דרוש מידע אם יש לך הליקובקטור

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה זה האיזי דרינק הזה?
איפה משיגים?

הפחמימות- ברגע אבל ברגע שלחם-לא משנה מאיזה קמח, פסטה, קרקר, קוסקוס, נבלע בלוע שלי, באותו רגע מתחיל הוושט שלי לבעור, את הפחמימות-הורדתי כבר, פעם ביום, אני חייבת, בפרט שההערכת משקל קצת נמוכה, אז לפני הלילה אני אוכלת, ומשתדלת ללכת לישון מהר, לפעמים אני קמה עדיין עם צרבות וכאבי בטן מייסרים, מסתובבת קצת מחכה, עובר, חוזרת לישון,
מה שאני ב"ה מודה להקב"ה שעד שאני לא טועמת כלום, אין לי סבל, אז אני מתחילה את הבוקר באוכל רק בשעה 11-12, כדי שהסבל יתחיל הכי מאוחר שיכול להיות.

ויש עוד מישהו שאני חייבת לדאוג לו, למרות שיש לי עודפים, והאחות מחמיאה לי שאני יורדת כ"כ יפה, צריך וויטמינים, ברזל וכו'
והם גורמים לי לצרבות מטורפות.
אז אני לא לוקחת והאנמיה חוגגת-שאני מטבעי אנמית.

פרידה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הליקובקטר יכול להתפרץ בכל יום,
אני לא יודעת האם זה הילקובקטר, אבל בדיקת נשיפה זה ענין קל בקופת חולים,
הכי טוב ללכת ולעשות, תוך יום יומיים יש תשובה.

ורק בריאות.

בדיקת נשיפה זה ענין קל למי שלא לקח קודם שום כדור ממשפחת מערכת העיכול, מספיק שיום קודם לוקחים קל בטן להקל על הבטן או כדור אחר נגד החומציות בבטן, ואז צריך לחכות שבועים כדי שהבדיקה תהיה אמינה, ואז זה סיוט אמיתי...
ולגבי בדיקת צואה לגילוי החיידק שכתבו פה שעושים במכבי, זה מענין מאוד, כי שאלתי במפורש את הרופא (במאוחדת ) והוא ביטל את זה ושלח לגסטרוסקופיה .

אננסית

משתמש מקצוען
מה זה האיזי דרינק הזה?
איפה משיגים?

הפחמימות- ברגע אבל ברגע שלחם-לא משנה מאיזה קמח, פסטה, קרקר, קוסקוס, נבלע בלוע שלי, באותו רגע מתחיל הוושט שלי לבעור, את הפחמימות-הורדתי כבר, פעם ביום, אני חייבת, בפרט שההערכת משקל קצת נמוכה, אז לפני הלילה אני אוכלת, ומשתדלת ללכת לישון מהר, לפעמים אני קמה עדיין עם צרבות וכאבי בטן מייסרים, מסתובבת קצת מחכה, עובר, חוזרת לישון,
מה שאני ב"ה מודה להקב"ה שעד שאני לא טועמת כלום, אין לי סבל, אז אני מתחילה את הבוקר באוכל רק בשעה 11-12, כדי שהסבל יתחיל הכי מאוחר שיכול להיות.

ויש עוד מישהו שאני חייבת לדאוג לו, למרות שיש לי עודפים, והאחות מחמיאה לי שאני יורדת כ"כ יפה, צריך וויטמינים, ברזל וכו'
בחנות טבע או בבית מרקחת, זה מכיל חלבונים וויטמינים בכמות מספיקה למי שלא יכול לאכול..
ניסית קמח כוסמין ללא שמרים..?

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מה זה האיזי דרינק הזה?
איפה משיגים?

בשביל האיזי דרינק כדאי שתבקשי מרשם רופא מרופא משפחה או דיאטנית, כי עלותו יקרה ועם השתתפות של הקופה זה מוריד משמעותית.
האכילה לפני השינה היא הגורם המרכזי לצרבת, כי האוכל עדין לא עוכל וברגע שאת שוכבת הוא נשפך לושט ומגרה אותה. חיבים לאכול לפחות 3-4 שעות לפני השינה ומומלץ מאד לישון בשיפוע. (תנסי להעמיד בקבוק קולה, המשקה לא מגיע לפקק, ברגע שאת משכיבה אותו המשקה מגיע לפקק. באלכסון המשקה לא יגיע - תתיחסי לשוער הקיבה כאל פקק הבקבוק)

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בדיקת נשיפה זה ענין קל למי שלא לקח קודם שום כדור ממשפחת מערכת העיכול, מספיק שיום קודם לוקחים קל בטן להקל על הבטן או כדור אחר נגד החומציות בבטן, ואז צריך לחכות שבועים כדי שהבדיקה תהיה אמינה, ואז זה סיוט אמיתי...
ולגבי בדיקת צואה לגילוי החיידק שכתבו פה שעושים במכבי, זה מענין מאוד, כי שאלתי במפורש את הרופא (במאוחדת ) והוא ביטל את זה ושלח לגסטרוסקופיה .
במכבי שולחים לבדיקות צואה, למרות שהבנתי שהיא פחות אמינה מבדיקת נשיפה שגם היא לא מדויקת ב 100%. גסטרוסקופיה היא משקפת את נוכחות החידק ואת סוגו.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני יודעת על הצרבות והשכיבה,

אבל לפעמים זה עוזר לי

bekkiback

משתמש מקצוען
שורה תחתונה.
גם אם אובחנתם עם דלקת בקיבה
וכל שאר השמות המפוצצים שהמציאה הרפואה הקונבנציולית.
מה הטיפול?
אנטיביוטיקה?
מרפדי קיבה?
מה עושים?

ואגב כתבה כאן מישהי על כוסמין בלי שמרים.
מה זה?
אשמח לשמוע

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שורה תחתונה.
גם אם אובחנתם עם דלקת בקיבה
וכל שאר השמות המפוצצים שהמציאה הרפואה הקונבנציולית.
מה הטיפול?
אנטיביוטיקה?
מרפדי קיבה?
מה עושים?

ואגב כתבה כאן מישהי על כוסמין בלי שמרים.
מה זה?
אשמח לשמוע
אין טיפול אנטביוטי בדלקת קיבה כי לא מדובר בדלקת זיהומית, (אלא אם כן מקורות בחידק הליקובקטר שהוא פוגע ברירית הקיבה ואז יש למגרו). אלא הפחתה של הגורמים שגרמו לדלקת וכך ריפוי איטי של הקיבה.
כמובן שמרפדי קיבה יעילים היות שהם מגנים על הקיבה מחומציות שמזיקה לדלקת.
הרופאים מציעים סותרי חומצה למינהם, אני אישית לקחתי נקסיום 40 מ"ג פעמים ביום, הקל בהתחלה על כאבי הצריבה אבל לא לאורך זמן. הפסקתי את הנקסיום לפני שבועים ואין שינוי בתחושה, כלומר המצב לא נהיה יותר גרוע. כך שאני לא בטוחה ביעילותם של כדורים אלו.
שמרים תוססים במערכת העיכול ופוגעים בפרוק של האוכל, לכן ממליצים להפסיק איתם. יש לקנות לחם ולחמניות מחמצת בחנויות טבע.

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מענין אותי - האם מזון רפואי יכול להועיל במקרים אלו.
אסביר - יש מזון רפואי מפורק למחלות מעי דלקתיות שמאפשר ריפוי של הדלקת במעי מכיון שהמעי לא צריך לעבוד ולפרק אותו וכן ההרכב שלו גורם לריפוי.
האם יש מזון רפואי (מפורק) שיכול לעזור גם לדלקות בקיבה?

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מענין אותי - האם מזון רפואי יכול להועיל במקרים אלו.
אסביר - יש מזון רפואי מפורק למחלות מעי דלקתיות שמאפשר ריפוי של הדלקת במעי מכיון שהמעי לא צריך לעבוד ולפרק אותו וכן ההרכב שלו גורם לריפוי.
האם יש מזון רפואי (מפורק) שיכול לעזור גם לדלקות בקיבה?
לדברי הדיאטנית שאליה אני הולכת, המזון הרפואי הוא בשביל להשלים את הערכים התזונתיים החסרים לגוף בזמן דלקת שנמנעים מצריכה של כל אבות המזון, וכן בשביל להוסיף קלוריות ואנרגיה.

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לעיתים מקבלים מזון רפואי בתחליף לגמרי למזון רגיל.

bekkiback

משתמש מקצוען
אין טיפול אנטביוטי בדלקת קיבה כי לא מדובר בדלקת זיהומית, (אלא אם כן מקורות בחידק הליקובקטר שהוא פוגע ברירית הקיבה ואז יש למגרו). אלא הפחתה של הגורמים שגרמו לדלקת וכך ריפוי איטי של הקיבה.
הרופאים מציעים סותרי חומצה למינהם, אני אישית לקחתי נקסיום 40 מ"ג פעמים ביום, הקל בהתחלה על כאבי הצריבה אבל לא לאורך זמן. הפסקתי את הנקסיום לפני שבועים ואין שינוי בתחושה, כלומר המצב לא נהיה יותר גרוע. כך שאני לא בטוחה ביעילותם של כדורים אלו.
שמרים תוססים במערכת העיכול ופוגעים בפרוק של האוכל, לכן ממליצים להפסיק איתם. יש לקנות לחם ולחמניות מחמצת בחנויות טבע.

הדחוסים האלה,
שמזכירים את הצרות של מאן דהוא?

אכלתי אותם תקופה ארוכה בעבר.

מה עם אומפרדקס?
לא יעיל???

כלנית11

משתמש צעיר
מכירה היטב את המלחמה בחיידק ואת השילובים הקשים של התרופות שלא ממגרות.
בניסים, בגלל סיבה אחרת הופניתי בס"ד לפרופסור גדול בשיבא, גסטרואנטרולוג, ובועידה של כמה רופאים רשמו לי שילוב של אנטיביוטיקה בשם לבו(levo) שקשה אמנם להשיגה עם מוקסיפן, וזה ברוך ה' מיגר את זה.בבדיקה הבאה יצא שלילי. התחושות היו הרבה יותר קלות מאשר הטיפול הקונבנציונלי הרגיל שיש לו תופעות לוואי מזעזעות ואינו יעיל ושאר דברים אלטרנטיביים שלא הועילו כמו גסטרומיצין. לצערי, אני לא זוכרת את המינון. מדובר על לפני 9 שנים.אבל אולי יהיה מישהו שהמידע הזה יעזור לו. מקווה מאד.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בכלל כדאי לדעת שבמקרה של הליקובקטר לא ללכת לרופא משפחה, מומחים לגסטרו נותנים אנטביוטיקה עדינה יותר ופחות מחלישה

אננסית

משתמש מקצוען
מה זה מרפדי קיבה?

מצטרפת

משתמש מקצוען
גם אם יש אין ממש איך לטפל.
הבן שלי בן 6 מאובחן עם הליקובקטור וסובל מכאבי בטן תמידיים. הלכנו לגסטרו ילדים מומחה מאד ולא ממליץ על אנטיביוטיקה בגלל הגיל. יש למישהי ניסיון עם הגיל הזה? מה אפשר לעשות?
אחותי היתה אצל רופא טבעוני
שהנחה אותה איזה תזונה לתת לילד (בן שנה)
וזה עבר לו לגמרי.

הני פרקש

משתמש חדש
אוי אוי אוי
הליקובקטר....
זכרונות רעים - אבל ברוך ה' מן העבר...

בגיל צעיר התחלתי עם כאבי בטן בלתי מוסברים,
בעידן ההוא [לפני 25 שנה] החיידק הזה לא היה ידוע כי אם למתי מעט,
הסתובבתי אצל אין ספור רופאים,
הכאבים היו כמו כאבים של התקף לב, כל ביקור אצל רופא הריץ לבית חולים לבדיקת א.ק.ג,
ולאחר מכן חוסר הבנה מה הם הכאבים הללו.
היו מחשבות על פנדציט, ועל כל סוגי המחלות שקיימות....

ימי ראשון היו כמעט קבוע ימים שאני לא הולכת לבית ספר - סמינר...
סעודות השבת גמרו אותי, למרות שבקושי הייתי אוכלת.
לאט לאט עם השנים החלו להבין שזה הילקובקטר, ואז -
כמות מטורפת של אנטיביוטיקה, שלא עזרה לצערי.

ביקור אצל רופא משפחה סתמי... רוסי שמקבל בקופת חולים, גמר לי את הסיפור -
וכך היה -

הוא הסביר לי באריכות רבה את המרכיב של ההליקובקטר,
ובעיקר שלכל אחד משהו אחר משפיע, ואוכל אחר מכאיב.

אבל הפתרון היה שילוב של ניקוי הגוף משומן טרנס ומחומצות מיותרות,
ושילוב של אנטיביוטיקה עם דיאטת תזונה מסודרת מאד.

אחרי חודש וחצי חודשיים, ברוך השם עבר
ומאז כבר 8 שנים של שקט.

כל כך מזדהה עם מה שכתבת.
מי הדריך אותך איך לבצע את הניקוי רעלים? ואיזו דיאטת תזונה עשית?
וטיפ שלי עוזר ב"ה - קיבלתי המלצה לקחת פרוביוטיקה בכמות גבוהה, פעמיים ביום, ופעם ביום בהפרש שעות - שמן אורגנו. ולשתות הרבה.
כשאני מקפידה, זה ממש עוזר. ואם בכל זאת יש התקף של כאב - לגימה של ויסקי מרגיע .

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מי הדריך אותך איך לבצע את הניקוי רעלים? ואיזו דיאטת תזונה עשית?
בעיקר מקריאה, ובזמנו התכתבתי עם חוקר מזון מאוניברסיטת תל אביב, הייתי מיואשת שעשיתי כל מה שרק אפשר.
וברוך השם זה הצליח.

קיבלתי המלצה לקחת פרוביוטיקה בכמות גבוהה, פעמיים ביום, ופעם ביום בהפרש שעות
צודקת, עשיתי את זה...
עבר זמן - כבר שכחתי.

שמן אורגנו.
לא מכירה.
ואם בכל זאת יש התקף של כאב - לגימה של ויסקי מרגיע
לי זה לא עזר [לכאב, אולי להרדים אותי :) ]

להודות להלל

משתמש פעיל
המידע כאן יקר וחשוב ביותר...
אגב, כאחת עם ניסיון כתוצאה מניתוח של כיס המרה (חוץ מההליקובקטר שכנראה מבלה שנים ארוכות אצלי ועכשיו רק עליתי על זה), יש כאן תיאורים (במיוחד אלו המתארים תחושה של התקף לב) המתאימים לתסמיני אבנים בכיס מרה.
הרופאים בדר"כ לא עולים על זה ומדובר בייסורי איוב ממש.
רופא כירוג מכיר את הפרצדורות והבדיקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה