דרוש מידע אי אפשר היום בלי אינטרנט?

מצב
הנושא נעול.

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
לפתוח חזרה את מה שסגרנו (אם השארנו רק מייל, אז את כל השאר ואם נסגור רק את האתרים הממכרים, אז לפתוח אותם...)
אגב , לדעתי זה חוצפה , נטפרי זה לא גוף שאמור לחנך את הציבור החרדי , והוא לא אמור לתת קנסות.

זה גם אותו דבר עם אאוטנט אם מנתקים ורוצים להחזיר צריך לשלם קנס.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
וווואוו
אני חושב שהשאלה שלך היא אבי אבות השאלות של היום
כי האינטרנט(למרות שאני גולש בנטפריי)
ברור לי שזה שלילי

אבל מאידך אני מרגיש שיש משהו מטורףףףףף באינטרנט (לא הדברי םהכטניים כמובן)
אלא האלמנט של האין סופיות הזאת שכל נושא כל שאלה יש כל כך הרבבבבבבבה
דעות אנשים חוויוות ועניין שזה פשוט האיןןןןן סוףף בהתגלומותו!!

ממילא מי שמחובר לתורה לאין סוף שלה הוא בעצם חווה את אותה החוויה רק בפן הרוחני הגבוה
מי שלא מחובר אז הוא חווה את החוויה בפן החוויתי השלילי שלה

כמובן מי שגולש בשביל פרטים טכניים בלבד לא עליו מדובר
הכוונה לגלישה החוויתית גלישה לשם גלישה ולשם חווייה

ובאמת שזה שאלה שצריך הרבה הרבה ס"ד ותפילות
כי מי שהתרגל קשה מאוד לצאת
ומי שלא התרגל ומחפש חוויות וריגושים -באמת שקשה למצוא
משהו דומה בעוצמה בהיקף בחוזק של זה

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
אגב , לדעתי זה חוצפה , נטפרי זה לא גוף שאמור לחנך את הציבור החרדי , והוא לא אמור לתת קנסות.

אני מוחה
נטפרי זה גוף פרטי
והכללים שלו הם זכותו הבלעדית
ואם מפריע לך משהו
אתה יכול ללכת לחסימה אחרת
זה כמו שבעל חנות ישים שלט שכשנכנסים לחנות שלו צריך להוריד נעליים
לא רוצה, אל תקנה אצלי,
וזו הבחירה שלך
אבל להגיד שהמוכר חצוף? זה כבר ממש הוצאת דברים מהקשרם
והסיבה לקנס הוא לא לצורך חינוך
אלא מהסיבה הפשוטה שאנשים היו 'משגעים' אותם כל הזמן
תפתחו לי, תסגרו לי
בנ"א היה שומע שיש משהו מעניין באתר מסויים שחסום אצלו
ביקש שיפתחו לו,
למחרת ביקש שיסגרו לו חזרה
וכן הלאה
זה ממש טרלל אותם!!!!!
אז בבקשה,
לא לדון אנשים לפני שיודעים מהי כוונתם האמיתית!...

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
וווואוו
אני חושב שהשאלה שלך היא אבי אבות השאלות של היום
כי האינטרנט(למרות שאני גולש בנטפריי)
ברור לי שזה שלילי

אבל מאידך אני מרגיש שיש משהו מטורףףףףף באינטרנט (לא הדברי םהכטניים כמובן)
אלא האלמנט של האין סופיות הזאת שכל נושא כל שאלה יש כל כך הרבבבבבבבה
דעות אנשים חוויוות ועניין שזה פשוט האיןןןןן סוףף בהתגלומותו!!
אגב לדעתי מה שממכר באינטרנט , זה גם הקישורים - שאתה מתחיל לגלוש ובכל דף יש קישורים לעוד דברים מענינים , ובסוף שאתה גומר לגלוש יש איזה עשרים כרטיסיות פתוחות , וזה ללא ספק ממכר זה שכל רגע קופץ דבר אחר מענין.
ואגב גם זה שייך בלימוד התורה - למשל שמדברים בלימוד ובסוף אתה לא זוכר איך הגעת לנושא הזה.

או בקיצור: "כי התורה כוללת את כל הטובות שבעולם"

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
והסיבה לקנס הוא לא לצורך חינוך
אלא מהסיבה הפשוטה שאנשים היו 'משגעים' אותם כל הזמן
תפתחו לי, תסגרו לי
בנ"א היה שומע שיש משהו מעניין באתר מסויים שחסום אצלו
ביקש שיפתחו לו,
למחרת ביקש שיסגרו לו חזרה
וכן הלאה
זה ממש טרלל אותם!!!!!
אז בבקשה,
לא לדון אנשים לפני שיודעים מהי כוונתם האמיתית!...
רגע , אם זה הסיבה , אז למה שעושים חסימה יותר חזקה לא צריך לשלם??:unsure::unsure:

שימחי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

בנטפרי זה מוגדר כתרומה לארגון נטפרי שהוא באמת אירגון ולא משהו ריווחי

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אגב לדעתי מה שממכר באינטרנט , זה גם הקישורים - שאתה מתחיל לגלוש ובכל דף יש קישורים לעוד דברים מענינים , ובסוף שאתה גומר לגלוש יש איזה עשרים כרטיסיות פתוחות , וזה ללא ספק ממכר זה שכל רגע קופץ דבר אחר מענין.
ואגב גם זה שייך בלימוד התורה - למשל שמדברים בלימוד ובסוף אתה לא זוכר איך הגעת לנושא הזה.

או בקיצור: "כי התורה כוללת את כל הטובות שבעולם"
לזה התכוונתי באומרי "אין סוף"

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
רגע , אם זה הסיבה , אז למה שעושים חסימה יותר חזקה לא צריך לשלם??:unsure:
זה הזכויות שהם אוספים לעצמם....
לא בשביל לחנך אותך,
עדיף שהיו עושים שמי שפותח יותר אין לו קנס?
הסיבה של הקנס עצמו לא הגיעה מהרצון לחנך.

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בדיוק בשביל השאלה הזאת יש רבנים שמתירים עם הגבלות מסוימות שעוזרות לך לשלוט על מינון שלא מפריע ללימוד התורה ולעבודת ה'
לדוגמא חדשות רק לכמה דקות בלילה,
חסימה מסוימת לפי קהילות (שבד"כ חוסמים דברים ממכרים, ולא, אני לא מתכוונת לפרוג שאם אתה מגביל את עצמך בזמן מסוים או שאתה מסדר לעצמך בראש מגבלה על זה, אז זה בגדר של מועיל בד"כ)
וכו'
חוץ מזה, זה מאוד תלוי בכל אחד, יש אנשים שברגע שזה יהיה להם מותר אז זה מותר עד הסוף ויש אנשים שאם זה אסור אז זו הרגשה של "אני בכל מקרה עושה משהו גרוע"
העיקר זהקודם כל להיות קשוב לעצמך - מה אתה באמת רוצה, מה המטרה שלך, ואחר כך להגיע לפתרונות...

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
להתיעץ עם הרב
תמיד כדאי להתייעץ עם מישהו,
ואפילו עם עצמך.
אתה יכול לענות לעצמך תשובות לשאלות שלך.
מה אתה רוצה באמת?
כמה אתה רוצה?
מה הדגם שלך?
מה המניעות שלך?
מה יכול לחזק אותך?
ואלו התשובות שלי:
האינטרנט (החסום) יש בו מעלות וחסרונות כמו כל דבר,
אחד החסרונות הגדולים הוא גזלת הזמן,
אם יש מעלות שאתה יכול לקחת ובכל זאת להגביל את עצמך בזמן,
אז תיקח.
אם אין שום מעלות אז לשם מה?
אם יש לך "דגם" בראש והוא מתאים לך, אדם שעסוק בהווי רוחני
אז כדאי לך לחתור לקראתו.
מה תרוויח?
שלמות בין רצון לבין עשיה, ראש יותר פנוי, זמן לדברים מועילים.
איך תגיע לזה?
להבטיח לעצמך משהו בעד.(לא משנה אם זה יתקיים או לא, עצם ההבטחה נותנת כוחות)
למשל בזכות זה שאני מתנתק, ודורש התגברות - בע"ה יהיה לי בן צדיק)
הדרך להגיע לזה - חלק זה גם טוב.
"ותקנינו בעצה טובה מלפניך" - מלפניך - כל מקום שכתוב מלפניך - פרושו ביראתך
שהעצה תהיה מתוך יראת שמיים.
"והושיענו למען שמך" - אחרי שיש לנו עצה - מחשבה טובה, מתוך מחשבה טובה אפשר להגיע לישועה.
(ואגב, יש אנשים שמשלמים הרבה כספים על כמה חסימות שונות)

נועושש

משתמש פעיל
בדיוק בשביל השאלה הזאת יש רבנים שמתירים עם הגבלות מסוימות שעוזרות לך לשלוט על מינון שלא מפריע ללימוד התורה ולעבודת ה'
לעניות דעתי הנושא פה הוא לא למצוא היתר, האסור או מותר זה לא הנושא כאן.
יש הרבה דברים שהם מעבר לזה, יש דברים מותרים אבל הם עדיים מרגישים לא נכונים. לא לרמה.
וגם לאינטרנט הכי מסונן שיש אפשר להתמכר ובכללי להישאב לבינוניות כזו, גם אם לא עוברים על אף סעיף בשו"ע.
סליחה על הנאומים, אני פה כמו כולם, אבל כ"כ מזדהה עם השאלה של פותח האשכול וזה נתן לי קצת דחיפה לעשות "חשבון נפש" בעניין . תודה.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש 2 אופציות- הפחות עדיפה- יש בנטפרי אפשרות לסגור הכל ולהשאיר רק אתרים מסוימים- אתה בוחר איזה- נראה לי שזה לא כולל פרוג ודומיו. אלא יותר כמו בנקים, קופות חולים, אולי גם יד 2.
היותר עדיפה - חדרי מחשבים בפיקוח חותם- יש בכל ריכוז חרדי. עצם העובדה שאתה משלם על כל דקה- פחות ממכרת

גלידה

משתמש מקצוען
בלת"ק
תחשבו גם על המשך החיים, כשיהיו בנים/בנות גדולים , איך הם יראו אותכם ביחס למחשב, אבא יושב על זה מידי הרבה וכו'... יום אחד הבת תודיע שהיא רוצה לפתוח לה גם כתובת מייל...
מה יקרה עם פתאום האישה רק תתחיל להתכתב עם מישהי כל היום וכו' רק תתחיל עם חיפוש מתכונים, ואז כשזה האישה זה כבר יעצב אתכם....
אתה יכול להיות חזק על עצמך השאלה מה עם אלו שמסביב.

אני קלטתי שעדיף שהאינטרנט יבוא בקושי ולא בקלות, עדיף לרוץ לחדר. מחשבים ולהתאמץ קצת, ולדעת - כן חשוב לי שזה יהיה במאמץ ולא בקלות, בשביל בית של תורה אני מסכים להתאמץ.

אנחנו כן מחזיקים מחשב בבית בגלל דרישות מהעבודה, (אבל לא עבודה קבועה), אז ביטלתי את הראוטר, וקניתי נטסטיק, שזה לא ילך בשלוף, אלא יבוא במאמץ שאחשוב יותר פעמים אם באמת נחוץ לי לפתוח עכשיו את המחשב.

כתבתי מאד מהר, מקווה שמסוגנן ברור, ובכל מקרה כתבתי את זה גם לעצמי....

נערך לאחרונה ב:

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
שלום! אני אברך כולל קלאסי ואני פשוט מתוסכל ורציתי לשוחח איתכם חברי הפורום ומקווה שתשועה ברוב יועץ.
בצעירותי שגדלתי וקיבלתי את החינוך העיקרי לא היה אינטרנט אלא היה רק את הבעיות הרגילות ולמדנו במשך השנים איך להתמודד איתם.
הבעיה נוצרה כשהגיע האינטרנט היות ולא קיבלנו במשך החיים הדרכה ועצות ממשיות מלבד כמה שזה מסוכן ועדיף רק מייל בלבד (כאילו שזה מספיק לחיים של היום), אני ברוך ה' גולש רק דרך נטפרי כך שאין לי בעיה עם תוכן לא טוב אבל עצם זה שיש לי בבית.
מצד אחד אני חייב מיילים/אתרי בנק/וכו' ומצד שני עצם זה שפתוח הרבה אתרים זה מבלבל אותי ואני מרגיש מנותק ממרכז חיי שזה השאיפה והרצון להיות שקוע רק בתורה, אצלי זה תרתי דסתרי. אבל אי אפשר היום בלי אינטרנט.
למה אי אפשר בלי אינטרנט היום? איך יש המון משפחות בלי? (הם לא כאן כך שאין להם דרך להגיב..)
במילים אחרות האם שייך להיות גדול בתורה ביחד עם אינטרנט מסונן נקי וכשר שאתה מבלה בו חצי שעה ביום?
האם זה כמו לפני 100 שנה שלא היה טלפון ואז הוא הגיע ופתאום כמה אנשים הרגישו שטלפון זה ביטול תורה?
ועוד בעיה שגם אי אפשר בקהילה שלי לדבר ולהתיעץ עם הרב על כזה דבר כיון שזה נחשב לסוג של טרף.
נראה שנכנס אליכם מהדלת האחורית וללא כל צורך אמיתי, ובאמת כדאי להתנתק ממנו. או לחילופין להשתמש רק למיילים בנקים והנצרך ביותר במקום לרדת לבנק בשביל להפקיד שיק וכדו'.
השאיפה והרצון להיות שקוע רק בתורה, אצלי זה תרתי דסתרי
איני בא לתת לגיטימציה אבל אם חלילה בסוף תשאיר אותו עם סינונים מסוימים, יש פורומים של ת"ח באמת עם הרבה התכתבויות בהלכה

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אכן אנחנו בדיונים רציניים אם לסגור חלקית (גם פרוג ישאר בסגורים:()
או להשאיר רק מייל
אולי תעזרו לנו להכריע?
זה מאד מאד קשה לנו, אבל יודעים כמה רוגע נפשי ופניות זה יביא לנו.
ואגב, היום זה בכלל לא פזיז כי תמיד אפשר לחזור אחורה
אמנם יעלה 100 ש"ח
אבל השכר על הימים שנצליח לעמוד בזה... שווה הרבה יותר!
מחזיקים לכם אצבעות!!!!
אל תמהמהו!!
אם אין צורך תזרקו את זה, בהחלט רק תרויחו..
ובטוחני שכשיראו אחרים כאן את הצעד הגדול שעשיתם - רק תעדכנו לפני שאתם מתנתקים - זה יגרור עוד הרבה אחריכם!!
והיה זה שכרכם!
ב-ה-צ-ל-ח-ה

מנאלו

משתמש פעיל
הרב מנחם שטיין אמר לאחרונה בקו למען אמהות (זה תוכן הדברים)
איך יתכן שאדם הראשון לא הצליח להילחם ביצר הרע ונחשל, ומצופה מאיתנו הקטנים להצליח להילחם ביצר הרע?
ותשובתו- הקב"ה לא רוצה שנלחם ביצר הרע אלא שנברח ממנו!!
אם יש אינטרנט בבית- אז זו מלחמה כל הזמן מה לפתוח? מתי לפתוח? כמה וכו'
אבל צריך לברוח ממנו- פשוט להוציא מהבית!!
אותי זה מאד חיזק, וכרגע הוצאנו מהבית, בתקוה ותפילה שלא נחזיר...!
ועוד משהו שפעם שמעתי מהרב צביאלי בן צור, גם בקו למען אמהות-
בנ"א אמר לרב צביאלי - כמה זמן לוקח לך ללכת לבנק ? לא חבל על הזמן תראה אני ברגע נכנס ומסדר מה שאני צריך...
הרב ענה לו- תגיד לי- כמה זמן לוקח לך לצאת מהבנק????
נכנסים לאינטרנט רק לרגע לעשות משהו דחוף ונקי אבל.... כמו שכתבו כאן מעלי יש קישורים לעוד דברים, ונזכרים בעוד דברים...

בהצלחה לכולם!

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה