שיניים איך עוצרים את מסע חלוקת הסוכריות וכדו' לילדים במוסדות החינוך??

yz

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני מחליפה לילדים בכסף או בפרס קטן (תלוי בגיל)
אני לא מכריחה לזרוק רק מציעה חלופה
ותתפלאו לשמוע - הם זורקים בכיף
ומעדיפים לבחור פרס מ"קופסאת ההפתעות...
הנזק הכספי לא גדול כל כך מול הנזק הבריאותי.

איזה מאמי

משתמש פעיל
אנחנו עוד לפני שמחת תורה,
שאז אני לא עומדת בכמות המתוקים שמחולקים לילדים...

פעם התלוננתי באוזני שכנה יקרה
על ההצפה הזו הגרועה,
והיא אמרה לי שהיא מתפללת תמיד
שההשפעה של הממתקים על הילדים
תשפיע על מתיקות ואהבת התורה,
ושהם לא ינזקו חלילה מהממתקים:)

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
שנה שעברה במעון של הבת שלי הגננת ביקשה חטיף.
אמרה לי לקנות כמה חבילות של חטיף, והיא שמה לילדים בכוסות.
3 חבילות גדולות של תן צ'אפ וליהודים היתה אורה......
(חבילה גדולה, לא מארז. נראלי היה שם 70 גרם)

עוקבב

משתמש חדש
נשמח לעלות את נושא חלוקת הסוכריות בכל הזדמנות - באיזו צורה יהיה ניתן לעצור או להחליף ברעיון אחר!!!
חלוקת הסוכריות בכל הזדמנות בכל מאורע
בגני הילדים
בבתי ספר
ובתלמודי התורה
כנראה כבר מגיע לשלבים שהורים רבים היו רוצים לעצור את התופעה רק אין בכוחם לפעול לבד
2 דברים:
א' - בקשר לסוכריות טופי וכדו' שמישהו ירים את הכפפה, לייצר סוכריות וכדו' טעימות ומנצנצות ללא הנזקים המדוברים, כגון רכיבים טבעיים וכו' ושלא נדבק לשיניים (רופאי שינים טוענים כי הבמבה, וכל הנדבקים לשיניים אפילו יותר גרועים מסוכריות) .... לתשומת לב אולי אפשר פטנט רשום על זה, ומשרד הבריאות בוודאי יקפוץ על המציאה.
ב' - בקשר למס על השתייה הממותקת.... בואו נשים את הדברים על השולחן: בס"ד אנו מלאי סעודות/שמחות וכדו' וחייבים פתרון הולם... לו משרד הבריאות היו דואגים לייצור מוזל/סבסוד לשתייה שאינה מזיקה אבל עדיין מכבדת לשולחן של שמחה... כולם היו נהנים מזה... מים בטעמים יקרים לעומת שאר השתייה (לתשומת לב של שר הבריאות ארבל..... )

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לצוות ההוראה- דגני בוקר יכולים להיות להיט!

להורים שצריכים לשלוח "ממתק קטן" והאופציה היחידה לכך כמעט- זה טופי:
הלוואי ומישהו ירים את הכפפה,
ולמען ילדינו,
ובפרט למען הילדים הסוכרתיים!!!
יתחילו לייצר סוג של ממתק או חטיף מלוח באריזה סגורה,
וכך במקום 20 טופים ל"שנה טובה"
תהיה עוד אופציה לחלק משהו קטן וזול.

(לדוגמא: ביגלה ענק ארוז באריזה אישית) תוסיפו עוד רעיונות...
ומה עם הצליאקים?
סוכרתיים אין הרבה, אבל כמעט בכל כיתה יש ילד רגיש לגלוטן ומבקשים לא לשלוח חטיפים עם גלוטן. בדרך כלל החלופה היא סוכריה על מקל וכדומה.
לדעתי חובה לשנות את הגישה בכלל:
בימי הולדת מביאים פרס
בקבלת שבת מחלקים רוגלה וכוס מיץ (בחיידר של הבנים שלי עושים את זה וזה לדעתי הרע במיעוטו)
תגמול להגברת מוטיבציה לתלמידים: מדבקות וכדומה. אפשר חוברת בנושא מסוים שצריך להדביק בה מדבקות ולמלא את כולה
כרטיסי שנה טובה ללא טופי
לידת אח מחלקים איגלו וכדומה

וכן הלאה
השינוי ייעשה על ידי פניה של ההורים להנהלת המוסדות. הם אלה שמחליטים על נהלי בית הספר והם יתנו הוראות למלמדים ולמורות.
ככל שיותר הורים יפנו כך ייטב

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אצלנו בעבודה התחילו לשנות גישה בארועים:
מכינים פירות חתוכים ובקבוקי מים אישיים. התגובות חיוביות מאד!!
אני בטוחה שפירות חתוכים זה מקסים גם באירועים בבתי ספר!!

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אחחחח
אני התיאשתי.
אין שיתוף פעולה. פשוט אין.
ככה הגננת התקבעה. ככה ההורים מקובעים. וכל ניסיון להזיז אי מי מאיזור הנוחות שלו מתקבל בקריאת "אבויייי איך ירגישו הילדים את מתיקות התורה/הקריאה/ההתוועדות/העזרה לזולת/התפילה/החג..." ו"לא יקרה כלום אם יאכלו סוכריה פעם ב..." (פעם ביום, פעמיים ביום, לא משנה, העיקר משפט המחץ, "פעם ב...")

אגב, טיפולי השיניים חינם בגיל הזה, אבל כל סתימה שנעשית בגיל הזה בגיל 40 היא טיפול שורש+ בניה וכתר.
בלי לדבר על היפראקטיביות וה"י סרטן- בלי להפחיד אף אחד...

אבל ככה מערכת החינוך בנויה, בלי להסתכל לטווח ארוך, כאן ועכשיו זה פותר בעיה? קל, מהיר, זמין ובעיקר זול. אז אין בעיה.

אוף. מתסכל ממש.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סוכר (וחטיפים זה בדיוק אותו דבר. פחמימה=סוכר ) זה גרוע לילדים!!!
מעלה היפראקטיביות, מפריע לקשב, משמין.
ובענין השיניים: השיקול הוא לא רק כמה כסף יעלה לי כל טיפול שיניים.
ואם זה בחינם אז נזלזל ונהרוס אותם?!
חיזוק השיניים קריטי בגיל צעיר!
מי שמטפח את השיניים בגיל צעיר יישאר עם שיניים חזקות עד זקנה ושיבה!
תנו לילדים כוס חלב כל יום והם יברכו אתכם בגיל 80 עם שיניים חזקות ושלמות!

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
נשמח לעלות את נושא חלוקת הסוכריות בכל הזדמנות - באיזו צורה יהיה ניתן לעצור או להחליף ברעיון אחר!!!
חלוקת הסוכריות בכל הזדמנות בכל מאורע
בגני הילדים
בבתי ספר
ובתלמודי התורה
כנראה כבר מגיע לשלבים שהורים רבים היו רוצים לעצור את התופעה רק אין בכוחם לפעול לבד
בלת"ק
נשמע שרוצים פה רעיונות איך למזער את נושא הממתקים במוסדות הלימוד.
נראה לי שצריך להטיל את האחריות על ההורים, תקראו הלאה ותבינו...
אני גננת, ובעבר הפריע להרבה הורים הנושא (וגם לי- כל פעם שחלקנו איזשהיא סוכריונת הילדים הפכו לקופצניים- נראה לכם שזה כיף כך???),
והעליתי באסיפת ההורים את הנושא ושאלתי את ההורים האם מעוניינים שיהיו תחליפים: בימי הולדת/ מסיבות וכו',
חלקם התלהבו ממש וחלקם פחות,
אך, למרבה הפלא- רוב ההורים שהתלהבו כ"כ- שכחו- וכשנתבקשו לערוך יום הולדת ליקירם- מה שלחו? שקית מפוצצת ממתקים- בעיקר סוכריות מסוכריות שונות (תגידו לי, אם יש לילד יום הולדת למה צריך לשים בכל שקית 3-4 סוגים שונים של סוכריות, נשגב מבינתי...)
וכך גם במסיבות, או כל אירוע אחר המצדיק שליחת "משהו" לגן.
נמשיך?
ראיתי שאין שיתוף פעולה והחלטתי לקחת יוזמה בעצמי:
1. ההוראה אצלי בגן- בימי הולדת שולחים שקית המכילה: ממתק אחד ופרס אחד! לא יותר.
2. מסיבות- בכל מסיבה נבחרים 5-6 ילדים ורק הם מביאים כיבוד למסיבה- לא יותר! (ואגלה לכם- לצערי בדר"כ השקית מורכת מעוד סוכריה ועוד אחת ועוד אחת- כי זה מה שההורים שולחים וחבל!)
3. אצלי בבוקר בגן מחולקים המון ירקות ופירות חתוכים- שאריות מהצהרון... והילדים- מולהבים.
4. כשאני מחלקת ממתק בגן - ר"ח וכדומה- אני ממש משתדלת שיהיה עם כמה שפחות סוכר.
4. חייבים בגן איזשהוא משהו שיהיה נגיש לחלוקה לילדים עוזרים/ צייתנים/ מסדרים וכו'- לא שמחלקים את זה כל הזמן אבל, צריך שיהיה- אני מחלקת שוקולד צ'יפס- יותר בריא מג'לי...
כך זה אצלי בגן.

לא שהתכוונתי לטפוח לעצמי על השכם- רוצה שהורים ידעו שהשינוי צריך להגיע גם מהם- כי כשמלמדים רואים שלרוב ההורים לא אכפת למה שיטרחו? קל וזול יותר להביא סוכריות- תראו נכונות אז גם הצוות החינוכי ישתדל...

מאן-דהיא

משתמש צעיר
הרב יחזקאל אסחייק (כמדומני) הגה רעיון של קופסת התגברות-
קופסא אדירה שקופה שלתוכה ילדים המשפחה מכניסים כל ממתק שקבלו בלימודים (והמהדרין מעניקים לילד שקל אחד כנגדו)
וכשהקופסה האדירה מתמלאת מעבירים אותה בששון ויקר למחלקות ילדים בבתי חולים או כל רעיון חינוכי אחר

גימפעל

משתמש מקצוען
בלת"ק
נשמע שרוצים פה רעיונות איך למזער את נושא הממתקים במוסדות הלימוד.
נראה לי שצריך להטיל את האחריות על ההורים, תקראו הלאה ותבינו...
אני גננת, ובעבר הפריע להרבה הורים הנושא (וגם לי- כל פעם שחלקנו איזשהיא סוכריונת הילדים הפכו לקופצניים- נראה לכם שזה כיף כך???),
והעליתי באסיפת ההורים את הנושא ושאלתי את ההורים האם מעוניינים שיהיו תחליפים: בימי הולדת/ מסיבות וכו',
חלקם התלהבו ממש וחלקם פחות,
אך, למרבה הפלא- רוב ההורים שהתלהבו כ"כ- שכחו- וכשנתבקשו לערוך יום הולדת ליקירם- מה שלחו? שקית מפוצצת ממתקים- בעיקר סוכריות מסוכריות שונות (תגידו לי, אם יש לילד יום הולדת למה צריך לשים בכל שקית 3-4 סוגים שונים של סוכריות, נשגב מבינתי...)
וכך גם במסיבות, או כל אירוע אחר המצדיק שליחת "משהו" לגן.
נמשיך?
ראיתי שאין שיתוף פעולה והחלטתי לקחת יוזמה בעצמי:
1. ההוראה אצלי בגן- בימי הולדת שולחים שקית המכילה: ממתק אחד ופרס אחד! לא יותר.
2. מסיבות- בכל מסיבה נבחרים 5-6 ילדים ורק הם מביאים כיבוד למסיבה- לא יותר! (ואגלה לכם- לצערי בדר"כ השקית מורכת מעוד סוכריה ועוד אחת ועוד אחת- כי זה מה שההורים שולחים וחבל!)
3. אצלי בבוקר בגן מחולקים המון ירקות ופירות חתוכים- שאריות מהצהרון... והילדים- מולהבים.
4. כשאני מחלקת ממתק בגן - ר"ח וכדומה- אני ממש משתדלת שיהיה עם כמה שפחות סוכר.
4. חייבים בגן איזשהוא משהו שיהיה נגיש לחלוקה לילדים עוזרים/ צייתנים/ מסדרים וכו'- לא שמחלקים את זה כל הזמן אבל, צריך שיהיה- אני מחלקת שוקולד צ'יפס- יותר בריא מג'לי...
כך זה אצלי בגן.

לא שהתכוונתי לטפוח לעצמי על השכם- רוצה שהורים ידעו שהשינוי צריך להגיע גם מהם- כי כשמלמדים רואים שלרוב ההורים לא אכפת למה שיטרחו? קל וזול יותר להביא סוכריות- תראו נכונות אז גם הצוות החינוכי ישתדל...
מהרגע הראשון צרם לי הכותרת איך עוצרים... במוסדות החינוך.
כאילו שהממתקים שמחלקים בבית לא מזיקים,
וזה מגיע מאילו שמחפשים חיים קלים בבית הם ישתיקו את הילדים בממתקים אבל במוסדות החינוך יש גננת או מלמד או מורה שהם יתמודדו.

mali 11

משתמש רשום
אם יהיו מיסים מיוחדים - יגידו שהם נגד החרדיים.
אז תנו רעיון איזה חוק יחוקק משרד החינוך שלא תעשו עליו עליהום.

אמור לי מי מחוקקך ואומר לך מי אתה
''אנחנו'' מספיק אינטליגנטים לדעת מי דואג לנו
''אתם'' אנשים מיוחדים שדואגים כ''כ לחרדים
על זה היה כל העליהום וזה לא סותר את המאבק המבורך בצריכת הסוכר

ynf

משתמש פעיל
מהרגע הראשון צרם לי הכותרת איך עוצרים... במוסדות החינוך.
כאילו שהממתקים שמחלקים בבית לא מזיקים,
וזה מגיע מאילו שמחפשים חיים קלים בבית הם ישתיקו את הילדים בממתקים אבל במוסדות החינוך יש גננת או מלמד או מורה שהם יתמודדו.
הכל בסדר
לא צריך להרחיק לכת
האשכול נפתח ע"י אנשים שב"ה גם בביתם הם משתדלים לא לרכוש את המוצר הזה
וכעת מעוניינים לעלות את המודעות גם במוסדות החינוך
בהצלחה רבה וחג שמח

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
1. רק לידע- חטיפים הורסים את השיניים כמו סוכריות
2. אחרי שבגן דיברו על זה שחשוב לא להביא ממתקים ורוב מוחלט של האימהות דיברו נגד הממתקים וכו'
אבל בפועל רוב הילדים הביאו ממתק לאבא של שבת ואימהות אמרו בגינה שכן, הם שולחות ממתק כי זה הכי קל, זול וזמין ולא יקרה כלום אם מידי פעם יקבלו ממתק (שוכחות שכל שבוע יש אמהות שטוענות ככה...) התייאשתי משינוי מהיר.
3. תציעו לגננות אצלכם שלפחות מססיבות וימי הולדת יהיו במתכונת שונה- יום הולדת אצלינו כל 3 ילדים עושים יחד, כל אחד מביא חטיף/פרס והגננת מכינה בגן שקיות יום הולדת עם מה שהביאו.
מסיבות כל פעם יש 4 ילדים שמביאים כיבוד.
4. תציעו לרבה'ס/גננות לחלק שוקולד ציפס שזה יותר טוב מסוכריות וחטיפים או חמוציות.
5. תציעו לילדים חלופות אבל אל תחייבו אותם להחליף, אצלינו יש שקית פרסים של הכל בשקל ומחליפים.

• תודה
Reactions: ynf

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
רק לידע- חטיפים הורסים את השיניים כמו סוכריות
סברתי כמוך בדיוק שהרי כל פחממה מתפרקת לחד סוכרים
אבל תכלס, מאז שאני מחליפה סוכר על פחמימות, מספר החורים צלל בהרבה יותר מ50%

כמובן שקשה סטטיסטית לבדוק את זה אבל על הילדים הפרטיים שלי, במשך ארבע שנים כבר, זה עובד.

אולי זה קשור לחשיפה פחותה כי הם צוברים כמה סוכריות לחטיף וככה (חוץ מדחיית סיפוקים גם זוכים ל) אוכלים פחות פעמים. רופאת השיניים ששיכנעה אותי להתחיל את המבצע הזה (ד"ר טוויטו, למי שמכירה) טענה שבצרפת אין כ"כ הרבה חורים בשיניים כי אין את הרגלי הנשנוש הבלתי פוסק ובלתי מסודר ובלתי מנומס... שיש פה ושלא רואים תינוק בעגלה טוחן במבה.
לא יודעת לגבי המציאות בצרפת. המציאות בבית שלי היא שכמעט ואין חורים מאז שאין סוכריות.
(יש סוכר בצורת שוקולד, עוגות ועוגיות וכן שתיה מתוקה בחגים)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סברתי כמוך בדיוק שהרי כל פחממה מתפרקת לחד סוכרים
אבל תכלס, מאז שאני מחליפה סוכר על פחמימות, מספר החורים צלל בהרבה יותר מ50%
זה לא בגלל שפחממה הופכת לסוכר אלא בגלל שזה נצמד לשיניים ולא נשטף עם מים
זה ההסבר שקיבלתי, אבל אין לי איך להוכיח או לסתור כי מלכתחילה אין אצלינו סוכריות, וגם בקושי חטיפים :)
אבל ההסבר שלך על צרפת רק מוכיח שחטיפים כן גורמים רציניים לחורים בשיניים,
והירידה אצלך קשורה לחשיפה פחותה.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
לצוות ההוראה- דגני בוקר יכולים להיות להיט!

להורים שצריכים לשלוח "ממתק קטן" והאופציה היחידה לכך כמעט- זה טופי:
הלוואי ומישהו ירים את הכפפה,
ולמען ילדינו,
ובפרט למען הילדים הסוכרתיים!!!
יתחילו לייצר סוג של ממתק או חטיף מלוח באריזה סגורה,
וכך במקום 20 טופים ל"שנה טובה"
תהיה עוד אופציה לחלק משהו קטן וזול.

(לדוגמא: ביגלה ענק ארוז באריזה אישית) תוסיפו עוד רעיונות...
לילד סוכרתי זה לא משנה טופי או ביגלה שניהם פחמימות

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
ועוד אגב-
השיניים, וגם רמת הסוכר בדם, לא מבדילים בין טופי לתמר.
לתשומת לב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה