עזרה איך מקבלים הפרשים של פיצויי פיטורין?

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
לאחר חל"ת של שלושה חודשים פוטרתי מעבודתי.
הבוסית אמרה שבקופת פנסיה כבר הופרשו שני שליש פיצויי פיטורין והיא צריכה להעביר לי עוד שליש.
לפתע פתאום, ללא הודעה מוקדמת קיבלתי את ההפרש לחשבון בנק כהעברה שנקראת- משכורת!
אשמח לדעת האם זה תקין וחוקי והאם זה לא יפגע בדמי האבטלה החודשיים שלי?
אני לא מבינה למה היא עשתה את זה ככה...

כמו כן, איך אני יודעת אם כל כספי הפיצויים של הקופה הופרשו כדין ?
לדוג' בקופת פנסיה יש לי סכום של 15000 ועכשיו היא הפרישה לי 10000? איך זה הגיוני זה יותר מ1/3 נוסף.

אודה מאד לעצת המומחים.

הפעלות בכיף

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
יכול להיות שמדובר בהשלמת פיצויים+ גמר חשבון (ימי חופשה, הודעה מוקדמת וכד')
לגבי האם זה יפריע לאבטלה,
אין לי מושג מאמינה שתקבלי בגמר חשבון את כל ההתחשבנות

ישראל וידנבוים

משתמש רשום
1. הפרש כספי פיצויים ניתנים כחוק בתלוש השכר ומועברים כתוספת למשכורת האחרונה בדר"כ .
2. חשוב לבדוק מול קרן הפנסיה האם הופקדו כספים ע"י המעסיק כסדרם לאורך כל התקופה. (לבד מכספי הפיצויים גם הפרשות לתגמולים, עובד ומעסיק).
3. השלמת כספי פיצויים היא לא נוסחה קבועה. תלוי מתי המעביד התחיל להפריש עבור העובד (אם 1/2 שנה ראשונה לא הפריש , צריך לשלם על כך את מלוא סכום הפיצויים). כ"כ אם השכר גדל במשך שנות העבודה, יש לשלם את ההפרשים לפי שכר אחרון , ואילו לקרן הפנסיה הופרשו כספים בשנים הראשונות לפי שכר נמוך יותר.

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
1. הפרש כספי פיצויים ניתנים כחוק בתלוש השכר ומועברים כתוספת למשכורת האחרונה בדר"כ .
בד"כ, השאלה מה קורה אם העובד בחל"ת? הרי זו לא באמת משכורת!!! זה רק הפיצויים שהיא צריכה לשלם ישירות?
למה שפיצויי פיטורין יפגעו לי בדמי אבטלה שאני מקבלת??
זה לא נשמע הגיוני.

ישראל וידנבוים

משתמש רשום
אם כספי הפיצויים נרשמו בתלוש ככספי פיצויים , לא משולמים עליהם ביטו"ל , אי לכך גם בשידור קובץ 100 לביטו"ל ע"י המעסיק לא יחשבו כשכר, ולא יגרעו מתשלום דמי אבטלה.

רינהרינה

משתמש מקצוען
3. השלמת כספי פיצויים היא לא נוסחה קבועה. תלוי מתי המעביד התחיל להפריש עבור העובד (אם 1/2 שנה ראשונה לא הפריש , צריך לשלם על כך את מלוא סכום הפיצויים). כ"כ אם השכר גדל במשך שנות העבודה, יש לשלם את ההפרשים לפי שכר אחרון , ואילו לקרן הפנסיה הופרשו כספים בשנים הראשונות לפי שכר נמוך יותר.
אם המעסיק הפריש לעובד כל חודש 8.33% לקרן פיצויים, בעת הפיטורים הוא לא צריך להשלים לפי המשכורת האחרונה, גם במקרה הסטנדרטי שהמשכורת עלתה עם השנים.

ישראל וידנבוים

משתמש רשום
אם המעסיק הפריש 8.33% לפיצויים , תלוי אם העובד חתום על סעיף 14 . אם הוא חתום על סעיף 14 (צו הפנסיה כולל סעיף זה) המעביד לא נדרש להשלמת פיצויים. אך אם הוא לא חתום על סעיף 14 נדרש השלמה לשכר אחרון.
במקרה הזה, אם המעסיק אמר שצריך להשלים כ-1/3 עבור פיצויים , ז"א שכנראה המעסיק לא הפריש 8.33% לפיצויים, רק את חובתו בהתאם לצו הפנסיה.
כ"כ ע"פ צו הפנסיה חובה להפריש רק עד גובה השכר הממוצע במשק. ואילו חובת פיצויים היא על כל השכר .

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
אם כספי הפיצויים נרשמו בתלוש ככספי פיצויים , לא משולמים עליהם ביטו"ל , אי לכך גם בשידור קובץ 100 לביטו"ל ע"י המעסיק לא יחשבו כשכר, ולא יגרעו מתשלום דמי אבטלה.
תודה על התשובה,
קיבלתי את התלוש במייל וכתוב שם- פיצויי פיטורין
ועוד סכום מסוים של הפרשי הבראה שעליו כן יורד ב"ל( כמה שקלים)
במקרה כזה יכול להפריע??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה