אלרגיה אלרגיה מסכנת חיים תינוק בן חצי שנה

nuyh

משתמש פעיל
ברוכה הבאה למועדון האמהות לאלרגיים :(
יש פה המון בלבול בנושא הסייעת.
ראשית יש אישור לסייעת במימון רק אם הילד במעון של תמ"ת. ורק לשעתיים ביום.
קצבה לילד נכה ניתן לקבל מגיל 9 חודשים.
יש המון מחקרים האם אמהות לילדים אלרגים יונקים יכולים לצרוך את האלרגנים. לרוב כן, ע"פ המחקרים זה בוודאות לא מסכן חיים אם האמא צורכת חלב והילד יונק ממנה. אך יש מצב שזה עלול לגרום לו לכאבי בטן שלשולים וכו' (כך קרה אצלינו.)
נאוקייט הוא תחליף מעולה לילדים בגיל הזה. גם אם היה מותר לו סויה לא מומלץ בכלל מתחת לגיל חצי שנה.
אם את יכולה להניק ולתת לו חלב אם, זה כמובן מומלץ ביותר. כי הנאוקייט הוא קצת חור בכיס וגם קצת דוחה.
לא מדויק בכלל אולי לא מסכן חיים אך אצלי בכל פעם שאני אוכלת חלבי יש התפרצות נוראה של אטופיק

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מדויק בכלל אולי לא מסכן חיים אך אצלי בכל פעם שאני אוכלת חלבי יש התפרצות נוראה של אטופיק
אכן, כך בדיוק כתבתי, לא מסכן חיים אך יתכנו תגובות לא נעימות-כגון כאבי בטן שלשולים, ובמקרה של תינוקים אטופיים- התפרצות אטופיק...
סופו של דבר אין פה מדע מדויק, זה הכל עניין של ניסוי וטעייה, האם לילד שלך זה עושה טוב או לא.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אכן, כך בדיוק כתבתי, לא מסכן חיים אך יתכנו תגובות לא נעימות-כגון כאבי בטן שלשולים, ובמקרה של תינוקים אטופיים- התפרצות אטופיק...
סופו של דבר אין פה מדע מדויק, זה הכל עניין של ניסוי וטעייה, האם לילד שלך זה עושה טוב או לא.
כששאבתי נמנעתי מסויה וחלבי
עכשיו אנחנו על הנאוקייט, דוחה דוחה אבל למזלי הילד אוכל בתאבון
בכל אופן הוא אחרי שני אירועים והיה בסכנת חיים , לכן קיבלנו מזרק אפיפן אפילו שהוא לא שוקל 10 קילו...

בינתיים אסרו לנו לחשוף אותו לאגוזים דגים וכו'
באשפוז יום אלרגיה ינסו לחשוף אותו לבייצים כי מסתבר שהחיסון של גיל שנה מכיל בייצים...

תודה לכל אחת שנתנה פה מידע!!!

יהושע - קל זכות

קל זכות כאן בשבילך 02-642-80-80
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אכן למרבה הצער סייעת ניתן לקבל רק במעון כמו שכתבו כאן.
אך ממליץ בהחלט לפנות לרווחה לפעמים (לא תמיד) הם יכולים לעזור, מניסיון.
כמו כן קצבת ילד נכה מביטוח לאומי, במקרה שיש אבחנה ברורה של סכנת חיים, מדובר בהליך קל ופשוט, ואין צורך להסתייע באנשי מקצוע בתשלום.
חשוב לדעת, כי אם תחילת קבלת הקצבה מביטוח לאומי, תוכלו לקבל הטבות נוספות (בעיקר הנחה בארנונה, אם אין לכם ללא זאת)

יוו

משתמש פעיל
יודעת מקרוב ממש על ילד אלרגי לחלב בן שנה וחצי (יש לו מזרק, אבל המצב לא באמת כ"כ מסוכן, אפילו אימו חשפה אותו מידי פעם לחלבי..)הילד קיבל סייעת צמודה לכל היום-5 שעות אצל מטפלת פרטית, מה שהם עשו לצורך כך, רשמו אותו כביכול במוסד רשום (וההנהלה עקצה מעט מהכסף, כי בכל אופן זה לקחת סיכון). אולי תנסי בצורה כזו

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
יודעת מקרוב ממש על ילד אלרגי לחלב בן שנה וחצי (יש לו מזרק, אבל המצב לא באמת כ"כ מסוכן, אפילו אימו חשפה אותו מידי פעם לחלבי..)הילד קיבל סייעת צמודה לכל היום-5 שעות אצל מטפלת פרטית, מה שהם עשו לצורך כך, רשמו אותו כביכול במוסד רשום (וההנהלה עקצה מעט מהכסף, כי בכל אופן זה לקחת סיכון). אולי תנסי בצורה כזו
לפי החוק עד גיל שלוש זכאים רק לשעתיים ביום

ילילי

משתמש מקצוען
לפי החוק עד גיל שלוש זכאים רק לשעתיים ביום
ילד שאלרגי רק לחלב זכאי רק עד גיל שנתיים.
רק ילד מולטי אלרגי זכאי לשעתיים ביום מעל גיל שנתיים במעון יום.

יוצא שילד אלרגי רק לחלב זכאי-
עד גיל שנתיים שעתיים ביום
מגיל שנתיים עד גן עירייה אין סייעת
בגן עירייה יש סייעת ליום שלם

מדינת חלם.

שלמה עמנואל

משתמש חדש
ברוכה הבאה לתחום הכי נחשל ברפואה....
כתור אמא לילד אלרגי בן 3 וחצי אשמח לעזור לך כי הנושא כ"כ מבלבל ולא שחור לבן ובכל אופן מדובר סכנת חיים.
א. בעניין סייעת
אני חושבת שצריך להתאגד כל ההורים לילדים אלרגיים ולהילחם על כך.
אני אישית השארתי את הילד שלי עד גיל 3 בבית בגלל עניין הסייעת שאישרו לו סייעת רק שעתיים ביום במעון ואת 6 השעות הנוספות אני הייתי צריכה לשלם מכספי! אז העדפתי כבר להיות בחלת ולהשגיח עליו הכי טוב שיש!
וגם כעת שהוא סוף סוף בחיידר משרד החינוך מאשר סייעת רק ל 5 שעות ובצהרון אין סייעת כי יש ארוחת צהריים ללא אלרגנים וזה אמור לעזור....
אצל הבן שלי יש לו בעיה שהגוף שלו תוקף את עצמו ללא חשיפה לאלרגן מסוים כך שזה ממש לא עוזר לי שהמנה ללא אלרגנים ולכן החיידר (וגם אני...) לא מסכים לקבל אותו לצהרון.
וזה מחדל הזוי שצריך להתעורר ולהילחם עליו.
ב. בענין המזרק אפיפן
יצא לי להזריק לבן שלי זה אמנם לא נעים אבל צריך להודות שיש כזה דבר שמקל מיידית .יום אחד הבן שלי התעורר משינה כשהוא מתאר שהוא מרגיש ש”נתקע לו ביסלי בגרון” ישר קלטתי שהוא בהתקף וקוצר נשימה וזה היה מדהים לראות איך אחרי ההזרקה הוא חוזר לנשום...
ג. בענין רפואה
לצערי יש לי דוקטורט בעניני דוקטורים..,
שילמתי את כל הוני ואוני בעבור כל רופא שיכול לעזור ולאבחן ולקדם וחשוב לי להדגיש שתלכו לאבחון וטיפול רק במקומות מוכרים ומקצועיים (אנחנו כבר כמעט 3 שנים מטופלים בשניידר אצל המנהל מחלקה פרו ביגלמן ומאד מרוצים)
כי אנחנו בהחלה הלכנו לאבחון אצל כל מיני.... ואכלנו הרבה קש...
הרבה כח והרבה נחת

H. Clin

משתמש מקצוען
יצא לך פעם להזריק אפיפן?
הפחד הגדול שלי :sne:
אני הזרקתי 5 פעמים. זה שום דבר. אם את מתאמנת מדי פעם על מזרק ללא מחט, כשצריך באמת להזריק את תרגישי מוכנה.
באשפוז יום אלרגיה ינסו לחשוף אותו לבייצים כי מסתבר שהחיסון של גיל שנה מכיל בייצים...
המידע הזה ממש לא עדכני. אין שום בעיה לקבל את החיסון של גיל שנה עם אלרגיה לביצים. ההנחיה למנע בוטלה לפני כעשרים שנה.
אך ממליץ בהחלט לפנות לרווחה לפעמים (לא תמיד) הם יכולים לעזור, מניסיון.
מסכימה. לאחד הילדים שלי עשו ועדת חריגים ואשרו לו סייע.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלתק חלקי
תפני למנהלת של המשפחתונים בעיר שלך ותבררי
וכן למעונות
במעונות אני יודעת שהשנה בגן של הבת שלי יש ילדה אלרגית ברמה מסכנת חיים- אין כניסה לאוכל מבחוץ לגן, וכל התפריט עבר לפרווה- בשרי במקביל להוראות הדיאטנית, ואין סיעת

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
דבר נוסף- אפשר לצרף 2 ילדים ולקבל 40 שעות ואז זה מכסה עד ארוחת צהריים
בכל מקרה הייתי בעבר סיעת לילד אלרגי ואני מתחננת בשם כל הסיעות לכל ההורים לילדים אלרגיים:
א- תהיו זמינים!
ב- תנו לסיעת להפעיל שיקול דעת!
היה לי מקרה אחד יותר מידי- הילד לא נשם טובף, לא היה ידוע על חלבי שהוא אכל, הבאתי לו טיפות פניסטיל לפי ההוראות, זה לא עזר והוא נהיה אפאטי. ההורים לא ענו לפלאפוןוכמעט נתתי על דעת עצמי אפיפן, ואז סוף סוף האבא ענה לפלאפון ולקח על עצמו את האחריות שלא ניתן לו עד שהוא מגיע, הוא הגיע הזמין אמבולנס ולא נתן כי לא ידוע על חשיפה לחלבי, והילד לא היה נראה בסכנה מידית, ב"ה עד שהאמבולנס הגיע הוא חזר לעצמו

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך הם קיבלו 5 שעות? גם מוסד רשום זה שעתיים

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ברוכה הבאה לתחום הכי נחשל ברפואה....
כתור אמא לילד אלרגי בן 3 וחצי אשמח לעזור לך כי הנושא כ"כ מבלבל ולא שחור לבן ובכל אופן מדובר סכנת חיים.
א. בעניין סייעת
אני חושבת שצריך להתאגד כל ההורים לילדים אלרגיים ולהילחם על כך.
אני אישית השארתי את הילד שלי עד גיל 3 בבית בגלל עניין הסייעת שאישרו לו סייעת רק שעתיים ביום במעון ואת 6 השעות הנוספות אני הייתי צריכה לשלם מכספי! אז העדפתי כבר להיות בחלת ולהשגיח עליו הכי טוב שיש!
וגם כעת שהוא סוף סוף בחיידר משרד החינוך מאשר סייעת רק ל 5 שעות ובצהרון אין סייעת כי יש ארוחת צהריים ללא אלרגנים וזה אמור לעזור....
אצל הבן שלי יש לו בעיה שהגוף שלו תוקף את עצמו ללא חשיפה לאלרגן מסוים כך שזה ממש לא עוזר לי שהמנה ללא אלרגנים ולכן החיידר (וגם אני...) לא מסכים לקבל אותו לצהרון.
וזה מחדל הזוי שצריך להתעורר ולהילחם עליו.
ב. בענין המזרק אפיפן
יצא לי להזריק לבן שלי זה אמנם לא נעים אבל צריך להודות שיש כזה דבר שמקל מיידית .יום אחד הבן שלי התעורר משינה כשהוא מתאר שהוא מרגיש ש”נתקע לו ביסלי בגרון” ישר קלטתי שהוא בהתקף וקוצר נשימה וזה היה מדהים לראות איך אחרי ההזרקה הוא חוזר לנשום...
ג. בענין רפואה
לצערי יש לי דוקטורט בעניני דוקטורים..,
שילמתי את כל הוני ואוני בעבור כל רופא שיכול לעזור ולאבחן ולקדם וחשוב לי להדגיש שתלכו לאבחון וטיפול רק במקומות מוכרים ומקצועיים (אנחנו כבר כמעט 3 שנים מטופלים בשניידר אצל המנהל מחלקה פרו ביגלמן ומאד מרוצים)
כי אנחנו בהחלה הלכנו לאבחון אצל כל מיני.... ואכלנו הרבה קש...
הרבה כח והרבה נחת
כל כך צודקת, עדיין לא עיכלנו את הקטע שצריך להשלים סייעת, שעתיים ביום זה כלום, וגם הקיצבה שביטוח לאומי נותנים לא מספיקה להשלמת הסכום.

ובקשר למזרק - המינון הכי נמוך מתאים לילד החל מ- 10 קילו, והבן שלי שוקל הרבה פחות, אני ממש מקווה שלא נגיע שוב לאירועים כאלה.... אבל הבנתי שההשפעה של המזרק היא רק ל- 15 דקות כדי להספיק לקרוא לפינוי לבית חולים ולא מדובר בתרופה או במשהו שעוצר את ההתקף.

H. Clin

משתמש מקצוען
מעניין, אמרה לנו את זה הרופאה האחראית במרפאות אלרגיה איכילוב.
לפי הWORLD ALLERGY ORGANIZATION

MMR vaccine​

Question:

When administering MMR vaccine, is there any concern with patients that have either egg allergy, latex allergy, or gelatin allergy? How would you go about testing for these allergens in MMR vaccine?

Answer:

Anaphylaxis following vaccines is rare, occurring at a rate of approximately one per million doses for many vaccines. The MMR (measles, mumps, and rubella) vaccine is generally considered safe for children with egg allergy because modern MMR vaccines are grown in chick embryo fibroblast cultures containing insignificant or no egg protein.

יש לי שני ילדים עם אלרגיה לביצים אז חרשנו את הנושא עם רופאת הילדים, האלרגולוג, משרד הבריאות, והאיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית. אין שום בעיה לתת את החיסון.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפי הWORLD ALLERGY ORGANIZATION

יש לי שני ילדים עם אלרגיה לביצים אז חרשנו את הנושא עם רופאת הילדים, האלרגולוג, משרד הבריאות, והאיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית. אין שום בעיה לתת את החיסון.
ממש מעניין, נעדכן את הרופאה בביקורת הבאה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה