתן להן, נראה לכן?

אם את כן מתקשרת, תנסי לברר מי היוזמת ולהתקשר רק לאמא שלה.
ברגע שהיא תפסיק עם זה, גם האחרות תפסקנה להסחף אחריה.

רק תעשי טובה לעצמך, בטרם תתקשרי לאותה אמא תבררי מה הטיפוס שלה.
רוב האמהות לא מקבלות כזה טלפון בקלות ויכולות להפגע ממך ולהפוך אותך לזו שלא בסדר.
במקרה כזה שאת יודעת שזו אמא לא קלילה, דלגי עליה ותתקשרי ישר למורה.

ועוד משהו לפני:)- תנסי לברר עם חברה לכיתה של הבת שלך אם הן גם רואות את זה כך.
יתכן שהבת שלך לקחה אירוע חריג קשה ופיתחה מזה תאוריה שלמה. אולי זה מצב בכלל אחר.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם המצב היה כך רק בכיתה א או ב זה היה טוב , הבן שלי (ישיבה קטנה אשכנזית ידועה)
מספר שבחורים לידו מדברים "עובדיה" במקום הרב עובדיה.. ועוד כאלה וכאלה..
על זה אנחנו צריכים לחזור בתשובה !

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לדעתי המורה בכל אופן צריכה להיות מודעת כי יכול להיות שההצקות הן בהפסקות, לא ליידה בכוונה.

ואם את יכולה לפנות לאמהות זה דווקא יכול להיות יעיל, לא בגישה ביקורתית בסגנון "הבת שלי צדיקה ושלך עושה כך וכך" אלא לשבת על הלב, להגיד שאת סתם אמא מהצד וצער אותך לשמוע ולהוסיף שהן לא היו רוצות שיעשו ככה לבת שלהן, ככה לא תהיה הרגשה שאת דוחפת את האף אלא סתם אחת שרוצה לעזור.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי12;1779740:
על זה אנחנו צריכים לחזור בתשובה !

התכוונת להגיד 'הם' או 'אתם' :)

(בלי קשר, את צודקת.
באמת צריך לחזור על זה בתשובה.)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1779721:
יפה לך, אהבתי

אני חושבת שאם תתקשרי לאמא ותספרי לה את הסיפור ותכללי גם אותך בפנים זה ישמע אחרת לגמרי ולא חושבת שיש מצב שמישהי תפגע, תספרי לה שהבנת מהבת שלך שהם פוגעות בבת ההיא וזה ממש מצער אותך והסברת לבת שלך את הענין ואת בטוחה שהיא כאמא גם רוצה לשמוע ולדבר עם הבת כמו שאת היית רוצה לשמוע ולכן את רק מעדכנת אותה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה