דיון איך מארגנים את המטבח?

מצב
הנושא נעול.

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היי, זה אני הזוצית :giggle:
אני רוצה ללמוד איך לנהל את המטבח נכון יותר,
אשמח לשמוע מהמנוסות עצות וטיפים

1 - שטיפת כלים, מתי אתן שוטפות? מיד אחרי הארוחה? תוך כדי הכנה? בלילה?
בהתחלה ניסיתי להיות ראש פתוח ולאפשר לעצמי להשאיר כלים יומיים אבל תכלס אני לא אוהבת את זה
וזה מפריע לי, מצד שני, לפעמים אני מכינה ארוחת ערב מאוחר ואין לאף אחד משתינו כח לשטוף כלים ב11 בלילה
(ראוי לציין שבעלי שוטף המון את הכלים, אבל עדיין אשמח לשמוע עצות איך להתמודד עם זה)

2 - כל כמה זמן אתן מנקות תחתיות לסירים, תנורים ודברים כאלו?

3 - כל כמה זמן אתן עושות סדר כללי, מיון ואירגון בארונות? היום אני צריכה לעשות הרבה פעמים כי יש לי מטבח יחידה פיצקי
ומספיק לקנות עוד סיר כדי שכבר לא יהיה מקום במטבח, ואני גם מאמינה שכשיש ילדים אי אפשר להגיע לזה כל שבוע (או שכן?)

4 - בכללי אשמח גם לשמוע עצות על התחזוק של הבית, איך לשמור על הסדר בלי לסדר כל היום...

נערך לאחרונה ב:

מירי קרפט

בעלת סטודיו לפאות, שיער ואיפור.
מנוי פרימיום
בואי נתחיל מזה, שאם את מתגוררת ביחידה, הבלגן נוצר מאד מהר. קשה לשמור על סדר במקום קטן וכשאין מקום מסודר לכל חפץ.

לנסות לייחד מקום לכל מוצר, או לפחות אזור מקום.

לקנות קופסאות לאיכסון מוצרים קטנים, שיהיה להם איפה 'לשבת'.

ניקוי כלים הכי קל בסיום האוכל, הליכלוך לא מתקשה עדיין והשטיפה מהירה, אם ממש אין כח רק תעבירי שטיפה על הכלי, שלפחות יישטף וישרה במים עד הבוקר\בוקר שאחריו:}

תחתיות סירים ,יש סקוצ' שמיוחד לזה וזה ממש בקלות, כל פעם שצריך, אין לזה כללים.

גם תנור, תבניות וכיריים כשיש צורך מנקים ביסודיות ובין לבן ניגוב עם סמרטוט וחומר.

סדר ומיון גם כן לפי הצורך, אם כי אני משתדלת מדי פעם לעבור על הכל, מקררה ארונות שימושיים ולסנן מה שלא משתמשים ולרוקן.

כמה פחות מוצרים בבית, ככה יותר סדר ונקיון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה