חגים איך עושים את זה? (אוזני המן צבעוניים)

• פותח הנושא ו8
  • פורסם בתאריך

ו8

משתמש מקצוען
3e220284903fb3a675e3437f26a094e8.jpg

חשוב

משתמש פעיל

שוקולד וחצי

משתמש פעיל
צבע מאכל
לבצק משתמשים באבקה
ניתן לקנות בכל חנות/ מכירה של מוצרי אפיה
אנחנו הכנו בצק פריך חילקנו לארבע כל רבע נצבע בצבע אחר
והילדים נהנו ליצור
ליצנים וכד' (זה היה לפני פורים)
עריכה: אם את מעונינת בצבעי מאכל טבעיים אז קטונתי..

1661

משתמש פעיל
אני רואה שצירפו לך את המתכון של פיית העוגיות, אני השתמשתי במתכון שלי אבל העתקתי ממנה כמה רעיונות.
לא עשית ירוק וורוד, את הירוקבהיר היא עשתה עם מחית פסטוק ואת הירוק כהה היא עשתה עם תה מאצ'ה אני חושבת. ואת הורוד היא עשתה עם מחית פטל.

אוזני המן - מתכון בסיסי
2 כוסות ועוד 2 כפות (300 גר') קמח
200 גר' חמאה או מרגרינה קרה חתוכה לקוביות
2/3 כוס (100 גר') אבקת סוכר
קורט מלח
1 שקית סוכר וניל
1/2 כף (5 גר') אבקת אפייה
2 חלמונים
2 כפות חלב או חלב סויה או מיץ תפוזים

במעבד מזון עם להב המתכת או במיקסר עם וו גיטרה או אפילו ביד מעבדים קמח, אבקת סוכר, מרגרינה, אבקת אפייה, וbיל ומלח למרקם פירורי (כמו קוסקוס).
מוסיפים את החלמונים ו2 כפות מיץ תפוזים ומפעילים בפולסים עד שמתחיל להתגבש בצק. מפסיקים מיד כשנהיים גושים גדולים של בצק.
אם לא מתחיל להתגבש בצק מוסיפים עוד מעט מיץ תפוזים.
מעבירים את הבצק על ניילון נצמד ומהדקים למלבן שטוח. ועוטפים בניילון.
מקררים לפחות שעתיים.
מחלקים את הבצק לשתיים, חצי משאירים במקרר.
מרדדים את הבצק על משטח מקומח לעובי של בערך 4 מ"מ.
אם הבצק נבקע, לשים אותו ממש מעט כדי שקצת יתגמש ואח"כ מתחילים לרדד.
קורצים עיגולים עם חותכן עגול או כוס (אני השתמשתי בכוס בקוטר 6.5 ס"מ או לקטנים ב4.5 ס"מ)
מניחים במרכז כל עיגול כחצי כפית מלית שאוהבים, הכי נוח ונקי להשתמש בשקית זילוף חד פעמית חזקה. לא להתפתות לשים יותר מידי מלית זה גורם לאוזניים להיפתח באפייה.
סוגרים את העיגולים לאוזן המן ומהדקים היטב.
מניחים על תבנית עם נייר אפייה ומקפיאים לשעתיים או יותר, זה מונע מהאזניים להיפתח במהלך האפייה.
מחממים תנור ל180 מעלות.
אחרי חצי שעה בהקפאה אופים כ14 דקות. התחתית צריכה להזהיב מעט וכן הקצוות, השאר צריך להישאר ממש בהיר

לאוזני המן עם קקאו
ממירים 4 כפות (40 גר') מהקמח בקקאו ומוסיפים 1/4 כוס (30 גר') אבקת סוכר

לאוזני המן בטעם קפה
מוסיפים 2 כפיות קפה נמס לקמח

לאוזני המן עם עדשים
עדיף להשתמש בעדשים מיני, אחרי הרידוד והקריצה שמים עדשים על כל עיגול ולוחצים פנימה עם היד, אם העיגול קצת התרחב אפשר לקרוץ אותו שוב.
אם הבצק קצת יבש בגלל הקמח שעוזר לרידוד אפשר למרוח ממש בעדינות מאוד מעט מים.

למילוי הכי נח להשתמש בממרחים מוכנים, ממרח שוקולד, שוקולד עם אגוזים, חלווה, לוטוס, תמרים וכדו'.
הממרח צריך להיות יציב מאוד כי אם לא הוא יבעבע בזמן האפייה ויגרום לאוזניים להיפתח ולהשתטח, אם הוא מידי נוזלי אפשר להסמיך עם שקדים טחונים.

אני השתמשתי בשביל האוזניים הכהות בממרח לוטוס כי רציתי מילוי בהיר, הוא אמנם קצת פחות יציב בזמן האפייה מממרח שוקולד אבל בגלל שהיה קפוא האוזניים לא נפתחו.
ריבת חלב לא מומלץ בכלל אבל יכולתי גם למלא בחמאת בוטנים או בממרח חלווה.
לאוזניים בטעם קפה ועם העדשים השתמשתי בממרח שוקולד אגוזים ולאוזניים הלבנות השתמשתי בשוקולד קרמל.
אוזני המן צבעוניות (3).JPG
אוזני המן צבעוניות (2).JPG
אוזני המן צבעוניות (1).JPG

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה