דרוש מידע איך מעירים ילדים בבוקר?

חוי +

משתמש רשום
חשבתי להתחיל להעיר את הילדים בבוקר לרקע שירי תפילה, שירי נשמה
שירים שיש בהם מקצב רגוע או שמח אבל לא סוערים מידי וכמובן לא "תופי טם-טם"
דוגמא לשירים כאלו: מי אנוכי שאזכה להתפלל, כל זמן שהנשמה/שטינמץ, נפשי שפכי כמים ליבך/חיים ישראל(מיוחד!),
שערי שמים פתח/בביצוע ישיבת גרודנא(נוגע בלבבות!)
בעיני זו התחלה מרגיעה לאמא ולילדים(וממילא יש לה יותר אנרגיה להעיר אותם בחיוך וברוגע) והכי חשוב התחלה זכה וחיובית כ"כ שפותחת את הלב ליום מלא שמחה!
אשמח אם תעלו כאן רעיונות לשירים נוספים! (אני בעז"ה אכין לעצמי תקיה עם מגוון שירים כאלו: פשוט לבחור את התקיה בנגן והשירים רצים ברצף בלי לדפדף כל מס' דק')

חוי +

משתמש רשום
לקחת את כל הרעיונות ולהחליף כל שבוע למשהו חדש. אצל מי שמה שכבר עובד, אחרי שבוע כבר לא עובד. :(
ילדים (וגם אנחנו) צריכים חידוש וגיוון לעיתים קרובות,זה נכון בכל תחום.
החכמה היא להיות יצירתיים לגוון את השגרה, את הקימה בבוקר או כל דבר שרוצים לעבוד עליו(אצלי זה עזרה בהכנות לשבת) באמצעים קיימים,לא קשים לביצוע או גרנדיוזיים, אבל כן מעוררי עניין.

פ.נ

משתמש מקצוען
נחם ה יונתן שינפלד
חיים ישראל ונמואל הרוש מזיו הקודש(אחהל שיר לקימה בבוקר)
רפאל מלול מה הסיפור
עקיבה שלום בבית
גד אלבז אתה שלום
יונתן שפלד דרך חדשה(אחלה שיר וגם מילות טובות לבוקר)

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח לקרוא איך אתם מעירים את הילדים בבוקר שיקומו מהר ולא יתמרחו במיטה שאולי אקח כמה רעיונות בשביל עצמי
תודה

בלת"ק

משכיבים בשעה מוקדמת יותר. ילד שישן מספיק מתעורר בקלות.
ואם מתקשים בשעת השינה שווה לנסות מלטונין עד שהגוף מתרגל לשעות השינה.

וכשמעירים סופרים ספירה אחורנית, שלוש שתים אחת. ואין אופציה להמשך שינה.

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
הפתרון לא איך להעיר. אלא שיהיה להם בשביל מה לקום. לטיול למשל לא צריך להעיר. הבעי' היא להעיר לתפלה - שהם לא מחוברים. או לישיבה וחיידר שהחשק שלהם לא משהו.

רוצה יותר

משתמש מקצוען
חשבתי להתחיל להעיר את הילדים בבוקר לרקע שירי תפילה, שירי נשמה
שירים שיש בהם מקצב רגוע או שמח אבל לא סוערים מידי וכמובן לא "תופי טם-טם"
דוגמא לשירים כאלו: מי אנוכי שאזכה להתפלל, כל זמן שהנשמה/שטינמץ, נפשי שפכי כמים ליבך/חיים ישראל(מיוחד!),
שערי שמים פתח/בביצוע ישיבת גרודנא(נוגע בלבבות!)
בעיני זו התחלה מרגיעה לאמא ולילדים(וממילא יש לה יותר אנרגיה להעיר אותם בחיוך וברוגע) והכי חשוב התחלה זכה וחיובית כ"כ שפותחת את הלב ליום מלא שמחה!
אשמח אם תעלו כאן רעיונות לשירים נוספים! (אני בעז"ה אכין לעצמי תקיה עם מגוון שירים כאלו: פשוט לבחור את התקיה בנגן והשירים רצים ברצף בלי לדפדף כל מס' דק')
מודה אני לפניך של אברהם פריד. אין כמו שיר אנרגטי כזה לפתוח יום מלא מרץ, שמחה והודיה.
אבל לי יש שאלה הפוכה: איך גורמים לילדים לישון עוד קצת? הילדים שלי יכולים לזנק מהמיטה כבר ב5:30 כבר ועד שהם יוצאים ללימודים הם כבר אחרי יום גדוש פעילות ובית שנראה . . . מוטב לא להאריך.

מחלימה

משתמש מקצוען
מודה אני לפניך של אברהם פריד. אין כמו שיר אנרגטי כזה לפתוח יום מלא מרץ, שמחה והודיה.
עוד אתם דנים איזה שיר
הילדים שלי לא זוכרים בכלל איזה שיר שמתי להם
בווליום הכי גבוה
בחדר שלהם.
אם אין מחזוריות של שעות שינה קבועות-קשה מאד להעיר חלק מהילדים.

אברומי 200

משתמש צעיר
טוב אז אצלי זה עובד ככה...
זה מתחיל עם קריאות עם שמות פרטיים לילד ילד של בוקר טוב צריך לקום ביחד עם מחיאות כפיים מאוד חזקות כמה פעמים במשך כמה דקות [כלומר לא ברצף אלא הולך וחוזר איזה פעמים שלש], לא עזר אני מתחיל עם הידיים לדגדג..., לא עזר חוט דק או ציצית מתחיל לעשות את העבודה בכל מקום שיש מעט שערות... באוזניים, בגבות, בריסי העניים, באף ועוד...
אל תדאגו כל הילדים שלי בסוף קמים בבוקר עם חיוך [יש כאלו שלפעמים רוצים קצת לשחק עם אבא ומחכים לצחוקים שהוא מתחיל עם הציצית לדגדג...]:):)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה