התייעצות איך לשווק את מקצוע האיור?

איילת יעקב

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
היי,
רציתי להתייעץ אתכם ציירים וצירות יקרים
אם יש לכם עצות איך להיכנס לשוק העבודה,
אני מציירת כבר שנים, יש לי המון ידע וחומרים למכור
אבל משום מה אני מרגישה שאני עומדת במקום,
אמרו לי שצריך לספר בכל מקום אפשרי שאני מאיירת ואומנית ולהראות את עבודותיי לכל דורש
אני עושה זאת ומשתדלת לשווק את עצמי בכל הזדמנות,
הסביבה שלי יודעת שאני ציירת, כל פעם מחדש הם מתפעלים מעבודותיי
אבל מרגיש לי שהשיווק וההתפעלות הזאת לא נופלת על האוזניים הנכונות
כי בתור אנשים רגילים שלא מבינים באמנות הם מתפעלים מאוד מהיופי
אבל לעולם לא ישקיעו בשביל ציור כזה כמה מאות או אלפים.
אנשים כאלה לא מבינים את הערך בתמונת מקור
היות ויש מצלמה שתיתן להם תוצאה נחמדה במחיר נמוך בהרבה
אנשים שומעים שאני ציירת, מתלהבים מהיצירות, חלקם שואלים מה המחיר וכשהם שמעים את הסכום (שבאמת הגיוני ולא מופרך)
הם המומים ופונים אחורה,
יש גם את אלה שלא מבינים מי צריך היום ציירת בכלל? בשביל מה יש טכנולוגיה ,אינטרנט ,מצלמות?
מקצוע הציור לא נעלם מהעולם?
אז זהו שלא, אני ציירת ויש עוד הרבה ציירים שמצליחים ב"ה לפרנס בכבוד עם המקצוע הזה.
אני פשוט הגעתי למסכנה שאלו לא הקהל היעד שלי.
הרי מה אמא לילדים או גננת שקונה מ"הכל לגן" או אברך שמגרד את השקלים האחרונים שלו בסוף החודש
יכולים להשקיע או להבין בציור אומנותי ומושקע שעולה לפי הערך הגבוה שלו.
צריך את המשוגעים לדבר שאוהבים אומנות ומוכנים להשקיע את מיטב כספם בשביל אומנות מרשימה
או את הסופרים שמעוניינים להוציא ספרים ומעריכים איורים ומודעים למחיר הדרוש
צריך את העיתונים שייתנו לי עבודות שותפות
צריך למצוא את הקהל המסוים והנכון למקצוע הזה.

והשאלה שלי היא איך אני מגיעה לקהל הזה???
אני מאמינה שזה לא מקצוע שיש לי מה להשקיע ולפרסם אותו באנשי מקצוע בעיתון השכונתי
משם לא נראה לי שיבואו הלקוחות הנכונים
אשמח מאוד לשמוע את חוות דעתכם
איך משווקים את המקצוע הזה?????

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לפני שכל בעל עסק יוצא אל השוק הוא חייב לדעת מי קהל היעד שלו. בלי זה אין מה להתחיל, הוא יבזבז שעות רבות וכסף לריק..

קהל היעד של איור דיגיטלי הוא לא בד''כ לא אנשים שאנו רואים סביבנו, אלו בעיקר הוצאות לאור, סופרים, מוסדות לימוד, עיתונים, חברות משחקים וכד'
וצריך להשקיע את המאמצים לכיוונים האלו.

ממליץ לעשות זאת בכמה שלבים.

1. תיק עבודות להכין תיק עבודות מושקע. מושקע מאד! תחשבו שיש לכם 3 שניות להרשים את הלקוח, אתם צריכים בשניות האלה לפגוע בול שהוא יאמר 'ואו אני רוצה לעבוד איתו/ה'. זה לא חייב להיות ציורים מורכבים, זה יכול להיות גם ציורים פשוטים אבל עשויים טוב ונכון ובלי חיפופים. תשקיעו בזה מאד!
חשוב למצוא משהו שיבדל אתכם וידגיש את המיוחדות שלכם (בסגנון/ רעיונות/ אווירה..) לשם כך כדאי להיחשף לכמה שיותר סגנונות איור, פשוט תחפרו על זה.
ממליץ מאד להכין את תיק העבודות בפלטפורמה מכובדת (יש כאלו חינמיות כמו site 123 / wix / או pdf כמו שעשה יחיאל בלאיש)

2. השלב השני הוא לאסוף כמה שיותר מיילים של הוצאות לאור וכל מה שהוזכר למעלה. תאספו כמויות (ניתן למצוא בד''כ בספרים). תשלחו לכל מי שרק אפשר (מהרשימה שהוזכרה וכן אלו הדומים להם) מייל מתומצת עם כמה מילים עליכם, קישור לתיק העבודות וכן כמה ציורים במייל עצמו (אפילו שהם מופיעים גם בתיק העבודות) למקרה שהנמען יתעצל וכו' לפתוח את תיק העבודות- יהיו כמה ציורים שיגרמו לו לפתוח את תיק העבודות..

3. לאחר ששלחתם עשרות רבות של מיילים אתם מתפללים ומחכים. מספיק שאחד מהם חזר אליכם- יש לכם פרוייקט! תעשו אותו הכי טוב שאתם יכולים, אפילו מעבר למה שמגיע לפי מה שהלקוח שילם, כי את העבודה הזו אתם תכניסו לתיק העבודות, ואז תעשו סבב נוסף של מיילים אך הפעם הוא יהיה מקצועי יותר.
למקרה שאף אחד לא חזר (לא להבהל, בד''כ ככה זה בהתחלה) יושבים וחושבים מה אני יכול לשפץ בתיק העבודות. כנרה זה לא פגע בול, אז נשקיע עוד קצת.. וכאשר תשפצו ותשדרגו את תיק העבודות תשלחו שוב לכל המיילים.

חשוב להבין ולהפנים שאיור זהו מקצוע רציני לא פחות ממקצועות אחרים. וכדאי להתייחס אליו ברצינות, דברים טובים לא באים ברגל..
תשקיעו את כל כוחכם ברצינות יתירה בשלבים האלו ובס''ד תראו ישועות.

מקווה שעזרתי.

איילת יעקב

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
את מאיירת ידני או דיגיטל?
בשביל איור דיגיטלי לא חייבים "משוגעים לדבר" לדעתי...
(אולי גם בגלל שהאיורים הדיגיטליים זולים משמעותית מאיור בדרך המסורתית)
אני מאיירת גם ידני וגם דיגיטלי (שכמובן זול משמעותית מהידני)
נראה לי שאני כן צריכה גם את קהל היעד שמעריך עבודות מסורתיות
וגם קהל שמעונין באיורים הדיגיטליים

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני מאיירת גם ידני וגם דיגיטלי (שכמובן זול משמעותית מהידני)
נראה לי שאני כן צריכה גם את קהל היעד שמעריך עבודות מסורתיות
וגם קהל שמעונין באיורים הדיגיטליים
כדאי להתמקד במשהו אחד ולעשות אותו הכי טוב שאפשר.
מעבר לזה השוק של האיורים הדיגיטליים הרבה יותר פורה ויש בו יותר אפשרויות לעומת ציורים ידניים

איילת יעקב

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לפני שכל בעל עסק יוצא אל השוק הוא חייב לדעת מי קהל היעד שלו. בלי זה אין מה להתחיל, הוא יבזבז שעות רבות וכסף לריק..

קהל היעד של איור דיגיטלי הוא לא בד''כ לא אנשים שאנו רואים סביבנו, אלו בעיקר הוצאות לאור, סופרים, מוסדות לימוד, עיתונים, חברות משחקים וכד'
וצריך להשקיע את המאמצים לכיוונים האלו.

ממליץ לעשות זאת בכמה שלבים.

1. תיק עבודות להכין תיק עבודות מושקע. מושקע מאד! תחשבו שיש לכם 3 שניות להרשים את הלקוח, אתם צריכים בשניות האלה לפגוע בול שהוא יאמר 'ואו אני רוצה לעבוד איתו/ה'. זה לא חייב להיות ציורים מורכבים, זה יכול להיות גם ציורים פשוטים אבל עשויים טוב ונכון ובלי חיפופים. תשקיעו בזה מאד!
חשוב למצוא משהו שיבדל אתכם וידגיש את המיוחדות שלכם (בסגנון/ רעיונות/ אווירה..) לשם כך כדאי להיחשף לכמה שיותר סגנונות איור, פשוט תחפרו על זה.
ממליץ מאד להכין את תיק העבודות בפלטפורמה מכובדת (יש כאלו חינמיות כמו site 123 / wix / או pdf כמו שעשה יחיאל בלאיש)

2. השלב השני הוא לאסוף כמה שיותר מיילים של הוצאות לאור וכל מה שהוזכר למעלה. תאספו כמויות (ניתן למצוא בד''כ בספרים). תשלחו לכל מי שרק אפשר (מהרשימה שהוזכרה וכן אלו הדומים להם) מייל מתומצת עם כמה מילים עליכם, קישור לתיק העבודות וכן כמה ציורים במייל עצמו (אפילו שהם מופיעים גם בתיק העבודות) למקרה שהנמען יתעצל וכו' לפתוח את תיק העבודות- יהיו כמה ציורים שיגרמו לו לפתוח את תיק העבודות..

3. לאחר ששלחתם עשרות רבות של מיילים אתם מתפללים ומחכים. מספיק שאחד מהם חזר אליכם- יש לכם פרוייקט! תעשו אותו הכי טוב שאתם יכולים, אפילו מעבר למה שמגיע לפי מה שהלקוח שילם, כי את העבודה הזו אתם תכניסו לתיק העבודות, ואז תעשו סבב נוסף של מיילים אך הפעם הוא יהיה מקצועי יותר.
למקרה שאף אחד לא חזר (לא להבהל, בד''כ ככה זה בהתחלה) יושבים וחושבים מה אני יכול לשפץ בתיק העבודות. כנרה זה לא פגע בול, אז נשקיע עוד קצת.. וכאשר תשפצו ותשדרגו את תיק העבודות תשלחו שוב לכל המיילים.

חשוב להבין ולהפנים שאיור זהו מקצוע רציני לא פחות ממקצועות אחרים. וכדאי להתייחס אליו ברצינות, דברים טובים לא באים ברגל..
תשקיעו את כל כוחכם ברצינות יתירה בשלבים האלו ובס''ד תראו ישועות.

מקווה שעזרתי.
ואווו תודה רבה על הפרוט
עזר לי מאוד!(y)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה