איך מרככים אבוקדו ?

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הילדים שלי חולים על אבוקדו. אבל בחנויות בד"כ הם מאד קשים ובבית הם מרקיבים לפני שהם מתרככים. לכן אני בקושי קונה. רק כשבחנות הם רכים דים (לא מדי).
יש למישהוא רעיון איך לרכך אבוקדו קשה ?

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעל המקרר ???
משיהוא פעם אמר לי על ניר עיתון וניסיתי וזה לא כ"כ הצליח. אבל הוא לא אמר לי לשים את זה מעל המקרר. אולי זה הסיבה ? יכול להיות ???

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
בדוק ומנוסה!

כדאי לבדוק את הקצב, כדי למנוע השחרה / ריקבון.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני שמה אותם בקערה עם תפוחים. זה ממש עוזר. תוך יומיים הם כבר רכים...
מתאים גם לבננות קשות.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בקערה עם תפוחים, עטוף בעיתון, או בלי עיתון?

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לפני אולי שנה ראיתי ב"יש" ליד הדוכן של אבוקדו הם הניחו שקיות "מיוחדות" להבשלת אבוקדו, שקיות נייר כמו של פיצוחים,כנראה זה היה ממועצת הירקות או משהו בכיוון. בתור פירסומאים וגרפיקאים, תגידו, זה לא רעיון חמוד?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הרעיון במיקום של האבוקדו מעל המקרר- מקום חמים מחמת חום המנוע.(כך הסביר פעם י. אלכסנדר/פטנט רשום/המודיע בטוב טעם)
מומלץ, אם כי לדאבוני האבוקדו שלנו השחיר יבש ומת, פשוט כי מחמת מיקומו הגבוה אי שם, שכחנו מקיומו...

ASUS

משתמש צעיר
אומרים גם בתוך קופסת נעליים, כמו כן לשים לכ3 שניות במקרו , לא שניסיתי....

od

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
רק מההודעה הזאת נזכרתי ששמתי לפני שבוע אבוקדו על המקרר בתוך עיתון,
אני הולכת לבדוק מה איתו.
תודה על התזכורת

orli_dimri

משתמש פעיל
נכתב ע"י od;467737:
רק מההודעה הזאת נזכרתי ששמתי לפני שבוע אבוקדו על המקרר בתוך עיתון,
אני הולכת לבדוק מה איתו.
תודה על התזכורת

נראה לי שנהיה ממנו ממרח אבוקדו ;)

הבעיה היא שכשהוא לא בטווח הראיה הוא נשכח לפעמים...

קלרנית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למיטב הבנתי יש שלשה עניינים בהבשלת אבוקדו ובננה:
1 - חימום [מזערי] ממושך - מתבצע ע"י הנחה בשמש או מעל מקרר.
2 - הגזים שהפרי פולט וכן הגזים שתפוח פולט מועילים להבשלה - מתבצע ע"י אריזה בנייר או בסיר עם/בלי תפוחים בשביל שהגזים לא יצאו.
3 - עיתון - סוד שלא נודע איך הוא עוזר אבל מנסיון הוא עוזר [ניסיתי עם נייר סופג ולא עזר כלל].

Yair.

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
ואגב קחו טיפ לקנות כבר אבוקדו רך פשוט מעל כל ערימה גדולה ככל שיהיה של אבוקדו קשה מסתתרים אותם אלו של הסחורה הקודמת (יום יומיים קודם..) הם כבר הבשילו מצוין כל החיסרון שלהם שהם מכוסים בערימה גדולה של אבוקדו קשה..

אז פשוט קחו קצת אומץ ותחפרו בעדינות (למניעת בל תשחית) ותגלו עולם ומלאו...

ואגב-
הרעיון של התפוחים אישית קבלנו את זה פעם מירקן מנוסה וזה באמת רעיו מעולה והרבה יותר אסתטי לדעת מהרעיון של העיתון מעל המקרר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה