דרוש מידע איך משיגים נהג אמבולנס גוי (בשבת)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני רוצה לסכם או לקבל טלפון של נהג אמבולנס (גוי!!!!) לנסיעה בשבת מבני ברק לנתניה - במקרה הצורך
אני צריכה לתאם עם נהג מראש???
לפנות לעזר מציון? (הנהג שם יסכים לפנות לנתניה ולא דווקא למעייני הישועה?/לבית החולים הקרוב?)
איך מתכוננים לדבר כזה?
אשמח למידע של המנוסים
בתודה מראש

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בשבת מותר לנסוע לבית חולים יותר רחוק?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
בשבת מותר לנסוע לבית חולים יותר רחוק?
לצורך רפואי כן
קיבלנו פסק מהרב
אבל עם עדיפות לנהג גוי! ( ועם גוי מותר לטלטל יותר דברים)- זה הפסק שאנחנו קיבלנו!!!! לא לקחת הלכה למעשה!!!!
ולכן רוצים לסכם מראש או לדעת מראש איך משיגים בשעת הצורך
לא רואה את עצמי נוסעת שבת שבת לנפוש שנתניה וגם לא זה ההוראה שקיבלנו!!!!

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לצורך רפואי כן
קיבלנו פסק מהרב
אבל עם עדיפות לנהג גוי! ( ועם גוי מותר לטלטל יותר דברים)- זה הפסק שאנחנו קיבלנו!!!! לא לקחת הלכה למעשה!!!!
ולכן רוצים לסכם מראש או לדעת מראש איך משיגים בשעת הצורך
לא רואה את עצמי נוסעת שבת שבת לנפוש שנתניה וגם לא זה ההוראה שקיבלנו!!!!
לא התקפתי... אבל טוב לדעת שיש מצב לקבל כזו הוראה (היה לי איזה שיקול ולא חשבתי לשאול רב אלא שאאלץ להתפשר, עכשיו אני יודעת שכן כדאי לשאול רב)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לא התקפתי... אבל טוב לדעת שיש מצב לקבל כזו הוראה (היה לי איזה שיקול ולא חשבתי לשאול רב אלא שאאלץ להתפשר, עכשיו אני יודעת שכן כדאי לשאול רב)
לא חשבתי ולא הרגשתי ככה ;)
עניתי בגלל השאלות עברו כאן בפורום....

ההלכה אומרת שכשיש צורך רפואי מותר הרבה דברים אחרים. שבשעה רגילה אסור אותם...
לכן ממליצה כל פעם לשאול . (אם לא יועיל... לא יזיק)
והעיקר בקלות וידיים מלאות לכולנו.....

חושב מחדש

משתמש מקצוען
שלא לפסיקה,
אבל בהלכה כתוב, שאם החולה יחוש יותר טוב בבית חולים רחוק, מותר לנסוע למקום רחוק יותר.

לגבי נהג גוי - אמר לי פעם רופא דתי מאיכילוב, שיש להם שם טלפונים של נהגי מוניות גויים, שעושים את הנסיעות לדתיים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה