עזרה איך מנחמים הורים על פטירת תינוקם?

ראי את המודעה

חוף - 2 (2).png

ניחוחות

משתמש מקצוען
@תסרוקות באומנות האם הארגון מתאים דווקא לנשים שחוו לידה שקטה,
פשוט יש לי חברה שנפטר לה ילד בגיל שלושה חודשים שנולד חולה ואני יודעת שחיפשה ארגון או קבוצת תמיכה האם יכול להתאים?

חיים יפים מאד

משתמש מקצוען
מסופר שפעם ביקשו מהרב שך שילך לנחם משפחה שאחד מילדיהם נפטר ל"ע, ורצו שהרב שך יבוא כי גם לו היתה בת שנפטרה בילדותה, והרב ענה להם שהוא לא יכול לנחם כי הוא עדיין לא התנחם, וזה היה כמה עשרות שנים אחרי שהיא נפטרה.
הוא פעם הגדיר את זה שילד שנפטר זה כמו אבר שנכרת, גם אם לא כואב כל הזמן, אבל אף פעם לא שוכחים...
(מפי השמועה)

זמר

משתמש פעיל
אני מקווה שיוכלו לעזור לך,
אבל מי אמר שפירוש המילה ניחום הוא דוקא לדבר?
לשתוק, אין הכונה לשבת שם בצורה מנותקת. רואים השתתפות על הבנ"א.
יצא לי פעמיים כשהגעתי לנחם במקומות שונים כשנוצרה שתיקה מביכה נאמרו דברים חסרי טקט או מכאיבים ואז בהחלט נוצר צורך לדבר לא בהכרח להגיב אבל כן לאמר מילים אחרות שימנעו מהאבלים לשמוע את דברי ההבל ולא אני לא מהמחבבים לדבר במקומות כאלה זה קשה, מביך ומלחיץ לאמר דבר שאינו ראוי או מנחם אך במקום שאין אנשים השתדל להיות איש...
וכן בד"כ לפי המצב ניתן להרגיש האם יש צורך לדבר או לשבת לשתוק ולהשתתף לא חכמה להגיד באופן גרוף לשתוק צריך מעט רגישות כדי להריח בשטח וכדאי להגיע עם משהו באמתחת כדי להיות מוכנים.

Positive spirit

משתמש מקצוען
כותבת מנסיון
עברתי משהו בחיים שהעמיד את האנשים סביבי בסיטואציה של: מה אומרים להם עכשיו איך מנחמים וכו?

ואני יכולה לנסות למפות את סגנון התגובות ואת מה שעשה לנו טוב ומה שלא:
1. היו הרבה אנשים שכתבו (אנשים מהסוג הזה אין להם אומץ להתקשר, הם רק כותבים במייל): אני לא יודעת מה לומר, אולי את בכלל לא רוצה לשמוע אף אחד, סליחה אם אני חסרת טקט וכו... זה לא עשה לי טוב, זה היה מרגיז ונתן הרגשה כאילו הם מרגישים שהם הולכים על ביצים לידי וכאילו אני שבירה ונפיצה עכשיו... זה פוגע ומרחיק.
2. התגובות שהכי שמחו וחממו את הלב, היו אנשים ששלחו דברים מתוקים טעימים שהיו ממש במקום, כמו ארוחת ערב מפנקת, שוקולדים, (מישהי פה כתבה שזה לא לעניין כי זה נותן קונטציה של אירוע משמח, זה ממש לא נכון!!! אף אחד לא יכול להפוך את זה לאירוע משמח, זה רק נותן תחושה שמנסים לפנק אותנו וזה מאוד נחמד). לפינוקים צרפו מכתב קטן בסגנון של: מחזיקים לכם אצבעות\ אנחנו תמיד כאן\ שולחים חיבוק גדול\אוהבים אתכם וכו...
3. באופן כללי התגובות הכי מחממות את הלב הם תגובות בסגנון של: שתדעו שאנחנו כאן ומה שאתם צריכים אל תהססו.
4. תתפלאו, אבל האנשים שאני הכי זוכרת לטובה מהתקופה הזו (בדיוק לא מזמן דיברתי עם חברה וספרתי לה כמה הערכתי אותה אז והיא הייתה בהלם כי היא בכלל לא ידעה אם היא הייתה אז לעניין), זה האנשים שלא וותרו לנו!!! וגם כשלא ענינו לטלפונים, והסתגרנו וכו, לא הססו להתקשר שוב ושוב ושוב (כמובן שזה צריך להיות רק אנשים שיודעים שהם מאוד קרובים אלינו ולא כל אחד...) ולהציע לנו שוב לצאת, לבוא אליהם, שהם יבואו אלינו, העיקר לנסות לעשות לנו טוב... הם לא עשו חשבון אם זה טקטי או לא אם לעניין או לא, פשוט החליטו שהם פה ויהי מה ורצו שנדע שהם לא שוכחים או מתייאשים- אגב לא היו הרבה כאלה, רק אחד או שניים...

אבל מעל הכל ולפני הכל חשוב לזכור, למרות שזה באמת אינדבדואלי, וכל אחד רוצה מילים אחרות ותגובות אחרות בתקופות קשות, ויכול להיות תמיד שהתגובה שלכם לא תהיה במקום ותפגע\תכאיב וכו, למרות ועל אף,
הכי פוגע ומכאיב ולא לעניין זה התעלמות!! בחיים אל תהיו מהאנשים האלו שמתעלמים, לא מתקשרים, מתחמקים ברחוב וכו...

וכמובן סוג התגובה תלוי גם ברמת הקרבה.

וואו חתיכת נאום נתתי.... מקווה שמישהו שרד עד פה... :)

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ההתמקדות, אחשל'י. כותבת אם מנהמת ליבה, וזה מה שקופץ לכם. שיבוסם.
שכוייח
@קוביד לא נעים לי לאכזב את כבודו
אין לי טיפת זלזול לאבל
כן אני בעיני פגשתי את מלאך המוות
הכאב חרוט לי כמו שזה היה היום
אבל עדיין אנחנו יהודים
והסלידה לנצרות אמורה לבעור בנו
הם לקחו לנו הרבה ילדים

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
שימו לב לתאריך
זה אשכול ישן
מישהי הקפיצה אותו עם פרסומת...
אין מה לענות עכשיו על השאלה של פותחת האשכול
אני מניחה שהיא כבר ניחמה....
העיקרון הוא כזה
כל אשכול שנפתח אמור להוות פתרון לכל מי שנתקל בשאלה הזאת לעלם ולעלמי עלמיא
לכן זה מעולה להרחיב את הדיון להבא בתור שירצה לקרוא על זה
רק שלדעתי הוא יצא מבולבל
למה מה כל אחד פה חושב שונה לגמרי

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
העיקרון הוא כזה
כל אשכול שנפתח אמור להוות פתרון לכל מי שנתקל בשאלה הזאת לעלם ולעלמי עלמיא
לכן זה מעולה להרחיב את הדיון להבא בתור שירצה לקרוא על זה
רק שלדעתי הוא יצא מבולבל
למה מה כל אחד פה חושב שונה לגמרי
זה מה שנותן את המבט הרחב על התמונה. לפעמים כולם אומרים פחות או יותר אותו דבר, ולפעמים כל אחד אומר משהו אחר ואז מבינים שאין לזה תשובה חד משמעית. זה מאוד מכוון.

• תודה
Reactions: GRN
ב"ה ביום רביעי - י"א סיון הבעל"ט
יתקיים ב"ה 'ערב גיבוש' לנשים שחוו ל"ע אובדן של תינוק
ע"י ארגון 'נשמה' - בשיתוף מתנ"ס בית וגן
הערב יתקיים בירושלים עם תוכניות מרתקות,
להרשמה 02-6544908

בשורות טובות
ארגון נשמה - 074-704-6851

ערב גיבוש בית וגן.JPG

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה