מדריך איפה נמצא הכסף -חזק ביותר-

מצב
הנושא נעול.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
כי בסופו של דבר הכסף הולך לערבי , שמשלם משכורת רעב לחרדים שעובדים אצלו.

במקום שהכסף ילך לחרדי שישלם טוב לעובדים , שיקנו במכירות השכונתיות ויעשירו את בעלי המכירות שיסעו באוטובוס של החברה החרדית , והבעלים יתעשר וישלם הרבה כסף לעובדים שלו , שיקנו בסופר של החרדי , שישלם טוב לעובדים שלו , ונמצאו כל ישראל עשירים מופלגים , ותחת כל הטוב הזה אתה קונה במשחטה ערבית , שמשלם לעובדים שלו משכורת רעב , שגם אותה הוא מבזבז ברשתות ענק , שמשלמים לעובדים החרדיים שכר מינימום , שאיתו הם נוסעים באוטובוס של החברה הערבית , שמשלם לנהגים החרדיים שלו משכורת זעומה , ואיתה הם קונים בסופר של החילוני שבקושי משלם לעובדים בחרדיים שלו ונמצאו כל החברה החרדית בא"י עניים מרודים (חד גדיא , חד גדיא)
מעניין באושר עד ובבר כל שזה רשתות בבעלות חרדית משלמים לעובדיהם החרדים יותר ממשכורת רעב?

יודעלה

משתמש מקצוען
זה בהחלט מגיע מתוך חוסר ידע בניהול עסקים
אז הגענו לבעיה הרצינית.
אנשים פותחים עסקים ללא ידע ברור.
ולא שאנחנו לא קונים אצל אחינו- בשרינו
אלא ש
פשוט אין לחרדים סופר, ומשחטה, וחברת אוטובוסים, ורשתות חנויות.
וגם אם יש משהו, אז המנהל עוסק בניצול העובדים במקום לטיפת מחשבה איך להגדיל את המכירות אצלינו- המגזר החרדי.
וזה לא נקרא שיש משהו מכל הנאמר, אצלינו-החרדים

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני לא חושב שהמתואר בכתבה זו הסיבה להבדל במעמד הכלכלי בין יהדות ארץ ישראל ליהדות אמריקה. שהכותב הנכבד יענה לי למה בכל שנה באים לפה מאות בחורים אמריקאים לשם לימוד תורה, אך אין מאות בחורים ישראלים שהולכים בכל שנה לאמריקה ללמוד תורה?
אך ודאי שהוא צודק שצריך לקנות מיהודי שומר שבת גם בהפסד. (אבל לא כל הפסד)

אלי @@@

משתמש מקצוען
מה שאני הבנתי פה זה דבר אחד..

כל האברכים היקרים,
צאו לעבוד ב-
מחלבות לולים מפעלים עבודות בניה נגריות מעליות וכ'ו וכו'...
וכך נשלם לכם על עבודתכם..

במקום לשבת וללמוד בכולל-כמו בני מלכים!
ולתת לבני דודנו הערבים לעשות לנו את העבודה..

ומה עם הכסף??
תכל'ס..-
הכל מגיע מאותו מקום..!
דוגרי לא הייתי מזמין בעל מקצוע חרדי ככל שיהיה אם הוא לא מקצועי או למד השנייה את העבודה רק בגלל שהוא חרדי אותי מעניין בעיקר איכות העבודה שאני משלם עלייה
ראינו כבר את "האברך יירא שמים ינקה לך את הבית" או צבעיי ירא שמים" וכ"ו מניסיון קיבלתי עבודה חפרית יותר גרועה מערבי ובסוף גם לא נעים לך להעיר מלא תרדה בו וכו מה לעשות זה המצב אנשים רוצים לעשות כסף קל ובאים לחפף על חשבונך ועליי זה לא מקובל אני יביא חילוני מקצועי ואני יישב לו על הוריד עד שאני ייצא מרוצה

Special

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דוגרי לא הייתי מזמין בעל מקצוע חרדי ככל שיהיה אם הוא לא מקצועי או למד השנייה את העבודה רק בגלל שהוא חרדי אותי מעניין בעיקר איכות העבודה שאני משלם עלייה
ראינו כבר את "האברך יירא שמים ינקה לך את הבית" או צבעיי ירא שמים" וכ"ו מניסיון קיבלתי עבודה חפרית יותר גרועה מערבי ובסוף גם לא נעים לך להעיר מלא תרדה בו וכו מה לעשות זה המצב אנשים רוצים לעשות כסף קל ובאים לחפף על חשבונך ועליי זה לא מקובל אני יביא חילוני מקצועי ואני יישב לו על הוריד עד שאני ייצא מרוצה
הגיוני.
רק לא הצלחתי להבין מה הקשר לדברים שכתבתי.

נעים זמירות

משתמש סופר מקצוען
לעניות דעתי התשובה היא כזאת:
א. כל יזם מתחיל מפתרון למצוקה שהוא חש בה, ולכן יזם חרדי יזום פתרונות לציבור החרדי, [לדוג', נדרים פלוס, חדרי מחשבים, ימות המשיח, וזה רק ההתחלה], והיות והציבור החרדי אינו גדול יחסית לציבור הכללי [הכולל את כל העולם], אי אפשר להרוויח ממנו כמו כולם,
ואם יש בניו יורק יזמים שמציעים מוצרים לכל העולם, כנראה שהם חיים כמו כל העולם ולכן הם הרגישו צורך במוצר הזה, ואם אכן הנתון הזה נכון, זאת מחמאה גדולה לציבור החרדי הישראלי.
ב. גם לגבי מוצרים החיוניים לכל אדם באשר הוא [כגון מזון, ביגוד וכו'], ישנם צרכים מסוימים לאדם החרדי ושומר המצוות,
והיות והציבור החרדי הינו ציבור ענק כאן במדינה, אף חברת מזון לא יכולה לעבוד בלי התייחסות למגזר, ולכן יש הכשר מהודר לתנובה וכו' וכו', בפרט שגם הציבור החילוני צורך כשרות וכיו"ב.
אבל בניו יורק ישנם כמובן ענקיות שאין להם שום התייחסות למגזר החרדי, ולכן החרדים חייבים להקים גופי נפרדים, ולאט לאט הם נכנסים למגזר הכללי,
אבל כאן בארץ אין שום סיבה שחרדי יפתח רשת אוטובוסים מזון וכיו"ב.

הר-יד

משתמש רשום
עריכה תורנית
לא נכון שאין אצלנו מתפרנסים ויוזמים וכו'.
נסיעות י-ם בי"ש חברת משאלותינו.
רשתות שיווק: יש חסד נתיב החסד אושר עד שפע ברכת ה' גור כולל סטור וכו'.
יצרנים: טעמן, מעולה, רויאמיל, שניב, כל חנויות הביגוד החרדים לגברים ונשים, יקבים למיניהם, סלולר כשר, וכו' וכדו'

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נסיעות י-ם בי"ש חברת משאלותינו.
רשתות שיווק: יש חסד נתיב החסד אושר עד שפע ברכת ה' גור כולל סטור וכו'.
יצרנים: טעמן, מעולה, רויאמיל, שניב, כל חנויות הביגוד החרדים לגברים ונשים, יקבים למיניהם, סלולר כשר, וכו' וכדו'
אולי באמת לא מודעים מספיק לחברות בבעלות חרדית? וכדאי לפרסם אותם?

HP מעצבת

משתמש מקצוען
בגדול הטענה שלו שהחרדים מפרנסים את חבריהם החרדים,
ובתמורה הם מעסיקים אותם ונותנים להם משרות ומשלמים טוב,
לצערי בארץ זה בדיוק הפוך, העסקים של החרדים (גנים בי"ס) משלמים הכי פחות לאנ"ש שעובדים אצלם,
אז או שהאנשים שם שונים או שזה לא הסיבה.
בדיוק זה מה שחשבתי כשקראתי את זה..
הרגשתי עצב ממש על שאצלנו זה לא ככה :cautious:

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יש לי פה איזה השגה על כותב המאמר, אשמח שתעזרו לי לרדת לעומקו.
אמנם בעלי המשחטות כאן בארץ הם אכן ערבים.
אבל למה הוא לא לקח בחשבון את אלפי המשפחות החרדיות שגם מתפרנסות מזה.
כמו המשגיחים, שוחטים וכדומה.
בלת"ק
נראה לי שגם אצלם
המשגיחים, שוחטים וכד' הם חרדים.
רק שבנוסף גם בעל הקצביה הוא יהודי,
וגם נהג משאית הקירור והמשלוחים הוא יהודי,
ועוד....

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
א. כל יזם מתחיל מפתרון למצוקה שהוא חש בה, ולכן יזם חרדי יזום פתרונות לציבור החרדי, [לדוג', נדרים פלוס, חדרי מחשבים, ימות המשיח, וזה רק ההתחלה], והיות והציבור החרדי אינו גדול יחסית לציבור הכללי [הכולל את כל העולם], אי אפשר להרוויח ממנו כמו כולם,
ואם יש בניו יורק יזמים שמציעים מוצרים לכל העולם, כנראה שהם חיים כמו כל העולם ולכן הם הרגישו צורך במוצר הזה, ואם אכן הנתון הזה נכון, זאת מחמאה גדולה לציבור החרדי הישראלי.
ממש לא בהכרח. יזם עסקי מחפש כסף ולא לפתור מצוקות, ולכן הוא ינסה ליזום עסק חדשני יתמלא צורך קיים - בלי כל קשר לשאלה האם הוא מרגיש את המצוקה על בשרו.

לדעתי ההבדל הוא שבציבור שבו כולם עובדים, בעלי חוש היזמות מחפשים להתבלט מעל כולם ולפתוח עסקים גדולים וחדשניים.
אבל בציבור שבו הרוב לומד - בעלי חוש היזמות בטוחים שלפתוח חנות פיצה בבית זה הדבר החדשני ביותר שקיים.

אלי365

משתמש פעיל
שחה העובדת הזרה מהודו,
אצלכם אני עובדת ומרוויחה פי כמה וכמה מאילו הייתי עובדת בארצי,
אתם חיים חיי רווחה, בתים גדולים, תחבורה מסודרת, כבשים תשתיות, חשמל בזול.
אצלנו מי שעובד כל היום מרוויח בקושי את פת לחמו.
נשמע דומה?
בהבדל אחד - הכותב מציין את התוצר הלאומי של ישראל, ואת עושרה השווה למדינות העשירות בעולם.
אי אפשר לכאורה להשוות את הודו.

לדעתי יש לכך שתי סיבות.
סיבה ראשונה, מחירי הדיור.
מכיון שבכדי לחיות בדיור בארץ צריך לקחת משכנתאות גבוהות, או לשלם שכר דירה.
ומדובר בסכום של כ-3000 ש"ח לחודש ממוצע.
הרי, שמי שנמצא בתחתית מקבלי השכר, נעשה עני ביותר!
שהרי מה זה 3000 ויותר לעומת משכורת של 25 אלף למשתכר במעמד הבינוני (או כששתי ההורים עובדים)
אפילו אם זה 5K, זה רק 20% מהמשכורת.
לעומת זה, האברך, בית עם מפרנס יחיד, ועם משכורת ממוצעת של 7000 ש"ח בחודש,
זה 50% !!. ולכן הוא הרבה יותר עני.

סיבה שניה,
למרות שרמת החיים של כל חלקי בני המדינה משפיעה אלו על אלו,
בכל זאת כנראה שיש 'איים' שהם פחות יצרנים, וכל סביבתם נמוכה כלכלית.
אם תרצו כמין "הודו" קטנה.
אנחנו יכולים לראות את זה אצל הערבים, ששם העבודה יותר זולה, למה?
כי רמת ההשכלה נמוכה, וביקוש העבודה גבוה, מה שיוצר מחיר עבודה זול.
כך גם הציבור החרדי הוא-
בעל יכולות תעסוקה מוגבלות. (הרבה מזה בגלל קשיים של התאמה לחוק, כמו תואר בשביל כל מיני תפקידים)
כח עבודה זול: כי מעט מידי משרות מונגשות - אפילו בהייטק, המון בנות במעט מקצועות.
כמו שהזכירו כאן, מקצועות לא יצרניים: גננות מורות, מוכרות, יועצי משכנתאות, ועו"ד ומתווכים.
כל הרשימה דלעיל איננה מיצרת, אלא שואבת את מעט הכסף של האברכים מצמתים שהם צריכים אותם.
(בניגוד לבית חרושת המיצר מחומרי גלם נמוכי שימוש, רווחת שימוש, וגובה על כך עמלה.)
תקציב חינוך המשפחתי כה גבוה, עד שיותר זול (כמעט) להורים ללמד את ילדיהם בבית. (אם זה היה בידם).
זה אומר, שההורה שיוצא לעבוד, אינו הולך ליצר רווחה, אלא רק הולך להיות מורה כלשהו, במקום ללמד את ילדיו שלו.

חיים העורך

משתמש צעיר
עריכה תורנית
בתחילת דרכו בארה''ב הייתי קורא בשקיקה את התיאורים שלו על ההלם של ישראלי שמגיע ''לגולדנע מדינה''
אולי כי בצעירותו גם אני הייתי שם באותם מקומות
אבל ברגע שהוא התחיל לפרשן
כמו ההשוואה בין האסון במירון בגלל התערבות המשטרה
לבין ''הסדר המופתי'' באזכרת האדמור מלובוויץ שנוהלה ע''י סדרנים מאנ''ש
הבנתי שאולי הוא נחמד אבל לא פיקח במיוחד
הפסקתי לקרוא את הטור שלו
ולגופו של עניין,
מה דעתך על הנכתב?

חיים העורך

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אני לא חושב שהמתואר בכתבה זו הסיבה להבדל במעמד הכלכלי בין יהדות ארץ ישראל ליהדות אמריקה. שהכותב הנכבד יענה לי למה בכל שנה באים לפה מאות בחורים אמריקאים לשם לימוד תורה, אך אין מאות בחורים ישראלים שהולכים בכל שנה לאמריקה ללמוד תורה?
מה זה קשור לעניין?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כך גם הציבור החרדי הוא-
בעל יכולות תעסוקה מוגבלות. (הרבה מזה בגלל קשיים של התאמה לחוק, כמו תואר בשביל כל מיני תפקידים)
כח עבודה זול: כי מעט מידי משרות מונגשות - אפילו בהייטק, המון בנות במעט מקצועות.
כמו שהזכירו כאן, מקצועות לא יצרניים: גננות מורות, מוכרות, יועצי משכנתאות, ועו"ד ומתווכים.
כל הרשימה דלעיל איננה מיצרת, אלא שואבת את מעט הכסף של האברכים מצמתים שהם צריכים אותם.
(בניגוד לבית חרושת המיצר מחומרי גלם נמוכי שימוש, רווחת שימוש, וגובה על כך עמלה.)
תקציב חינוך המשפחתי כה גבוה, עד שיותר זול (כמעט) להורים ללמד את ילדיהם בבית. (אם זה היה בידם).
זה אומר, שההורה שיוצא לעבוד, אינו הולך ליצר רווחה, אלא רק הולך להיות מורה כלשהו, במקום ללמד את ילדיו שלו.
אתה מתכוון, בקיצור - שהציבור החרדי גורם לעצמו להיות עני, כשהוא לא עובד, ומגביל את עצמו מלימודי ליב"ה ולימודים באקדמיה. זה כל הסיפור.

חיים העורך

משתמש צעיר
עריכה תורנית
משום מה חלק מהמגיבים ניסו להסיט את הדיון למקום אומוציונלי, כגון (דוגמא בלבד)
לא נכון:
כי כשחלק מהציבור לא עובד, או יוצא לעבוד רק בגיל מאוחר כשכבר אין זמן וכסף מיותר לפתוח עסק ולבסס אותו,
אז לא יעזור כלום והוא ישאר עני.

בסוף הנושא הוא אברכים שלא עובדים
ולא חשוב להם נהנתנות ריקה אלא התורה
ואני חושב שההוכחה על שפע שיש בישראל
זה להיכנס להיכלי הישיבות והכוללים
ולראות כמויות של אנשים שמרשים לעצמם לא לעבוד וללמוד תורה

מה שאני הבנתי פה זה דבר אחד..

כל האברכים היקרים,
צאו לעבוד ב-
מחלבות לולים מפעלים עבודות בניה נגריות מעליות וכ'ו וכו'...
וכך נשלם לכם על עבודתכם..

במקום לשבת וללמוד בכולל-כמו בני מלכים!
ולתת לבני דודנו הערבים לעשות לנו את העבודה..
חבל וחבל,
דומני שגם האברך יום מלא שמשלם עבור נסיעותיו לכולל הוא מוציא את הכסף החוצה,
כוונת הכותב הוא לבחון את האופציות להגדלת היצוא... שהנוסע שאינו חרדי יפרנס את הנהג / בעל החברה החרדי, ולא ההיפך.

אלי365

משתמש פעיל
אתה מתכוון, בקיצור - שהציבור החרדי גורם לעצמו להיות עני, כשהוא לא עובד, ומגביל את עצמו מלימודי ליב"ה ולימודים באקדמיה. זה כל הסיפור.
אני אתמצת בראשי פרקים.

כתבתי, שהחיים בארץ יקרים בגלל מחירי הדיור. שלוקחים אצל העניים אחוזים גבוהים ממשכורתם.
עוד כתבתי, שהקבוצה החרדית נעשית בפועל כעין אי של תל"ג נמוך, מה שמעלה לה את המחירים ומוריד את המשכורות.

בהיותה קבוצה לא יצרנית מבחינת סוגי העבודות שבה (תפקידים לא מיצרים), מבחינת האי התאמה בין הדרישות הרגולטוריות לבעלי תפקידים, לבין מה שהציבור מוכן לאפשר. (אי אפשר לאנשים מוכשרים להיות בתפקידים בכירים)

וסיימתי בענין הכולל את שתי האבחנות הנ"ל, בענין עלויות החינוך הגבוהות, אשר גורמות רק למעגל חינוך, בה רחל מלמדת את בנותיה של לאה ולאה את בנותיה של רחל, כך שאין ערך יצורי לעבודה שלהם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עוד כתבתי, שהקבוצה החרדית נעשית בפועל כעין אי של תל"ג נמוך, מה שמעלה לה את המחירים ומוריד את המשכורות.

בהיותה קבוצה לא יצרנית מבחינת סוגי העבודות שבה (תפקידים לא מיצרים), מבחינת האי התאמה בין הדרישות הרגולטוריות לבעלי תפקידים, לבין מה שהציבור מוכן לאפשר. (אי אפשר לאנשים מוכשרים להיות בתפקידים בכירים)
שזה בגלל שהקבוצה לא עובדת, וכן לא לומדת לימודי ליב"ה ולימודים אקדמאים, שיתנו להם את האפשרות לעבוד בסוגי עבודות יצרניות, ולהיות בתפקידים בכירים.
וסיימתי בענין הכולל את שתי האבחנות הנ"ל, בענין עלויות החינוך הגבוהות, אשר גורמות רק למעגל חינוך, בה רחל מלמדת את בנותיה של לאה ולאה את בנותיה של רחל, כך שאין ערך יצורי לעבודה שלהם.
עלויות חינוך הבנות אינן גבוהות מאלו של החילונים, וגם עלויות חינוך הבנים די נמוכות, והסיבה שצריך לשלם עליהן היא בגלל שהם לא לומדים לימודי ליב"ה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה