איפה לומדים יח"צ וכתיבה שיווקית באופן מקצועי?

• פותח הנושא מי
  • פורסם בתאריך

כל מיני

משתמש רשום
אני מבינה שהכוונה של הכותבת אינה כ"כ בעבודה בסטודיו פרטי, אלא במשרדי פרסום.
יש להבדיל בין משרדי פרסום חילוניים לבין החרדיים.
ובין החרדיים לחרדיים כדוגמת נוחעם וקלמן וי שכפי שהבנתי (ומקווה שאינני טועה ומטעה) החברה יותר חרדית.
גם שם זה לא פשוט כי יש תחרות מול אחרים ויש התעדכנות.
וכל אדם יודע מהי נקודת המוצא שלו ולפיה יודע מה יקרה לו במקומות אלו.

אפרתה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;945717:
סליחה שאני מתערבת, אני בכלל לא מכאן, אבל הגישה הזאת שמורה/גננת/מטפלת/מטפל זוגי זו עבודת קודש וכל השאר אהממ אהממ היא גישה שמגבילה את הקודש לתחום מצומצמם מאוד, ולא כך היא. בבית המקדש היו עבודות רבות שלא היו נראות "עבודות קודש" אבל הן היו קודש, כי זה לא תלוי מה אתה עושה אלא תלוי מהי המטרה ולקראת מה הדברים הולכים.

אפשר, לפי זה, לומר שברוב העבודות (אם לא כולן) האדם הוא זה שקובע אם הן תהינה עבודות קודש, עבודות סתמיות או עבודות בזויות.

ג'י במטותא, כאשר יפתח משרד פרסום בתוך בית המקדש אולי הוא יראה אחרת... ברור שהעיסוק בקודש לעומת העיסוק בחול הוא מאוד משמעותי ואני בטוחה שאת מכירה בכך. כמי שעוסקת בתחום ההוראה וגם בשוק הכללי, ניתן להוכיח את התופעה באופן מוחץ- בתחום החינוך העובדים מחוייבים לרמה רוחנית מסוימת ועל כן עבודה שומרת עליהם במידה כל שהיא, בתחומים אחרים- יש צורך לשמור על עצמך מפני ההשפעות. אז בואו ותיתממו ותגידו ש'מה זה משנה'... זה משנה מאוד! אם למישהי ברור שמקומה בנישה מסוימת ויש לה על כך ברכת רב וכו', יהי רצון שתצליח אבל איך אומרים- לא נראה לי שהעבודה שלה תיקח אותה למחוזות הקודש והטוהר. מותר להכיר בכך שיש דברים שהם בדיעבד. אולי יותר נכון חובה להכיר בכך. ובודאי שאין היתר לדחוף לשם אנשים נוספים בביטחון כזה. אם מישהי תפנה בהמלצתי להוראה- לא אפחד מהתוצאות שירשמו על שמי. האם גם בתחום הפרסום אתם מרגישים כך? בטוחני שלא.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;945736:
אני מנסה לחשוב מה יכול להיות כ"כ רע בעבודה שלי? למה לדעתך פרנסת אנשי ביתי בבאמצעות הפרסום היא כמעט חטא מדאוריתא ומדרבנן גם יחד?

מה רע בזה שאת בוחרת לך את הלקוחות?
מה רע בזה שאת יכולה להימנע מעבודה ישירה מול גברים?
מה רע בלהגדיל את ההכנסות של קופת צדקה?
מה רע בלשווק אופנה צנועה באופן צנוע?
מה רע בניצול הידע בפסיכולוגיית ההמון לשיווק ערכים רוחניים?
מה רע במיתוג אנשים ונשים? (סעיף טיפה אחר)
מה רע? מה רע? מה רע?

התשכילי אותי?
טוב מיג.נראה שכולנו עייפים ואוזננו סלקטיבית משהו.
אף לא אחד אמר שעבודתך נגועה / רקובה/ מדממת...
כל משכיל יודע ששאין רע בלשווק אופנה צנועה בלמתג אנשים ונשים בלשווק ערכים רוחניים.
אבל כל משכיל כן יודע שלהסתובב במשרדי פרסום ולעבוד באופן קולקטיבי על זו הדרך,זה רע מאד.
יש פיתויים ברמות שדי קשה לעמוד מולם גברים ונשים כאחד.ואת יודעת מה?
מי שחזק כמו סלע לא ימצא את מקומו שם ,לא נעים...אבל קשה ליחיד לדבר בשפה שונה מזו המדוברת.

מה שחשוב כאן זה שלכל הדעות[לקחתי פיקוד] העיסוק שלך
לא רע.לא רע. לא רע.:)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י bekki;945751:
כל משכיל יודע ששאין רע בלשווק אופנה צנועה בלמתג אנשים ונשים בלשווק ערכים רוחניים.
אבל כל משכיל כן יודע שלהסתובב במשרדי פרסום ולעבוד באופן קולקטיבי על זו הדרך,זה רע מאד.
יש פיתויים ברמות שדי קשה לעמוד מולם גברים ונשים כאחד.ואת יודעת מה?
מי שחזק כמו סלע לא ימצא את מקומו שם ,לא נעים...אבל קשה ליחיד לדבר בשפה שונה מזו המדוברת.

את מתכוונת שמשרד מעורב או שעובדים בו בני מין אחד אבל ברמות רוחניות שונות הוא בעייתי?
עם זה אני מסכימה בהחלט - אי לכך בחרתי אני ועוד רבות להיות עצמאיות.

אך זה לא פוסל את הפרסום עצמו.

הידעת אלו סיפורים יש על מזכירות פשוטות במשרדי עו"ד?
או מזכירות פשוטה ללא ידע וללא השכלה במקומות פרובלמטיים....

אכן, על האדם לבחון שוב ושוב את מקום עבודתו ואופן עבודתו עם זה משפיע טוב עליו ועל ביתו או להיפך, אך בגלל זה לפסול את כל התחום?

בענין העבודה הרוחנית של הוראה, עדיין חקוקה במוחי ובליבי אישה "צדיקה" (בעיני עצמה, כן?) מושחתת המכהנת במשרת חינוך רמה, והיא לא יחידה.
כאן יש אחריות על נשמות אחרים.

אפרתה

משתמש מקצוען
בקי- תשואות.
רק בקטנה- גם מה שלא רע לא נהיה טוב. וזהו ההבדל בין גרפיקה להוראה, ואל תרצחו אותי במטותא. לא שמעתי על גרפיקאים העוסקים בדברי ה"מכתב מאליהו" במסגרת עבודתם. אז גם מה שלא רע עוד לא נהיה טוב.

אפרתה

משתמש מקצוען
מיג- האם המורה המושחתת הזו היתה מיטיבה את דרכיה בתוך משרד פרסום?? (כצ"ל איזשהו פרצוף מסוים)
חושבני שהיא רק היתה משתמשת בנטיות אלו לתועלת עבודתה הנהדרת.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפרתה;945780:
בקי- תשואות.
רק בקטנה- גם מה שלא רע לא נהיה טוב. וזהו ההבדל בין גרפיקה להוראה, ואל תרצחו אותי במטותא. לא שמעתי על גרפיקאים העוסקים בדברי ה"מכתב מאליהו" במסגרת עבודתם. אז גם מה שלא רע עוד לא נהיה טוב.

חבל שלא שמעת...
אני דווקא מגיעה הרבה למקורות בעבודתי.

ולא רק זה, על מוכרת שמעת? ומזכירה (בביה"ס:))? וטלפנית? ואדריכלית?
האם מי שקורה טקסטים רוחניים(במחילה על הביטוי) נעשה טוב יותר?

כל החיים הם עבודה, עבודה על המידות, עבודה בהבדלה - דעת, עבודה בחינוך עצמינו וילדינו, עבודה קשה.

זה התפקיד של כל אחת בכל תפקיד למלא את מצבריה הרוחניים.

אני מסכימה עם זה שמורות יותר קרובות לזה מתוך עצם תפקידן, מי שזוכה מושפעת - אך כמה את מכירה שהן חיות את זה???

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא חושבת שיש מקום לפסול חד וחלק את כל התחום. יחד עם זאת, לכל תחום עבודה יש תחומי נסיון אופייניים יותר, וכדאי להיות מודעים אליהם.
לדוגמא:
נסיון האמת בתחום עריכת דין הוא קשה הרבה יותר מאשר ברפואה.

זה עדיין לא אומר שכל עורכי הדין יותר שקרנים מהרופאים.
זה גם לא אומר שלרופא אין נסיונות בתחום האמת. יש ויש.

בקיצור, היות שבוודאי כולכם יודעים איך בנויות הוכחות לוגיות, אז בטח תסיקו את המסקנות לגבי הדיונים הלוהטים לעיל.
והעיקר, שיהיה לכולם בהצלחה במקומות עבודתם, ונזכה לקדש שם שמים בכל מעשינו.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפרתה;945786:
מיג- האם המורה המושחתת הזו היתה מיטיבה את דרכיה בתוך משרד פרסום?? (כצ"ל איזשהו פרצוף מסוים)
חושבני שהיא רק היתה משתמשת בנטיות אלו לתועלת עבודתה הנהדרת.

היא מן הסתם היתה נשארת מושחתת,
אך, לפחות הרבה מאד תלמידות שלה היו היום במקום אחר. או שהן עבדו מאד קשה לזרוק את השפעתה לים.
אין בדברים האלו דרך אמצע, אם אתה לא מחנך אתה הורס.

(ולא תאמיני איך היא אוחזת מעצמה, ואיך הרסה בנות)

אפרתה

משתמש מקצוען
אני פשוט חושבת שמה שנאמר כאן- 'יש מורות מושחתות וכן יש אנשי פרסום הגונים' מלמד בעצם על הרוב הדומם האחר. כשאלך לבחור לי מקצוע אבדוק מהם הסיכויים להישאר בחברה טובה ואיכותית, ולשמור על ההישגים הרוחניים שלי. מי שחושבת שמקצוע חופשי הוא התשובה לכך- בבקשה.

מטאור

משתמש צעיר
כשם שאפשר להתווכח עד עלות השחר על רמתם הרוחנית של העוסקים בפרסום, אפשר ללהג בלי סוף על המורות של היום לעומת המורות של פעם. לא נעים לומר, אבל אני מכירה נשים שעוסקות בהוראה - ואני בכוונה לא מכנה אותן "מורות", כי הן ממש לא מורות דרך... שמידותיהן מושחתות ברמה כזו שאם אחת מבנותי "תזכה" להיות תלמידתן אני אעביר אותן בית ספר. עבודת קודש? לא היא זו שעושה את הבן אדם או שומרת עליו. הצרה היא שרק בשעת נסיון ניתן לגלות עד כמה הנכסים הרוחניים הם אכן חזקים וטבועים עמוק או שמא הם חיצוניים בלבד...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי

אפרתה

משתמש מקצוען
מיג- שימי לב, לא אמרת שההוראה משחיתה את העוסקים בה אלא שיש גם מורות מושחתות, אז מה? לעומת זאת מה שטענו כאן רבים שהעיסוק ביח"ץ ובפרסום משחית את העוסקים בו. שימי לב להבדל.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י bekki;945751:

אל דאגה:)
אם אני בזה, אז כרגע מבחינתי - זה לא רק רע, אלא טוב.

בעיני לשלול את כל תחום הפרסום, בגלל שיש בו כאלו שהידרדרו עקב מקומות עבודה שאינם מהוגנים זה קצת סטייה מהנושא פרסום לנושא - מקומות עבודה בעייתיים.

פרסום דובדבן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י כל מיני;945738:
אני מבינה שהכוונה של הכותבת אינה כ"כ בעבודה בסטודיו פרטי, אלא במשרדי פרסום.
יש להבדיל בין משרדי פרסום חילוניים לבין החרדיים.
ובין החרדיים לחרדיים כדוגמת נוחעם וקלמן וי שכפי שהבנתי (ומקווה שאינני טועה ומטעה) החברה יותר חרדית.
גם שם זה לא פשוט כי יש תחרות מול אחרים ויש התעדכנות.
וכל אדם יודע מהי נקודת המוצא שלו ולפיה יודע מה יקרה לו במקומות אלו.

מנסיוני בשתי משרדי הפרסום הספציפיים שהזכרת, הם אכן חרדיים-חרדיים אבל בכל מקום בו יש התנגשות בין גברים לנשים נוצרת בעיה, בלי כל קשר לרמת החרדיות.

ואם להסתכל לאמת בפרצוף בלי בושה, אז כן, אני לא חושבת שיש מי שיכול לומר שנשאר באותה רמה רוחנית ועם אותה תמימות לפני שהתחיל לעבוד בתחום ואחרי.

והסתייגות קלה, אני מדברת על התעסקות שלא בסטודיו פרטי, אלא כזה שכולל עבודת צוות מורחבת, למרות שגם בסטודיו פרטי לא חסרות צרות, שם זה כמובן הרבה יותר קל.

אושר

משתמש מקצוען
אני קצת מזועזעת מצורת ההשמצה של עובדי ההוראה ומנימת הזלזול שנשמעה [FONT=&quot]כאן.
אני מזועזעת [/FONT][FONT=&quot]כיוון שמדובר בהוצאת שם רע על קבוצה ענקית שבהחלט משתדלת למלא את תפקידה באמונה, גם אם יש ביניהן בודדות בעייתיות.
[/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]
אני לא חושבת שמורה בדרגה יותר גבוהה ממעצבת ומפרסומאית.
לפעמים זה עשוי להיות ההפך, אבל אין ספק שההוראה לא היא זו שדרדרה אותה, מה שאני לא י[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]כולה להגיד לך על רבות שאני ספציפית מ[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]כירה ועוסקות בתחום השיווק, שלפני חמש שנים היו נראות יותר טוב, ובאמת חבל שהגיעו לאן שהגיעו.
[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
להרגיע את הזעזוע, אושר:
אף אחד לא היה מתחיל להשמיץ כאן מורות, אם לא שהיה מי שניסה להסביר למה המורות הן בדרגה רוחנית גבוהה יותר מבעלי מקצועות חופשיים.
בתגובה טבעית להאשמה, מגיעה ההאשמת נגד, וכך נפתח דיון בו כל צד מתאמץ להוכיח שבצד השני נמצאים המושחתים האמיתיים...
בקיצור, אפשר לשים לזה סטופ? מה אתן אומרות?

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נראה לי שהנושא מוצה...

אבל אין ספק שהוראה מספקת סביבת עבודה מוגנת ומחייבת.
עבודה במשרדי פרסום (וגם בסטודיו פרטי - ברמה נמוכה בהרבה) מספקת סביבת ואופי עבודה
מלאה בנסיונות מסוגים שונים.
(איפה יש אינטרנט - לעיתים ללא חסימה כלל? איפה יש גברים שמסתובבים כ'חברים לצוות'? איפה יש מחויבות להחשפות לשלל חידושים, תכנים וחומרים שונים ומשונים?)

לא באתי לשלול את העיסוק בפקסום. (גם אני שם... ב"ה נהנית ומרוצה עד למאוד).
אבל אי אפשר להתעלם מזה שזה תחום שמצריך ערנות ורגישות (רוחנית..)- בפרט בהשואה להוראה.
לבא ולהגיד 'מורות מושחתות' ועוד כהנא וכהנא, זה לא תרוץ....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה