איך תופרים רוכסן לחצאית? ועוד שאלה של תפירה

תרצה

משתמש מקצוען
לפני כעשרים וחמש שנים למדתי איך תופרים רוכסן לחצאית, מכיוון שעשיתי זאת מקסימום פעמיים (דווקא בהצלחה...) שכחתי איך עושים זאת.
עתה אני נדרשת לעשות זאת ונבוכה.
יש מישהי שיכולה להזכיר לי?
(השאלה היא גם לגבי חצאית עם קפלים וחגורה, וגם לגבי חצאית של חצי פעמון - את שתיהן טרם גזרתי)

שאלה נוספת -
כשאתן תופרות לחצאית גומי שחור רחב - האם את תופרות אותו ימין על ימין, או שמאל על ימין? (כלומר, כמו שתופרים חגורה מהבד, או שהוא מונח מבחוץ על בד החצאית?)

תודה מראש!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
1. לרוכסן ניסתר יש בימינו רגלית מיוחדת וזה פשוט כלום עבודה,
רוכסן רגיל זה משהו שאת מראה וקשה לכתוב, אני אנסה יותר מאוחר להדגים עם איור.

2. גומי תופרי מבחוץ ולא כמו חגורה, שמאל לימין.

תרצה

משתמש מקצוען
תודה על תגובותיכן!
יש לי רגלית לרוכסן, ולקחתי רוכסן נסתר, ניסיתי לתפור על פי החוש והזכרון העמום - ב"ה יצא דווקא די מוצלח.
את הנסתר קל יותר להכניס מאשר את רגיל, לא? (הרגיל צריך להכנס בין 2 קצוות של בד, לעומת זאת את הנסתר מניחים מלמטה - כן?)

זוהר טל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תרצה;1907258:
תודה על תגובותיכן!
יש לי רגלית לרוכסן, ולקחתי רוכסן נסתר, ניסיתי לתפור על פי החוש והזכרון העמום - ב"ה יצא דווקא די מוצלח.
את הנסתר קל יותר להכניס מאשר את רגיל, לא? (הרגיל צריך להכנס בין 2 קצוות של בד, לעומת זאת את הנסתר מניחים מלמטה - כן?)

זה שתי רגליות שונות.
לרוכסן נסתר יש רגלית עם חריץ שנכנס בין הרוכסן לבד ופותח אותו כביכול כדי שהתפר יהיה ממש על הקצה של השיניים....
רוכסן רגיל תופרים עם רגלית אחרת, אבל זה באמת מסובך להסביר.
בכל אופן, כל הכבוד שהצלחת.

bekki

משתמש מקצוען
מי יכולה להדגים בתמונה או באיור איך מחברים רוכסן נסתר?
תודה גדולה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה