מידע שימושי איך מעסיקים ילדים באחר הצהריים ארוך?

שירה 34

משתמש מקצוען
בשבת אחצ''ה אפשר ללכת לבקר קרובי משפחה
אם יש משהו שגר קרוב

בכוון הנכון

משתמש פעיל
רעיונות לתעסוקות מיוחדות:
אפיה - עוגיות , פיצה, פיציות, לחמניות ( אפשר להכין את הבצק לפני שהילדים מגיעים ולתת להם להכין צורות)
גינון - לזרוע או לשתול פרחים / ירקות ( נותן תעסוקה להמשך, להשקות ולעקוב )
יצירה - יש במקס סטוק בלי סוף רעיונות לא יקרים וממש יפים ( פשוט לקנות מלאי וכל פעם לשלוף מהארון)
ניקיון - מתחפשים לעוזרי נקיון וכל אחד בוחר תפקיד , ניתן לשטוף ריצפה יחד, לנקות שולחן וכסאות וכו ( אפשר בסוף לעבור סופית אחריהם , הם נהנים והבית נקי )

עובדת מהבית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לעשות קידוש מוקדם לצאת לגינה באזור 9 בבוקר, (אפשר גם לעשות קידוש בגינה)
לחזור בערך ב11 לארגן את הסעודה ולאכול
לשחק משחקי קופסא
לספר סיפורים
לצאת לגינה בערך ב5:00 לחזור הביתה לסעודה שלישית
ולהשכיב לישון
אצלינו סדר היום שונה לחלוטין..
הגברים חוזרים מהתפילה באיזור 12
אוכלים עד שתיים וחצי בערך
הולכים לנוח
קמים אוכלים קצת פירות
סד''ש
הבדלה

לכן כתבתי שלפני שבע וחצי אין מה לרדת לגינה כי אין אף אחד
וילדים שישנים משלש עד שש וחצי לא הולכים לישון בשמונה וחצי אחר כך..

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלינו סדר היום שונה לחלוטין..
הגברים חוזרים מהתפילה באיזור 12
אוכלים עד שתיים וחצי בערך
הולכים לנוח
קמים אוכלים קצת פירות
סד''ש
הבדלה

לכן כתבתי שלפני שבע וחצי אין מה לרדת לגינה כי אין אף אחד
וילדים שישנים משלש עד שש וחצי לא הולכים לישון בשמונה וחצי אחר כך..
מה הבעיה ללכת לגינה רק עם אמא?

ואם ישנים אצלך מ3 עד 6 וחצי- אז o_Oo_Oo_O
ואין בעיה של תעסוקה :sne:

המסודרת

משתמש מקצוען
כמה יכול להיות ארוך אחר הצהרים לאימא במשרה מלאה שמגיעה הביתה ב 4?
אולי תשני את שם האשכול לתעסוקה בשבת בצהריים כשאני רוצה לנוח ;)

sarahhhh

משתמש רשום
אני חשבתי הרבה בתחילת הקיץ על הנושא הזה והחלטתי לעשות שינוי מחשבתי אצלי,
נכון שאני רגילה לנוח בשבת ונכון שאני עייפה מכל השבוע והכי מגיע לי בעולם …
אבל תכלס ביום יום הילדים במסגרות עד מאוחר ומארבע עד שש וחצי זה הזמן שאני איתם…
אז החלטתי שאת השבת אני רוצה להשקיע בילדים שלי!! השקעה של הדבר שבסוף הוא הכי לילדים- הפניות שלי כאמא, פשוט להיות שם איתם לשחק לדמיין לשיר ולרקוד…
ולכן אני מנסה לראות את היום הזה מנקודת מבט של היום היחיד בשבוע שאני כולי לילדים בלי כל המסביב של היום יום…
אנחנו ממש משקיעים בזה מחשבה ותכנון
מה עוזר לנו??
בליל שבת- אנחנו מקבלים שבת מוקדם מה שמאפשר לנו להתחיל סעודת שבת ב 7:00 ולסיים ב 10:00 לישון טוב לילה ואז לקום בבוקר רעננים ומשמונה להיות איתם מתוך תחושת שליחות של תפקידי כאמא,
בשבת עצמה - אני לא מכינה שום דבר כמו סלטים או משהו כזה הכל מוכן ביום חמישי.

בשבת בבוקר, אנחנו קמים משחקים קצת בשקט כל אחד, ואז קוראים את הדף קשר, מסתכלים על היצירות, אנחנו מתפללים ושרים שירים, לפעמים עושים הצגות הופעות פיראטיות… ואז הבת שלי בת 4 עורכת את הקידוש ואני מכוונת כשצריך היא ממש אוהבת לעצב את המפיות והמגשים.. ועל הדרך היא לומדת הרבה תכנון וארגון, משחקים קצת משחקי הרכבה ובעיקר שומעים שאמא כאן כל כך נהנית להיות איתם…
בעלי חוזר מהתפילה אנחנו עושים קידוש מושקע ואז אני הולכת להתפלל ובעלי שומר עליהם קצת,
ואז עורכים את השולחן שוב גם זה עם הילדה בת הארבע היא מאוד אוהבת לקחת חלק ולהרגיש משמעותית
אחר כך אנחנו הולכים לישון שעה וחצי כזה כשקמים אנחנו משחקים הצגות, מספרים סיפורים, קוראים עלונים של שבת, פרק תהילים אחד בשביל האווירה, עורכים עונג שאבעססס שכולל ממתקים ושאר מרעין בישין… ואחר כך בשמחה ובששון הולכים לגינה לשעה בערך וחוזרים הבייתה לסדש

ומתי אני נחה? בימי ראשון אני מפנקת את עצמי ועולה לישון מוקדם יותר, וקוראת ספר או מאמר שממש רציתי לקרוא,

והאמת שאת הפירות אני רואה כבר עכשיו!! פתאום כולם מחכים לשבת, בעיקר אני מחכה כבר לשמוע את החוויות והסיפורים ולראות את החוכמות והשטויות החדשות שהם למדו לעשות
זה כזאת זכות להיות אמא!!! החלק ההכי חשוב באמא שלצערנו ביום יום לא תמיד יש אליו מאה אחוז פניות…

נערך לאחרונה ב:

sarahhhh

משתמש רשום
ולגבי תעסוקה ביום יום-
מבחינתי השלוש שעות האלה ביום מוקדשות נטו להם!!!
להיות איתם לשחק וכו
הכביסה מחכה , הניקיונות הטלפונים הקניות…

מה אנחנו עושים?
אני בדרך כלל מחלקת את השבוע לפי הכוח שלהם, ביום ראשון שלרוב עייפים נעשה משהו בבית, הרבה פעמים- אמנות פעם צבעי מים, מדבקות, טושטוש, פלסטלינה, יש במקסטוק מלא דברים ממש בזול שאפשר גם לקנות וגם אפשר לאסוף בדרך הבייתה עלים ענפים ואצטרובלים ואחר כך להכין מהם יצירות פאר….
ביום שני יש לנו בשכונה גימבורי שפתוח בשעות מוקדמות אז זה ממש ריק וכיף לפעמים אני באה עם חברה ואז בכלל חגיגה בדרך כלל אני גם מביאה ארוחת ערב ואוכלים בחוץ ואז הבית נשאר נקי וזה מאפשר לי ערב לעצמי…
יום שלישי אני עובדת צהריים ובעלי לוקח אותם לסבתא בדרך כלל או משהו מעניין

יום רביעי זה יום בלי תוכנית מוגדרת … לפעמים אופים לפעמים משחקים לפעמים חולמים לפעמים מסדרים לפעמים מביאים חברים לפעמים הולכים לחברים לפעמים מציירים לפעמים הבנידודים מגיעים לפעמים השכנים לפעמים אנחנו משקים את העציצים..

יום חמישי - אנחנו בגינה או ביער ליד הבית והעוזרת שוטפת את הבית, וגם בחמישי אנחנו אוכלים בחוץ כדי לשמור על הבית נקי לפחות 24 שעות 🤣

ביום שישי- נחים בצהריים , ו— עוזרים לשבת אצלנו זה ממש זכות לעזור לשבת… והילדים מחכים לזה,
אני מאפשרת להם לבחור מה שנראה להם שהם הכי טובים בו והם עפים על זה…

אנחנו כן גמישים וזורמים ואם רוצים משהו אחר אז לגמרי אני זורמת, אבל שמתי לב שכשיש משהו ברור דברים יותר קורים… אני לא כל יום חוזרת הבייתה ושואלת את עצמי מה נעשה עכשיו ?? אני באוטומט מוציאה צבעי מים ולורדים ביום ראשון .. ולגימבורי הם מחכים כל השבוע .. עליי זה מאוד מקל, וגם מרגיש לי משמעותי וחוסך הרבה תסכולים ועוגמת נפש של אמא מה עושים היום ולהתחיל לחשוב אחרי 9 שעות עבודה…
אני מניחה שיהיו כאלו שלגמרי יתנגדו וזה בסדר…

ועוד משהו- כמעט כל יום בערב לפני השינה אחרי שמתרחצים אנחנו יושבים על חוברות שמותאמות לכל גיל ומפתחים מיומנויות חשיבה - יוצא דופן, השלם את החלקי, מספרים וכדו׳ בהתאם לגיל , או שאנחנו מציירים במחברות האישיות כל מיני חוויות הילדים מאוד אוהבים את זה, וזה גם נותן להם מוטיבציה לאכול ולקחת אמבטיה בזמן וככה יש להם זמן עד שבע לשבת איתי, ואני לבינתיים שותה את השוקו והעוגה דל סוף היום….

טיפ קטן- יש לי מלאי ענק של משחקים ויש לי ארון גבוה שחלק ניכר מאוחסן שם וכל תקופה אני מחליפה, יוצר הרבה עניין!!

ואני גם לא שוכחת להנות! עושה דברים שמחוברים לעולמות תוכן שלי (עיצוב ) ואוהבת ומחכה לשעות הצהריים ומתפללת על זה כל יום - שלא אחכה לשעה שבע בערב…. שאזכה לגדל את הילדים ולהנות מהם….

נערך לאחרונה ב:

נועה מ

משתמש מקצוען
ולגבי תעסוקה ביום יום-
מבחינתי השלוש שעות האלה ביום מוקדשות נטו להם!!!
להיות איתם לשחק וכו
הכביסה מחכה , הניקיונות הטלפונים הקניות…

מה אנחנו עושים?
אני בדרך כלל מחלקת את השבוע לפי הכוח שלהם, ביום ראשון שלרוב עייפים נעשה משהו בבית, הרבה פעמים- אמנות פעם צבעי מים, מדבקות, טושטוש, פלסטלינה, יש במקסטוק מלא דברים ממש בזול שאפשר גם לקנות וגם אפשר לאסוף בדרך הבייתה עלים ענפים ואצטרובלים ואחר כך להכין מהם יצירות פאר….
ביום שני יש לנו בשכונה גימבורי שפתוח בשעות מוקדמות אז זה ממש ריק וכיף לפעמים אני באה עם חברה ואז בכלל חגיגה בדרך כלל אני גם מביאה ארוחת ערב ואוכלים בחוץ ואז הבית נשאר נקי וזה מאפשר לי ערב לעצמי…
יום שלישי אני עובדת צהריים ובעלי לוקח אותם לסבתא בדרך כלל או משהו מעניין

יום רביעי זה יום בלי תוכנית מוגדרת … לפעמים אופים לפעמים משחקים לפעמים חולמים לפעמים מסדרים לפעמים מביאים חברים לפעמים הולכים לחברים לפעמים מציירים לפעמים הבנידודים מגיעים לפעמים השכנים לפעמים אנחנו משקים את העציצים..

יום חמישי - אנחנו בגינה או ביער ליד הבית והעוזרת שוטפת את הבית, וגם בחמישי אנחנו אוכלים בחוץ כדי לשמור על הבית נקי לפחות 24 שעות 🤣

ביום שישי- נחים בצהריים , ו— עוזרים לשבת אצלנו זה ממש זכות לעזור לשבת… והילדים מחכים לזה,
אני מאפשרת להם לבחור מה שנראה להם שהם הכי טובים בו והם עפים על זה…

אנחנו כן גמישים וזורמים ואם רוצים משהו אחר אז לגמרי אני זורמת, אבל שמתי לב שכשיש משהו ברור דברים יותר קורים… אני לא כל יום חוזרת הבייתה ושואלת את עצמי מה נעשה עכשיו ?? אני באוטומט מוציאה צבעי מים ולורדים ביום ראשון .. ולגימבורי הם מחכים כל השבוע .. עליי זה מאוד מקל, וגם מרגיש לי משמעותי וחוסך הרבה תסכולים ועוגמת נפש של אמא מה עושים היום ולהתחיל לחשוב אחרי 9 שעות עבודה…
אני מניחה שיהיו כאלו שלגמרי יתנגדו וזה בסדר…

ועוד משהו- כמעט כל יום בערב לפני השינה אחרי שמתרחצים אנחנו יושבים על חוברות שמותאמות לכל גיל ומפתחים מיומנויות חשיבה - יוצא דופן, השלם את החלקי, מספרים וכדו׳ בהתאם לגיל , או שאנחנו מציירים במחברות האישיות כל מיני חוויות הילדים מאוד אוהבים את זה, וזה גם נותן להם מוטיבציה לאכול ולקחת אמבטיה בזמן וככה יש להם זמן עד שבע לשבת איתי, ואני לבינתיים שותה את השוקו והעוגה דל סוף היום….

טיפ קטן- יש לי מלאי ענק של משחקים ויש לי ארון גבוה שחלק ניכר מאוחסן שם וכל תקופה אני מחליפה, יוצר הרבה עניין!!

ואני גם לא שוכחת להנות! עושה דברים שמחוברים לעולמות תוכן שלי (עיצוב ) ואוהבת ומחכה לשעות הצהריים ומתפללת על זה כל יום - שלא אחכה לשעה שבע בערב…. שאזכה לגדל את הילדים ולהנות מהם….
את אמא השראה!

מימונית

משתמש פעיל
בשבע וחצי כן יורדים לגינה? מתי הולכים לישון? זה ממש מאוחר

כמה דברים שעבדו אצלי, כל תקופה משהו אחר
1. להוציא משחק ולשבת איתם למצות אותו ולתת אעיונות - כרבע שעה ואז לאסוף ולהוציא משחק אחר (רבהשראת המעון שמחליף פעילות כל 20 דקות)
2. להוציא שפע של משחקים - אחד חופשי (פליימוביל.מגנטים וכו) אחד קופסא עם הרבה חלקים (לא בשביל לשחק לפי כללים אלא כי אוהבים האבה חלקים להוציא ולהכניס) ועוד ספרונים בשפע. מתעסקים בזה יפה כשעה, לפעמים צריך קצת הכונה
לגוון את סוגי הפעילות
משחק/יציאה קצרה/ ארוחה/סיפור/מקלחות/יצירה/בישולים/אפיה(לראות אותי)
גם עם ארבה חמישה ילדים בני 6 ומטה?
מה הגילאים אצלך שזה מצליח לך ?
ניסתי מס' פעמים והתיאשתי

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אז החלטתי שאת השבת אני רוצה להשקיע בילדים שלי!! השקעה של הדבר שבסוף הוא הכי לילדים- הפניות שלי כאמא, פשוט להיות שם איתם לשחק לדמיין לשיר ולרקוד…
ולכן אני מנסה לראות את היום הזה מנקודת מבט של היום היחיד בשבוע שאני כולי לילדים בלי כל המסביב של היום יום…
מה עוזר לנו??
בליל שבת- אנחנו מקבלים שבת מוקדם מה שמאפשר לנו להתחיל סעודת שבת ב 7:00 ולסיים ב 10:00 לישון טוב לילה ואז לקום בבוקר רעננים ומשמונה להיות איתם מתוך תחושת שליחות של תפקידי כאמא,

בשבת בבוקר, אנחנו קמים משחקים קצת בשקט כל אחד, ואז קוראים את הדף קשר, מסתכלים על היצירות, אנחנו מתפללים ושרים שירים, לפעמים עושים הצגות הופעות פיראטיות… ואז הבת שלי בת 4 עורכת את הקידוש ואני מכוונת כשצריך היא ממש אוהבת לעצב את המפיות והמגשים.. ועל הדרך היא לומדת הרבה תכנון וארגון, משחקים קצת משחקי הרכבה ובעיקר שומעים שאמא כאן כל כך נהנית להיות איתם…
בעלי חוזר מהתפילה אנחנו עושים קידוש מושקע ואז אני הולכת להתפלל ובעלי שומר עליהם קצת,
ואז עורכים את השולחן שוב גם זה עם הילדה בת הארבע היא מאוד אוהבת לקחת חלק ולהרגיש משמעותית
אחר כך אנחנו הולכים לישון שעה וחצי כזה כשקמים אנחנו משחקים הצגות, מספרים סיפורים, קוראים עלונים של שבת, פרק תהילים אחד בשביל האווירה, עורכים עונג שאבעססס שכולל ממתקים ושאר מרעין בישין… ואחר כך בשמחה ובששון הולכים לגינה לשעה בערך וחוזרים הבייתה לסדש

ומתי אני נחה? בימי ראשון אני מפנקת את עצמי ועולה לישון מוקדם יותר, וקוראת ספר או מאמר שממש רציתי לקרוא,

והאמת שאת הפירות אני רואה כבר עכשיו!! פתאום כולם מחכים לשבת, בעיקר אני מחכה כבר לשמוע את החוויות והסיפורים ולראות את החוכמות והשטויות החדשות שהם למדו לעשות
זה כזאת זכות להיות אמא!!! החלק ההכי חשוב באמא שלצערנו ביום יום לא תמיד יש אליו מאה אחוז פניות…
לא הבנתי
כן כתבת שאת ישנה שעה וחצי
זה לא נחשב מנוחה?

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ילדים בני שנתיים וחצי ושנה
סדר יום- חול: 6 קימה, הוצאת כל המשחקים מהארון עד שאמא קמה ב7.
ואז התארגנות יציאה למוסדות עד 4.
אחרי צהריים- בד"כ גינה מיד אחרי הלימודים, עד שצמאים/ רעבים/ עייפים/ הכל ביחד- אזור 5.
חוזרים הביתה, ארוחה קלה, משחקים בבית, קצת "עוזרים" בבית- הוצאת בגדים מהמכונה, מוצרים מהמקרר וכו'.
6:30 ארוחת ערב, 7 מקלחות, 7:30 למיטות.
שבת: קמים באותה שעה, משחקים בעיקר בבית, אחרי צהריים לפני סעודה שלישית יורדים לגינה ואז לקרובי משפחה לסעודה.
באמצע השבוע לפעמים הולכים לספריה.

shir4

משתמש פעיל
ילדים בני שלוש ו9 חודשים
סדר יום- חול:
5 וחצי קימה (לא ברור למה פשוט לא אובים לישון ברגע שמתאפשר מזנקים מהמיטה)
ואז משחקים אוכל שירים
7:45 הולכים לגן עד 1:30
ארוחת צהרים
ואז עד 4 משחקים רגועים הגדול עוזר עם הכביסות וכו
ואז או גינה או חבר או אמבטיה ארוכה ממש
ארוחת ערב
6:30-7:00 השכבה

שבת: קמים באותה שעה למרות שישנים ב11 בערך
שבת בבוקר גינה
סעודה שניה
מנוחהעד 3 בערך
משחקים עם השכנים
סדש

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה עוזר לנו??

ואו!
ממש מרגש החשיבה!

שמחה L

משתמש חדש
ממליצה מאד על "לשכת התעסוקה לילדים" סיפורי שמע מרתקים וחינוכיים שמגיעים פעם בשבוע, מושקעים ומעניינים, סדרות בהמשכים בכל מיני נושאים, הילדים מחכים לזה ממש בכליון עיניים וכל שבוע כשהסיפורים החדשים מגיעים שומעים בנוסף לזה עוד הרבה סיפורים מהמאגר, בקיצור- תעסוקה מושלמת וחינוכית, מפתחת ומהנה ביותר!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה