איפה לומדים יח"צ וכתיבה שיווקית באופן מקצועי?

• פותח הנושא מי
  • פורסם בתאריך

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הנושא מוצה,
בפרט שאף אחד לא השתכנע מהצד שכנגד...

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מי;945857:
להרגיע את הזעזוע, אושר:
אף אחד לא היה מתחיל להשמיץ כאן מורות, אם לא שהיה מי שניסה להסביר למה המורות הן בדרגה רוחנית גבוהה יותר מבעלי מקצועות חופשיים.
בתגובה טבעית להאשמה, מגיעה ההאשמת נגד, וכך נפתח דיון בו כל צד מתאמץ להוכיח שבצד השני נמצאים המושחתים האמיתיים...
בקיצור, אפשר לשים לזה סטופ? מה אתן אומרות?
מי מחפש בשיווק מושחתים?
אם מישהו ניסה לעשות את זה זו ממש בדיחה.
העלו [FONT=&quot]כאן נקודה טעונה ו[/FONT][FONT=&quot]כאובה וראויה לשיקול דעת מעמיק, וזו באמת טפשות לתקוע את עובדי ההוראה ב[/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot]כל מקום, מה גם [/FONT]שנדיר למצוא מורה שהתקבלה לעבודה בגלל אישיותה, אלא יותר בגלל הויטמין פי שבסביבה.
אבל העובדה שלמורה יש תקנון שהיא מחויבת אליו בעוד המשווקת לא ה[/FONT][FONT=&quot]כינה משהו [/FONT][FONT=&quot]כזה- מעמידה אותן בנסיון שונה.
זהו, מבחינתי אפשר לשים ע[/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot]כשיו סטופ[/FONT](עד שמישהי אחרת תז[/FONT][FONT=&quot]כה להקפיץ אותי)[/FONT]

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י chavi9;945862:
לא באתי לשלול את העיסוק בפקסום. (גם אני שם... ב"ה נהנית ומרוצה עד למאוד).
אבל אי אפשר להתעלם מזה שזה תחום שמצריך ערנות ורגישות (רוחנית..)- בפרט בהשואה להוראה.
לבא ולהגיד 'מורות מושחתות' ועוד כהנא וכהנא, זה לא תרוץ....

ערנות צריך בכל מקום עבודה,

ולכל הנבהלות - ב"ה יש גם הרבה (?) מורות טובות ובעלות אישיות.
אין ספק שביה"ס אכן מהווה חממה לעובדותיו,
אך זה לבד לא סיבה לעבוד בהוראה (מלבד הויטמינים שישנם או לא)
ללא התאמה לתפקיד.

הסיבה היחידה שאני מתברברת כאן (בניגוד להחלטתי לאחרונה להשתדל להפסיק להתברבר בדיונים חסרי תוחלת) זה ההקפצה, למה פרסום יותר גרוע מכל מקצוע חופשי אחר??? כך בכל אופן השתמע.

סופרת

משתמש צעיר
נכתב ע"י mig;945774:
את מתכוונת שמשרד מעורב או שעובדים בו בני מין אחד אבל ברמות רוחניות שונות הוא בעייתי?
עם זה אני מסכימה בהחלט - אי לכך בחרתי אני ועוד רבות להיות עצמאיות.

אך זה לא פוסל את הפרסום עצמו.

הידעת אלו סיפורים יש על מזכירות פשוטות במשרדי עו"ד?
או מזכירות פשוטה ללא ידע וללא השכלה במקומות פרובלמטיים....

אכן, על האדם לבחון שוב ושוב את מקום עבודתו ואופן עבודתו עם זה משפיע טוב עליו ועל ביתו או להיפך, אך בגלל זה לפסול את כל התחום?

בענין העבודה הרוחנית של הוראה, עדיין חקוקה במוחי ובליבי אישה "צדיקה" (בעיני עצמה, כן?) מושחתת המכהנת במשרת חינוך רמה, והיא לא יחידה.
כאן יש אחריות על נשמות אחרים.

לקחת לי את המילים...
זה בדיוק מה שרשמתי בתחילת האשכול, במילים אחרות.

יש לי חברה חסידת בעלזא, ועוד אחת חסידת צאנז, שתיהן עובדות במשרדי פרסום גדולים (לא מהראשונים, אלא בעשירייה הראשונה), והן נשים חזקות ויראות שמיים, צדיקות אמיתיות שיודעות איפה להעמיד גבולות..
ניסיונות יש בכל מקום עבודה.
צורת ההתמודדות איתם היא תוצאה של חינוך וערכים.

עכשיו אני רואה שמיצו את האשכול... אחרי שהתגובה נשלחה...
רוב הצלחות לכולן
ויכולת עמידה בכל ניסיון שהוא בחיים.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י אושר;945868:
אבל העובדה שלמורה יש תקנון שהיא מחויבת אליו בעוד המשווקת לא

גם למשווקת ולפרסומאית, למוכרת, ולמהנדסת יש תקנון צניעות,
בהחלט.

השאלה מי אוכף אותו?

אכן למורה אולי קל יותר מהבחינה הזו,
אך זה לא פותר את זו שאין לה מנהלת מלהקפיד ע"כ.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אפרתה;945742:
ג'י במטותא, כאשר יפתח משרד פרסום בתוך בית המקדש אולי הוא יראה אחרת... ברור שהעיסוק בקודש לעומת העיסוק בחול הוא מאוד משמעותי ואני בטוחה שאת מכירה בכך. כמי שעוסקת בתחום ההוראה וגם בשוק הכללי, ניתן להוכיח את התופעה באופן מוחץ- בתחום החינוך העובדים מחוייבים לרמה רוחנית מסוימת ועל כן עבודה שומרת עליהם במידה כל שהיא, בתחומים אחרים- יש צורך לשמור על עצמך מפני ההשפעות. אז בואו ותיתממו ותגידו ש'מה זה משנה'... זה משנה מאוד! אם למישהי ברור שמקומה בנישה מסוימת ויש לה על כך ברכת רב וכו', יהי רצון שתצליח אבל איך אומרים- לא נראה לי שהעבודה שלה תיקח אותה למחוזות הקודש והטוהר. מותר להכיר בכך שיש דברים שהם בדיעבד. אולי יותר נכון חובה להכיר בכך. ובודאי שאין היתר לדחוף לשם אנשים נוספים בביטחון כזה. אם מישהי תפנה בהמלצתי להוראה- לא אפחד מהתוצאות שירשמו על שמי. האם גם בתחום הפרסום אתם מרגישים כך? בטוחני שלא.
שנתחיל לריב?;)

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;945888:
גם למשווקת ולפרסומאית, למוכרת, ולמהנדסת יש תקנון צניעות,
בהחלט.

השאלה מי אוכף אותו?

אכן למורה אולי קל יותר מהבחינה הזו,
אך זה לא פותר את זו שאין לה מנהלת מלהקפיד ע"כ.
שום דבר לא פותר אותה, ובדיוק בגלל זה התחיל הדיון. [FONT=&quot][/FONT]

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;945869:
ערנות צריך בכל מקום עבודה,

ולכל הנבהלות - ב"ה יש גם הרבה (?) מורות טובות ובעלות אישיות.
אין ספק שביה"ס אכן מהווה חממה לעובדותיו,
אך זה לבד לא סיבה לעבוד בהוראה (מלבד הויטמינים שישנם או לא)
ללא התאמה לתפקיד.

הסיבה היחידה שאני מתברברת כאן (בניגוד להחלטתי לאחרונה להשתדל להפסיק להתברבר בדיונים חסרי תוחלת) זה ההקפצה, למה פרסום יותר גרוע מכל מקצוע חופשי אחר??? כך בכל אופן השתמע.

מבחינת בעיות צניעות, אינטרנט וכו' - עבודה במשרד פרסום לא בהכרח גרועה יותר מדברים אחרים.
סיטואציה של מזכירה משועממת במשרד של רופא או עו"ד או לא משנה מה - יכולה להיות הרבה יותר גרועה...

הנקודה הי שהפרסום, הוא תחום תאוני וחושני.
יותר מאדריכלות, או מזכירות, או רפואת שיניים או שמירה על תינוקות או אימון מקהלות או... או..או...
אי אפשר להתכחש לזה.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;945833:
בעיני לשלול את כל תחום הפרסום, בגלל שיש בו כאלו שהידרדרו עקב מקומות עבודה שאינם מהוגנים זה קצת סטייה מהנושא פרסום לנושא - מקומות עבודה בעייתיים.
אכן, הכוונה היתה כמובן על משרדי פרסום, לא על עצמאים. חשבתי שזה ברור מאליו.
ואכן הדיון, בעיניי, מוצה. (אם כי לא הובהר, למרבית הציבור.)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י אושר;945851:
אני קצת מזועזעת מצורת ההשמצה של עובדי ההוראה ומנימת הזלזול שנשמעה [FONT=&quot]כאן.
אני מזועזעת [/FONT][FONT=&quot]כיוון שמדובר בהוצאת שם רע על קבוצה ענקית שבהחלט משתדלת למלא את תפקידה באמונה, גם אם יש ביניהן בודדות בעייתיות.
[/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]
אני לא חושבת שמורה בדרגה יותר גבוהה ממעצבת ומפרסומאית.
לפעמים זה עשוי להיות ההפך, אבל אין ספק שההוראה לא היא זו שדרדרה אותה, מה שאני לא י[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]כולה להגיד לך על רבות שאני ספציפית מ[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]כירה ועוסקות בתחום השיווק, שלפני חמש שנים היו נראות יותר טוב, ובאמת חבל שהגיעו לאן שהגיעו.
[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]

בתור מורה וקופרייטרית חלק מן הדברים מעוותים ונאיביים.
הוראה היא מקצוע שדורש ממך להתקדם, לא להישאר באותו מקום, להמשיך ולהוסיף דעת, לפתוח ספרים, לדאוג להעברת המסורת בדיוקנה המלא והמדויק. בפרסום אתה בקרב שלא ליפול. אז אין כאן בכלל שאלה מה עדיף על מה.

אני יכולה לומר שמה ששינה אותי באמת בארבע שנות ההוראה האחרונות- הן התלמידות המקסימות שלי, לא משרדי הפרסום ולא הלקוחות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה