אינטרנט אר אל

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י A052;2148950:
לא הבנתי את הציניות,
ועדיין הדברים נכתבו למרות שאני לא כ"כ מרוצה מהשירות של RL ויש לי תקלה שממשיכה כבר שבועיים כי היא בקו התפר של נטפרי וRL.
וודאי שאני לא בעל מניות בRL...

הציניות הייתה על מי שהאכיל אותך במאודים. מחילה.

A052

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אפשרי;2148952:
הציניות הייתה על מי שהאכיל אותך במאודים. מחילה.

איני אדם מקצועי,
אבל נסה לבדוק את כתובת הIP האמיתית שלך ותיווכח שהיא מוצפנת למדי.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נראה לך "אפשרי" הוא מקצועי?
אני כן מקצועי. אפשר לבחון אותי.

אני לא אומר שהוא מודל בינלאומי אבל בוא ודאי יותר מ018. חד וחלק.

ועוד משהו, "אפשרי" ברגעים בהם אתה "עוזב את הקטע ההלכתי" תוכל גם להוריד את הכיפה.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מבקש מחילה מהניקים שצלצלו לי בהודעה #6...
ערכתי, היות שהדברים הגיעו לגורמים הרלוונטיים, אז לא ראיתי צורך בהשארת ההודעה המקורית...

ולאר-אל/בן של מלך, עפת על עצמך... לא מיניה ולא מקצתיה...

אבל עזבו אתכם, אין לי כוח להתווכח, היות שזה לא יעזור. למעשה זה מה שיש כרגע.
וברור הדבר כשמש, שברגע שתהיה אפשרות, כל העניין ישתנה ברגע...

מעדיף לעצור כאן.

mat

------- Magicode -------
אני יסביר לכם את הרקע ותבינו קצת במה מדובר.

ספק שרוצה לעשות נטפרי צריך להקדיש לכך שרת. ולכוון את התעבורה דרכו.
לא כל ספק יודע לעשות את זה. יש כאלו שצריכים חברה חיצונית שתבצע להם את זה.

בכל מקרה. גם אם הסינון לא עולה כסף. יש עלויות של שרתים שצריך להחזיק לצורך הסינון.

תוסיפו לזה את התמיכה שהסינון מייצר. כלומר נכון שנטפרי תומכים בחסימות. אבל לפעמים התצורה שהלקוח מסונן יוצרת בעיות שהספק צריך לפתור אותם.
לקוחות מסוננים לא תמיד יודעים האם הבעיה זה הסינון או הספק ממילא הספק מקבל הרבה יותר פניות מכל ספק אחר. וכל פניה זה אומר עבודה רבה לפעמים רק כדי לבדוק למי קשורה הבעיה.

תוסיפו לזה שספק קטן העלויות שלו גבוהות יותר מספק גדול בגלל שהוא בעצם קונה פחות תעבורה ואז זה עולה יותר יקר.

תוסיפו לזה שהוחלט שנטפרי לעת עתה לא תהיה חינם. כי בכל זאת צריך להתקיים. ואין תורמים כפי שחשבנו.

וגם אם אתם משווים מחיר אל תשוו את זה ל3 חודשי מבצע. או כל מיני כאלה. זה לא מדד. כי לפעמים מוכרים במחירי הפסד כדי למשוך לקוחות. בודדים האנשים שיש להם את האנרגיה לקפוץ מספק לספק כל 3 חודשים.

ניוזמן

משתמש פעיל
כל מילה דברים פשוטים לא מבין מ בכלל הנידון
מה שאני מסיק ה לא לשלם לנ"פ רק לתרום

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
תודה לMAT על התשובה. כדרכו, התשובה עניינית וברורה.

אין לאר אל איזשהם הוצאות בלתי ברורות שנובעות מהחסרון במניות, או מהמקצועיות והאיכות הבינלאומית. (גם שמח לעזור מסכים לדרג אותם רק מעל אקספון. אוקי. אבל לא מעל רוב הספקים שאף אחד אינו מהרהר אפילו על מחירים נפלאים כאלו של 41 ש"ח בחודש לספק בלבד).

יש דברים טכנולוגים שאיני מבין בהם, אבל בכל אופן זה ברור שאף ספק שעובד עם סינון אחר לא לוקח על כך תוספת. למרות שיש בכך תוספת פניות, אולי. (אדרבא, לקוחות נתיב מקבלים ספק אקספון 5 מגה בחינם במחיר הסינון).
אבל אם יש מורכבות טכנולוגית דווקא בנטפרי על כך לא אכתוב במה שאין לי ידע.

בכל אופן לפי מה שידוע - ויבואו מי שמסוננים בחברה אחרת ויעידו - בסינונים אחרים כמעט ולא עולה על דעת מי שגולש ונתקע לתלות את הבעייה בספק, אלא רק בחסימה. אם דווקא באר אל זה כך, זה אפעס אולי מראה משהו על טיב האיכות הבינלאומית. (וע"ע יד 2, למשל)

חברות קטנות משלמות יותר על התעבורה, כמובן, ויש הרבה חברות קטנות, שמסתדרות איכשהו עם רמת המחירים המקובלת בשוק. כמובן, שאם הם יקחו מחירים גבוהים הם גם יאבדו את הסיכוי להפוך יום אחד לחברות גדולות יותר.

ולגוף ההשוואה, עיקר ההשוואה הייתה למחירי ספק נטו ולא לדיל של 3 חודשים של אקספון שרק חידד את ההשוואה.
אפרט את הנתונים: (מאתר כמהזה?)
אקספון מאה מגה 18 ש"ח
הוט נט מאה מגה 20 ש"ח, 3 חודשים חינם למצטרפים דרך האתר וכן חינם לכל לקוחות הוט מובייל בסלולר
אורנג' מאה מגה 30 ש"ח ללקוחות אורנג' (15 מגה ב20 ש"ח)
טריפל C 15 מגה 20 ש"ח
012 סמייל 15 מגה 25 ש"ח
נטוויזי'ן 15 מגה 25 ש"ח
בזק בינ"ל 15 מגה 35 ש"ח

את ההשוואה ערכתי בעיקר מ15 מגה, מכיוון שאפילו שהמחיר של אר אל הוא כביכול על מאה מגה, אבל ברגע שאר אל לא מציעים לך את האפשרות של 40 מגה או 15, הפירוש הוא שלמעשה הם לוקחים גם ל15 מגה את המחיר הגבוה. וזאת בזמן שהם לא מציעים דיל עם תשתית, ותשתית מאה מגה יקרה מאוד לרוכשים דרך בזק - 99 ש"ח. (חוץ מזה שיש אזורים שאין בהם גם אפשרות של מאה מגה.)

המשך בהודעה הבאה

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
והנה המשך ההשוואה, לתשתית + ספק.

באר אל, כידוע, אין דיל של ספק + תשתית, על כן צריכים לשלם לבזק עבור הספק - ל15 מגה - 69 ש"ח. אם כן, ספק + תשתית 15 מגה עולה באר אל 110 ש"ח.

והנה, כך לוקחים כמה ספקים שיש להם כנראה יצירה פחות מונומנטלית ואיכותית מאשר לאר אל:
טריפל סי - 65 לשנה ראשונה למי שיש לו נקודת חיבור של בזק. מי שאין לו 45 לחודשיים ואח"כ 75
019 טלזר - 69 ש"ח לחצי שנה ואח"כ 79
אקספון - 69 ש"ח לחצי שנה ואח"כ 85
סמייל - 79 ש"ח
נטוויז'ין - 79 ש"ח
בזק - החל מ82 ש"ח
פרטנטר - 85 ש"ח
בזק בינלאומי - 89.9 ש"ח

ובזאת סיימתי בלנ"ד את דברי, ירא הציבור וישפוט.

נ"ב. ולשמח לעזור, שאפו על הלשון הנקיה והעדינות. בפורומים אחרים זה לא היה עובר, אבל כנראה כאן יש כללים אחרים.
למי שמתעניין, אני התכוונתי בדברי שאין ברצוני להכנס כאן לדיון ההלכתי.

ליכט

משתמש צעיר
נכתב ע"י mat;2149751:
תוסיפו לזה שהוחלט שנטפרי לעת עתה לא תהיה חינם. כי בכל זאת צריך להתקיים. ואין תורמים כפי שחשבנו.

רק לשם הסקרנות, ארשה את עצמי לשאול, מה הכוונה בתוספת זו, האם זה אומר שאראל מעבירים נתח נכבד של התשלום החודשי לנטפרי ???

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י ליכט;2149856:
רק לשם הסקרנות, ארשה את עצמי לשאול, מה הכוונה בתוספת זו, האם זה אומר שאראל מעבירים נתח נכבד של התשלום החודשי לנטפרי ???

כתב MAT פעם:

אנחנו מקבלים מהספק קצת כסף אבל זה ממש קצת ולא מספיק לכסות את ההוצאות המרובות שלנו.

mat

------- Magicode -------
אני ממש סולד מהסיגנון הציני שלך נגד חברת RL.

אבל בכל זאת אני יגיב כמה דברים.

קח לדוגמא את 018 הם היו אחד הספקים שבאתי אליהם להציע את נטפרי לפני RL. היה להם נכונות ורצון להשתתף אבל הם אמרו לי שהם לא יודעים איך לבצע את זה מבחינה טכנית. והם צריכים לברר ולברר.

וכשאני באתי אל RL תוך חצי שעה השרת היה מסודר.

RL הוא באמת ספק על רמה. ואני לא אומר את זה בציניות. יש כמה בעיות שנובעות מזה שהוא ספק קטן.
הבעיה של יד 2 למשל לא קשורה דווקא אליו. זה קשור גם למבנה של תוכנת הסינון. שמגבילה את הספק לטפל בבעיה. ולכן הבעיה ביד 2 תהיה גם אם נהיה בבזק בינלואמי.
אלא שהכח של חברות גדולות מול יד2 הוא יותר חזק והם יכולים לכוף אותם לא לעשות בעיות.

כל הטיעונים שהבאת לגבי התמיכה פשוט לא נכונים במציאות.

תשים לב שהמחיר 18 שקל ל100 מגה של 018 זה רק לחודש הראשון. אחרי זה זה 35 שקל.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אמר הרבי הקדוש מבעלזא זיע"א: א איד דארף נישט אויספירן
(תרגום ענייני: יהודי לא צריך לומר את המילה האחרונה)

זה סתם כלל חשוב לפורום, בפרט שגם מה שאומרים 'בלי נדר' צריך לקיים.

אבל בכל אופן מילה אחת, בנושאי מחירים אין טעם לדון כאן באוויר, באתר שצויין לעיל הכל מפורט. על 018 ועל כל שאר הספקים. זה אתר אמין וגם פתוח בנטפרי.

y t

משתמש פעיל
כמדומה לי, שכיום כבר אפשר לעשות אצל אר אל בנדל של ספק + תשתית, וזה פשוט נשאר אותו מחיר.
האם מישהו יכול לבדוק את הנתונים ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה