איך מציעים שידוך?

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
רואים ניסים כמו כל מי שמחתן ילדים!!!!
זה ורק זה! הקב"ה מוליך כל זוג הורים במשעול שמתאים להם...
תפילות, תפילות ושוב תפילות זה הכל!!!
ושנשתמע בשמחות ובלב שמח!!

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י צפורן;n4950461:
הם רואים ניסים כמו כל מי שמחתן ילדים.

הייתי שמח להסכים אבל המציאות לא תמיד מוכיחה ככה. כנראה שצריך בשביל נס כזה הרבה זכויות.

צפורן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י well;n4951170:
הייתי שמח להסכים אבל המציאות לא תמיד מוכיחה ככה. כנראה שצריך בשביל נס כזה הרבה זכויות.

?????
ה' יכול לעשות ניסים רק למי שמתחייב?
מי שנכנס לגדר "לווה רשע ולא ישלם", יש לו יותר זכויות, ונעשים לו יותר ניסים?

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בחו"ל נוהגים חצי חצי בכל ההוצאות
והכל בא על מקומו בשלום
מענין אם יצליח להגיע גם לפה..

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מולטיגרפיה;n4951347:
והכל בא על מקומו בשלום

מעשה בשני מחותנים. אמרו זה לזה בליל הווראט:
אני יקח את רחוב עזרא, אתה תיקח את רחוב נחמיה.
ואכן, למחרת:
הלכו ביחד ודפקו דלת דלת...

(ועזל זה אמרו: כל מחותן נותן 50% וכלל ישראל נותן 100%..)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תאורת חרום;n4949371:
זו שאלה מאוד קשה של צדקה...
ניקח לדוגמא אדם שנהג בפרעות וקרתה תאונה וצריך עזרה?
אדם שהבריח לארץ סחורה ולא שילם מליונים למס הכנסה? ורוצים לעצור אותו
אדם הבריח סמים למדינה אסורה ונעצר?
אדם הרג מחבל צריך לעזור לו ולתרום לו להוצאות משפט?
אדם טס לחו"ל ולא עשה ביטוח בריאות ועכשיו הוא חייב הטסה לארץ בשווי של 200 אלף
אדם נכנס לכנסייה וניפץ להם את הפסל ועכשיו רוצים להרוג אותו (סיפורים שהיו בהיסטורייה)
סיפורים שונים וקיצוניים.
המכנה המשותף לכולם שהאדם הביא את זה על עצמו וברוב המקרים בני אדם עוזרים.

אדם לקח על עצמו לשלם דירה...

אמר לי עם חבר:
אני תמיד תורם. אבל יש כאלו שמעצבנים אותי ממש. שילכו לעבוד, לא כל כך מהר נופלים לטורח על הציבור.... למה שלא ינסו לעבוד בעבודה מסודרת לפני שעושים שנור...

אחר כך אני מחליט לא להכנס לתפקיד של בורא העולם, ונותן בעין יפה...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לייקי2;n4946531:
למי יש רעיון אמיתי (וחף מציניות)-איך שוברים את המקובל?
מי שזוכר את משבר הפאות משער ע''ז -גם שם הצליחו לשבור מוסכמויות כנ''ל טלפונים כשרים אינטרנט ענינים שונים בצניעות
ורק כאן אין פוצה פה ומצפצף
הורים נחלים מזדקנים מצער ודאגה והכל ממשיך כאילו כולנו מיליונרים אמיתיים..

תשאלו את חסידות גור. חד וחלק. הרבה מחליט תקנה, והסיפור נגמר.
חייב לומר:
הייתי השבוע בחתונה של גור ולא יכולתי להימנע מהמחשבה כמה טוב שיש תקנות, ואף אחד לא יכול לגרור חצר שלימה למופעי ראווה של חתונות יוקרה ושל הוצאות פסיכיות כדי לנקר את העיניים של הזולת.

מרשמלו

מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מולטיגרפיה;n4951347:
והכל בא על מקומו בשלום

בחו"ל קונים לילדים דירות??? :eek:
בהוצאות גם פה מקובל להתחלק חצי - חצי.

מירי ש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י פנס בערפל;n4951430:
חייב לומר:
הייתי השבוע בחתונה של גור ולא יכולתי להימנע מהמחשבה כמה טוב שיש תקנות, ואף אחד לא יכול לגרור חצר שלימה למופעי ראווה של חתונות יוקרה ושל הוצאות פסיכיות כדי לנקר את העיניים של הזולת.

לא חד ולא חלק
מתוך המוני חסידים, אחוזים מעטים מאד מממשים את התקנות.
ואלה שלא, יודעים יפה מאד לגרור למופעי ראווה והוצאות פסיכיות שעולות בהרבה על הסכומים שדורשים במגזרים אחרים...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מירי ש;n4951463:
לא חד ולא חלק
מתוך המוני חסידים, אחוזים מעטים מאד מממשים את התקנות.
ואלה שלא, יודעים יפה מאד לגרור למופעי ראווה והוצאות פסיכיות שעולות בהרבה על הסכומים שדורשים במגזרים אחרים...

1. לא חושבת שזה אחוזים מעטים
2. התקנות במקור נועדו לאלו שלוקחים מגמ"ח בית ישראל. המעלה שלהן היא שאנשים היום לא מתביישים לערוך שמחה צנועה, ובין היתר - לבטל את חגיגת האופריף המיותרת.
כך שמי שיש לו כסף - מממן חתונה יפה כמיטב יכולתו, ומי שאין לו, אינו מתבייש, רק מצהיר ש'אני עושה לפי התקנות'.

אפי88

משתמש פעיל
נכתב ע"י well;n4950240:
חוץ ממי שאתם מכירים מקרוב יש עוד כאלה שניסו , תשאלו אותם מה יצא מזה.

בגישה שלך אתה בטח לא תגיע רחוק....
וכן,כך ההורים שלי חיתנו את ילדיהם ולכולם יש דירות! והיום ב"ה הם ישנים בשוולה בביתם ורק נהנים מהנחת !
הכל ענין של שיווק ;)
עם כל הכבוד לציבור שלנו ויש כבוד יש עניינים שבהם כדאי להתחיל ללמד ממגזרים אחרים....העסק הזה מקולקל מהיסוד כל כולו שחיתות ובצע!
ויש אנשים שפשוט דואגים שזה ימשיך הלאה כי זה משרת את האינטרסים שלהם (ראשי ישיבות מסוימים,הורים לבנים וכו')

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צפורן;n4950004:
אולי תאמיני במי שקרע את הים?

אולי לא הבנת את הכיוון שלי.
אני לא מדברת מהחשש שלא אעמוד בזה....(אם כולם מצליחים (????) בעז"ה ,גם אני מקווה שאצליח,....)
ואגב בשמחה~~ אני מוכנה לקרוע את החיים שלי בשביל שלילדים שלי תהיה התחלה יפה ודירה. באמת!!
בעיקר קשה לי עם זה שזה מסחרה...
למה בנות צריכות לשלם הרבה יותר מבנים?? אני יודעת שבזמנו היה צורך ליקר את בן התורה, כיום זה פס מן העולם... כל הבחורות רוצות ת"ח. כולם מכירות הן בזכות והן באיכות הבחור. אז למה זה ממשיך??
אם זה היה יכול להיות חצי חצי. הכל היה נראה שונה, גם הדרישות., גם ההסתכלות הזאת של כמה מרויחה ...ומה למדה, הכל היה יוצא בריא יותר..... וגם הנתינה היתה שווה יותר (על כל שקל לביתי אקבל שקל מהמחותנים, שווה לי להוסיף...) וגם הגיונית יותר!! הרבה יותר מוצלח שכל אחד יתן לדוג' 500 אלףש "ח מאשר אחד 800 והשני 100. ממילא ההוא של ה100 ישלם 800 אצל ביתו...............

אבל כפי שציינתי לכו תייבשו את הים.....

ובכל אופן כן הייתי רוצה לראות יותר הערכה ופחות זילזול כלפי כל המאמצים של ההורים של הבנות אשר נשמעים מפי הורי הבנים.... כואב לי מאוד!!!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פנס בערפל;n4951400:
מעשה בשני מחותנים. אמרו זה לזה בליל הווראט:
אני יקח את רחוב עזרא, אתה תיקח את רחוב נחמיה.
ואכן, למחרת:
הלכו ביחד ודפקו דלת דלת...

(ועזל זה אמרו: כל מחותן נותן 50% וכלל ישראל נותן 100%..)[/QUOT

שמעתי בגירסא שונה:

מעשה בשווער שהבטיח שנותן לחתן לא "דירה" - אלא "בניין".

וכשדובר על מימוש ההתחייבות, השווער אמר עד היום אספתי בכל רחוב פלוני, בניין אחד אני נותן לך...

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י פנס בערפל;n4951430:
חייב לומר:

המחיר של ריכוזיות כזו הוא כל כך גבוה, שאני שמחה שזה לא עובד כך בציבור הליטאי.

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י אפי88;n4951552:
בגישה שלך אתה בטח לא תגיע רחוק....
וכן,כך ההורים שלי חיתנו את ילדיהם ולכולם יש דירות! והיום ב"ה הם ישנים בשוולה בביתם ורק נהנים מהנחת !
הכל ענין של שיווק ;)
עם כל הכבוד לציבור שלנו ויש כבוד יש עניינים שבהם כדאי להתחיל ללמד ממגזרים אחרים....העסק הזה מקולקל מהיסוד כל כולו שחיתות ובצע!
ויש אנשים שפשוט דואגים שזה ימשיך הלאה כי זה משרת את האינטרסים שלהם (ראשי ישיבות מסוימים,הורים לבנים וכו')

הכככככככל נכון! אבל בסופו של דבר כשמגיעה הבת לפירקה ומתקשרת השדכנית והאמא רק מסדרת לעצמה את כל השבחים של הבת המקסימה שלה ואז לפני שהיא מחליטה איזה תכונה טובה להגיד קודם היא קולטת שהשאלה הראשונה של השדכנית זה כמה אתם נותנים, ואז כשהיא שומעת את התשובה היא מנסה לסיים את השיחה במהירות האפשרית ואח"כ זה עובד ככה אצל עוד כמה שדכניות ... - בסופו של דבר לא נותרת ברירה אלא להתחייב כמו כולם ולקוות שהקב"ה יעזור.
מצד שני אין ספק שהמצב הזה הוא לא תקין ואני בכלל לא מתווכח על זה.

אפי88

משתמש פעיל
אני רק אחדד עוד משהו,כדי לחזק את אנשי הפורום היקרים שנמצאים בפרק החיתון ונואשים מהדרישות ההזויות של בחורי הישיבות
אני באתי מבית אמיד,אבא שלי יכל לתת לבנות הרבה מאד...אבל,הוא התנגד באופן עקרוני לגישה המעוותת הזו שבה הצד השני מגיע כמו אורח ..זה לא בריא וזה לא מכובד שצד אחד מתנער לחלוטין בגלל שיש לו בן....הרבה שידוכים ירדו אצלנו על זה...אבא שלי לא הסכים לבחורים שחצנים שבאו ודרשו כך וכך...וראו בשידוך עסקת נדלן...פשוט לא הסכים! ב"ה אני וכל אחיותיי נשואות לת"ח בסדר גודל רציני....חלקם אף נושאים תפקידים תורניים מכובדים ולא,הם לא היו מאלו שדרשו!!!!!!!!!!!!אפילו שהיה לנו אפשרות לתת! הרבה דרכים יש לו לקב"ה.....פשוט תפסיקו להתערב לו,אתם חושבים שאם תתנו ומליון ש"ח לבת זה המתכון לקבל בן תורה אמיתי..זה באמת נשמע לכם שלכך הקב"ה התכוון??? חברים,תתעוררו,תזדקפו יש לכם בנות איכותיות בבית,תנו מה שאתם יכולים ,תבוזו לבחורים האלה!! ותבוזו למשפחות האלו שגורמות למצב ההזוי הזה! והקב"ה ידאג לכל השאר...

chayasl

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פלפלת;n4940640:
ד. אני מכירה בחור שרה"י חשוב מאד מגדולי ישראל אמר לו: נכון שפנו אלי גדולי ישראל לא לעודד בחורים לדרוש. ובאמת אני לא מעודד, אבל מה אני אעשה אם ניגש אלי בחור שאני יודע שיש אנשים שיסכימו לתת עליו מיליון, ושואל אותי על הצעה שנותנים לו 500000 ש"ח, מה אני יגיד לו? זה ממש לפני עיוור לא לומר לו את האמת שהוא יכול יותר [ואותו ראש ישיבה גם אומר את זה לגבי קרובי משפחה שלו שלא נותנים מספיק, כי הוא באמת כנה ולא מסוגל לשקר לבחור].
..
בא לי להקיא

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אפי88;n4951711:
אני רק אחדד עוד משהו,כדי לחזק את אנשי הפורום היקרים שנמצאים בפרק החיתון ונואשים מהדרישות ההזויות של בחורי הישיבות
אני באתי מבית אמיד,אבא שלי יכל לתת לבנות הרבה מאד...אבל,הוא התנגד באופן עקרוני לגישה המעוותת הזו שבה הצד השני מגיע כמו אורח ..זה לא בריא וזה לא מכובד שצד אחד מתנער לחלוטין בגלל שיש לו בן....הרבה שידוכים ירדו אצלנו על זה...אבא שלי לא הסכים לבחורים שחצנים שבאו ודרשו כך וכך...וראו בשידוך עסקת נדלן...פשוט לא הסכים! ב"ה אני וכל אחיותיי נשואות לת"ח בסדר גודל רציני....חלקם אף נושאים תפקידים תורניים מכובדים ולא,הם לא היו מאלו שדרשו!!!!!!!!!!!!אפילו שהיה לנו אפשרות לתת! הרבה דרכים יש לו לקב"ה.....פשוט תפסיקו להתערב לו,אתם חושבים שאם תתנו ומליון ש"ח לבת זה המתכון לקבל בן תורה אמיתי..זה באמת נשמע לכם שלכך הקב"ה התכוון??? חברים,תתעוררו,תזדקפו יש לכם בנות איכותיות בבית,תנו מה שאתם יכולים ,תבוזו לבחורים האלה!! ותבוזו למשפחות האלו שגורמות למצב ההזוי הזה! והקב"ה ידאג לכל השאר...

מרגש!!
חזקו ואמצו
רק יש לדעת שלפעמים ההורים הם ה'דורשים' והבחור לא יכול להתערב להם, אפילו שלא מעונין בדרישה הזו (ממקרה שהכרתי)
אין ספק שזה ענין של תקופה, ברור שזה יסתיים מתי שהוא, השאלה מתי

מרשמלו

מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י סטודיו פלאש;n4951736:
רק יש לדעת שלפעמים ההורים הם ה'דורשים' והבחור לא יכול להתערב להם, אפילו שלא מעונין בדרישה הזו (ממקרה שהכרתי)

עפ"י רוב אלו ההורים שדורשים, ו(לא)טוב שכך...
בחור ש"דורש".. זה יותר גרוע מגרוע!!!!!

לילי 1

משתמש מקצוען
אאל"ט, לא עלה פה אפילו פעם אחת עניין הירושות
עולם שלם של בדיחות בוסס על הרעיון שצריך ירושה כדי לחתן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה