אל תקנו לבן שלכם שיאומי!!!

מצב
הנושא נעול.

מרחבית

משתמש מקצוען
בחינוך, גם בחינוך עצמי, צריכים את שני הדברים.
1. בניה פנימית אמיתית, בניית הרצון העצמי של האדם, וזה אמור להיות על ידי 'חנוך לנער על פי דרכו'. עם מה שמתאים לו, ועם הרגשה טובה של הערכה וסיפוק.
2. גבולות והתרחקות מניסיונות.

אם יש פלאפון בעייתי, ודאי צריך להזהיר על זה ולהרחיק אותו ללא פשרות. גם בחור מחובר ומסופק עלול להיכשל בניסיון כזה קרוב וזמין.
מובן שאין בזה די. וחייבת להיות בנייה של הרצון הפנימי, סיפוק והרגשה טובה ושמחה עם מה שעושים.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
בחינוך, גם בחינוך עצמי, צריכים את שני הדברים.
1. בניה פנימית אמיתית, בניית הרצון העצמי של האדם, וזה אמור להיות על ידי 'חנוך לנער על פי דרכו'. עם מה שמתאים לו, ועם הרגשה טובה של הערכה וסיפוק.
2. גבולות והתרחקות מניסיונות.

אם יש פלאפון בעייתי, ודאי צריך להזהיר על זה ולהרחיק אותו ללא פשרות. גם בחור מחובר ומסופק עלול להיכשל בניסיון כזה קרוב וזמין.
מובן שאין בזה די. וחייבת להיות בנייה של הרצון הפנימי, סיפוק והרגשה טובה ושמחה עם מה שעושים.
ואעפ"כ.
כל הצורה של איך שצועקים וכמה שצועקים ומראה שא' בנוי לא טוב.
כשא' בנוי טוב ב' הרבה פחות משפיע.

אביל'ל

משתמש פעיל
כהמשך לאשכול הזה, נחשפתי לחוסר הידיעה הקיים בציבור בסכנה שקיימת במכשיר השיאומי, שאגב גם ועדת הרבנים הפסיקה לתת לו הכשר כשהיא התוודעה לחומר הסכנה שיש בנתינת הכשר למכשיר שהמקביל למכשירים שאפשר לצלול בהם לתהומות, ואל תברחו למכשירים כמו הc2 וה208 ואפי' ליאנג כי זה לא דומה ואני אסביר.
מדובר במכשיר שבשונה מהמכשירים שיוצאו עד היום יש לו מח ועוצמה כמו של סמארטפון
ואני אפרט, מכשיר נוקיה 208 גם אם נניח ויש בו אינטרנט יקח חצי שעה רק לחפש בו בגוגל משהו, בשיאומי מן הסתם זה יהיה מהיר יותר מהמחשב שלכם.
עכשיו, מגיע הבן שלכם וקונה מכשיר שיואמי ללא כל אפליקציה, לידעתכם הוא אפילו לא צריך להוציא את הכרטיס בשביל לייבא אפליקציות למכשיר, יש דרך קצרה יותר, ה'בלוטוס' מאפשר בעשר שניות לשלוח קבצים מאדם לחברו, איתם הוא מכניס למכשיר שלו את כל מה שלא תרצו שיהיה לו גישה אליו, יוטיוב, טלגרם, וצאפ, פייסבוק וכל שאר מרעין בישין,
ואינטרנט מנין? הידעתם שהיום בכל אוטובוס יש קליטה לויפי, בהנחה שהבן שלכם לא ירצה לשלם על סים 30 שקל.
בקיצור השיאומי הוא גם מכשיר עם מח אנדרואיד כמו של סמארטפון, גם מכשיר שתומך באפליקציות וגם תומך בויפי.

תעשו חסד לעצמכם ואל תתנו לילד שלכם להחזיק פלאפון שיאומי, גם אם זה כשר וגם אם זה מותר בישיבה, בחורי הישיבה הם עם מתוחכם מאד, ולא תאמינו אבל הם יותר משופשפים אפילו מההורים, ולכן אל תקנו את הלוקש שלכולם יש, ושזה מכשיר כשר, מכשיר השיאומי הוא הדבר הכי גרוע שקרה לעולם הישיבות בשנים האחרונות.
כל מילה בסלע!!

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חוץ מלהעמיד עכשיו את כל הילדים במסדר ולראות למי יש שיאומי ולמי לא, למי של המילטון אפע'ס ולמי לא...
אולי כדאי לעצור ולחשוב איך אני משקיע יותר ערכים אמיתיים אצל הילדים
איך אני ממחיש להם מהו אמת ומהו שקר
איך אני מאהיב עליהם תורה ומצוות
איך אני מחזק את הקשר שלהם איתי יותר
איך אגרום להם סיפוק וכיף בבית כדי שלא יצטרכו לחפש שטויות....
עוד מעט יגיע זמן שלא יעזור לנו רק להרחיק אותם פיזית ממכשיר כלשהו
העולם הולך ומתקדם....
היום מספיק ליסוע באוטובוס ויושב לפניך ערל (במקרה הטוב) ומדפדף בתמונות שהשם ישמור....
אם זה לא יבוא מהבנים עצמם אנחנו אבודים!..........
אין קשר.
בחור יכול לעשות שטייגען באמת, אבל כשהוא חוזר לחדר וחבר שלו פותח לו ויפי, היצר גורם לו להמשך לשם

אבן שלמה

משתמש מקצוען
אני מדפדף ורואה שאף אחד לא התייחס לנקודה חשובה שהתפרסמה אתמול בחדשות!
עד שנת 2025 (3 וחצי שנים) יפסק השימוש במכשירים המשתמשים בתדרי G2 ו-G3 שזה אומר שכל המכשירים הכשרים (יותר או פחות) שהיום בשימוש הכי נפוץ כמו C2 ו208 וכו' וכו' פשוט לא יהיו שמישים, כך שהגיע הזמן להתכונן איך חיים יחד עם המכשירים היותר מתקדמים בצורה כשרה באמת ולא לתת להם לזלוג בצורה לא כשרה לפני שיהיה מאוחר.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
חוץ מלהעמיד עכשיו את כל הילדים במסדר ולראות למי יש שיאומי ולמי לא, למי של המילטון אפע'ס ולמי לא...
אולי כדאי לעצור ולחשוב איך אני משקיע יותר ערכים אמיתיים אצל הילדים
איך אני ממחיש להם מהו אמת ומהו שקר
איך אני מאהיב עליהם תורה ומצוות
איך אני מחזק את הקשר שלהם איתי יותר
איך אגרום להם סיפוק וכיף בבית כדי שלא יצטרכו לחפש שטויות....
עוד מעט יגיע זמן שלא יעזור לנו רק להרחיק אותם פיזית ממכשיר כלשהו
העולם הולך ומתקדם....
היום מספיק ליסוע באוטובוס ויושב לפניך ערל (במקרה הטוב) ומדפדף בתמונות שהשם ישמור....
אם זה לא יבוא מהבנים עצמם אנחנו אבודים!..........
כשאדם תופר שק חובתו לתפור היטב מכל הצדדים והכיוונים כדי שהשק יהיה מושלם, אבל גם לאחר שהשק תפור היטב הוא צריך להישמר שלא יווצר חור בשק וכל תפירתו תרד לטמיון,
וכך כמה שנאהיב נמחיש נחזק ונגרום להם סיפוק, עדיין צריך להישמר ולהיזהר שחלילה כל עבודתנו לא תתקלקל.

נערך לאחרונה ב:

אביל'ל

משתמש פעיל
כשאדם תופר שק חובתו לתפור היטב מכל הצדדים והכיוונים כדי שהשק יהיה מושלם, אבל גם לאחר שהשק תפור היטב הוא צריך להישמר שלא יווצר חור בשק וכל תפירתו תרד לטמיון,
וכך כמה שנאהיב נמחיש נחזק ונגרום להם סיפוק, עדיין צריך להישמר ולהיזהר שחלילה כל עבודתנו תתקלקל.
אין מה להוסיף

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שיומי או לא שיומי.
אם הייתם יודעים מה בחורים מישיבות ("טובות" ו"חזקות" ל"מצויונים") עושים עם כרטיס זיכרון קטן, (פיצי, מ''מ על מ''מ.)
וזה בישיבות שאסור פל'. ובאמת אין להם פל'. היום {כמעט} בכל נגן אפשר לראות וידאו.
וכנזכר לעיל בחורים משופשפים יותר מאיתנו.
הסטרא אחרא לא מרפה.

בחור שאוהב טכנולוגיה יכול להתקלקל בכל מיני דרכים, לאו דוקא דרך שיומי.
לי יש שיומי כשר של המילטון ולא חשבתי שאפשר, כדאי לפרוץ וכו'
אבל בחור שרוצה להתקלקל חלילה, כבר ימצא את הדרך גם אם ימנעו ממנו את השיומי וד"ל

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל בחור שרוצה להתקלקל חלילה, כבר ימצא את הדרך גם אם ימנעו ממנו את השיומי וד"ל
אבל אם לא ימנעו ממנו את השיומי?
מה יעשה הנער ולא יחטא?? אפילו מי שלא רוצה להתקלקל!!

יצחק גיטריסט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
פנה אלי אבא היום ושאל אותי האם ידוע שלבן שלו יש מכשיר לא כשר....
אמרתי לו איך הגעת למסקנה הזאת?
אמר לי בישיבה אמרו לי שהוא השנה לא פרח כמו כל הבחורים מהשיעור שלו....כנראה שזה בגלל הפלאפון.
אמרתי לו שקצת ישקו אותו ויתנו לו חום ואהבה אז הוא יפרח קצת.
אמר לי שבישיבה הזאת הצוות קר.
אמרתי לו אתה מבין למה הוא לא פורח.

וסיימתי ואמרתי לו, עם הבחורים שיש לי איתם קשר, יש לי גם אימון, ואני לא יכול למסור לך אינפורמציה כזאת.
כמובן שאני מטפל אם וכאשר יש פלאפון....

מאיר 0

משתמש חדש
המאבק הזה הוא חבל על הזמן אם היתם יודעים מה בחורים עושים היום עם c2 ועם שיאומי לא הייתם נותנים להם להיחשף לפלאפונים האלו
והאלו שחושבים שהנגנים היום זה בסדר שתדעו שאפילו בגלסבה פלוס מאושר עם חותמת אפשר לראות ווידאו (משהו חדש שעולם הישיבות התחיל להיחשף אליו)
אז הורים תיזהרו על בניכם

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
המאבק הזה הוא חבל על הזמן אם היתם יודעים מה בחורים עושים היום עם c2 ועם שיאומי לא הייתם נותנים להם להיחשף לפלאפונים האלו
והאלו שחושבים שהנגנים היום זה בסדר שתדעו שאפילו בגלסבה פלוס מאושר עם חותמת אפשר לראות ווידאו (משהו חדש שעולם הישיבות התחיל להיחשף אליו)
אז הורים תיזהרו על בניכם
המאבק הזה באמת חבל על הזמן
כי הוא חסר תועלת
זה לא העניין בכלל

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה