סיפור בהמשכים איך תמיד זה קורה לי?!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מוצ"ש.

"מורדי!" אילו היה מישהו חרש בביתם, הרי שאזניו היו נפתחות ברגע זה ממש.

"מה עכשיו?" מורדי הוציא אזניה אחת, מחזיק אותה ברישול מה.

"תדליק ת'גז!"

"עוד פעם אתה?! מתי תלמד שלא נכנסים למקלחת לפני שבודקים אם יש מים חמים?!" הוא נאנח בדרמטיות, לא נע ממקום רבצו. "איך זה תמיד קורה לך?!"

"בלי הטפות מוסר, בחוץ גשם ואני קפוא, צא תדליק לי". זה מה שקורה שהגז נמצא בחצר. הוא רטן לעצמו. מקווה שאחיו האנוכי ייאות הפעם לעשות משהו למען הזולת.

"אין לי כוח. גשם בחוץ".

"בדיוק!" אלי הריע. סוף סוף הבחור מבין משהו מעצמו. מצב רוחו צנח אחרי שבריר שניה כשהבין את כוונת אחיו.

"אווף, באמת שאין לי כוח, לא נורא, זה בריא להתקלח במים קרים". הוא עודד אותו, מחזיר את האזניה למקומה הטבעי מבחינתו.

"במיוחד אם יורד בחוץ גשם". אלי מלמל ברגזה לעצמו, יוצא אחרי דקה ועשרים שניות בדיוק.

"שברת שיא, אלי! מי היה מאמין!" מורדי גיחך מתחת למזגן, אלי העיף עליו את הנעל בית שלו כשהבחין שהוא מזיע. "יא-עצלן!" הוא נזף בו. "אני קובית קרח ואתה יושב מתחת למזגן על חום".

מורדי סרב להתרגש. "כפרת עוונות".

"ממש". הוא התיישב על הספה גם כן, "מתי אתה חוזר לישיבה? ביום ראשון או היום?"

"נראה לך?!" חיוך התפשט על פני. "אני עושה לעצמי גשר עד הבחירות".

"לא יאומן". אלי סינן בזעם. "אתה פשוט---" הוא נתקע, לא רוצה להצליף באחיו הסורר את כל מה שהוא חושב עליו.

"נו, אני מה? תמשיך".

"עזוב". הוא התרומם, פונה לחדרו, מארגן את המזוודה שלו באיטיות, מחר הוא חוזר לישיבה, אם הוא מתכוון להיות שם בזמן, הוא צריך להתכונן מעכשיו.

יום שני.

"הופה! שלום לבטלן שלנו!" מורדי הריע ממקום מושבו על הספה, מביט באלי הנכנס במבט מנצחים.

אלי אפילו לא ענה, נכנס לחדר והתכרבל בשמיכה. "מורדי, פליז אקמול, אל תתחמק כמו עם המים במוצאי שבת. חטפתי דלקת ריאות ראשונה לחורף זה. בגללך!"

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
"אה, מותק? מה אתה עושה כאן?" משום מה תמיד הוא מוצא את עצמו יושב מול הדלת.

"לצערך יש לי שבת חופשית מהישיבה". אלי אדיש. פליאה קטנה במוחו, בדרך כלל אחיו לא יושב בחוסר מעש, לכן בדיוק יש לו ערכת תופים מקצועית אך מרעישה נוראות בחדר שלו.

"דווקא אני שמח". מורדי קוטע את מחשבותיו. "סוף סוף מישהו יעזור בבית הזה".

אלי שלח אליו מבט מוטרד. גבותיו מורמות כלפי מעלה. "לעזור...?" הוא מלמל תוך כדי פתיחת המקרר. לא ידוע למה, אבל בבית הזה דלת המקרר היא הדלת שנפתחת הכי הרבה ביום. יום אחד , אחת מאחיותיהם של השניים עשתה ניסוי שתוצאותיו היו שאין מישהו בבית שנכנס למטבח ולא פותח את המקרר.

"ברור שלעזור. אם לא אכפת לך נולדה לך לפני שבוע אחות ומשום מה רק אני איתה. חוץ מאמא". הוא היה מספיק ישר בשביל למלמל באי רצון את הפרט הזה. שולי, מבחינתו.

"מעניין למה". אלי יצא מהמטבח, פרוסת עוגה בידו, מפורר אותה על הרצפה בלי שימת לב. "אתה היחיד שנמצא בבית".

"ממש. אני נוסע לטבריה בשבת". מורדי מחויך. "עם כמה חברים".

"ברור". אלי צנח על כיסא כתר שהשמיע קולות מוזרים, מתעלם. "אבא ואמא לא יסכימו לך. אתה מידי יעיל כאן בבית מכדי שיוכלו לשחרר אותך לשבת שלמה". הוא אומר בנימה רצינית לחלוטין.

מורדי ביכר לשתוק.

"אפרופו האחות הקטנה, איפה היא ואמא?" הוא הביט סביבו, מתפלא רק עכשיו על חסרונן.

"ישנות קצת". מורדי נאנח.

אלי גיחך בקול. "ואני שאלתי את עצמי למה אתה לא מתופף, יפה לך, אחי, נהיית מתחשב בזולת".

"שתוק". כרית נוי שהייתה בידו של מורדי מצאה את עצמה על אלי ואז על הרצפה. מורדי בחן את תוצאו מעשיו בשפתיים חשוקות. "למה היית חייב לקחת עוגה?" הוא זעם על אחיו, "ועוד זו עם הקרם, היא לשבת! אתה לא יודע?!" הוא העביר את מבטו על הכרית שנצבעה כעת בחום ולבן. אמא לא תשמח מזה.

אלי הרים את הכרית, אוחז אותה בקצה. "מעולה. גם הרצפה התלכלכה, ואם אני לא טועה, אמא שטפה היום".

מורדי הנהן בפנים של חתלתול ביום גשום, בלי מחסה.

"מעולה!" אלי חזר על קביעתו, צוהל ויצא מהבית, חוזר אחרי שלוש שניות בידו דלי, מגב וסמרטוט, הוא זרק אותם על אחיו בקול תרועה. "בהצלחה!"

פניו התכרכמו כששמע קול מחדר ההורים, "מי זה שם? אלי הגיע?"

מורדי שלח אליו מבט מתנצח, בורח לגינה.

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
12:00 בצהרים.

"אמא! מה המצב? מה עושה פה?" מורדי הביט על הוריו בפנים שואלות, מתפלא לפגוש אותם בישיבה שלו. "היי, גם אלי פה. איך הצלחתם להוציא אותו מהישיבה שלו?!"

"הצלחנו". אבא שלו מחייך.

"למה באתם?" הוא חסר עכבות, הר"מ שלו עובר לידם, מורדי עושה פרצוף.

"חסר נימוס". אלי סונט בו בכובד ראש.

"ידוע. נו?" הוא קצר רוח, מחכה לתשובה.

"באנו לבקר את אלי והוא הציע שנבוא לבקר אותך". אמא שלו מסבירה, שולחת אותו עם אלי ואבא למשגיח, "שישמע עליך קצת דברים טובים".

הם הולכים. היא פונה לרכב במהירות, מוציאה עוגת קומות גבוהה, מכניסה אותה לחדר של אב הבית, למקרר. היא סיכמה איתו כבר הכל.

היא הצטרפה אל הפמליה בפנים שלא מסגירות דבר, שמעו כמה מילים טובות, כמה הערות, כמובן, כי עם מורדי, איך אפשר שלא, ויצאו.

22:00

"אמאאאא!"

"מזל טוב מורדי, מה נשמע?" היא בקושי שומעת אותו מבעד לרעשי הרקע.

"פ'סדר". הוא זורק. "מה זה? מתי הספקת להביא להם את העוגה?"

"סמוך עלי". היא מחייכת, שומעת את חבריו לשיעור שרים ומברכים את בנה. הוא עונה להם, צוחק. "תהנה שם".

"תודה על זה. תמסרי גם לאבא. יאללה ביי".

יום שישי.

"אח שלי שנייייים!" מורדי מחץ את אלי שחזר אחרי שלושה שבועות מהישיבה.

"הופה, בחורון על מה ההתרגשות?"

"אתה אמיתי?! לא ראיתי אותך חודש! חוץ מיום רבעי. התגעגענו, בחור".

"אה, ברור". הוא מנסה להבין מה מסתתר מאחורי ההתלהבות של אחיו. עוזב את ידית המזוודה שלו, דוחף אותה לכיוון החדר, היא עפה למטבח.

"איזה עקום".

"לכן חיכית לי, אה?! לא היה לך עם מי לריב". אלי נאנח בקולניות. "איך היה היומולדת?"

"בסדר". הוא מושך בכתפיו.

אלי נכנס למטבח, מרים את האחות הקטנה, אומר שלום לאמא. פותח את המקרר.

"סגוווווווווווווווווווווור!" מורדי צווח מהסלון, לא מתחשב במבט הזועם שאימו נועצת בו. "בוא לפה, יא..."

"מה עכשיו?" אלי לא מתייחס, מחטט במקרר.

"בוא תראה תמונות של היומולדת". מורדי מוציא שיאומי חצי טאצ' מנפנף בו.

"לא מעניין". אלי מחייך לעצמו מהמקרר, מסתתר מאחוריה רגע לפני שמגבת פוגעת בראשו.

"לא הלך לך. ראיתי". הוא בוחן את העוגה שהכינו לו ליומולדת. הוא הסתובב אחורה, "סורי אמא". החיוך שלו מתנצל.

"זה בסדר". היא מלמלה, "לא יודעת מה חשבתי לעצמי..."

אלי צחק. "למורדי עשית הפתעה, זה מספיק". הוא עטה על פניו ארשת קדוש מעונה. "אפשר חתיכ- היי!!"

הוא תפס כיסא פלסטיק. "משוגע". הוא הביט באחיו המצחקק.

"תחכה כמו ילד גדול לערב". הוא סגר את המקרר בהחלטיות. אלי הביט בו מלמעלה. "מה אתה אומר?!"

הוא הדף אותו לאחור, פותח את המקרר בתנופה, הדלת פוגעת בראש של אחותו, היא בוכה, הוא נרכן אליה, מרגיע אותה.

מורדי סוגר שוב את הדלת, אלי מתרומם באותה שניה. דופק את הראש.

"אאוץ".

מורדי קורץ, "מתנת יומולדת, ממני, למרות שאתה לא הבאת לי".

נערך לאחרונה ב:

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אהבתי מאד את הקטעים האלו. קצב טוב ושנון.
אבל היה לי קשה להבין מי הדובר בדיאלוג כל פעם.
אולי כי השתמשת במילה 'הוא' בלי שיוך לפני?
ברגע שמשתמשים בשם של הגיבור פעם אחת, ואז מתייחסים אליו כ'הוא' זה מובן. אבל אם שורה אחת מיד אחרי זה - מתייחסים לדמות אחרת בתור הוא/היא זה מבלבל, ואם עושים את זה אפילו יותר קשה ממש לעקוב.

"לכן חיכית לי, אה?! לא היה לך עם מי לריב". הוא נאנח בקולניות. "איך היה היומולדת?"

"בסדר". הוא מושך בכתפיו.

"בוא תראה תמונות של היומולדת". הוא מוציא שיאומי חצי טאצ' מנפנף בו.

"לא מעניין". הוא מחייך לעצמו מהמקרר, מסתתר מאחוריה רגע לפני שמגבת פוגעת בראשו.

"לא הלך לך. ראיתי". הוא בוחן את העוגה שהכינו לו ליומולדת. הוא הסתובב אחורה, "סורי אמא". החיוך שלו מתנצל.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
@לוטם את כותבת כל כך מקסים וזורם
כל כך בא לי לחיות שם בבית קצת
חי שם ומצחיק, שנון וחברי
תמשיכי דחוף!!!!
תודה!
אהבתי מאד את הקטעים האלו. קצב טוב ושנון.
אבל היה לי קשה להבין מי הדובר בדיאלוג כל פעם.
אולי כי השתמשת במילה 'הוא' בלי שיוך לפני?
ברגע שמשתמשים בשם של הגיבור פעם אחת, ואז מתייחסים אליו כ'הוא' זה מובן. אבל אם שורה אחת מיד אחרי זה - מתייחסים לדמות אחרת בתור הוא/היא זה מבלבל, ואם עושים את זה אפילו יותר קשה ממש לעקוב.
הספקתי לערוך, תדווחי אם עכשיו זה יותר טוב... ;)

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
הספקתי לערוך, תדווחי אם עכשיו זה יותר טוב... ;)
יותר טוב עכשיו נראה לי;)
אם את עדיין יכולה לערוך, תנסי לשבת על זה ולקרוא את הקטע בקול לעצמך, אולי יותר יעזור להבין איפה הבעיה. יש עדיין מקומות שלא מובן. אבל אולי זה רק לי...
ושאפו על הדיאלוג, מצחיק ומתאים ממש לשני אחים יריבים/אוהבים כאלו...

נערך לאחרונה ב:

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
"תקשיב מורדי", סבתא שלו התיישבה לידו, מחליטה לשים קץ למצב של השבועיים האחרונים, "אתה חייב לחזור לישיבה לא-"

"כזה רע לך לראות אותי פה?" הוא מגחך. "את יודעת, אני יכול לצאת לעבוד".

"לא. חס וחלילה. מצידי לראות אותך כל יום. אבל אני אומרת לך, בוא איתי, ביחד. תגיד איזו ישיבה אתה רוצה, אני מסדרת לך".

"לא רוצה שום ישיבה". הוא מושך בכתפיו, נאנח עמוקות.

"אני אומרת לך, הם רק יראו אותי, יקבלו חשק לקבל אותך".

"ממש". הוא מתיז, לא אכפת לו שסבתא שלו עומדת מולו ושהם באמצע שולחן שבת. בכלל זה נראה שכולם נהנים מהעניין.

"אני מבטיחה לך. איזה ישיבה אתה רוצה?"

"מה אכפת לך?" הוא מרים קצת את קולו.

"שתוק מורדי". אחותו הגדולה משתיקה אותו, מזהירה אותו בעיניים. "לא מדברים ככה לסבתא שלך".

"אל תחנכי אותי. אני יגיד את מה שאני חושב".

"זה התפקיד שלה בעולם". אלי מתערב, מצחקק. "אבל באמת עכשיו", הוא פונה לסבתא. "עזבו אותו, תאמינו לי, הוא לא צריך עזרה, אתם רק מרחיקים אותו", הוא קורץ למורדי, שמשפיל מבט מבודח. הוא אמור להיראות רציני עכשיו, "תנו לו את הזמן שלו. הוא יחליט כבר". אלי גאה בעצמו, הוא הצליח להיות בצד של אחיו.

"אין לי בעיה לתת לו זמן". סבתא שלו זורמת, "אבל תגיד זמן הגיוני", היא פונה למורדי, מבטה נחוש, "לא חודשיים וגם לא חודש. מקסימום שבועיים". היא לא מתייחסת לכל הצוחקים. בכל אופן, הם מנסים לעשות את זה בלחש, היא לא תהרוס להם את הניסיון להסתיר ממנה.

מורדי לא מצליח להתאפק. צוחק בקול. "נו סבתא, באמת. את רצינית?!"

"מה?"

:הוא צריך לפחות שלושה חודשים". אלי לא מתייחס למבטה המתרה של אחותו. היא מכירה את אחיה היטב, מכירה את השטויות שלהם. אבל מה לעשות שהם זכו בסבתא שלוקחת כל שטות, באופן רציני לחלוטין?!

"מה?" סבתא בהלם. "אין סיכוי. שבוע אני נותנת לך. שבוע הבא אתה בא איתי ואנחנו מסדרים לך ישיבה".

"מה שתגידי". הוא נאנח. נשכב על הספה בהפגנתיות. "כשאני אחליט אני אודיע לך".

"מעודד". סבתא שולחת מבט להורים המבודחים. "מה?: היא מבינה שיש משהו שהיא לא יודעת.

"סבתא", אלי נוחת על גבו של מורדי, מורדי נאנק. "הוא מסודר בישיבה, הוא לא עף ממנה לצמיתות. רק לשבועיים. יום ראשון הוא מתייצב שם".

הוא מחץ עוד קצת את מורדי, צוחק למראה עיניה המופתעות של סבתו.

"נו באמת, את לא מכירה אותו?!"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה