התייעצות איפה המקום שלנו?

מצב
הנושא נעול.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
ועוד משהו-
אחד המתסכלים ,זה היחס של אלו שהתחתנו:
הן התחתנו בעצמן,הם עשו זאת!!!
ואנחנו-מה מונע מאיתנו?
כאילו הם על גג העולם-כי הם התחתנו ואנחנו-בלוע של הר געש...

ולסיום
נקודה שמירה דביר כותבת עליה הרבה
היחס בציבור שלנו לרוקות-כאילו אנחנו ילדות בנות 17,
רוקה לעולם לא תוכל להגיע לתפקידים שנשואה תגיע אליהם ,ללא קשר לכישורים,יכולות ועוד...
כאילו הנישואים הם מקפצת כשרונות ויכולות...

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
רוקה לעולם לא תוכל להגיע לתפקידים שנשואה תגיע אליהם ,ללא קשר לכישורים,יכולות ועוד...
לא בטוח, לא אוהבת את ההכללה, וחבל לקבע את זה במוח. פגשתי (אפילו כאן באתר) רווקות מוכשרות ומאד מצליחות ובתפקידים מעולים. אבל- ובזה את צודקת- אפילו הן הודו שהן לא אומרות מה הסטטוס שלהן ללקוחות, עד שלא שואלים.

.Ana

משתמש פעיל
ולסיום
זאת נקודה מקוממת וחסרת היגיון!
ואני קוראת מפה לכל המעסיקות/ים באשר הם: אל תבחרו אנשים לפי שנות נישואיהם, אלא על פי מידת כישוריהם,יכולותם ומידת הרצון והמסירות שלהם.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
לא בטוח, לא אוהבת את ההכללה,

צודקת
אבל,מה לעשות שאני וחברות שלי נתקלות בזה המון
כמה דוג' פשוטות
-רציתי להתנדב בארגון של חברותות בין חילוניות לחרדיות-"את רוקה?לא,זה לא מתאים לנו"...
הלו!! אני בגיל מספיק יציב בשביל לעשות דבר כזה...
-להיות מחנכת כיתה-רק אם את נשואה,רוקה לא יכולה לקבל תפקיד כזה

מה לעשות שאנחנו מקבלות הרבה פידבקים כאלו?
בטוח שיש אנשים שלא מתיחסים כך,ופגשתי גם מהם הרבה,
אבל,זו אפליה,אמיתית ומכוערת

מחכה לנס

משתמש פעיל
למחכה לנס ולכל הרוקות המקסימות
גם אני באותה סירה...
ומשהו חשוב-כל זמן שאת כואבת את המצב ,שאכפת לך,שאת עדין חולמת-זה המקום הטוב והבריא.
רוקה שכבר לא כואב לה-זה סימן שהיא מתחילה שלב חדש ברוקות-ולטעמי ,השלב הזה מפחיד הרבה הרבה הרבה יותר!!

שם מתחיל יאוש אמיתי ועמוק,אני מצרפת כאן קטע שכתבתי בעבר בנושא זה-

אחד הפחים הגדולים ברוקות,שהכי קל ליפול אליו,
הוא ,כמה מוכר ולא חביב-יאוש
יאוש עם הרבה דעת... דוקא.
מתחילים לחשוב ,קדימה ואחורה וגם מהצדדים
ואז מ ת י א ש י ם...

וזהירות,אני לא כותבת עכשיו לרוקות שהן שנה-שנתים אחרי הסמינר אלא קצת אחרי.

זה כמו בור עמוק היאוש הזה,ומותר ליפול אליו,
ב2 תנאים:
1.שזה קורה לעיתים נדירות
2.אפשר להשאר בו רק כמה שעות ולקפוץ החוצה.

אז
לענ"ד,יש כמה דברים שיכולים לעודד אותנו בשלבי היאוש-

1.א"פ א"א לדעת כמה קרובה הגאולה
2.לחפש את נקודות האור בחיינו ולהודות עליהם
3.להתפלל מהבית או ממקום מסוגל שמתאים לכן
4.לצאת לקניות/טיול עם חברה או בלעדיה
ולא להפסיק להאמין.

בשורות טובות אצל כולנו ממש בקרוב

איי, יאוש ואדישות, איזה מסיכה מוכרת שזאת!
ואני לא יודעת מה עדיף, להרגיש כאב חד בלב בלי הפסקה או להגיע להשלמה עם המצב וזה התפקיד שה' שתל אותי בו כרגע ופשוט אין לי יכולת לשנות אותו.
זאת דרך התמודדות שמגיעה לפעמים מתוך מודעות ולפעמים מתוך בריחה, לא קל בכלל!

מחכה לנס

משתמש פעיל
לא בטוח, לא אוהבת את ההכללה, וחבל לקבע את זה במוח. פגשתי (אפילו כאן באתר) רווקות מוכשרות ומאד מצליחות ובתפקידים מעולים. אבל- ובזה את צודקת- אפילו הן הודו שהן לא אומרות מה הסטטוס שלהן ללקוחות, עד שלא שואלים.
ברור, שימי לב כמה כאן לא כותבות שהן רווקות, יש תחושה של בושה במצב הזה, וזאת לא סתם תחושה כי המציאות היא שבמבט ראשון הרווקות מתקבלת כמסכנות ועם פחות יכולות, וגם אני, אם אני לא מספיק חזקה בידיעת היכולות והיתרונות שלי, אני מרגישה לפעמים מסכנה ונבוכה בכל מיני מצבים. (הרבה פעמים אני מניפה את דגל הרווקות מתוך מודעות שזה מקור של כח, אבל לפעמים הבושה מתגברת גם עלי)

מחכה לנס

משתמש פעיל
מחכה לנס, יש לי רעיון לאימרה יפה בפרופיל שלך. קבלי:
מחכה לנס, ולא, אל תכינו לי קפה.
או: מחכה לנס. שתיים סוכר ובלי שחור בכלל.
רעיון! אחשוב על משו
אמסד (לש' ממסד) את הניק ואטפח אותו;)

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ולא להפסיק להאמין.
בשורות טובות אצל כולנו ממש בקרוב
כ"כ חשוב, לא להפסיק להאמין.
כמה שזה נשמע די פשוט ומתבקש מכל יהודי - זה ממש קשה לפעמים.
יש לי חברה מדהימה שצלחה איתי יחד את תקופת הרווקות, ולא הפסיקה לקדוח לי במוח:
"מה, הקב"ה לא יכול להביא לי חתן בין-רגע? הקב"ה יכול הכל!" וכך שוב ושוב...

יחד היינו משננות, שגם לנו מגיע בחור מוצלח וטוב, רגיל!
ולא כמו אלו שחושבים: היא רווקה בגיל כזה? שתתפשר! שתיקח צולע / חולה ה"י ועוד כל מיני... ולא שאני חלילה מזלזלת, חס וחלילה! אבל בציבור היקר שלנו, רווקות מאוחרת זה כתם אפל ונורא כל-כך, שמשתווה ברמתו לחולאים אחרים, קשים ונוראים הרבה יותר...

ולפעמים היה קשה מאוד להאמין, אבל חזרתי שוב ושוב על הרעיונות האלו, שעזרו לי וחיזקו אותי מאוד.
כי כששוב חוזרים מפגישה עם בחור מס'... ואין טיפת כיוון וקשר, ויודעים שזה שוב "לא", היתה מחשבה שמתגנבת ללב: אמאל'ה, אז מתי אני כן אתחתן? עברתי כ"כ הרבה בחורים, האם יש בכלל מישהו שכן מתאים?
הייתי חוזרת ומשננת שוב ושוב: הקב"ה יכול הכל, הוא יכול להביא לי את הבחור שלי בקלות ובמהירות, ברגע אחד! וזה יהיה בעז"ה בחור נורמלי לחלוטין, מוצלח ורגיל!".

ועוד משהו שחשוב לי לגעת בו:
יש הרבה אנשים שחושבים שרווקים/ות אשמים במצבם, כי הם בררניים מידי, או לא יודעים מה הם רוצים מעצמם ועוד כל מיני פנינים נפלאים שכאלה.
וזה לא נכון ולא הוגן לחשוב ככה!
אני מעולם לא הייתי בררנית, ואחזור על זה שוב - מעולם!!!
אבא שלי תמיד אמר לי, ואני מודה לו על זה עד היום: אל תרתעי אף פעם להמשיך לפגישה שניה. גם אם תמשיכי לפגישה שניה - זה לא אומר שאת צריכה להתחתן עם הבחור הזה.
כמעט תמיד אני זו שהייתי אומרת 'כן', ומוכנה להמשיך לנסות פגישה נוספת, למרות שעל פניו זה היה נראה חסר כיוון - רק לנסות ולדעת שהורדתי את ההצעה הזו מתוך אחריות ושיקול דעת.

ואני לא הייתי היחידה שנהגה כך, מכירה עוד הרבה חברות מקסימות ויקרות שנוהגות/נהגו כך.
רוב הבנות הרווקות שאני מכירה היו בעד להתקדם הלאה, לנסות פעם נוספת. היו מוכנות להתפשר על המוווון דברים שלחיים העתידיים כמעט ולא משמעותיים, אבל לצערנו רוב האנשים מייחסים להם משקל (הורי הבחור גרושים, ישיבות 'לא נחשבות', אחים חילוניים ועוד).
נכון שתמיד יש יוצאים מן הכלל, והכרתי גם כאלו שהדרישות שלהן מהבחור הזויות - אבל הן מעטות ובודדות ממש.

אז בבקשה מכם, אם תיתקלו ברווקה בוגרת (שונאת להשתמש במילה "מבוגרת") - אל תשפטו אותה, היא לא אשמה במצב ולא 'בררנית חסרת תקנה שעוד לא נולד הבחור שאיתו היא רוצה להתחתן'...

imac100

משתמש מקצוען
ולסיום

את בטוחה בזה?

- המחנכת של הבת שלי בבית ספר גדול ונחשב בירושלים התחילה את השנה נשואה צעירה אחרי רווקות לא כל כך צעירה.
וזה כבר השנה השלישית שלה בחינוך (והמורה המחליפה רווקה בת 25)
- אני התקדמתי מאד כשכירה כרווקה (עבדתי 6 שנים כרווקה) התקדמתי יותר מנשואות וגברים שעבדו איתי במשרד.

- אחותי רווקה עובדת כבר כמה שנים וברוך ה נאד מצליחה בעבודה שלה.

מסכימה עם כל מה שנכתב כאן באשכול עם זה קצת פחות

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כאילו הנישואים הם מקפצת כשרונות ויכולות..
אני רווקה לכן מרשה לעצמי :):p...

אני יכולה באמת להבין את הבעיה בחורה רווקה בציבור שלנו שונה לגמרי
אצלנו גרים אצל ההורים עד החתונה ובדר"כ גם מקבלים הכל אין כ"כ אחריות
ולכן גם תראו שבחינוך יתנו הרבה יותר מהר לרווקה מאשר ניהול יש להם פחות אחריות מנסיון מר..!

ואממממ....זה לא מחייב זה לא כולם[אני נגיד לא כזאת:p]

תמר לב

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני רווקה לכן מרשה לעצמי :):p...

אני יכולה באמת להבין את הבעיה בחורה רווקה בציבור שלנו שונה לגמרי
אצלנו גרים אצל ההורים עד החתונה ובדר"כ גם מקבלים הכל אין כ"כ אחריות
ולכן גם תראו שבחינוך יתנו הרבה יותר מהר לרווקה מאשר ניהול יש להם פחות אחריות מנסיון מר..!

ואממממ....זה לא מחייב זה לא כולם[אני נגיד לא כזאת:p]

דווקא בהייטק לדוגמה רווקה יכולה להתקדם יותר, היא נשארת יותר, ונותנת יותר מעצמה לעבודה מטבע הדברים, (גם שמעסיקים יותר אוהבים מה שבטוח פחות חופשות--:rolleyes:)

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דווקא בהייטק לדוגמה רווקה יכולה להתקדם יותר, היא נשארת יותר, ונותנת יותר מעצמה לעבודה מטבע הדברים, (גם שמעסיקים יותר אוהבים מה שבטוח פחות חופשות--:rolleyes:)
כמובן רווקות הרבה יותר משקיעות...

imac100

משתמש מקצוען
אני לא יכולה להיות בטוחה ב100% בשום דבר
והייתי שמחה לטעות,
לאמר לך שיש תחושה כזו באויר-ודאי וודאי.

יש הפליה בעולם
גברים מתקדמים יותר מנשים
חילונים יותר מחרדים ועוד ועוד

דווקא ספציפית בנושא של עבודה ממה שראיתי ברווקות אין הפליה
נתת דוגמא של חברותא עם חילונית. הייתי חברותא תקופה קצרה למדנו משהו לא קשור בכלל לזוגיות אבל זה היו השאלות המרכזיות של החברותא שלי. אם כל הקושי אפשר להבין שבגלל אופי ההתנדבות חשוב שהנשים תהיינה נשואות

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
סילחו לי שהתפרצתי קצת לעזרת נשים כאן
אבל בגלל שאני מכיר זאת מקרוב אצל קרובת משפחתי
אנסה להסביר את המצב

רוב ככל האנשים משחקים בחיצוניותם כאילו אצלם הכל טוב, גם אם באמת בפנים זה לא כך.
ממה שהבנתי כאן לגבי פותחת האשכול [קראתי כמעט את כל התגובות כאן], נראה שהמצב הוא כזה:

הרווקה, מצד אחד, כלפי חוץ היא משדרת שמחה וששון, בין ביום יום ומסתמא גם בחגים, גם מתי שבפנים היא באמת לא מרגישה כך בכלל אלא להיפך. ומצד שני, קשה לה לראות איך לכולם טוב, ואושר מנת חלקם.
ואז, היא תמהה, מדוע כולם חושבים רק על עצמם, ולא חושבים עליה שגם היא צריכה לשמוח לפחות כמותם. ובצדק.

האחים וכו', מצד אחד, גם הם משדרים שמחה וששון, גם מתי שבאמת קשה להם, ואכן לא חסר קושי לאנשים נשואים עם ילדים. ומצד שני, הם מקנאים באחותם הרווקה המחוייכת תדיר [גם מתי שהיא משחקת אותה שמחה], איך היא תמיד שמחה ואיך אין לה קושי כלל.
ואז, לפעמים יתכן שגם הם תמהים, מדוע היא חושבת רק על עצמה ולא מציעה עזרה בשמירה על ילדיהם או כל עזרה אחרת הנצרכת [וזאת גם מתי שבאמת היא מגישה עזרה או טורחת הרבה למענם, אלא שזה לא "מספק" אותם]. ולכאורה, גם זה בצדק.

יוצא, שכל אחד חושב על השני שהוא שמח ומאושר יותר ממנו [תמיד הדשא של השכן יותר ירוק], ובליבו מעט [או יותר] תרעומת על כך שהשני לא נחלץ לעזרתו גם כן לשמחו כמותו.
אבל אם באמת כל אחד מהם היה רק יכול לקרוא את המחשבות של השני, היה כל אחד נוכח לדעת, שלשני לא יותר טוב ממנו, ולכל מצב [נשואין/רווקות] יש יתרונות וחסרונות. וב"ה, אלו הם החיים, ועל הכל יש להודות.
מה שכן, מקובל לחשוב [ובאמת זה לא נכון], שכאילו לרווקות יש יותר יתרון [כיון שרווקות זו לא גזירה שהרי סוף כולן להתחתן], מזה שהן "מרוויחות" יותר זמן של חופש ופנאי עד נישואיהן יותר מאלו שמצאו מיד את זיווגן ומטופלים עם ילדים.

לכן, עצתי הדלה, לנסות כמה שיותר להסיח את הדעת מהצער, ולקוות רק לטוב, כי כל מה שהקב"ה עושה הכל לטובה, ואמנם יבוא הטוב בעיתו. ולפעמים שווה לחכות ואפילו הרבה, בשביל איזה חתן טוב ומוכשר. הצער, רק מפיל לייאוש ולחוסר תקווה, זה לא טוב לנפש וגם לא בריא לגוף.
אדרבה, כדאי לחשוב על האחרים על הדברים שקשה להם - גם אם נראה לכאורה שטוב להם, ולנסות להקל מעליהם [במידת האפשר כמובן]. זה יתן לך סיפוק נפשי עצום, כי להיות מהנותנים זו מעלה והרגשת רוממות. גם הם יודו לך מאד, ויעריכו אותך עוד יותר. אז השמחה תגיע מאיליה.

נ.ב. לא התכוונתי לזלזל חלילה ברווקות למיניהן, אלא רק לצייר את המצב כפי הנראה. אף אחת לא אשמה, פשוט רק לשנות את כיוון ההסתכלות לצד היותר חיובי ולא הפחות חיובי.
מקווה שלא נכשלתי בלשוני. אם פגעתי חלילה, תחשבו שלא כתבתי כלום.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה