אילו תחביבים יש לבחורי ישיבות?

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בבקשה - צ'יקאבר - אלי פרידמן.

ובקשר למה שכתבה @תילי5565

אז שתדעי שזה דמיונות! אין כמעט בחורים שכשהם מתחתנים אז הם נהיים גדולי ישראל.
רוב ככל תלמידי החכמים התחילו את דרכם כבחורים [וישנם שאפילו כילדים].
ומה לעשות שבאמת יש אלפי אלפי בחורים בני עליה אמיתיים, הגוברים על יצריהם, דחפיהם וסקרנותם!!! ששוקדים על התורה בהתמדה ומסירות!
מצדיעה להם!!!
אני רואה שדבריי לא הובנו!!
תקרא שוב..

טברייני

משתמש מקצוען
ברור שהבחור ישיבה האמיתי והאידיאלי אמור להיות בלי תחביבים
לנצל כל רגע ללימוד ועבודת ה' וצרכי הגוף רק המינימום
רק מה אפשר לעשות שלא כל אחד מצליח
מזה נולד צורך לדברים אחרים
אבל אסור לטעות שזה קשור דמות של בן ישיבה
זה רק אילוץ של בדיעבד
למרות שאולי הם הרוב...
אז זהו שהם לא הרוב,
רוב הבחורים לא נוסעים עם טרמפים ולא ולא...
והם שומרים על הכללים
כמובן שיש הרפתקנים אבל הם מיעוט מקרב בני הישיבות

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
התכוונתי שאולי לרוב הבחורים קשה לגלם את הדמות האידיאלית של בחור ישיבה
מי יותר ומי פחות

לקח טוב

משתמש מקצוען
חוץ מהתורה... אין על צ'ולנט בליל שישי.

אתה מזכיר לי שהיה אצלנו בחור בישיבה ששתה כהוגן בפורים, וצעק מתוך שכרות,
"חוץ מתורה (במקור תיירה) ועוד כמה דברים, אין שום דבר בעולם"

המשפט צרוב בזכרוני עד עכשיו, 10 שנים אחרי..

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני צריך סיפור טוב, על "ישועות" בטרעמפים, (משהו מרתק וברמה) אם יש למישהו, תודה.

לקח טוב

משתמש מקצוען
אני צריך סיפור טוב, על "ישועות" בטרעמפים, (משהו מרתק וברמה) אם יש למישהו, תודה

הרמת לי להנחתה...
אין כמעט טרמפ שאין בו ישועה...
להלן בקצרה...
טרמפ + צימר יוקרתי בצפון לי ול3 חברים ללילה...
טרמפ + אירוח מלא בשבת
טרמפ + מזומן להוצאות הדרך
טרמפ על כף של טרקטור לאורך הירדן ההררי
טרמפ עם הצעה לשידוך (שלא יצאה לפועל)
טרמפ עם נהג המשתוקק לקבל דברי חיזוק
ועוד ועוד

אבל בכ"ז, אשתף במקרה אחד נדיר שאף קשור לעניינא דיומא......

נעשה נס לשושנים

הסיפור היה לפני 10 שנים, היה זה בתקופת החורף, טרום ימי החנוכה, אנוכי, בשותפות עם עוד חבר, החלטנו לשווק להמוני עמך בית ישראל שמן זית זך כתית למאור להדלקת נרות חנוכה.

סגרנו עסקה גדולה עם משווק שמנים ידוע, בסך כולל של כ 20,000 ש"ח! סכום עתק לבחור ישיבה שהסכום הכי גדול שקיבל אי פעם היה 200 ש"ח לדמי כיס מאבא...

את הכסף גייסנו, חלקו באמצעות מס' אנשים שנתנו בנו אמון, וחלקו בהלוואות כאלו ואחרות..

היה זה יום ראשון בשבוע והסיכום היה שלמחרת, ביום שני בצהריים, ניפגש עם המשווק, נעביר לו את הכסף, ובאותו מעמד נקבל את הסחורה, מה שדורש מאיתנו לדאוג להובלה מתאימה.

באותו יום ראשון בערב, נסעתי בטרמפ, מהישיבה בדרום הארץ (ששהיתי שם במסגרת מה שמכונה 'חיזוק' ועד היום איני יודע מי התחזק יותר, האם הישיבה אליה הגעתי דווקא הישיבה אותה עזבתי ודו"ק), לירושלים עיה"ק.

בדרך, הנהג שהיה מאוד עסוק בשיחות טלפון, לא שת ליבו לכך שיש יהודי בודד מאחורה המשווע ליחס, וזו היתה זכותו המלאה כמובן, אלא שאני, נגד רצוני ובאין תעסוקה אחרת, האזנתי בקשב רב לשיחות הטלפון הקולניות שניהל, ועד מהרה קלטתי שהאיש עובד עם מס' גופי כשרות בארץ, ואף מתעסק בתחום של שמן זית זך כתית.

הבנתי שמשמים גלגלו שאפגש עם היהודי הזה בכדי שאוכל להתייעץ איתו, ואולי אפי' לקבל מספר טיפים לקראת העסקה הגדולה בחיי...

המתנתי בקוצר רוח לרגע של דומיה בין שיחות הטלפון חובקות העולם שניהל, כדי שאוכל להשחיל מילה, ואכן הרגע המיוחל הגיע, ממש לקראת סוף הנסיעה...

סיפרתי לו בקצרה (ואף בחשש מה שמא ינפנפני מפאת גילי הצעיר..) על התכנית העסקית , על הרכישה הגדולה ועל הצורה שבה אני מתכנן למכור את השמן ולהרוויח כמה קופיקות.

האיש נדרך לפתע, ושאל אותי לשמו של הסוכן שממנו אני מתעתד לרכוש את השמן, וכאשר שמע במי המדובר, טון דיבורו השתנה, ובקול חד אמר לי:

'תיזהר ממנו, מדובר בנוכל המזייף באופן סדרתי כשרויות על שמן זית, ברוב המקרים השמן שלו בכלל לא עשוי מזיתים אלא מדברים אחרים, ומספר גופי כשרות התאגדו ואף פתחו נגדו בהליך משפטי'.

הייתי בהלם!!

מה הסיכוי שמתוך אלפי טרמפים אני יסע דווקא עם האיש הזה??

ומה הסיכוי שזה יקרה בדיוק יום לפני שאני מעביר כסף לסוכן אלמוני תמורת סחורה שלא שווה עשירית מכסף שאני הולך לשלם???

המון מחשבות רצו לי בראש... 'איזה נס'
'ה' יתברך אתה איתי'
'רגעע, אולי בכלל האיש שלפני לא דובר אמת ויש לו אינטרסים סמויים להפיל לי את העסקה'
ועוד מחשבות מהסוג הזה...

החלטתי לא לסמוך על האיש לפני שאני מוודא שאמת בפיו ועוד באותו ערב התקשרתי למס' משגיחי כשרות שכולם אמרו על הסוכן פה אחד 'מדובר בנוכל, תתרחק ממנו'...

מיהרתי לעדכן את השותף שלי במידע, שהיה אף הוא בהלם מההשגחה הפרטית שליוותה אותנו, ועד מהרה הבהרנו לנוכל שאנחנו יורדים מהעסקה...

זהו נס חנוכה הפרטי שלי.

וטמאו כל השמנים מעולם לא היה רלוונטי יותר עבורי...

תודה על ההזדמנות!

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נעשה נס לשושנים

הסיפור היה לפני 10 שנים, היה זה בתקופת החורף, טרום ימי החנוכה, אנוכי, בשותפות עם עוד חבר, החלטנו לשווק להמוני עמך בית ישראל שמן זית זך כתית למאור להדלקת נרות חנוכה.

סגרנו עסקה גדולה עם משווק שמנים ידוע, בסך כולל של כ 20,000 ש"ח! סכום עתק לבחור ישיבה שהסכום הכי גדול שקיבל אי פעם היה 200 ש"ח לדמי כיס מאבא...

את הכסף גייסנו, חלקו באמצעות מס' אנשים שנתנו בנו אמון, וחלקו בהלוואות כאלו ואחרות..

היה זה יום ראשון בשבוע והסיכום היה שלמחרת, ביום שני בצהריים, ניפגש עם המשווק, נעביר לו את הכסף, ובאותו מעמד נקבל את הסחורה, מה שדורש מאיתנו לדאוג להובלה מתאימה.

באותו יום ראשון בערב, נסעתי בטרמפ, מהישיבה בדרום הארץ (ששהיתי שם במסגרת מה שמכונה 'חיזוק' ועד היום איני יודע מי התחזק יותר, האם הישיבה אליה הגעתי דווקא הישיבה אותה עזבתי ודו"ק), לירושלים עיה
כזה סיפור הייתי שולח לחיים ולדר...

בן המלך

משתמש פעיל
עוד תחביב: לעשן סיגריה לפני השקיעה [בערב שבת] ומיד ב'מוצאי' לחפש נואשות אחר הסיגריה המיוחלת

אודי7119

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לעימודעילית אם סימני השאלה בגלל הפרצופים הם לא יצאו טוב כשעלתה התגובה לא יודע למה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה