אלרגיה אלרגיה לחלב אצל תינוקת -יש זכאות לקצבה?

ילילי

משתמש מקצוען
את צודקת, המינוח המדויק מבחינה מקצועית זה רפואה מתגוננת.
רפואה שלא לוקחת סיכונים כי אם יקרה משהו יהיה אפשר לתבוע את הרופא וכו'. בסופו של דבר זה גורם לרפואה להיות פחות טובה.
כשמדובר בילדים שלי אני מעדיפה רפואה מתגוננת.
אם היה מדובר בי כנראה הייתי חושבת אחרת.
ואני באמת לא היסטרית על הילדים שלי ברמה של לא הולכים לגינה ומוציאים מהבית וכדומה כי אני גם חושבת שלהוציא את האלרגן מהבית זו טעות.
( לא חושפת אותם חס ושלום ושומרת עליהם כן. שלא תחשבו שלא)
אבל זה תלוי בתגובות ספציפיות שלהם והמקרה הספציפי שלנו.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ואני באמת לא היסטרית על הילדים שלי ברמה של לא הולכים לגינה ומוציאים מהבית וכדומה כי אני גם חושבת שלהוציא את האלרגן מהבית זו טעות.
כל אחד ושיקוליו.
(בכל מקרה נראה לי גם לפי ההודעה שלך שאנחנו מדברות על גילאים מאד מאד שונים).

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא מחייב.
היום רפואת האלרגיה יותר היסטרית, אבל לפני 19 שנים פריחה והקאות ללא קוצר נשימה זה לא היה נחשב אלרגיה מסכנת חיים, ולא חייב נשיאת מזרק. מידיעה אישית וברורה.
הגיוני בהחלט.
כתבתי רק לגבי ההנחיות הרפואיות כיום, שהאלרגולוג חייב להתייחס אליהן,

בכל אופן לא הייתי לוקח אחריות שתגובה כזו איננה מסכנת חיים, זה שלפני כ20 שנה לא ידעו זאת, לא מחייב שזה נכון, בסופו של דבר הרפואה לא יודעת הכל והרופאים לומדים גם מהמציאות, ובעיקר באלרגיה שמתעתעת בנו כל כך.
למדו מזה שכל אלרגיה למזון יכולה להגיע לסכנת חיים ואי אפשר לדעת מתי תגובה מסכנת חיים תופיע.
גם למי שרק מקיא יש אפשרות שבפעם הבאה הוא יקבל שוק אנפילקטי.
היום כל אלרגיה למזון מוגדרת כמסכנת חיים ואין חלוקה לדרגות.
לדייק את הדברים.
לא כל אלרגיה למזון מוגדרת מסכנת חיים, אלא כל אלרגיה למזון עלולה לסכן חיים. ויש הבדל גדול.

הרופאים משלבים בין שני הדברים, התגובה בעבר יחד עם תוצאות הבדיקה.
אבל זה לא נכון שאין חלוקה לדרגות, ושכל מי שיש לו איזו תגובה קלה ויצא חיובי לבדיקת אלרגיה, נמצא בסכנת חיים.
אין ענין סתם להלחיץ אנשים.
כל אחד יעשה את העדפות שלו. וזה גם תלוי בכל מקרה לגופו.
ממש נכון, ההורים מכירים את הילד שלהם הכי טוב,
אבל הורים שאינם יודעים כלום כי זו הפעם הראשונה שלהם, צריכים לנהוג לפי ההנחיות הרפואיות, והקאה בלבד אינה מצדיקה מתן אפיפן. והרופא ישקול לתת מרשם לאפיפן גם בכפוף לרמת האלרגיה בתוצאות הבדיקה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לדייק את הדברים.
לא כל אלרגיה למזון מוגדרת מסכנת חיים, אלא כל אלרגיה למזון עלולה לסכן חיים. ויש הבדל גדול.

הרופאים משלבים בין שני הדברים, התגובה בעבר יחד עם תוצאות הבדיקה.
אבל זה לא נכון שאין חלוקה לדרגות, ושכל מי שיש לו איזו תגובה קלה ויצא חיובי לבדיקת אלרגיה, נמצא בסכנת חיים.
אין ענין סתם להלחיץ אנשים.
דיוק חשוב מאד.

ילילי

משתמש מקצוען
ממש נכון, ההורים מכירים את הילד שלהם הכי טוב,
אבל הורים שאינם יודעים כלום כי זו הפעם הראשונה שלהם, צריכים לנהוג לפי ההנחיות הרפואיות, והקאה בלבד אינה מצדיקה מתן אפיפן. והרופא ישקול לתת מרשם לאפיפן גם בכפוף לרמת האלרגיה בתוצאות הבדיקה.
הבת שלי רק הקיאה ולא דמיינתי שזו אלרגיה שעלולה לסכן חיים ( תיקון נכון )
ובטסט עורי יצאה לה תוצאה ממש גבוהה שהאלרגולוג ממש נבהל...

לא הבנתי למה זה לא מתאים למה שכתבתי עד עכשיו.
כמובן שנתינת אפיפן כפופה לרמת האלרגיה שיוצאת בבדיקה. לא כתבתי אחרת.
אבל אם יצא בבדיקות שהילד שלכם לא אלרגי ואתם לפי התגובות שלו כן מפחדים וכן מרגישים שזה חריג ומלחיץ אל תפחדו ללכת לארגולוג אחר לקבל חוות דעת נוספת.

חיים ואושר

משתמש רשום
רגע רגע....
אמרו לי פעם שאם מונעים מילד בהגזמה(יותר ממה שהוא אלרגי)זה רק מפתח אלרגיה מסכנת חיים
זה נכון?!
אני ממש מבולבלת...
עדיף להשאיר אותו בסביבה "רגישה" או הפוך ,להגן ולהרחיק כמה שאפשר?

ילילי

משתמש מקצוען
רגע רגע....
אמרו לי פעם שאם מונעים מילד בהגזמה(יותר ממה שהוא אלרגי)זה רק מפתח אלרגיה מסכנת חיים
זה נכון?!
אני ממש מבולבלת...
עדיף להשאיר אותו בסביבה "רגישה" או הפוך ,להגן ולהרחיק כמה שאפשר?
זה בדיוק מה שכתבתי, לא?

חיים ואושר

משתמש רשום
לא יודעת אם היסטרית זאת ההגדרה.
האלרגולוג שלנו אמר לי שבמחקרים שעשו על הנושא ראו שדווקא בקבוצה של מי שהיה מוגדר ברמת אלרגיה נמוכה היו יותר מקרי מוות.
כי כשאמרו לאנשים שהאלרגיה שלהם לא מסוכנת הם פחות נזהרו והתגובות הוחמרו עם החשיפות והגיעו ליותר מקרי מוות מאשר אלה שהוגדרו מראש עם אלרגיה מסכנת חיים.

למדו מזה שכל אלרגיה למזון יכולה להגיע לסכנת חיים ואי אפשר לדעת מתי תגובה מסכנת חיים תופיע.
גם למי שרק מקיא יש אפשרות שבפעם הבאה הוא יקבל שוק אנפילקטי.
היום כל אלרגיה למזון מוגדרת כמסכנת חיים ואין חלוקה לדרגות.

(את מסתבר יודעת את זה. אני כותבת כאן בשביל כולם)
אני מכירה אישית מקרים שבהתחלה היו רק תגובות קלות אבל עד שאבחנו את האלרגיה הילדים המשיכו להיחשף והיום על כל חשיפה צריך פינוי לבית חולים עם אפיפן.

כמובן שלא תקף לכל המקרים ויש מקרים שזה דווקא טעות להוציא את האלרגן מהבית וכולי. בכל מקרה לגופו להתייעץ עם אלרגולוג.
יותר נכון לצטט את זה... צודקת,
זה הלחיץ אותי-זה יכול להחמיר סתם?

חיים ואושר

משתמש רשום
מה יכול להחמיר? האלרגיה?
ברור שיכול להחמיר בלי שום סיבה נראית לעין.
אין כאן כללים מדוייקים.
אלרגיות באות ונעלמות, מחמירות ונחלשות.
אז איך אני יודעת כמה להיזהר?
הרי אם נזהרים מידי-זה יכול להחמיר ויכולה להיות תופעה מסכנת חיים,
מצד שני אתם אומרים שזה יכול להחמיר גם בלי סיבה ואז חלילה יכולה להיות תופעה מסכנת חיים כשלא מספיק נזהרים,

ילילי

משתמש מקצוען
אז איך אני יודעת כמה להיזהר?
הרי אם נזהרים מידי-זה יכול להחמיר ויכולה להיות תופעה מסכנת חיים,
מצד שני אתם אומרים שזה יכול להחמיר גם בלי סיבה ואז חלילה יכולה להיות תופעה מסכנת חיים כשלא מספיק נזהרים,
כמו שכתבתי וגם @DvoraVidman כתבה.
תלכו לפי ההנחיות הרפואיות שקיבלתם מהאלרגולוג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה