עזרה איפה ההייטק הבא

RIvka.F

משתמש פעיל
אנשי שיווק ומכירות פרונטלי ודיגיטלי יכול ללכת?
לפי מה שאני יודעת אפשר להגיע שם למשכורות יפות מאד [כולל בונוסים]
וזה גם דורש סט כישורים אחר לגמרי מכל המקצועות הראליים שהציעו כאן
ולמיטב ידיעתי יש לזה ביקוש גדול מאד [בסוף גם הייטק תלוי במכירות]
השאלה היא אם בצורה פרונטלית זה דורש רכב והתעסקות עם גברים וכו'
וכן בצורה דיגיטלית אם זה דורש חשיפה לרשתות חברתיות וכו'
אין לי כ"כ מושג,
מה אומרים?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אנשי שיווק ומכירות פרונטלי ודיגיטלי יכול ללכת?
לפי מה שאני יודעת אפשר להגיע שם למשכורות יפות מאד [כולל בונוסים]
וזה גם דורש סט כישורים אחר לגמרי מכל המקצועות הראליים שהציעו כאן
ולמיטב ידיעתי יש לזה ביקוש גדול מאד [בסוף גם הייטק תלוי במכירות]
השאלה היא אם בצורה פרונטלית זה דורש רכב והתעסקות עם גברים וכו'
וכן בצורה דיגיטלית אם זה דורש חשיפה לרשתות חברתיות וכו'
אין לי כ"כ מושג,
מה אומרים?
50 אחוז מהתפקידים בהייטק הם לא תפקידי פיתוח.
יש תפקידים של מרקטינג / uxui / customer sucsses אבל אין בהם כמעט חרדיות :(
נדרשת להם רמה גבוהה של אנגלית, ההכשרה קצרה יחסית, והשכר גבוה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לפני 10 שנים אמרו שעוד 10 שנים הרכבים ירחפו באוויר
יש הבדל משמעותי אחד
כיום יש הרבה רכבים שכבר על הכביש בשכונה שלך, שיודעים לשמור על סטיה מנתיב, בולמים באופן עצמאי במקרה של איום לתאונה, ועוד הרבה פיצ'רים שבעבר היו מדע בדיוני.
המרוץ לרכב אוטונומי בעיצומו, והמרוץ לרכבים מעופפים כמעט ולא היה קיים מעולם.
גם אם הרכבים החדשים לא יהיו אוטונומיים לחלוטין, לימוד הנהיגה יתקצר מאוד, ולא יצריך ידע מאוד נרחב בתפעול של הרכב. לא יהיה אדם אחד מן הישוב שילמד על גיר ידני, פשוט כי מעבר לרכבי ספורט לא יהיו כאלה רכבים על הכביש.
הנהיגה תהייה הרבה יותר פשוטה וקלה.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הנושא כבר לעוס בעשרות אשכולות
וחבל שהוא גולש לשם עוד פעם
לא שאלו מה קורה בהייטק זה ידוע ומפורסם
גם לא שאלו אם שווה הוראה או לא
שאלו על עבודות שאפשר להרוויח מהם והרבה
והמציאות היא שבכלל הציבור אאל"ט 10.3 אחוז מועסקים בהייטק
כל השאלה היא ממה כל השאר מתפרנסים ואיך אפשר להעתיק את זה לציבור החרדי
וחבל שכל פעם שיש כזה אשכול הוא בסוף מגיע לויכוח הטיפשי והמיותר כן הייטק לא הייטק כן מורה לא מורה
יאללה תתקדמו
הבעיה שכל האשכולות הללו ננעלו:LOL::LOL:

e b p

משתמש מקצוען
אוניברסיטאות? עד כמה שידוע לי לימודי רוקחות מלאים אפשר ללמוד רק בשתי אוניברסיטאות בארץ - עברית ובן גוריון.
אבל נראה לי שכדי להיות רוקחת פשוטה בבית מרקחת (ולא בפיתוח של תרופות או משהו) מספיק תואר פשוט יותר - בכימיה למשל.
לא נכון. צריך תואר ברוקחות כדי להיות רוקח.
וזה לימודים של 4 שנים.
שמעתי שיש עכשיו קבוצה נפרדת לנשים במכון טל בירושלים. כנראה שלוחה של איזה אוניברסיטה.

#שירי

משתמש פעיל
אומץ מצד מי?
מצד הבנות.
בחירת מסלול מורכבת מ99% סחף חברתי ופופולאריות, ולכן פתיחת מסלול חדש היא הליך מסורבל ומתיש.
יש כמה סמינרים שיש להם פתיחות לכל דבר!, (מנסיון של הצעת מסלולים שונים ומגוונים) לכמעט הכל יש הסכמה עקרונית, הבעיה היא בשכנוע של הבנות ובגיבוש קבוצה. (מסלולים כמו תרפיות שונות, טכנאות שיניים ועוד.)

בקיצור, מי שינסה לומר שאין פתיחות מצד מנהל הסמינרים, שידע רק שהם שוברים את הראש איך להצליח להביא משהו - שיהיה שילוב של כשר-רווחי-נחשב-קצר.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מצד הבנות.
בחירת מסלול מורכבת מ99% סחף חברתי ופופולאריות, ולכן פתיחת מסלול חדש היא הליך מסורבל ומתיש.
יש כמה סמינרים שיש להם פתיחות לכל דבר!, (מנסיון של הצעת מסלולים שונים ומגוונים) לכמעט הכל יש הסכמה עקרונית, הבעיה היא בשכנוע של הבנות ובגיבוש קבוצה. (מסלולים כמו תרפיות שונות, טכנאות שיניים ועוד.)

בקיצור, מי שינסה לומר שאין פתיחות מצד מנהל הסמינרים, שידע רק שהם שוברים את הראש איך להצליח להביא משהו - שיהיה שילוב של כשר-רווחי-נחשב-קצר.
לא סתם אומץ, זה לקחת גם סיכון על מקצוע,
במידה ויתברר כלא יעיל או מעשי....

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: gpt

טינטין!

משתמש מקצוען
- זו היתה ההצעה שלי,
לדעתי עומדת בכל הפרמטרים,
מקצוע שנלמד תוך 3 שנים,
הכנסה גבוה,
לימודים ללא תוכן בעיתי ..
אבל שוב מתאים לבעלי ראש ריאלי :(
אבל בשביל להיות כלכלן נדרש תואר.
או שהתכוונת ללימודים שלא במסגרת הסמינר?

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
4 שנים, לא 3.
והם צריכים לדעת המון,
תופעות לוואי,
תופעות בין תרופתיות,
מינונים, גילאים,
אלרגיות, תחליפים
ועוד, מן הסתם, אני לא רוקחת.

ברור שצריכים לדעת. השאלה בכמה ידע משתמשים ביום ביום. מעט מאוד. היום, בהרבה בתי מרקחת יש שירות אוטומטי, הרוקח סורק את הברקוד שעל המרשם. ומאחוריו יורדת קופסא עם התרופה המבוקשת. זהו.

ואגב, חמותי רוקחת. ולא בגלל זה אני נגד המקצוע הזה. היא פשוט לא עובדת בתחום. תארו לכם מה היה קורה אם היתה בתחום.....

רק רוצה לראות

משתמש חדש
זה נכון שצריך גיוון ובמסלולים הקיימים הבנות מוגבלות מאוד לאיזה מקצוע ללכת, ואדרבא הייתי רוצה לראות אותנו מפוזרים ומוברגים בכל מערכת, אך לסמינר אני לא רואה מקצוע ששווה מספיק לפתוח מסלול חדש ולראות בו פוטנציאל הצלחה מאסיבי
מקצוע שיכול להתאים לכמה בודדים לא יכול להוות פיילוט לצמיחה גדולה
תראו את מסלול התכנות איך הוא ענק לא רואה שום מקצוע עם פוטנציאל שמתקרב בכי הוא זה לתכנות,

צריך להדגיש גם [ציינו את זה אחרים] שתכנות איננה מקשה אחת, גם בתוך המקצוע ישנם שפות וטכנלוגיות שמתאימים לאחד יותר מלשני, יתכן ובעולם ההייטק יש מקום לפתוח בתוך המסלול כמה אופציות [לא רק בטכנלוגיות אלא במהות בצורת החשיבה] ישנם טכנולוגיות הדורשות מאמץ רב ויש כאלו שזה חשיבה לא מרובה יותר מדי והרבה העתק הדבק

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה נכון שצריך גיוון ובמסלולים הקיימים הבנות מוגבלות מאוד לאיזה מקצוע ללכת, ואדרבא הייתי רוצה לראות אותנו מפוזרים ומוברגים בכל מערכת, אך לסמינר אני לא רואה מקצוע ששווה מספיק לפתוח מסלול חדש ולראות בו פוטנציאל הצלחה מאסיבי
מקצוע שיכול להתאים לכמה בודדים לא יכול להוות פיילוט לצמיחה גדולה
תראו את מסלול התכנות איך הוא ענק לא רואה שום מקצוע עם פוטנציאל שמתקרב בכי הוא זה לתכנות,

צריך להדגיש גם [ציינו את זה אחרים] שתכנות איננה מקשה אחת, גם בתוך המקצוע ישנם שפות וטכנלוגיות שמתאימים לאחד יותר מלשני, יתכן ובעולם ההייטק יש מקום לפתוח בתוך המסלול כמה אופציות [לא רק בטכנלוגיות אלא במהות בצורת החשיבה] ישנם טכנולוגיות הדורשות מאמץ רב ויש כאלו שזה חשיבה לא מרובה יותר מדי והרבה העתק הדבק
יש הבדל בין פיתוח תוכנה שלומדים כיום בסמינרים במאסות וכן גם QA לעומת שאר מקצועות ההיטק.
כמו למשל ניהול מוצר, Ux/Ui ברמה גבוהה, pre sale, מרקטינג, customer succes,
אפילו גיוס וסורסינג מאוד יכול להתאים לאשה חרדית.
אלו לא דברים שקשים ללמידה, והלוואי ונתחיל לראות בהן יותר נשים חרדיות.

אנוכי

משתמש מקצוען
יש הבדל בין פיתוח תוכנה שלומדים כיום בסמינרים במאסות וכן גם QA לעומת שאר מקצועות ההיטק.
לא להכל יש אותה כמות של עובדים / מקומות עבודה (כמה אנשי HR יש בחברה לעומת מתכנתים?) וכן, לא שיך תמיד לעשות בתפקידים כאלו- הפרדה מגדרית= עבודה שמורה / בקבוצות.

gpt

משתמש פעיל
+ מנהלת מיתוג מעסיק

דיני

משתמש מקצוען
מה זה כמעט?

בגדול זאת בדיוק הבעיה שהייתה עד היום,
לומדים הכל, לעומק , ברמה גבוהה,
ובסוף נשארים בלי כלום ביד... (לא בנושא התכנות ששם התואר לא משחק תפקיד ראשי, מדברת על מקצועות אחרים)
בהייטק ספציפית הידע משחק הרבה הרבה יותר מאשר התואר הרשמי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה