איקאה בקטלוג מותאם לציבור החרדי

!music

משתמש צעיר
כמו תמיד כשיש דברים טובים במגזר החרדי הרשת סוערת, מצקצקת בלשונה, זוהי שעתם היפה של הפמינזם הקדוש ושל יפי הנפש הטהורים, כמה מרגש.

במה עסקינן?

השבוע בצעד חסר תקדים השיקה איקאה קטלוג מרהיב עין התואם את אורח החיים החרדי, בימים הקרובים כל בית אב חרדי יקבל את זה בכניסה לבית.

בואו נדבר רגע על איקאה: איקאה בשנים האחרונות הפכה למקום בילוי מושלם למגזר החרדי, הקונספט של הכל כלול לבית בצורה מאורגנת ,הפונקציונליות, אוכל כשר למהדרין ומשחקיה כיפית לילדים הפכו אותה ליעד נחשק ולעוד מקום ברשימת המומלצים של המטייל החרדי.

תסכימו איתי שאין בית בלי המראה המפורסמת או מנורת הצד עם האור הרך, אין כמו גאוות ה 'הרכבנו את המנורה לבד' או פשוט לגו למבוגרים שבחבורה , כשבסוף יוצא ארון או שידה בניחוח שוודי.

אחרי אינסוף התאמות של איקאה למגזר החרדי הגיע תורו של הקטלוג.

קדמו להפקתו סיורים בבתים חרדים ולימוד לעומק של הצרכים של הבית החרדי, כל הסגנון והקונספט מכובד ומכבד והקטלוג יכול להסתובב בכל בית כחלק מספרי הקריאה המומלצים.

וביננו אין כמו לשקוע בכורסא ולדפדף בכרומו הזה ,לחלום חלומות מתוקים ולתכנן תיכנונים.

וכמו תמיד יש מי שאוהב לחבל ברגעים יפים , ועשרות תגובות ברשת על כך שהקטלוג נטול נשים ובנוי כמו כל מגזין חרדי הארד קור.

וזה בדיוק החלק היפה כי בכדי שכל חרדי ממוצע ירגיש הכי בנח עם הדבר הזה שמונח בפתח ביתו ערכו את כל ההתאמות .

זה מקסים בעיני שחברה בסדר עולמי כזה לקחה את הדבר ה'קדוש' ביותר שלה ולא וויתרה על קוצו של יוד בכדי להביא תוצאה מושלמת שכל חרדי יחוש איתה בנח.

זאת עמידה על עקרונות והבנה מלאה של המגזר ועל כך שאפו.

וזה אולי סלילת דרך חדשה לחברות נוספות שלא תמיד יש להן אומץ לעשות את מה שצריך מפחד הסביבה הלא מפרגנת תחת אצטלה של שוויון ועוד תותים מהסוג הזה.

ואיך אומרים ? שימותו הקנאים.

דעת המקצוענים דפה בעניין?

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואם כבר איקאה, יצא לי להיות שם לא מזמן ומשהו לא הסתדר לי.
המסעדה שם נחשבת כשרה למהדרין,
יש שם עוגות גבינה מצד אחד כשמהצד השני תבשילים בשריים,
יכול אדם חילוני בלי שום בעיה לקחת זה לצד זה ועם אותו הסכו"ם [שאינו חד פעמי] לאכול גם מהבשר וגם לטעום מעוגת הגבינה. לא ראיתי מישהו משגיח על זה.

ואולי לא התבוננתי מספיק. מישו יודע??

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

א. גם לי יש כמה דברים שוודיים בסלון... אולי הגמישות של החברה בנושא המגדרי נובעת מכך שהיא לא ישראלית. יש לי סבא בארה"ב והוא אמר לי שרק בארץ המתיחות בנושאים האלה גבוהה.
ב. לגבי הכשרות, אשתי רצתה בשרי כשהיינו בבוצר אבל לא נתנו לה כי עוד לא הגיעה השעה. בבוקר מוכרים רק חלבי ובצהריים רק בשרי. מן הסתם יש פרצות למי שמחפש. אבל מה זה נוגע לכשרות המקום? בחנות מהדרין אחת לא הסכימו לשים לי בסנדוויץ' טונה עם גבינה. אז קניתי בסופר ליד קופסת שימורים ושמתי לבד, ואכלתי על שולחנם. כמו שיכולתי לעשות את זה גם אדם יכול לאכול ד"א באיקאה.

!music

משתמש צעיר
משיחה שערכתי בעבר עם הרב זרצקי(מומחה הכשרות)
הוא טוען שאפשר לסמוך שם רק על החלבי אבל בשופ''א לא על הבשרי

הכלנית

משתמש רשום
היום המסעדה באיקאה בכשרות המהודרת 'קהילות' ויש שם משגיח חסיד ויזניץ יר"ש ולכן כולם יכולים לאכול את האוכל שם ללא פקפוק . בתאבון !

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא כולם! רק מי שקהילות מקובל עליהם...

shoshi

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י שלוימלה B;2445662:
וכמו תמיד יש מי שאוהב לחבל ברגעים יפים , ועשרות תגובות ברשת על כך שהקטלוג נטול נשים ובנוי כמו כל מגזין חרדי הארד קור.

[/B]

רחמים.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איזה יופי!!
מחכה לקטלוג...
אגב - שמועות אומרות שהולכים לפתוח איקאה בירושלים....
מישהו יודע על זה משהו?

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י חגי פאהן;2445717:
בעזהי"ת

א. גם לי יש כמה דברים שוודיים בסלון... אולי הגמישות של החברה בנושא המגדרי נובעת מכך שהיא לא ישראלית. יש לי סבא בארה"ב והוא אמר לי שרק בארץ המתיחות בנושאים האלה גבוהה.

כנראה שגם בשבדיה הושפעו מהישראלים...
החברה הוציאה הודעה שהיא מתנערת מהקטלוג והוא לא על דעתה אלא על דעת הזכיין הישראלי

זהבה גרין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
:)מישהו אולי יכול להעלות את הקטלוג
תודה רבה מראש
אני מאמינה שיהיה לה הרבה צילצולים:):):)

מעבד נתונים

משתמש חדש
נכתב ע"י מרציפן;2445704:
ואם כבר איקאה, יצא לי להיות שם לא מזמן ומשהו לא הסתדר לי.
המסעדה שם נחשבת כשרה למהדרין,
יש שם עוגות גבינה מצד אחד כשמהצד השני תבשילים בשריים,
יכול אדם חילוני בלי שום בעיה לקחת זה לצד זה ועם אותו הסכו"ם [שאינו חד פעמי] לאכול גם מהבשר וגם לטעום מעוגת הגבינה. לא ראיתי מישהו משגיח על זה.

ואולי לא התבוננתי מספיק. מישו יודע??

מהשעה 11:00 כשמתחילים להגיש אוכל בשרי, אין עוגות גבינה כלל! והקפה עם חלב סויה, אין הקלות כלל!!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תמיד חייבים להרוס כל דבר.
דיכאון.:(

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני לא מבינה.
לא ברור שכשרוצים להוסיף קהלי שוק חדשים פונים לקהל בשפה שלו?
צילומים של נשים לא היו עוברים בהרבה מאד בתים חרדים.
אז על מה הדיון?

כל הלייט וכל אלו שמפריע להם הקטלוג הפרומער המצונזר יכולים להמשיך ליהנות מהקטלוג הרגיל של איקאה...

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
קטלוג מושקע! התמוגגתי מהחשיבה מדוקדקת על כל פרט.
(כן, כן, ארון שכולו מלא בפרטי לבוש שחור לבן:))
הפריטים כולם בסגנון אלגנט-קלאסי, נטולי צבעים משוגעים או חוסר פונקציונאליות.
ניכר שעשו תחקיר רציני קודם. מי המשרד פרסום שהוביל את זה? חיפשתי באותיות הקטנות ולא מצאתי.

רחלי

תמרג

משתמש פעיל
נכתב ע"י תמר;2446336:
קטלוג מושקע! התמוגגתי מהחשיבה מדוקדקת על כל פרט.
(כן, כן, ארון שכולו מלא בפרטי לבוש שחור לבן:))
הפריטים כולם בסגנון אלגנט-קלאסי, נטולי צבעים משוגעים או חוסר פונקציונאליות.
ניכר שעשו תחקיר רציני קודם. מי המשרד פרסום שהוביל את זה? חיפשתי באותיות הקטנות ולא מצאתי.

רחלי

בולטון פוטנציאל.
באמת גאוני!!!
כל הכבוד להם....

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
איפה כולם ראו את זה?
אני רוצה גם לחזות במו עיני בקטלוג המדובר כ"כ...

פינגווין Pirsum

פינגווין Pirsum
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מעבד נתונים;2446250:
מהשעה 11:00 כשמתחילים להגיש אוכל בשרי, אין עוגות גבינה כלל! והקפה עם חלב סויה, אין הקלות כלל!!

אמת !!

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
המהלך עצמו חשוב ומתבקש.

היח"צ היה נוראי: במקום לדאוג שזה ייכנס כידיעות מערכתיות עסיסיות (תקשיבו, זה מהלך שמגיע לו סקירה בלי קשר למדור צרכנות!) הכניסו לכל העיתונים קומוניקט בלה-בלה עם ציטוטי בלה בלה, כשכמובן הכותרת היא בלה-בלה, וחציה הראשון של הכתבה "בהמשך לאיקאה שמתאימה עצמה.

אם היה פה היכל הבושה - הייתי מכניס את הידיעה הזו השבוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה