איך מעלים רמת ברזל?

• פותח הנושא sms
  • פורסם בתאריך

ONE1

משתמש מקצוען
גם אני מכירה מישהי שסובלת מברזל וממש תודה על העצות פה, אעביר לה
אגב, אני קופצת על האשכול, מה הנורמה שברזל צריך להיות?

sem

משתמש פעיל
המוגלובין 9-10 זה נמוך מאוד, עם המוגלובין מתחת 9.5 אסור הלכתית לצום וזה לא סתם!

מנסיוני אלה שיש להם בעיית ספיגה, רק עירוי ברזל עוזר מיידית

וגם שווה לבדוק: מחסור בויטמין b12 גורם לחוסר ספיגה של ברזל.

sms

משתמש רשום
נכתב ע"י goldblatt;1576897:
אם זה לא עוזר כדאי לבדוק צליאק

נכתב ע"י 3 פינות;1576911:
אולי לרופאים הפתרון

אין צליאק
תמיד עדיף לנסות דברים טבעיים לפני שפונים לקונבנציונלי...

תודה לכולם!! רשמתי הכל ואעביר לה
מקווה מאוד לעדכן בקרוב, שהכל הסתדר...

sms

משתמש רשום
נכתב ע"י stars;1577923:
גם אני מכירה מישהי שסובלת מברזל וממש תודה על העצות פה, אעביר לה
אגב, אני קופצת על האשכול, מה הנורמה שברזל צריך להיות?

נראה לי 70
אבל אני לא בטוחה...

יוני רז

משתמש רשום
לידיעתכן , לאכול כבד לנשים לפני לידה זה לא בריא!! הכבד מלא רעלים שהגוף מפנה !!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י sem;1578252:
1. המוגלובין 9-10 זה נמוך מאוד, עם המוגלובין מתחת 9.5 אסור הלכתית לצום וזה לא סתם!

2. מנסיוני אלה שיש להם בעיית ספיגה, רק עירוי ברזל עוזר מיידית

3. וגם שווה לבדוק: מחסור בויטמין b12 גורם לחוסר ספיגה של ברזל.

1. - אסור הלכתית לצום? תני לי שם של רב. אני כבר כמעט 20 שנה עם כזה ערך ולא קיבלתי כזה היתר.
2. - רק עירוי עוזר? הלוואי.. אולי מיידית, אבל אחרי שלושה ימים?
3.- ולמי שיש חוסר ספיגה וויטמין B12 תקין, מה אז?

לפני שמודיעים כאן הודעות קחו בחשבון שלא כל בן אדם הולך לפי הספר של הרופא האישי שלך

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שתבדוק CMV
אצלי כשהוירוס היה פעיל הערכים ירדו בצורה דרסטית

חיבה יתרה

משתמש מקצוען
מה נמוךם, הברזל או ההמוגלבין?
אם ההמוגלבין נמוך עקב בעיה רפואית רגעית יש אפשרות לקבל זריקה של המוגלבין שמעלה מאוד את ההמולבין
שמעתי פעם על תערובת או שייק שהרבנית קנייבסקי ע"ה המליצה לנשים לקחתו, אחותי ניסתה וזה עזר לה פלאים גם ההמולבין השתפר וגם הברזל עחה

שי1

משתמש מקצוען
ממש ס"ד האשכול הזה היום סיפרה לי חברה שהבעיה אצלה היא רק המחסני ברזל שהוא נמוך 17
ההמוגלובין תקין.
מה בעיקר מכל העצות הללו מתאים במיוחד לברזל?
תודה

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י שי1;1578643:
ממש ס"ד האשכול הזה היום סיפרה לי חברה שהבעיה אצלה היא רק המחסני ברזל שהוא נמוך 17
ההמוגלובין תקין.
תודה

יש לה רופא נשים? משפחה?
שתלך אליו.

כאן זה עצות סבתא לא מבוקרות ללא נטילת אחריות.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שי1;1578643:
ההמוגלובין תקין.
תודה

אין כ"כ מה לעשות עם זה, זו הבעיה.
התופעה מוכרת לי, ורופאת נשים אמרה שבעיקרון מה שיועיל זה רק זריקת ברזל, אבל בגלל שההמגלובין שלי תקין- אין טעם להזריק, ואף אחד לא יעשה זאת. זה סוג של לא לאכול ולא לבלוע.
רק כדורים להעלאת הברזל,אין מה לעשות יותר מזה. אם ההמוגלובין תקין- זה אומר שהגוף יודע לנווט את הצרכים שלו ושולח את מה שיש לחזית, במקום לאגור במחסנים וזה כשלעצמו יותר טוב מאשר להפך (המוגלובין נמוך ומחסנים מלאים), ש/אז תיתכן בעיה מהותית יותר ביכולת הספיגה של הגוף.
אבל כל מקרה לגופו (תרתי משמע;))

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה