דרוש מידע אלרגיה לחלב - קבלה למעון

כולנו

משתמש רשום
הבעיה שמנהלת המעון לא זורמת איתי, אז מה אני יעשה???
אסתמך על המטפלת?

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה, זה מאד מרגיע לשמוע עוד אמהות שהיו באותה סירה!

הילדה תיהיה כבר בת שנה בתחילת שנה הבאה. והיא אוכלת פרות/ירקות מרוסקים.

תכלס הבעיה הגדולה זו הגבינה שמורחים על הלחם והבקבוקי חלב/מטרנה שנותנים לילדים אחרים והילדים הקטנים "גונבים" אחד לשני... :eek:

והרופא גם דאג להפחיד אותי - "שאי אפשר לדעת מה יכולה להיות השפעה של חלב ניגר בכמות גדולה על הילדה....."
מה כתב לך הרופא בסיכום ביקור?
ממליצה לנסות להגיש למחלקת הרווחה בעירייה את הסיכום ביקור האחרון ולבקש סייעת
יתכן ותקבלי אישור לסייעת (בשעה טובה, בוטלה בשבוע שעבר גזירת ביטול הסייעות לאלרגים במעונות, בגנים עדיין קיימת סכנת ביטול הסייעות)
הסייעת היא עד שעתיים ביום, אבל זה נותן מענה לפחות לשעת הארוחה
מנסיון - אלרגיה קלה עלולה חלילה וחס להחריף, וכמו שאמר הרופא - לעלום לא ניתן לצפות מראש תגובה אלרגית
בני הגיב תגובה ראשונית של פריחה בלבד, והתגובה בחשיפה הבאה היתה אפאטיות והפסקת נשימה עד איבוד הכרה, והחשיפה הזו היתה ליקוק של פליטה מילד אחר במעון.....

כולנו

משתמש רשום
מה כתב לך הרופא בסיכום ביקור?
ממליצה לנסות להגיש למחלקת הרווחה בעירייה את הסיכום ביקור האחרון ולבקש סייעת
יתכן ותקבלי אישור לסייעת (בשעה טובה, בוטלה בשבוע שעבר גזירת ביטול הסייעות לאלרגים במעונות, בגנים עדיין קיימת סכנת ביטול הסייעות)
הסייעת היא עד שעתיים ביום, אבל זה נותן מענה לפחות לשעת הארוחה
מנסיון - אלרגיה קלה עלולה חלילה וחס להחריף, וכמו שאמר הרופא - לעלום לא ניתן לצפות מראש תגובה אלרגית
בני הגיב תגובה ראשונית של פריחה בלבד, והתגובה בחשיפה הבאה היתה אפאטיות והפסקת נשימה עד איבוד הכרה, והחשיפה הזו היתה ליקוק של פליטה מילד אחר במעון.....

@סטאזרית את ממש מלחיצה אותי :( :(

ואין לי את הסיכום לידי, אבל ממה שזכור לי הוא כתב אלרגיה קלה שמתבטאת בפריחה בפנים וטיפול בפנסטיל לפי הצורך.

האמת שהמילים שלו בע"פ היו יותר מלחיצות (וברגע השני מרגיעות) - ולכן יצאתי ממנו מבולבלת....

בקשר לסיעת איפה אני יכולה לראות מה החוק אומר? לכל ילד שהוא קצת אלרגי אפשר לבקש סיעת?
אני פשוט ניגשת לעריה ומגישה בקשה?

----
תודה לכל המעודדות אני כנראה באמת ישאיר אותה במעון ונדאג לדבר עם הצוות.

מ. י.

משתמש מקצוען
לי יש ילדה בת שנתיים אלרגית לחלב,
השנה באמת שלחתי למשפחתון מהסיבה שכאשר יש 5 ילדים יותר קל לשמור,
וגם כך יצא שהיא נחשפה לחלב במשך השנה.....
בכל מקום צריך סיעתא דשמיא.....

רשמתי אותה למעון לשנה הבאה- בתקווה שהכל יהיה בסדר....
סייעת פרטית- אפשר לקבל או שבוטל החוק?

elibeli

משתמש מקצוען
א. צריך לבדו כל תקופה בטסט אם האלרגיה חלפה(במיוחד בתקופות של היום הולדת.שנה שנתיים וכו,)
ב. הבן שלי שהיה אלרגי שהה במשפחתון וב"ה לא היו לנו "פשלות"
ג.כתבו לגבי חלב ניגר- אצלינו כשהיתה חשיפה למוצרי חלב כמו מעדנים,גבינה צהובה וכו' הכל היה בסדר אך אם נשפך לו חלב על היד התוצאה היתה התנפחות וקוצר נשימה

פp

משתמש רשום
אחינית שלי אלרגית לחלב (לא ברמה קשה, אבל אלרגייה זה דבר שיכול להחמיר)
כשהיא היתה במעון אחותי שלחה מידי תקופה שלט גדול וברור למקרה של התחלפות המטפלות , הוא נתלה בכיתתה ולא היתה שום בעיה ב"ה.
כשהילדה גדלה היא כבר ידעה לומר שאסור לה חלב וזה עושה לה בעיניים..... ודי שמרה גם על עצמה.
וכיום בב"יס חייבו אותה להצטייד יום יום בפניסטיל וכן גם למורה היא הביאה ואין שום בעיה והילדה עצמה ממש לא מעונינת לטעום את ה"רעל" שמציק לה.

*קרה שבטעות חברה בב"יס חילקה משהו חלבי ולא ידעו והיא אכלה ממנו והרגישה נורא(התנפחו הפנים והאדימו)

בהצלחה! מקווה שעזרתי.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ידוע לי שעל אלרגיה לחלבי מקבלים דרגה במעון של רווחה.
ואם כך ילדי רווחה קודמים כמעט לכל הילדים במעון.
וכן משלמים פחות...
תבררו רציני נושא זה....
פשוט דרך משרד הכלכלה ישירות.

למנהלת המעון וודאי שאסור לומר משהו.
אבל מצד שני לעמוד במקום של הגננת לא הייתי רוצה להיות.
פחד. לחץ וכו'

מה שכן מכירה אחת שהאמא עברה מח אחד או שלשת המיימדים ואחר כך הכל עבר.
ואני נגד הטיפולעם האלו.
אבל מה נעשה וראיתי את הלפני ואחרי..

נערך לאחרונה ב:

RACHCO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בעבר הייתי מטפלת במעון לילד אלרגי בצורה מסכנת חיים, שלא היתה לו סיעת אין מה לומר זה באמת לחץ וכמה ששמרנו (באוכל היה יושב על ידי ולידו ילד שלא אוהב לאכול חלבי וניקינו מיד אחרי הארוחה, לא השארנו בקבוקים עם חלביים בהישג יד...) לא תמיד עזר, וקרה כמה פעמים שהיה צריך לתת לו פניסטיל, וברגע שהצמידו לו סייעת בשעת האוכל, הכל זרם ולא היו שום תקלות.
לכן אני ממליצה שאם יש אפשרות לסיעת, לא לוותר ולעשות מה שאפשר כדי להשיג סייעת.

כולנו

משתמש רשום
בעבר הייתי מטפלת במעון לילד אלרגי בצורה מסכנת חיים, שלא היתה לו סיעת אין מה לומר זה באמת לחץ וכמה ששמרנו (באוכל היה יושב על ידי ולידו ילד שלא אוהב לאכול חלבי וניקינו מיד אחרי הארוחה, לא השארנו בקבוקים עם חלביים בהישג יד...) לא תמיד עזר, וקרה כמה פעמים שהיה צריך לתת לו פניסטיל, וברגע שהצמידו לו סייעת בשעת האוכל, הכל זרם ולא היו שום תקלות.
לכן אני ממליצה שאם יש אפשרות לסיעת, לא לוותר ולעשות מה שאפשר כדי להשיג סייעת.
את יודעת מי שילם על הסיעת? ההורים או המדינה/משרד הרווחה?

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
מקפיצה.
אשמח לשמוע מהורים לילד אלרגי במעון, איך מסדרים את עניין הסייעת.
דברתי עם ביטוח לאומי והם הפנו אותי למשרד החינוך, אך משרד החינוך מממן רק מגיל שלוש והילד עוד לא בן שנתיים.
מי הגוף שמממן סייעת בגילאי המעון? ומה הפרוצדורה? המון תודות!

ילדודס

משתמש מקצוען
מקפיצה.
דברתי עם ביטוח לאומי והם הפנו אותי למשרד החינוך, אך משרד החינוך מממן רק מגיל שלוש והילד עוד לא בן שנתיים.
זה אמור להיות דרך משרד הרווחה
ולדעתי בעזר מציון מפעילים את השרות של הסייעות במעונות
תבדקי את זה

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מקפיצה.

עלייך לפנות למחלקת הרווחה בעירייה ולפתוח תיק ביחידת האינטייק
יבקשו ממך מסמכים רפואיים ויגישו בקשה למשרד הרווחה, אם הבקשה תאושר - הם מעבירים את האישור לעזר מציון, שבבני ברק - הוא הגוף שמעסיק בפועל את הסייעות

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
עלייך לפנות למחלקת הרווחה בעירייה ולפתוח תיק ביחידת האינטייק
יבקשו ממך מסמכים רפואיים ויגישו בקשה למשרד הרווחה, אם הבקשה תאושר - הם מעבירים את האישור לעזר מציון, שבבני ברק - הוא הגוף שמעסיק בפועל את הסייעות
והם אלה שמביאים גם את הסייעות בפועל?
כאילו איפה אני מוצאת סייעת לשעה ביום בלבד?
וכמה זמן לוקח עד שמאשרים את העניין בערך?

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
והם אלה שמביאים גם את הסייעות בפועל?
כאילו איפה אני מוצאת סייעת לשעה ביום בלבד?
וכמה זמן לוקח עד שמאשרים את העניין בערך?
עזר מציון הם שמעסיקים את הסייעות והם גם מגייסים אותן
משך הזמן לקבלת האישור תלוי ביעילותה של הועדה המחוזית לשילובם של ילדים חריגים במעונות היום
אצלי, נוכחתי שיעילותה מוטלת בספק...
אנחנו טרם קיבלנו אישור לשנה זו (שכבר החלה לפני יומיים) וזאת, למרות שלבני היה אישור בשנה קודמת ולמרות שהגשתי את הבקשה לפני למעלה מחודש וחצי (רציתי להגיש עוד לפני כן, אבל חוזר המנכ"ל שביטל את ביטול הסיעות יצא רק לפני כחודש וקצת)

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
עזר מציון הם שמעסיקים את הסייעות והם גם מגייסים אותן
משך הזמן לקבלת האישור תלוי ביעילותה של הועדה המחוזית לשילובם של ילדים חריגים במעונות היום
אצלי, נוכחתי שיעילותה מוטלת בספק...
אנחנו טרם קיבלנו אישור לשנה זו (שכבר החלה לפני יומיים) וזאת, למרות שלבני היה אישור בשנה קודמת ולמרות שהגשתי את הבקשה לפני למעלה מחודש וחצי (רציתי להגיש עוד לפני כן, אבל חוזר המנכ"ל שביטל את ביטול הסיעות יצא רק לפני כחודש וקצת)
וואו
זה לוקח כ"כ הרבה זמן?
מה עושים בינתיים?
ובאותו עניין- ילד אלרגי שצריך סייעת נחשב כילד רווחה מבחינת הדרגה במעון?

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וואו
זה לוקח כ"כ הרבה זמן?
מה עושים בינתיים?
בינתיים, מנהלת המעון אמרה שלא תיתן בקבוצה זו מזון חלבי ואני שולחת אותו מאוחר (אחרי 9:00) כדי שלא תהיה סכנה אם ילד יביא ממתק / מזון חלבי בבוקר
עד שמגיע - הגננות בודקת שלאף ילד אין ביד מאכל חלבי מהבית

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
בדיוק היום שמעתי על ילד אלרגי לביצים דבש ושומשום.
המעון ממש בא לקראת האמא ותלו פתק ברור להיזהר עליו ועידכנו את המבשלת להכין לו סלט טונה בלי ביצים.
וכן אמרו שיכתבו בדף קשר להורים שיזהרו לא לשלוח דברים שמסכנים אותו.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אה...הבת שלי עפה מגן פרטי אחרי שהושטתי לגננת שלה מזרק אפיפן...

ציפור הנפש

משתמש צעיר
הילד האלרגי שלי נשלח אחר כבוד למעון, עוד לפני שאושרה לו סייעת
רשימת מוצרי האלרגיה כללה: חלב, בוטנים, דגים, תפוח (!) ובנוסף סבל מאטופיק דרמטיטיס
אחרי שהתקבלתי שוחחתי עם המנהלת שהיתה קשובה מאוד והציעה פתרונות מעשיים
למשל: שלחנו לו מעדני סויה שהיו עם שמו במקרר (אגב, כשנכנסתי למטבח גיליתי שהוא לא היחיד שמשאירים עבורו תחליפים. היו מוכנות מדבקות עם טושים לרישום שמו על המוצרים במקרר ובמזווה)
בחדר שלו תלו שלטים ברורים מהם המוצרים אליהם אלרגי ואסור לו לאכול
ובכניסה הראשית תלו שלט שאין להכניס מוצרים המכילים בוטנים לכל שטח המעון (מכיון שהיה אלרגי גם בשאיפה)
אכן היתה תחלופה לא קטנה של מטפלות (וזו בעיה השייכת לדיון אחר) אך לא היה שייך לפספס את השלטים בחדר וזה חוץ מהעובדה שהמנהלת לקחה אחריות מלאה על העניין ונתנה תחושה שזה הליך שגרתי ולא חריג.
כמובן שהיה פניסטיל במעון ומזרק אייפיפן (לא, הן לא נבהלו וזה לא היה המזרק היחיד במעון)
בהמשך סודרה סייעת דרך עזר מציון (התהליך עובר קודם דרך שירותי רווחה)
אבל לא פעם אמרה לי, שהצוות יודע ומסתדר מצויין בלעדיה.

לפני יומיים הילד נכנס לת"ת וכעת האישור הוא דרך משרד החינוך.
עכשיו העסק מסובך יותר, יען יש קיצוצים בסייעות והיות שלא היה לנו טופס עדכני מאלרגולוג
אלא רק מכתב מרופא ילדים, עדיין לא אושרה לו סייעת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה