עזרה איך מטפלים בזוגות בעיתיים?

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אני חושבת שאסור לשאול כזאת שאלה משפחה שלמה סובלתתת והוא לא יעזור? הוא בנאדם מבחוץ בריא בנפשו שיש לו אפשרות להציל משפחה אז למה לא? אולי זה תפקידו בעולם לעזור להם?.....
מותר לשאול כל שאלה. (גם שאלות שאין עליהם תשובות)
לגופו של עניין, יש לעזור ויש לקחת אחריות אלו שני דברים שונים.
אפשר לכתוב הרצאה שלמה בנושא, אך נראה לי שזה לא המקום.

חייט

משתמש פעיל
ההגדרה על הרצף זה מידי כללי...
הרי לכל אוטיזם יש עוד בעיות נלוות, כמו בעיות רגשיות במקרה הקל...
ועד.... לא כאן הפורום לפרט.
כך שהשאלה מידי כללית.
זה אמור להיות אינדווידואלי לגבי בנאדם
וכמובן שאלו לא יהיו נישואים שגרתיים,
אדם אוטיסט עם בעיות תקשורת שכן יכול להתחתן,
יצטרך ליווי לחיי נישואים, אם המשפחה שלו תרצה שהוא יצליח להקים משפחה.
מה ההמלצה למי שהילד בן 11 להכנה לנשואין מוצלחים?

אסתי בראון

משתמש מקצוען
דבר ראשון הכרחי זה לעצור שם כרגע את הילודה, זה עוול להמשיך להביא ילדים למצב כזה בבית. (חוץ מזה שבטח בתקופת לידה- לפניה ואחריה המצב בבית רק מחמיר, האשה מן הסתם פחות מתפקדת ויותר דורשת עזרה מהבעל שלא מספק זאת, בקיצור זה עלול רק להחמיר את המצב החמור בלאו הכי). צריך להסביר להם שכרגע הכי חשוב זה לעשות קודם כל אתנחתא וכשיסתדרו העניינים בעז"ה, אז יוכלו להמשיך להביא ילדים לבית חם ואוהב!

טעות נפוצה לחשוב שילדים יפתרו בעיות ויקשרו בין ההורים .
כשיש יסודות רעועים אין לבניין יכולת לעמוד יציב על תילו כשבונים קומות נוספות
ילדים בד"כ מביאים בחבילה, יחד עם האושר והשמחה, חוץ מהעייפות והקושי הטכני, קונפליקטים וסיבות לריב ולהתווכח

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שמעתי פעם רב שאומר : אין זוג לא מוצלח.יש זוג לא מודרך.אני חושבת שאם יש רצון משני הצדדים ,לאט לאט עם עזרה מבחוץ המצב יכול להשתפר.

תמימה

מעטפת אישית מושלמת. בשבילך.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשכול עצוב.
כואב לקרא על אנשים שטובעים בבוץ של עצמם .
האמת, אני לא כל כך מתרגשת מהמבוגרים ,
כי מבוגר הוא בוחר - וכעת הם בוחרים לדשדש בבוץ ולא לעזור לעצמם ,
ואני לא ראיתי אנשים שהשתקמו מבלי שהם בחרו בזה
אני מיעצת לך- לעזוב את המבוגרים. זה אפילו מבחינתי לא חסד לשמוע להם
(רק מידי פעם כדי לא להיות אטומים לגמרי...)

ועכשיו למה שאני רוצה לומר באמת:
אם את רוצה להועיל - תעזרי לילדים שלהם - הם אומללים באמת ואין להם בחירה .
אם את יכולה - לקחת אותם מידי פעם.
לשבתות , ליציאות, לשיחות סתם,
לארוחות, לערב סתם וכו'...
אחד מהם, חלק מהם , את כולם...
כדי שיראו - מה זה בית נורמלי - כדי שיפנימו דמויות שפויות - כדי לעצב לעצמם מודל יציב של זוגיות לעתיד. כדי לתת להם כמה רגעי מרגוע
זה המקום האמיתי שאתם יכולים לעזור
ואין לכם מושג- כמה זה חיוני.
התגובה שלך נכונה מאד בחציה השני, אבל שיפוטית מדי בחציה הראשון. את לא יכולה לדעת מה מצבם הנפשי ועד כמה יש להם יכולת לעזור לעצמם אם בכלל. ומאילו בעיות נלוות הם סובלים. לא, לא תמיד אדם מבוגר מצליח לעזור לעצמו, לפעמים גם צד אחד רוצה ומשתדל והשני בכלל לא משתף פעולה מה שמחליש את הצד הראשון שקשה לו להמשיך בשיפור.
לומר שהם אשמים זה מאד מכליל ושיפוטי. יש כאלו שנפלו לחיי נישואין קשים שלא באשמתם, וכל עוד שאת לא מכירה אותם באופן אישי לא נראה לי נכון לבוא ולהאשים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
התגובה שלך נכונה מאד בחציה השני, אבל שיפוטית מדי בחציה הראשון. את לא יכולה לדעת מה מצבם הנפשי ועד כמה יש להם יכולת לעזור לעצמם אם בכלל. ומאילו בעיות נלוות הם סובלים. לא, לא תמיד אדם מבוגר מצליח לעזור לעצמו, לפעמים גם צד אחד רוצה ומשתדל והשני בכלל לא משתף פעולה מה שמחליש את הצד הראשון שקשה לו להמשיך בשיפור.
לומר שהם אשמים זה מאד מכליל ושיפוטי. יש כאלו שנפלו לחיי נישואין קשים שלא באשמתם, וכל עוד שאת לא מכירה אותם באופן אישי לא נראה לי נכון לבוא ולהאשים.
מסכימה איתך.
כמו שהילדים 'אומללים וחסרי בחירה', ככה גם המבוגרים שהם הילדים של אתמול...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
וואו וואוו כמה שזה נכון !

תמימה

מעטפת אישית מושלמת. בשבילך.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
זוג, שהם קרובי משפחה רחוקים שלי, משום מה מצאו אצלי אוזן קשבת. (ואולי לא רק אצלי)
כל כמה ימים מתקשר אחד מבני הזוג ומתלונן על השני. (שהוא לא עוזר וכד')
מדובר בזוג ששניהם באו מרקע משפחתי לא יציב בכלל בכלל.
מן הסתם הם סוחבים איתם קשיים נפשיים, במיוחד האשה.
מיותר לומר שהם לא מתנהגים כזוג הכי נורמטיבי, וכך גם הבית שלהם נראה.
למרבה הקושי הם לא מפסיקים להביא ילדים לעולם. (מסכנים הילדים)
במצב רגיל הייתי הולך לשאול רב אבל קשה לי להסביר בדיוק את הבעיה שלהם. וגם לא נעים לי מהרב שלי..
יועץ נישואין רגיל לא נראה לי מתאים.
אין לי מושג איך לעזור להם.
כמובן כמובן שאף אחד מהם לא חושב שמכבודו לפנות לפסיכולוג וכד' (כבר פנינו לעזר מציון בית חם וכד' והאשה מסרבת להגיע)

מכירים מישהו שיודע לטפל באנשים מוזרים?

בקשה מההנהלה לא למחוק ישר, זה ממש פיקוח נפש
יקרה שלי, יש לי קצת תחושה שאת נוטה לאחד הצדדים וממילא די קשה לך להיות אוביקטיבית.
אולי את קרובת משפחה מצד הגבר?
גם אם האישה בעייתית ואין לה מספיק שכל לעזור לעצמה הרי שגם היא סובלת ואין עניין להאשים אותה.
כל כך חבל על כל האנשים שמתעקשים שלא ללכת לטיפול, קראתי פעם מאמר טוב של הרב יעקב שקולניק שמסביר איך לשכנע את בן הזוג לגשת לטיפול בצורה יפה. אם מגישים את הצורך בטיפול כבעיתיות הרי שזאת תוית של אדם לא נורמלי, אם אומרים לו שנעריך אותו מאד אם יעשה עם עצמו עבודה בלווי מקצועי, ובאמת אדם שמוכן להשקיע זמן כסף וכח בעבודה עצמית הוא אדם רציני ואחראי למשפחתו. אם כל אחד שקוע בבעיה שלו לא יהיה לדעתי חכם לשלוח אותם לטיפול זוגי, עדיף שכל אחד יעבוד על עצמו בנפרד. אם הסגנון שלהם להאשים זה את זה בכל הצרות הם יעשו את זה גם בטיפול זוגי וכל אחד יזרוק את האחריות על השני.
חשוב להדגיש שטיפול זה לא קסם ועם כל הקושי לא לכל דבר יש פתרון ולפעמים עם כל הקושי הפתרון הוא פרידה. ואם כך כמה שיותר מוקדם עדיף, העיקר למנוע סבל נוסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה