אלרגיה אלרגולוג או מי?/ תינוקת בת חצי שנה

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אבל השאלה פה היתה אחרת.
האם אי תגובה בהנקה יכול להעיד שהאלרגיה אינה מסכנת חיים.
וזה בשום פנים ואופן לא.

אגב, יש לי כמה ילדים אלרגים ולא הצלחתי להכריע בשאלה האם כן עובר או לא עובר עד עצם היום הזה...
מנסיוני, וכן קראתי מספר מחקרים מחו"ל ושמעתי דברים דומים מכמה אלרגולוגים בשניידר
חלק מהמזונות עוברים בהנקה - לתינוק האלרגי, וחלקם לא
לדוגמא חלב - לא עובר בהנקה
האלרגי שלי לחלב, ברמה גבוהה מאד (איך הגדירו אותו במרפאה -יכול לקבל שיא גינס בנוגדנים) ממש לא הושפע מצריכת מזונות חלביים עלי ידי בתקופה שינק
מנגד - לטענת הרופאים רוב האגוזים לא עוברים בהנקה, ולמרות זאת הבן שלי פרח כל פעם כשאני אכלתי פקאן (כיום ב"ה האלרגיה הזו עברה מעצמה)

נערך לאחרונה ב:

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מנסיוני, וכן קראתי מספר מחקרים מחו"ל ושמעתי דברים דומים מכמה אלרגולוגים בשניידר
חלק מהמזונות עוברים בהנקה - לתינוק האלרגי, וחלקם לא
לדוגמא חלב - לא עובר בהנקה
האלרגי שלי, ברמה גבוהה מאד (איך הגדירו אותו במרפאה -יכול לקבל שיא גינס בנוגדנים) ממש לא הושפע מצריכת מזונות חלביים כשינק
לטענת הרופאים רוב האגוזים לא עוברים בהנקה, ולמרות זאת הבן שלי פרח כל פעם כשאני אכלתי פקאן (כיום ב"ה האלרגיה הזו עברה מעצמה)
ומנסיוני אצל שני ילדים, חלב כן עובר בהנקה,

כך שאצל כל אחד זה יכול אחרת.

והמחקרים אולי נכונים לפי הספר, אבל במציאות הם לא ממש הוכיחו את עצמם....

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ומנסיוני אצל שני ילדים, חלב כן עובר בהנקה,

כך שאצל כל אחד זה יכול אחרת.

והמחקרים אולי נכונים לפי הספר, אבל במציאות הם לא ממש הוכיחו את עצמם....
מסכימה ממש
לכן דייקתי וכתבתי את הדוגמא של הפקאן אצלינו, שלטענת הרופאים לא עובר - אבל בפועל עבר לגמרי (אפילו צילמנו באחת הפעמים את התהליך)

באופן כללי - מנסיון של כעשור עם אלרגיות - מבחן המציאות הוא הקובע!
התגובה בפועל היא זו שתקבע מה רמת האלרגיה

BRAYNDY

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לשמוע מבעלי הניסיון, איך בודקים בבדיקת אלרגולוגית. לפי מה קובעים שזו אלרגיה?
בודקים רק אם מתנפח? או גם אם יש פריחה? או הקאות ותסמינים נוספים?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע מבעלי הניסיון, איך בודקים בבדיקת אלרגולוגית. לפי מה קובעים שזו אלרגיה?
בודקים רק אם מתנפח? או גם אם יש פריחה? או הקאות ותסמינים נוספים?
חלק משמעותי זה הדיווח והתיאור של ההורים (ואם חלילה היה אירוע רפואי שהצריך פינוי או מיון...).
בבדיקות שעושים על העור, לא אמורות להיות תוצאות של פריחה או הקאות, אלא רק תגובה בעור.
יש גם בדיקות דם, למאכלים מסויימים כמו חלב.
ויש בדיקה שנותנים לילד את המאכל החשוד בהשגחה רפואית, ועוקבים אחרי התגובה (נותנים לאט לאט בכמות קטנה ואח"כ יותר). אבל אני חושבת שאת הבדיקה הזו לא עושים אצל רופא אלרגולוג, אלא רק אחרי שבדקו את שאר הדברים, ורק בבית רפואה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
חלק משמעותי זה הדיווח והתיאור של ההורים (ואם חלילה היה אירוע רפואי שהצריך פינוי או מיון...).
בבדיקות שעושים על העור, לא אמורות להיות תוצאות של פריחה או הקאות, אלא רק תגובה בעור.
יש גם בדיקות דם, למאכלים מסויימים כמו חלב.
ויש בדיקה שנותנים לילד את המאכל החשוד בהשגחה רפואית, ועוקבים אחרי התגובה (נותנים לאט לאט בכמות קטנה ואח"כ יותר). אבל אני חושבת שאת הבדיקה הזו לא עושים אצל רופא אלרגולוג, אלא רק אחרי שבדקו את שאר הדברים, ורק בבית רפואה.
סיכום מעולה ברשותך אני אוסיף את שמות הבדיקות למען נוחות התקשורת עם הרופאים:)
טסט עורי זו הבדיקה הראשונה והנפוצה ביותר.
בדיקת ראסט זו בדיקת הדם.
ולבדיקה של הטעימה בהשגחה קוראים בדיקת תגר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה