דרוש מידע אם יש לך הליקובקטור

פרידה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כבר 3 שבועות שהבן שלי מתלונן על כאבי בטן ועצירות, ובחילות שמלווים בצמרמורת ברגליים ,
לילה אחד הוא התעורר עם תחושת מחנק ובחילות איומות, התפנינו למיון ולא ראו כלום, כל הבדיקות היו תקינות ב''ה,
בבוקר הרופא בקופה טען שהרופא במיון לא רואה מה קורה בבטן ואם גסטרו לא בדק אותו חבל שהלכנו בכלל
הוא נתן הפניה לבדיקת נשיפה אבל היות והוא לקח קל בטן יומים קודם, הוא היה צריך לחכות שבועיים.. סוף סוף עברו השבועיים המיוחלות מלווים בכאבים ובסיוטים, והוא עשה בדיקה, אבל היי, בגלל שהתחיל לקחת טאמס (לא ידענו שאסור) כי היתה לו צרבת נוראית ושריפה בגרון הבדיקה יצאה שלילית.... ולחכות עוד שבועיים כמו אלה שעברנו, לא שייך. והרופא הפנה אותנו לבדיקת גסטרוסקופיה, אני מעונינת לשמוע ממישהו שעבר את הבדיקה הזו במה זה כרוך והאם יש סיכונים בבדיקה .

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אז יש הרבה רופאי משפחה עם כשלים כאלו-מנסיון של כמה וכמה שאני מכירה וכל אחד אצל רופא אחר...

לגבי הפתרון-חשבתי על זה, אילו היתה לי מיטה שנפתחת בחלק הצר...
אבל המיטה שלי נפתחת בחלק הרחב...
בשביל זה להחליף חדר שינה?
מחפשת פתרונות נוספים
ניסיתי כבר עם שמיכה תומכת, מעל המזרן, מתחת שום דבר לא עבד טוב..
את יכולה להזמין מנגר רמפה מעץ ולהניח מתחת למזרן, חשבתי על זה לכתחילה ואני בדרך להתקשר לנגר לברר לגבי העלות.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כבר 3 שבועות שהבן שלי מתלונן על כאבי בטן ועצירות, ובחילות שמלווים בצמרמורת ברגליים ,
לילה אחד הוא התעורר עם תחושת מחנק ובחילות איומות, התפנינו למיון ולא ראו כלום, כל הבדיקות היו תקינות ב''ה,
בבוקר הרופא בקופה טען שהרופא במיון לא רואה מה קורה בבטן ואם גסטרו לא בדק אותו חבל שהלכנו בכלל
הוא נתן הפניה לבדיקת נשיפה אבל היות והוא לקח קל בטן יומים קודם, הוא היה צריך לחכות שבועיים.. סוף סוף עברו השבועיים המיוחלות מלווים בכאבים ובסיוטים, והוא עשה בדיקה, אבל היי, בגלל שהתחיל לקחת טאמס (לא ידענו שאסור) כי היתה לו צרבת נוראית ושריפה בגרון הבדיקה יצאה שלילית.... ולחכות עוד שבועיים כמו אלה שעברנו, לא שייך. והרופא הפנה אותנו לבדיקת גסטרוסקופיה, אני מעונינת לשמוע ממישהו שעבר את הבדיקה הזו במה זה כרוך והאם יש סיכונים בבדיקה .
הבדיקה די פשוטה, יותר מלחיצה ממה שהיא באמת.
בבית חולים הציעו לי להבדק בלי טשטוש וזה 5 דקות לא נעימות ונגמר הענין.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מישהו יודע האם הליקובקטור יכול להתפרץ בתקופת טרום הלידה?

א"א לאכול כלום, כל דבר גורם לצרבת נוראית, אפילו מים!
יש ירידה במשקל, אנמיה קשה חולשה וחיוורון ושינה חלשה (או שזה כבר קשור לאנמיה...)

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הליקובקטר יכול להתפרץ בכל יום,
אני לא יודעת האם זה הילקובקטר, אבל בדיקת נשיפה זה ענין קל בקופת חולים,
הכי טוב ללכת ולעשות, תוך יום יומיים יש תשובה.

ורק בריאות.

elibeli

משתמש מקצוען
הליקובקטר יכול להתפרץ בכל יום,
אני לא יודעת האם זה הילקובקטר, אבל בדיקת נשיפה זה ענין קל בקופת חולים,
הכי טוב ללכת ולעשות, תוך יום יומיים יש תשובה.

ורק בריאות.
לפני כחודש אמרו לי בקופ"ח שלא מבצעים בדיקות נשיפה בגלל הקורונה :( אני לא יודעת אם כבר השתנו הנהלים.
אני גם לפני לידה והתסמינים ממש כמו ש @photos by h מתארת. לא עשיתי בדיקה רק מכירה את זה מהתקפים קודמים. אבל הרופא אמר לי שבכל מקרה בגלל שאני ממש לפני לידה זה לא ממש משנה כי הוא לא יתן לי אנטיביוטיקה כזו חזקה כרגע ועדיף לחכות עוד חודש וקצת לאחרי הלידה.
(מה שנראה לי שאני יעשה זה אקח כדורי כורכום לפחות להרגיע כי גם מיד אחרי הלידה אני מעדיפה לא לקחת את האנטיביוטיקה הזו)
בשורות טובות.

נערך לאחרונה ב:

בא יבוא

משתמש מקצוען
המון מידע חשוב.
ויש עוד, אם תרצו:

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מישהו יודע האם הליקובקטור יכול להתפרץ בתקופת טרום הלידה?

יש ירידה במשקל, אנמיה קשה חולשה וחיוורון ושינה חלשה (או שזה כבר קשור לאנמיה...)
לא בטוח שזה הליקובקטר, זה יכול להיות חומציות יתר בקיבה שאופייניות מאד להריון!! למרות שהרבה רופאי נשים לא מכירים את זה.
צריך לקחת אומפרקדס עד הלידה (או לפחות שליש ראשון) ואחרי זה הכל עובר!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה לא היה מעולם
וזה לא הראשון, שפשוט א"א לאכול כלום, התזונה היא קפה וזהו, זה גם גורם לצרבות, אבל לפחות יש בזה סוכר וקפאין שנותן אנרגיה, וחלב שמכניס נוזלים וגם קצת סידן וקצת משביע
ולא מדובר בשליש ראשון מדובר בשלב מתקדם.
בשליש ראשון זה היפרמאזיס עם ערויים...

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא היה מעולם
וזה לא הראשון, שפשוט א"א לאכול כלום, התזונה היא קפה וזהו, זה גם גורם לצרבות, אבל לפחות יש בזה סוכר וקפאין שנותן אנרגיה, וחלב שמכניס נוזלים וגם קצת סידן וקצת משביע
ולא מדובר בשליש ראשון מדובר בשלב מתקדם.
בשליש ראשון זה היפרמאזיס עם ערויים...
קפה עוזר לך? כי דווקא כל המרכיבים שצינת הם בעיתים להליקובקטר ולצרבות : סוכר וחלב, קפאין שפוגע בשוער. אולי תחשבי על תחליפים. אני עברתי לחליטת קמומיל עם חלב סויה, וזה לא רע בכלל.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא עוזר.

אני מרגישה גרוע אחרי זה, אבל הרע במיעוטו, כי אם מים גורמים לצרבת, ואפילו שקדים שידועים שעוזרים לצרבת, שלא לדבר על מלפפונים וכו'.

אז אם אני כבר סובלת, אז עדיף שהבטן לא תהיה ריקה.

bekkiback

משתמש מקצוען
עכשיו מבצעים במכבי בדיקות צואה לגילוי הליקובקטר.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא עוזר.

אני מרגישה גרוע אחרי זה, אבל הרע במיעוטו, כי אם מים גורמים לצרבת, ואפילו שקדים שידועים שעוזרים לצרבת, שלא לדבר על מלפפונים וכו'.

ניסית מרקי ירקות מרוסקים ? עדיף מרק כתום בלי בצל. הגזר ידוע בסגולותיו לרפד את רירית הקיבה.
אולי מזון יעודי. איזי דרינק בטעם קפה יכול לתת לך מענה כל הרכיבים שגופך זקוק להם.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
5 ד' לא נעימות זה המון.
מה זה כולל???
אפשר תיאור חי?
מרססים חומר מאלחש בפה. מכניסים לך צינורית עם מצלמה ללוע, מסובבים קצת בפנים - מצלמים מכמה כיוונים ולוקחים ביופסות. מרגישים בחילה ורצון להקיא. אבל אחרי 5 דקות את אחרי בלי טשטוש.

WELLCOME

משתמש פעיל
האם יש הימצאות הליקובקטר בתינוקות? מישהו יודע?
גם אם יש אין ממש איך לטפל.
הבן שלי בן 6 מאובחן עם הליקובקטור וסובל מכאבי בטן תמידיים. הלכנו לגסטרו ילדים מומחה מאד ולא ממליץ על אנטיביוטיקה בגלל הגיל. יש למישהי ניסיון עם הגיל הזה? מה אפשר לעשות?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה על העצה, אבל אחד הדברים שהכי נוראים אצלי זה מבושל וירקות, הירקות, משום מה פשוט מסיבים לי צרבות כאלו שאני פשוט לא מוצאת לי מקום.

אגב, טאמס, משום מה, מחריף לי את הצרבות.

אני מבשלת, הריח משפיע עלי לאכול, וח"כ אני פשוט מתייסרת, אתמול בערב הופיעו לי על הלשון כמו כוויות מהצרבות. ויחד איתן יש גם בחילות.
בקיצור בלאגן, אבל אני מקווה שאחרי הלידה, ובידיים מלאות, אשכח מהסיפור.

אני אוכלת מעט מאוד, ושוב, פעמים ביום קפה (קר, עם קרח)
ואח"כ מעט מבושל.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מבשלת, הריח משפיע עלי לאכול, וח"כ אני פשוט מתייסרת, אתמול בערב הופיעו לי על הלשון כמו כוויות מהצרבות. ויחד איתן יש גם בחילות.
מעניין, הייתי אצל פרופסור שמתמחה בזיהומים במערכת העיכול, הוא אמר שגם הרחה ושיחה על אוכל גורם לצרבות.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז אצל כל אחד זה אחרת...
כבר ראינו פה למעלה.
חוצמיזה, לא עברתי אף בדיקת הליקובקטור, אבל התחלתי לחשוב שכזה מצב של צרבות שמעולם מעולם לא היו לי, כנראה שזה לא סתם בגלל המצב.

מה שגרם לי לחשוב שזה נובע מטראומה, גיסתי עברה גם את אותה טראומה כמוני, ואח"כ הופיע לה ההילקובקטור,
ועכשיו במצב הזה, כנראה זה על הרקע הטראומתי בתחום...

אננסית

משתמש מקצוען
לא עוזר.

רחמיי..מכירה את המצב הזה אבל לא עד כדי כך.
דבר ראשון בשביל להתחזק כדאי שתשתי איזי דרינק, בכל פעם לגימה קטנה.
דבר שני, כאשר לא אוכלים הרבה זמן הצרבות מתחזקות- צריך לאכול משהו יבש כמו קרקר או בייגלה פריכיה או אפילו פרוסת לחם(בעדיפות על כוסמין )פעם בשעה, ותנסי דברים קרים כמו שייקים או מיץ ענבים,
אצלי המרק כתום היה הצלה- הייתי אוכלת כמה כפות בתור ארוחת צהריים, לא חם אלא פושר. קצת קוסקוס תפל..
שיהיה בהצלחה- והכי חשוב בבריאות לך ולתינוק!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה